Star Wars Imperial Assault - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: Bardok »

jawohl pisze:Mozna atakować przez swoich :)

To i ja garść pytań -


1. Kto zaczyna w kampanii? Zawsze od bohaterow zaczyna sie rozgrywkę/rundę czy nie doszedłem jeszcze do jakiejś misji gdzie jest napisane, ze turę zaczyna gracz imperium?
2. Zabezpieczone drzwi dla Imperium/Rebelii - rozumiem, że są wtedy nie do otwarcia tylko trzeba je zniszczyć - z reguły podana wtedy jest wartość punktów HP i obrony. Czy dla drugiej strony stają sięwtedy automatycznie otwarte? Tak jakby Zabezpieczone dla rebelianta drzwi, kiedy stoi obok nich Imperialista dzialają jak automatyczne drzwi - otwierają się przed nim i moze przez nie strzelać?


dzięki!
1. ZAWSZE zaczyna Rebelia, chyba, że misja mówi inaczej, ale to chyba raczej nie spotykane.
2. Zabezpieczone Drzwi oznaczają, że albo należy je zniszczyć, albo terminal je odblokowuje (misja o tym mówi dokładniej). Jeżeli drzwi zniszczysz, to znikają. Jeżeli odblokujesz Terminalem to nie znaczy, że się otwierają. Po prostu można teraz użyć akcję, żeby je otworzyć normalnie. Imperium generalnie z drzwi korzystać nie może (chyba, że misja mówi inaczej). Generalnie raz otwarte drzwi nie mogą zostać zamknięte, chyba, że misja ci tak powie, więc nie można strzelać i zamykać ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: vaski »

Czy przechodząc (przemieszczając się) z jednego pola „trudnego terenu” na drugie pole „trudnego terenu” płaci sie 2pkt ruchu czy 1?
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: whiteraven »

vaski pisze:Czy przechodząc (przemieszczając się) z jednego pola „trudnego terenu” na drugie pole „trudnego terenu” płaci sie 2pkt ruchu czy 1?
Wejście na pole z trudnym terenem kosztuje dwa 2. Skoro wchodzisz drugi raz na pole z trudnym terenem ponownie musisz wydać 2 punkty ruchu.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: vaski »

Chodzi mi gdy kilka pól sąsiadujących z sobą jest ograniczonych niebieską linią. Rozumiem iż przechodzenie pomiędzy nimi kosztuje 2pkt ruchu (pomimo iż nie przechodzimy wówczas wewnątrz tego „zbioru” przez niebieskie linie)
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: whiteraven »

vaski pisze:Chodzi mi gdy kilka pól sąsiadujących z sobą jest ograniczonych niebieską linią. Rozumiem iż przechodzenie pomiędzy nimi kosztuje 2pkt ruchu (pomimo iż nie przechodzimy wówczas wewnątrz tego „zbioru” przez niebieskie linie)
Według mnie tak, wszystkie pola oznaczone niebieska linia należą do trudnego terenu. I mimo, że nie przekraczamy niebieskiej linii to w instrukcji jest napisane, że: Figurki muszą wydać jeden dodatkowy punkt ruchu aby wejść na pole trudnego terenu. Zaś wchodzenie następuje gdy przemieszczamy się na sąsiednie pole.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: mat_eyo »

Jeśli rozgrywana jest misja, w której Rebelia ma domyślnie jakiegoś sojusznika, to czy możliwe jest dodatkowo wystawienie drugiego, zdobytego wcześniej jako nagroda?

Rocy7 pisze:Wołam Cię Rocky7 udając, że Cię cytuję ;)
Rocky jako autor wątku może wyedytuj tytuł i dopisz polską nazwę, bo wyszukiwarka nie znajduje tego wątku jeśli szuka się właśnie po niej.
plozzt
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2015, 14:43

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: plozzt »

nie zauważyłem ang. wersji tematu

wrzucam swoje kilka pytań:

1. Jyn Odan posiada specjalną umiejejkę: DOBYCIE: "użyj na początku aktywacji wrogiej figurki. Przerwij, aby wykonać atak, którego celem jest ta figurka. [...]"

czy podczas wykonywania ataku, musi być spełniony warunek dystansu? Czyli stoję 5 pól od niej, więc musi wyrzucić celność "5"?

2. Czy bohaterowie używający standardowo broni dystansowej (np: Fenn) mogą kupić sobie broń do walki wręcz i jej naprzemiennie używać? Tj. jak stoję koło nieprzyjaznej figurki to używam ataku wręcz bronią do walki wręcz, a jak stoję daleko to dobywam blaster i strzelam z dystansu.

3. Jeśli posiadam dwa różne pistolety/blastery - przed rzuceniem kośćmi mogę wybrać którym strzelam? Czy są jakieś restrykcje co do ilości broni?

4. Diala ma kartę, która po wyczerpaniu daję dodatkowy piorun (surge) - czy jeśli wyrzucę na kości: () to mogę niwelować surge?

5. Jeśli wybieram jedną z misji pobocznym, druga zostaje na stole i nie jest wtasowywana, tylko dociągam kolejną, by mieć 2?

6. Chcę strzelić do figurki która znajduję się 2 pola przede mną. Niestety na drodze stoi mój sojusznik (kampania), czy mogę przez niego strzelać do wroga?

dziękuję za odpowiedzi
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: km007tbg12 »

Temat juz byl ale linki sa niestety nieaktywne.Gdzie moge w polskich sklepach np modelarskich lub na allegro kupic skrzynki, portale 3d i podstawki na karty postaci (żeby staly pionowo).

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: mat_eyo »

plozzt pisze:nie zauważyłem ang. wersji tematu

wrzucam swoje kilka pytań:

1. Jyn Odan posiada specjalną umiejejkę: DOBYCIE: "użyj na początku aktywacji wrogiej figurki. Przerwij, aby wykonać atak, którego celem jest ta figurka. [...]"

czy podczas wykonywania ataku, musi być spełniony warunek dystansu? Czyli stoję 5 pól od niej, więc musi wyrzucić celność "5"?
Tak, to jest normalny atak, musisz mieć widoczność i celność.

plozzt pisze:2. Czy bohaterowie używający standardowo broni dystansowej (np: Fenn) mogą kupić sobie broń do walki wręcz i jej naprzemiennie używać? Tj. jak stoję koło nieprzyjaznej figurki to używam ataku wręcz bronią do walki wręcz, a jak stoję daleko to dobywam blaster i strzelam z dystansu.
Mogą, nie ma problemu. Jedyne ograniczenie to posiadanie dwóch broni.

plozzt pisze:3. Jeśli posiadam dwa różne pistolety/blastery - przed rzuceniem kośćmi mogę wybrać którym strzelam? Czy są jakieś restrykcje co do ilości broni?
Jak wyżej, możesz mieć dwie bronie jednocześnie. Przed wykonaniem ataku deklarujesz którą bronią atakujesz, co z kolei determinuje kostki, którymi rzucasz.

plozzt pisze:4. Diala ma kartę, która po wyczerpaniu daję dodatkowy piorun (surge) - czy jeśli wyrzucę na kości: () to mogę niwelować surge?
Nie rozumiem pytania, spróbuj jeszcze raz jaśniej.

plozzt pisze:5. Jeśli wybieram jedną z misji pobocznym, druga zostaje na stole i nie jest wtasowywana, tylko dociągam kolejną, by mieć 2?
Dokładnie tak.

plozzt pisze:6. Chcę strzelić do figurki która znajduję się 2 pola przede mną. Niestety na drodze stoi mój sojusznik (kampania), czy mogę przez niego strzelać do wroga?
Każda figurka, która nie jest atakującym lub atakowanym, blokuje widoczność.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: Dejw87 »

Jestem po misji wprowadzającej oraz jednej pobocznych i mam trzy pytania:

1. Czy rzucam na obronę, jeżeli bohater atakuje ładunkiem wybuchowym który znalazł w skrzynce?
2. Czy bohater rzuca na obronę, jeżeli Vader używa na nim duszenia?
3. Czy specjalne umiejętności, które odpalają bohaterowie za pomocą zmęczenia są traktowane jako jedna akcja?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: Bardok »

1. Czy rzucam na obronę, jeżeli bohater atakuje ładunkiem wybuchowym który znalazł w skrzynce?
- Nie, tam jest rzuć kostką i zadaj tyle obrażeń. Bronisz tylko ataki.

2. Czy bohater rzuca na obronę, jeżeli Vader używa na nim duszenia?
- Patrz wyżej. Bronisz tylko ataku. To jest efekt, który po prostu stosujesz.

3. Czy specjalne umiejętności, które odpalają bohaterowie za pomocą zmęczenia są traktowane jako jedna akcja?
- Wszystko zależy czy mają znaczek STRZAŁKI oznaczający akcje.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: Dejw87 »

Rozumiem, że jeżeli nie ma "strzałki" to bohater może umiejętność stosować tak długo, na ile pozwala mu wytrzymałość, a potem wykonać normalnie dwie akcje.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: feniks_ciapek »

Dejw87 pisze: 24 wrz 2018, 10:23 Rozumiem, że jeżeli nie ma "strzałki" to bohater może umiejętność stosować tak długo, na ile pozwala mu wytrzymałość, a potem wykonać normalnie dwie akcje.
Tak.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: Dejw87 »

Dzięki za szybką odpowiedź, mam jeszcze pytanie o sprzedawanie przedmiotów. W Descent druga edycja, bohaterowie mogą sprzedać początkowe przedmioty za 25 złota, czy w Imperium Atakuje też można sprzedawać początkowy ekwipunek?
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: feniks_ciapek »

Dejw87 pisze: 26 wrz 2018, 20:08 Dzięki za szybką odpowiedź, mam jeszcze pytanie o sprzedawanie przedmiotów. W Descent druga edycja, bohaterowie mogą sprzedać początkowe przedmioty za 25 złota, czy w Imperium Atakuje też można sprzedawać początkowy ekwipunek?
Można za 50 kredytów, 25 jeśli masz dwa przedmioty na początku.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: Dejw87 »

Kolejny gry i kolejne pytania.

1. W dzienniku kampanii jest miejsce do notowania "trwające agenty - cel". Jakie to agendy? Jaki rodzaj?
2. Karta braki w zaopatrzeniu. "Na początku każdej misji bohaterowie mogą wydać 100 kredytów. Jeśli tego nie zrobili, każdy bohater otrzymuje 2 zmęczenia". Czy bohaterowie mają do wydania TYLKO 100 kredytów, czy minimum?
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: feniks_ciapek »

Dejw87 pisze: 17 paź 2018, 09:12 Kolejny gry i kolejne pytania.

1. W dzienniku kampanii jest miejsce do notowania "trwające agenty - cel". Jakie to agendy? Jaki rodzaj?
2. Karta braki w zaopatrzeniu. "Na początku każdej misji bohaterowie mogą wydać 100 kredytów. Jeśli tego nie zrobili, każdy bohater otrzymuje 2 zmęczenia". Czy bohaterowie mają do wydania TYLKO 100 kredytów, czy minimum?
1. Wydaje mi się, że chodzi o agendy z talii imperialnej - odkrytych, zagranych, trwałych kart.
2. Musisz wydać 100 kredytów aby nie otrzymać tych punktów zmęczenia. Nic za to nie kupujesz, po prostu je tracisz.
siremil
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 23:25

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: siremil »

Cześć,

dawno nie grałem w IA i teraz naszły mnie dwie wątpliwości.

1. Czy jeśli figurka Rebelii leczy z piorunka lub jakiejś karty zmęczenie, a nie ma na sobie żadnych żetonów zmęczenia, to leczy obrażenia?

2. Czy przebicie rozpatruje się zanim sprawdzi się czy zadało się jakąś ranę, czy dopiero po ustaleniu, że chociaż jedna rana weszła?
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: feniks_ciapek »

siremil pisze: 17 paź 2018, 20:23 Cześć,

dawno nie grałem w IA i teraz naszły mnie dwie wątpliwości.

1. Czy jeśli figurka Rebelii leczy z piorunka lub jakiejś karty zmęczenie, a nie ma na sobie żadnych żetonów zmęczenia, to leczy obrażenia?

2. Czy przebicie rozpatruje się zanim sprawdzi się czy zadało się jakąś ranę, czy dopiero po ustaleniu, że chociaż jedna rana weszła?
1. O, dobre pytanie. Chyba obrażenia też, patrząc na rules reference dotyczący Recover: "If a hero recovers more (strain) than he has suffered, he recovers one (health) for each (strain) he cannot recover."

2. Przebicie zawsze niweluje punkty pancerza.
siremil
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 23:25

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: siremil »

Dzięki. Ad 1, też to interpretuję w ten sposób, ale brakuje mi jakiegoś jednego zdania w zasadach, które by to w jasny sposób, nie pozostawiający wątpliwości, opisało. Ale ok, już wiem, że nie jestem sam w tej interpretacji, to tak gramy. ;)
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: feniks_ciapek »

Żeby rozwiać wątpliwości:

https://boardgamegeek.com/thread/125927 ... eal/page/2
"So I spoke to one of the designers via BGG mail... and he confirmed that ANY recovery recovers damage if there is no strain, even look/search cards."
delli1977
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2019, 22:43
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: delli1977 »

Pytanie odnośnie pierwszej misji, "Następstwa": wydarzenie w scenariuszu mówi: "Kiedy drzwi otworzą się po raz pierwszy, w składzie należy rozstawić grupę Szturmowca i Oficera imperialnego z rezerw".
1. Czy to rozstawienie jest "darmowe" czy muszę opłacić koszt Szturmowców i Oficera, czy muszę mieć zgromadzone 6+2=8 pkt Zagrożenia ?
2. A co, jeśli już wcześniej "zużyłem" kartę Oficera z ręki (czyli z rezerw), wystawiając go dwie rundy wcześniej, za 2 pkt Zagrożenia? Czy i tak wystawiam jeszcze jednego?
Będę wdzięczny na pomoc.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: feniks_ciapek »

delli1977 pisze: 01 mar 2019, 14:43 Pytanie odnośnie pierwszej misji, "Następstwa": wydarzenie w scenariuszu mówi: "Kiedy drzwi otworzą się po raz pierwszy, w składzie należy rozstawić grupę Szturmowca i Oficera imperialnego z rezerw".
1. Czy to rozstawienie jest "darmowe" czy muszę opłacić koszt Szturmowców i Oficera, czy muszę mieć zgromadzone 6+2=8 pkt Zagrożenia ?
2. A co, jeśli już wcześniej "zużyłem" kartę Oficera z ręki (czyli z rezerw), wystawiając go dwie rundy wcześniej, za 2 pkt Zagrożenia? Czy i tak wystawiam jeszcze jednego?
Będę wdzięczny na pomoc.
1. Wystawienie jest darmowe.
2. Wydaje mi się, że grup z rezerwy nie możesz wystawiać bez pozwolenia. Możesz tylko wystawiać grupy otwarte, które dobierasz sam.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: Bardok »

2. Grupy otwarte tylko Lub to co zginęło i wróciło na rękę. Nie można wystawiać wcześniej rezerw.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
bobi21
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:09

Re: Star Wars Imperial Assault

Post autor: bobi21 »

Mam pytanie odnośnie atakowania obiektów. Zasady szczegółowe podają:
Atak Wręcz
Część kart rozstawienia oraz kart przedmiotów opatrzono
symbolem (atak wręcz) Oznacza on, że dane figurki mogą wykonywać ataki wręcz.
• Celem ataków wręcz może być obiekt lub wroga figurka,
znajdująca się na tym samym polu lub sąsiadująca z atakującym

Atak Dystansowy
Część kart rozstawienia oraz kart przedmiotów opatrzono
symbolem (ataku dystansowego) Oznacza on, że dane figurki mogą wykonywać ataki
dystansowe.
• Celem ataku dystansowego może być dowolna wroga figurka
w polu widzenia atakującego.

Czy to oznacz że nie można atakiem dystansowym atakować terminali lub innych obiektów?

Nie wliczam w to drzwi bo te mają jasne zasady co do ataku:

Pola, które współdzielą krawędź z drzwiami, to jedyne pola,
jakie uważa się za sąsiadujące z tymi drzwiami. Podczas
wykonywania ataku P (wręcz), którego celem są drzwi,
atakujący musi się znajdować na jednym z tych pól. Jeżeli
atakujący posiada Dystans, musi znajdować się na jednym
z tych pól lub na sąsiadującym polu
ODPOWIEDZ