Star Realms - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Dokładnie tak jest.
sobee_ pisze:3. missile mech - you may destroy target base - czy mogę za pomocą tej zdolności rozwalić outpost czy tylko bazę - czyli np. przeciwnik posiada dwa outposty z obroną każdy po 6, czy mogę za pomocą missile mecha zniszczyć od razu te dwa outposty - pierwszy za pomocą 6 ataku a drugi za pomocą wspomnianej umiejętności
Możesz obydwie, ale moim zdaniem działa to w ten sposób, że najpierw rozwalasz outpost, a dopiero bazę (zgodnie z zasadą działania outpostów, że one w pierwszej kolejności muszą być zniszczone). Innymi słowy, jeśli przeciwnik ma 2 outposty i 1 bazę, to musisz rozwalić najpierw oba outposty, w tym jeden ze zdolności tej karty, a jeden z racji normalnego ataku. Przynajmniej uważam, że tak powinno być, na 100% pewien nie jestem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Realms

Post autor: zakwas »

th0m4s pisze:
zakwas pisze:
sobee_ pisze:Witam, mam kilka pytań odnośnie gry, a mianowicie:

1. mech world - jak działa ? nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli jest w grze i np. zagrywam kartę z frakcji blob - mech world liczy się jak by był z frakcji blob i mogę zrobić bonusa z karty blob ? liczy się tylko do jednej z kart czy więcej, czyli jak np. poza blob mam jeszcze trade federation to wtedy wybieram jaką frakcję przyjmuje mech world ?
Wybierasz jedna frakcję.
Tu się nie zgodzę na karcie jest wyraźnie liczy się jako sprzymierzeniec dla wszystkich frakcji[/

Masz racje. Nie pamiętałem dokładnie zapisu.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Star Realms

Post autor: Olgierdd »

Miszon pisze:Dokładnie tak jest.
sobee_ pisze:3. missile mech - you may destroy target base - czy mogę za pomocą tej zdolności rozwalić outpost czy tylko bazę - czyli np. przeciwnik posiada dwa outposty z obroną każdy po 6, czy mogę za pomocą missile mecha zniszczyć od razu te dwa outposty - pierwszy za pomocą 6 ataku a drugi za pomocą wspomnianej umiejętności
Możesz obydwie, ale moim zdaniem działa to w ten sposób, że najpierw rozwalasz outpost, a dopiero bazę (zgodnie z zasadą działania outpostów, że one w pierwszej kolejności muszą być zniszczone). Innymi słowy, jeśli przeciwnik ma 2 outposty i 1 bazę, to musisz rozwalić najpierw oba outposty, w tym jeden ze zdolności tej karty, a jeden z racji normalnego ataku. Przynajmniej uważam, że tak powinno być, na 100% pewien nie jestem.
Zgadza się. Jeżeli są w grze outposty i bazy, to najpierw trzeba wybrać outposty. Jest jednak taki myk, że można outpost zniszczyć zwykłym atakiem przed użyciem zdolności missile mecha - np. zaatakować "ręcznie" outpost o sile 4, a potem zniszczyć ze zdolności bazę o sile 8.
sobee_
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:53

Re: Star Realms

Post autor: sobee_ »

Dobra, kolejne pytanie - moja tura, wykładam pięć kart, są np. 4 scouty i Missile Bot który ma główną zdolność: 2 ataku oraz "you may scrap a card in your hand or discard pile", według tego mam cztery kredyty na zakup statków a więc kupuję sobie coś za te cztery kredyty a następnie "zagrywam" missile bota - czyli atak na przeciwnika za 2 oraz chcę zezłomować kartę z ręki - i tutaj moje pytanie - czy w takim przypadku jaki podałem mogę zezłomować scouta po tym jak wykorzystałem jego kredyt na zakup, czy muszę go zezłomować wcześniej tj. tak że nie będę mógł go wykorzystać ?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

sobee_ pisze:Dobra, kolejne pytanie - moja tura, wykładam pięć kart, są np. 4 scouty i Missile Bot który ma główną zdolność: 2 ataku oraz "you may scrap a card in your hand or discard pile", według tego mam cztery kredyty na zakup statków a więc kupuję sobie coś za te cztery kredyty a następnie "zagrywam" missile bota - czyli atak na przeciwnika za 2 oraz chcę zezłomować kartę z ręki - i tutaj moje pytanie - czy w takim przypadku jaki podałem mogę zezłomować scouta po tym jak wykorzystałem jego kredyt na zakup, czy muszę go zezłomować wcześniej tj. tak że nie będę mógł go wykorzystać ?
Jeżeli wykrzystałeś kartę to nie możesz jej scrapować.

Inaczej mówiąc - alko korzystasz z karty albo ją złomujesz :)
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Dokładnie. Zagrana karta nie jest już "in your hand" ;) .
Dlatego lepiej scrapować z discardu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
sobee_
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:53

Re: Star Realms

Post autor: sobee_ »

Ok, ale np. karta Ram - od blobów - ma trzy opcje 1 główna opcja ma atak 5, druga dodatkowa związana z frakcją - atak 2, a trzecia że mogę ją zezłomować i wtedy otrzymam 3 kredyty. Mam to rozumieć tak, że mogę wykorzystać te trzy opcje tj. w sumie mogę osiągnąć 7 ataku a na koniec po wykorzystaniu tego ataku zezłomować i otrzymać 3 ?

Tak samo się to tyczy explorerów które mają opcję zezłomowania, czyli czy po tym jak coś kupię za dwa kredyty mogę jeszcze je zezłomować i dostać dwa ataku ?
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: Star Realms

Post autor: th0m4s »

Tak ikony śmietników dotyczą kart zagranych.
eszu
Posty: 32
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:10

Re: Star Realms

Post autor: eszu »

Jedno małe pytanie: Czy gdy kupuję bohatera z dodatku UNITED najpierw wykonuję jego zdolność podstawową czy dokładam kartę na jego miejsce? Teoretycznie obie te rzeczy powinienem zrobić od razu, ale którą najpierw? Ma to znaczenie w przypadku kart Hive Lord i Screecher, które pozwalają "Scrapować" karty z "Trade Rowa" ;)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

eszu pisze:Jedno małe pytanie: Czy gdy kupuję bohatera z dodatku UNITED najpierw wykonuję jego zdolność podstawową czy dokładam kartę na jego miejsce? Teoretycznie obie te rzeczy powinienem zrobić od razu, ale którą najpierw? Ma to znaczenie w przypadku kart Hive Lord i Screecher, które pozwalają "Scrapować" karty z "Trade Rowa" ;)
Najpierw kupujesz. Koniec kupowania to jest uzupełnienie wolnego miejsca.
Później przechodzisz do następnych czynności.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
eszu
Posty: 32
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:10

Re: Star Realms

Post autor: eszu »

Ok, czyli najpierw uzupełniam "Trade Rowa" a później w przypadku ww. kart "Scrapuję".

Dzięki!
eszu
Posty: 32
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:10

Re: Star Realms

Post autor: eszu »

Jeszcze jedno pytanie - czy gdy zagrywam kartę, która pozwala na "Zescrapowanie" więcej niż jednej karty z "Trade Rowa" najpierw odrzucam je wszystkie a później uzupełniam wszystkie wolne miejsca na raz czy powinienem zrobić to pojedynczo?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

Ogólna zasada jest taka, że najpierw wykonujesz jedną rzecz, a później dopiero przechodzisz do następnej.
Czyli najpierw scrapujesz, później uzupełniasz.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Fungal
Posty: 49
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: Fungal »

Olgierdd pisze:
Miszon pisze:Dokładnie tak jest.
sobee_ pisze:3. missile mech - you may destroy target base - czy mogę za pomocą tej zdolności rozwalić outpost czy tylko bazę - czyli np. przeciwnik posiada dwa outposty z obroną każdy po 6, czy mogę za pomocą missile mecha zniszczyć od razu te dwa outposty - pierwszy za pomocą 6 ataku a drugi za pomocą wspomnianej umiejętności
Możesz obydwie, ale moim zdaniem działa to w ten sposób, że najpierw rozwalasz outpost, a dopiero bazę (zgodnie z zasadą działania outpostów, że one w pierwszej kolejności muszą być zniszczone). Innymi słowy, jeśli przeciwnik ma 2 outposty i 1 bazę, to musisz rozwalić najpierw oba outposty, w tym jeden ze zdolności tej karty, a jeden z racji normalnego ataku. Przynajmniej uważam, że tak powinno być, na 100% pewien nie jestem.
Zgadza się. Jeżeli są w grze outposty i bazy, to najpierw trzeba wybrać outposty. Jest jednak taki myk, że można outpost zniszczyć zwykłym atakiem przed użyciem zdolności missile mecha - np. zaatakować "ręcznie" outpost o sile 4, a potem zniszczyć ze zdolności bazę o sile 8.
Bzdura. Nadrukowany na missle mechu symbol punktów ataku oznacza, że dodajesz je do swojego stosu ataku ale nie pozwala na ich natychmiastowe wykorzystanie. Najpierw musisz rozpatrzyć wszystkie zdolności z karty a więc:
a) dodać do stosu punkty ataku bez prawa do natychmiastowego ich użycia,
b) zniszczyć bazę ze zdolności (w tym wypadku outpost o sile 4).

Dopiero teraz uznaje się kartę za zagraną i dopiero teraz można rozdysponować 6 pkt obrażeń które doszły na stos. W tym wypadku nie wystarczają więc one do zniszczenia bazy która ma 8 pkt wytrzymałości.

Każdemu kto ma wątpliwości odnośnie zasad z podstawowej wersji gry polecam chociaż trochę pograć w wersję PC/Android gdzie można nauczyć się zasad a jedyna różnica względem wersji karcianej to moment w którym przeciwnik odrzuca kartę po zagraniu niektórych żółtych kart frakcyjnych.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Grałem głównie na androidzie, stąd tak napisałem, nie będąc pewien jak jest w rzeczywistości.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Grałem głównie na androidzie, stąd tak napisałem, nie będąc pewien jak jest w rzeczywistości. A tam jest tak że mogę użyć najpierw zdolności rozwalenia bazy (ale najpierw outpostu) a dopiero potem używam punktów z puli ataku.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Star Realms

Post autor: Olgierdd »

Fungal pisze:
Olgierdd pisze:Zgadza się. Jeżeli są w grze outposty i bazy, to najpierw trzeba wybrać outposty. Jest jednak taki myk, że można outpost zniszczyć zwykłym atakiem przed użyciem zdolności missile mecha - np. zaatakować "ręcznie" outpost o sile 4, a potem zniszczyć ze zdolności bazę o sile 8.
Bzdura. Nadrukowany na missle mechu symbol punktów ataku oznacza, że dodajesz je do swojego stosu ataku ale nie pozwala na ich natychmiastowe wykorzystanie. Najpierw musisz rozpatrzyć wszystkie zdolności z karty a więc:
a) dodać do stosu punkty ataku bez prawa do natychmiastowego ich użycia,
b) zniszczyć bazę ze zdolności (w tym wypadku outpost o sile 4).

Dopiero teraz uznaje się kartę za zagraną i dopiero teraz można rozdysponować 6 pkt obrażeń które doszły na stos. W tym wypadku nie wystarczają więc one do zniszczenia bazy która ma 8 pkt wytrzymałości.

Każdemu kto ma wątpliwości odnośnie zasad z podstawowej wersji gry polecam chociaż trochę pograć w wersję PC/Android gdzie można nauczyć się zasad a jedyna różnica względem wersji karcianej to moment w którym przeciwnik odrzuca kartę po zagraniu niektórych żółtych kart frakcyjnych.
Masz rację, jednak nie miałem na myśli wykorzystania siły ataku Missile Mecha. Więc nie bzdura, tylko trzeba najpierw użyć innych statków na ręce.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Star Realms

Post autor: seki »

1. Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić kolejność rozpatrywania efektów i sumowania ataku z kart? Instrukcja podaje, że efekty główne należy wykorzystać natychmiast po zagraniu a efekty frakcyjne i zezłomowania w dowolnym momencie. To nie daję mi spokoju. Załóżmy, że przeciwnik ma bazę posterunek o wartości 6. Zagrywam wszystkie karty, które z efektu głównego dają mi łącznie 4 ataki. Mam też dodatkowe 4 ataki z efektów frakcyjnych. Pytanie czy sumuje ataki i mając ich 8 mogę zniszczyć baze przeciwnika czy najpierw osobno muszę rozpatrzyć ataki z efektu głównego (tylko 4 więc nie niszcze bazy) a następnie z efektów frakcyjnych (znowu tylko 4 więc przypadają)? Czy jest tutaj istotna kolejność rozpatrywania efektów czy wszystkie sumuje i dodaję do puli?
2.Pytanie drugie zagrywam dwie karty z tej samej frakcji i obie mają efekt frakcyjny. Korzystam więc z obu efektów frakcyjnych, zgadza się?
3. Załóżmy, że jedna karta daje mi 4 punkty handlu. Mogę te punkty rozdzielić i kupić kartę o wartości 3 i 1, zgadza się?
4. Analogicznie z punktami ataku, czy mając 6 punktów z jednej karty mogę np zniszczyć bazę o obronie 5 i odjąć 1 punkt autorytetu?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

seki pisze:1. Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić kolejność rozpatrywania efektów i sumowania ataku z kart? Instrukcja podaje, że efekty główne należy wykorzystać natychmiast po zagraniu a efekty frakcyjne i zezłomowania w dowolnym momencie. To nie daję mi spokoju. Załóżmy, że przeciwnik ma bazę posterunek o wartości 6. Zagrywam wszystkie karty, które z efektu głównego dają mi łącznie 4 ataki. Mam też dodatkowe 4 ataki z efektów frakcyjnych. Pytanie czy sumuje ataki i mając ich 8 mogę zniszczyć baze przeciwnika czy najpierw osobno muszę rozpatrzyć ataki z efektu głównego (tylko 4 więc nie niszcze bazy) a następnie z efektów frakcyjnych (znowu tylko 4 więc przypadają)? Czy jest tutaj istotna kolejność rozpatrywania efektów czy wszystkie sumuje i dodaję do puli?
Sumujesz i dodajesz do puli.
seki pisze:2.Pytanie drugie zagrywam dwie karty z tej samej frakcji i obie mają efekt frakcyjny. Korzystam więc z obu efektów frakcyjnych, zgadza się?
Tak.
seki pisze:3. Załóżmy, że jedna karta daje mi 4 punkty handlu. Mogę te punkty rozdzielić i kupić kartę o wartości 3 i 1, zgadza się?
Tak.
seki pisze:4. Analogicznie z punktami ataku, czy mając 6 punktów z jednej karty mogę np zniszczyć bazę o obronie 5 i odjąć 1 punkt autorytetu?
Tak, ale najpierw musisz zniszczyć wszystkie outposty (nie wiem jak czarne bazy nazywają się w polskim wydaniu).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Star Realms

Post autor: seki »

Dzięki wielkie. Z tym oddzielnym natychmiastowym rozpatrywaniem efektów głównych mi coś nie pasowało ale tak zrozumiałem instrukcje. A bazy czarne w PL nazwane są jako posterunek.
Awatar użytkownika
Exee
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2015, 17:12
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Star Realms

Post autor: Exee »

Mam dwa pytania:
1. Nigdzie w instrukcji tego nie widzę. Można mieć więcej niż 50pkt autorytetu? Jeżeli tak gdzie to jest w instrukcji? xD
2. Załóżmy że mam 3 statki jednego sojuszu. Mogę użyć wszystkich zdolności specjalnych (3)? To nie działa parami czy coś?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Star Realms

Post autor: GrzeL »

Exee pisze:Mam dwa pytania:
1. Nigdzie w instrukcji tego nie widzę. Można mieć więcej niż 50pkt autorytetu? Jeżeli tak gdzie to jest w instrukcji? xD
2. Załóżmy że mam 3 statki jednego sojuszu. Mogę użyć wszystkich zdolności specjalnych (3)? To nie działa parami czy coś?
Ad 1
Można. Wprost nigdzie. Jest to ujęte w oficjalnym FAQ.
Ad 2
Tak. Nie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Raz nawet zdarzyło mi się przez chwilę mieć powyżej 100 punktów autorytetu.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: wirusman »

Zniszczona baza przeciwnika przeze mnie wpada do złomowiska, czy na discard przeciwnika?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Na diskard.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ