Star Realms - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Quetzalcoatl »

Chciałbym doprecyzować kwestie, by upewnić się, że dobrze gramy:
- efekt podstawowy wchodzi natychmiast po zagraniu karty, a frakcyjny (Ally) jeśli jest wyłożona co najmniej druga karta tej samej frakcji (baza / statek - obojętne). Czy można dowolnie ustalić kolejność realizacji efektów? Czy wpierw podstawowe, potem frakcyjne, a na samym końcu ewentualnie scrapy?
- czy można mieć dwie takie same bazy?
- kto wybiera w które bazy, w szczególności outposty, wchodzą obrażenia? Atakujący, nie?
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: Eltonos »

Quetzalcoatl pisze:Chciałbym doprecyzować kwestie, by upewnić się, że dobrze gramy:
- efekt podstawowy wchodzi natychmiast po zagraniu karty, a frakcyjny (Ally) jeśli jest wyłożona co najmniej druga karta tej samej frakcji (baza / statek - obojętne). Czy można dowolnie ustalić kolejność realizacji efektów? Czy wpierw podstawowe, potem frakcyjne, a na samym końcu ewentualnie scrapy?
- czy można mieć dwie takie same bazy?
- kto wybiera w które bazy, w szczególności outposty, wchodzą obrażenia? Atakujący, nie?
1. Efekty podstawowe aktywują się od razu po zagraniu karty. Efekty ally/scrap można wykorzystać w głównej fazie, w wybranym przez siebie momencie. (oczywiście dopiero po rozstrzygnięciu efektu podstawowego, który wchodzi natychmiast po zagraniu karty). Samemu można wybrać kolejność działania efektów karty ally/scrap.
2. Tak
3. Atakujący wybiera, którą bazę chce zaatakować, mając na uwadze, że najpierw trzeba rozwalić outposty.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: Quetzalcoatl »

Dzięki, pojawily się nowe wątpliwości:
- czy zescrapowane "Explorery" (te z dwoma pieniędzmi na osobnym stosie) wylatują całkiem poza grę, czy wracają na stos i można je ponownie kupić?
- jak wyrzuca się kartę, jeśli przeciwnik ma zdiscardować? Losowo czy przeciwnik wybiera?
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: Eltonos »

1. Z angielskiej instrukcji: "If an Explorer would be placed in the Scrap Heap for any reason, instead place it face-up in the Explorer pile."
Czyli explorery po zescrapowaniu wracają na stos.

2. Jeśli jakaś zdolność zmusza gracza do zdiscardowania karty, to gracz ten wybiera, którą kartę zdiscardować.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: Quetzalcoatl »

Eltonos pisze:1. Z angielskiej instrukcji: "If an Explorer would be placed in the Scrap Heap for any reason, instead place it face-up in the Explorer pile."
Czyli explorery po zescrapowaniu wracają na stos.

2. Jeśli jakaś zdolność zmusza gracza do zdiscardowania karty, to gracz ten wybiera, którą kartę zdiscardować.
Dzięki. Z Explorami tak gram, ale już zapomniałem, że było tak w instrukcji, a ostatnio się zastanawiałem czy dobrze robimy.
Ale z discardem to jestem w szoku! Grałem, że się losowo wywalało, a to potrafiło zaboleć. Teraz imperialni "discarderzy" już nie są tacy straszni :D

Widzę, że jesteś obcykany z grą. Możesz polecić któryś z dodatkow? Grałeś z nimi? Dostępne są:
- Fleets & Fortresses
- Bases & Battleships
- Events
- Heroes
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Realms

Post autor: Harth »

Czy jeśli scrap-uję kartę z ręki, przy użyciu zdolnści z innej karty którą obecnie zagrałem, to czy mogę użyć zdolności tej karty zanim ją wyrzucę?
Na przykład:
Zagrywam 'missile bot' i scrap-uje 'scouta' którego mam na ręce. Czy zanim to zrpboę otrzymam 1 Golda za zagranie 'scouta'?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: Star Realms

Post autor: Wikary »

Harth pisze:Czy jeśli scrap-uję kartę z ręki, przy użyciu zdolnści z innej karty którą obecnie zagrałem, to czy mogę użyć zdolności tej karty zanim ją wyrzucę?
Na przykład:
Zagrywam 'missile bot' i scrap-uje 'scouta' którego mam na ręce. Czy zanim to zrpboę otrzymam 1 Golda za zagranie 'scouta'?
Jak wyrzucasz kartę z ręki nie rozpatrujesz jej zdolności.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bary »

Quetzalcoatl pisze: Widzę, że jesteś obcykany z grą. Możesz polecić któryś z dodatkow? Grałeś z nimi? Dostępne są:
- Fleets & Fortresses
- Bases & Battleships
- Events
- Heroes
Dice Tower ma świetną recenzję zestawów 'Crisis': https://www.youtube.com/watch?v=W_IHxhi4Png
Oprócz tego, co wymieniełeś, jest jeszcze dodatek Gambit.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Star Realms

Post autor: Dziami »

Czy scrapując herosa, mogę odpalić wszystkie ally ability kart zagranych danej frakcji "jeszcze raz"?? Tzn. Jade z kartami po kolei, używam różnych ability, później scrapuje herosa i odpalam ally danej frakcji znowu??
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Nie, tak zrobić nie możesz.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Star Realms

Post autor: Dziami »

Hmmm. Czyli herosi są np. do odpalenia ally ability jakiejś tam pojedyńczej karty danej frakcji plus ewentualny bonus z herosa??
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Tak właśnie. Herosi lekko modyfikują grę, nie przewracają jej do góry nogami - i bardzo dobrze!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Star Realms

Post autor: Dziami »

Dzięki Andy.
Myślałem, że to jakaś bardziej złożona maszyna. Ale faktycznie mogło by to być zbyt mocne.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: cahir »

-karta " Wild Gambit" nie wiem czy dobrze rozumiem działanie: scrapuję ją i płace x w złocie. biorę x odłożonych wcześniej gambitów, oglądam i wybieram sobie jednego?

- czy scarpowanie heroes`a i uzyskanie ally dla danej frakcji, działa na karty neutralne, które z kolei dają korzyści z obecności ally?( np. mercenary garrison" ?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

cahir pisze:-karta " Wild Gambit" nie wiem czy dobrze rozumiem działanie: scrapuję ją i płace x w złocie. biorę x odłożonych wcześniej gambitów, oglądam i wybieram sobie jednego?
To "face down" ma znaczyć, że gracz nie wybiera sobie spośród wszystkich niewykorzystanych kart Gambit, tylko losowo ciągnie tyle kart ile zapłacił i wybiera jedną - ale oczywiście po ich obejrzeniu, inaczej wystarczyłoby wylosować jedną. :wink: W sumie: dobrze rozumiesz.
cahir pisze:- czy scarpowanie heroes`a i uzyskanie ally dla danej frakcji, działa na karty neutralne, które z kolei dają korzyści z obecności ally?( np. mercenary garrison" ?
"Ally Ability may be used as soon as you have another Ship or Base of that faction in-play". Zatem jeśli masz Heroesa (a nie statek czy bazę) i neutralną bazę (nienależącą do żadnej frakcji), to bonusu nie ma.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Star Realms

Post autor: maciejo »

Czy można łączyć np:wartość ataku z umiejętności "Głównej" z wartością ataku umiejętności "Sprzmierzonych" i "Złomowania :?:
Czy też muszę wykorzystać najpierw te Główne a dopiero potem inne :?:

Z góry dzięki za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

Andy pisze:Tak właśnie. Herosi lekko modyfikują grę, nie przewracają jej do góry nogami - i bardzo dobrze!
A czy Hero mię odpala czasem wszystkich ability kart swojej frakcji?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

maciejo pisze:Czy można łączyć np:wartość ataku z umiejętności "Głównej" z wartością ataku umiejętności "Sprzmierzonych" i "Złomowania :?:
Czy też muszę wykorzystać najpierw te Główne a dopiero potem inne :?:

Z góry dzięki za pomoc :wink:
Z tego co wiem atak się sumuje a potem atakuje

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
kikuchijo
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2016, 17:27

Re: Star Realms

Post autor: kikuchijo »

Jeżeli przeciwnik ma wyłożone 2 lub więcej bazy outpost, czy są jakieś zasady w jakiej kolejności można je atakować?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Realms

Post autor: zakwas »

kikuchijo pisze:Jeżeli przeciwnik ma wyłożone 2 lub więcej bazy outpost, czy są jakieś zasady w jakiej kolejności można je atakować?
Ty wybierasz.
sobee_
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:53

Re: Star Realms

Post autor: sobee_ »

Witam, mam kilka pytań odnośnie gry, a mianowicie:

1. mech world - jak działa ? nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli jest w grze i np. zagrywam kartę z frakcji blob - mech world liczy się jak by był z frakcji blob i mogę zrobić bonusa z karty blob ? liczy się tylko do jednej z kart czy więcej, czyli jak np. poza blob mam jeszcze trade federation to wtedy wybieram jaką frakcję przyjmuje mech world ?

2. embassy yacht - jeżeli mam dwie bazy lub więcej w grze - ciągnę dwie karty - muszę mieć dwie bazy czy np. bazę i outpost ?

3. missile mech - you may destroy target base - czy mogę za pomocą tej zdolności rozwalić outpost czy tylko bazę - czyli np. przeciwnik posiada dwa outposty z obroną każdy po 6, czy mogę za pomocą missile mecha zniszczyć od razu te dwa outposty - pierwszy za pomocą 6 ataku a drugi za pomocą wspomnianej umiejętności

4. brain world - rozumiem że mogę zezłomować maksymalnie 2 karty - w tym np. po jednej z ręki i ze stosu kart odrzuconych ? czy mając ten outpost w grze MUSZĘ w każdej kolejce tak robić tj. odrzucać kartę/karty czy jest to mój wybór ?

5. blob world - ciągnę kartę za każdego bloba w turze - czyli za tą kartę także ciągnę kartę co turę ?

6. stealth needle - działa tak jak bym miał dwie takie same karty - po prostu kopiuje drugą kartę - statek ?
sobee_
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:53

Re: Star Realms

Post autor: sobee_ »

Witam, mam kilka pytań odnośnie gry, a mianowicie:

1. mech world - jak działa ? nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli jest w grze i np. zagrywam kartę z frakcji blob - mech world liczy się jak by był z frakcji blob i mogę zrobić bonusa z karty blob ? liczy się tylko do jednej z kart czy więcej, czyli jak np. poza blob mam jeszcze trade federation to wtedy wybieram jaką frakcję przyjmuje mech world ?

2. embassy yacht - jeżeli mam dwie bazy lub więcej w grze - ciągnę dwie karty - muszę mieć dwie bazy czy np. bazę i outpost ?

3. missile mech - you may destroy target base - czy mogę za pomocą tej zdolności rozwalić outpost czy tylko bazę - czyli np. przeciwnik posiada dwa outposty z obroną każdy po 6, czy mogę za pomocą missile mecha zniszczyć od razu te dwa outposty - pierwszy za pomocą 6 ataku a drugi za pomocą wspomnianej umiejętności

4. brain world - rozumiem że mogę zezłomować maksymalnie 2 karty - w tym np. po jednej z ręki i ze stosu kart odrzuconych ? czy mając ten outpost w grze MUSZĘ w każdej kolejce tak robić tj. odrzucać kartę/karty czy jest to mój wybór ?

5. blob world - ciągnę kartę za każdego bloba w turze - czyli za tą kartę także ciągnę kartę co turę ?

6. stealth needle - działa tak jak bym miał dwie takie same karty - po prostu kopiuje drugą kartę - statek ?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Realms

Post autor: zakwas »

sobee_ pisze:Witam, mam kilka pytań odnośnie gry, a mianowicie:

1. mech world - jak działa ? nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli jest w grze i np. zagrywam kartę z frakcji blob - mech world liczy się jak by był z frakcji blob i mogę zrobić bonusa z karty blob ? liczy się tylko do jednej z kart czy więcej, czyli jak np. poza blob mam jeszcze trade federation to wtedy wybieram jaką frakcję przyjmuje mech world ?
Wybierasz jedna frakcję.
sobee_ pisze: 2. embassy yacht - jeżeli mam dwie bazy lub więcej w grze - ciągnę dwie karty - muszę mieć dwie bazy czy np. bazę i outpost ?
Outpost to też baza. :)
sobee_ pisze: 3. missile mech - you may destroy target base - czy mogę za pomocą tej zdolności rozwalić outpost czy tylko bazę - czyli np. przeciwnik posiada dwa outposty z obroną każdy po 6, czy mogę za pomocą missile mecha zniszczyć od razu te dwa outposty - pierwszy za pomocą 6 ataku a drugi za pomocą wspomnianej umiejętności
J.w. ;)
sobee_ pisze: 4. brain world - rozumiem że mogę zezłomować maksymalnie 2 karty - w tym np. po jednej z ręki i ze stosu kart odrzuconych ? czy mając ten outpost w grze MUSZĘ w każdej kolejce tak robić tj. odrzucać kartę/karty czy jest to mój wybór ?
Brakuje tu zapisu "you may" i też miałem z tym problem. Sam chętnie się dowiem. My graliśmy jako opcjonalną akcję.
sobee_ pisze: 5. blob world - ciągnę kartę za każdego bloba w turze - czyli za tą kartę także ciągnę kartę co turę ?
Tak, jeżeli ją zagrałeś w tej turze. Byłoby łatwiej, jakbyś cytował zapisy na kartach. :D 
sobee_ pisze: 6. stealth needle - działa tak jak bym miał dwie takie same karty - po prostu kopiuje drugą kartę - statek ?
Dokładnie. :) Pamiętaj, że frakcję też uznaje się za skopiowaną wtedy. :)
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: Star Realms

Post autor: th0m4s »

zakwas pisze:
sobee_ pisze:Witam, mam kilka pytań odnośnie gry, a mianowicie:

1. mech world - jak działa ? nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli jest w grze i np. zagrywam kartę z frakcji blob - mech world liczy się jak by był z frakcji blob i mogę zrobić bonusa z karty blob ? liczy się tylko do jednej z kart czy więcej, czyli jak np. poza blob mam jeszcze trade federation to wtedy wybieram jaką frakcję przyjmuje mech world ?
Wybierasz jedna frakcję.
Tu się nie zgodzę na karcie jest wyraźnie liczy się jako sprzymierzeniec dla wszystkich frakcji.
zakwas pisze:
sobee_ pisze: 4. brain world - rozumiem że mogę zezłomować maksymalnie 2 karty - w tym np. po jednej z ręki i ze stosu kart odrzuconych ? czy mając ten outpost w grze MUSZĘ w każdej kolejce tak robić tj. odrzucać kartę/karty czy jest to mój wybór ?
Brakuje tu zapisu "you may" i też miałem z tym problem. Sam chętnie się dowiem. My graliśmy jako opcjonalną akcję.
Nie brakuje niczego jest do 2 karty czyli 0, 1 lub 2 ;)
sobee_
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:53

Re: Star Realms

Post autor: sobee_ »

th0m4s - czyli uważasz że jak w turze wyłożę np. jednego bloba i jakiś jeden trade federation to mech world sprawia że mogę korzystać z bonusów tych dwóch kart ?
ODPOWIEDZ