Heroes of Normandie - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

Co do 1 to musiał bym zobaczyć instrukcję. Ale na drugie pytanie odpowiem twierdząco. Jednostka może (jeśli ma takie zdolności lub zadziałała odpowiednia karta) strzelić w ruchu a potem kontynuować ruch, który może zakończyć się natarciem. Jesli strzał wyeliminuję przeciwnika to po prostu zajmuję to pole.
ttrotyl
Posty: 23
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:04

Re: Heroes of Normandie

Post autor: ttrotyl »

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie w instrukcji :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

ttrotyl pisze:Byłbym wdzięczny za sprawdzenie w instrukcji :D
Niestety w instrukcji piszę tak jak przytoczyłeś więc ciężko mi powiedzieć co autor miał na myśli a w instrukcji angielskiej nie znalazłem opisów tych bonusów (ale równie dobrze mogłem znaleźć jakąś starą wersję instrukcji)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

ttrotyl pisze:Byłbym wdzięczny za sprawdzenie w instrukcji :D
No i sprawdziłem nieoficjalne zasady angielskie. Jest tam lepiej wytłumaczone. W fazie zaopatrzenia bonus ten zapobiega odwróceniu żetony inicjatywy. Czyli inicjatywę na kolejną turę ma ten kto dotychczas
ttrotyl
Posty: 23
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:04

Re: Heroes of Normandie

Post autor: ttrotyl »

Kupiłem właśnie dodatki do Heros of Normandie: GE SS panzergrenadier i GE Witmann Tigers. Mam pytanie: można gdzieś znaleźć objaśnienia do nowych żetonów w wersji polskiej, np.: Magnetic Mine, Bloodthirsty, czy Nazi Basterds albo APC Shell?
ttrotyl
Posty: 23
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:04

Re: Heroes of Normandie

Post autor: ttrotyl »

Dostałem od Portala wyjaśnienia wszystkich nowych przepisów w formie PDF. Teraz już jest ok!!!
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Lambrso »

Pytanie o kilka zasad z polskiej wersji językowej, które nie są dla mnie do końca jasne.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Strona 5. Ostatnia zagrana, pierwsza rozpatrzona.
Czy chodzi o jedną akcję czy o cały ciąg? Jakiś przykład proszę bo nie bardzo to rozumiem.

Strona 13. Natarcie.
Jednostka broniąca przegrywa, musi się wycofać na jedno z trzech pól. Zakładamy, że każde dostępne pole jest wolne ale rzecz jasna jest ono w SK (Strefie Kontroli) przeciwnika. Czy w takim przypadku jednostka zostaje wyeliminowana? Podany przykład na zdjęciu niby to pokazuje tylko, że są tam dwa czerwone pola i jedno niebieski a na dodatek wygrany otrzymuje ruch.

Strona 17. Zasadzka.
Jednostka ze zdolnością zasadzka zostaje odkryta jeżeli są spełnione dwie reguły . Wszystko jest klarowne do momentu, gdy zerknie się na przykład podany na zdjęciu. Jednostki, które są wewnątrz terenu zostają odkryte (odległość 1-2) a trzecia która również znajduje się o dwa pola, nie zostaje odkryta. Proszę o sprostowanie.

Strona 19. Panzerfaust.
Nie jest traktowany jako strzał. Czy to oznacza, że jednostka z tym wyposażeniem i zdolnością zasadzka nie musi się ujawniać?
Atakujący musi mieć cel na linii strzału. Czy to oznacza czystą linie strzału?

Czy Portal opublikował gdzieś zbiór wszystkich cech, wyposażenia i rozkazów?
Pomijam te dostępne w głównej instrukcji, gdyż ich lista nie jest pełna.
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: cycucycu »

Mam pytanie: Czy jednostka z natarciem ale z x w polu bonusów np. Pojazdów ciężkich może wykonywać natarcie przeciwko tym ciężkim pojazdom czy nie?
Pytanie jest ważki gdyż Amerykanie ogólnie maja z nimi gorzej niż ich oponenci!
Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź!
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: cycucycu »

Wsumie to znalazłem sam odpowiedź że nie. Ale jeśli jednostka należy do tabliczki oddziału na której jest granat nasadkowy to już może takie natarcie przeprowadzić? Czy wtedy liczy się bonus z granatu nasadkowego przeciwko pojazdom? Czy tylko mogę taka jednostka strzelać z granatu nasadkowego do pojazdu?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Golfang »

Mam pytanie odnośnie OKAZYJNEGO STRZAŁU. W instrukcji jest podane, że:
Zdolności tej może użyć tylko jednostka, która nie otrzymała bloczka Rozkazu lub nie została jeszcze aktywowana (za pomocą Rozkazu albo znacznika Aktywacji). Jednostka nie może wykonać Okazyjnego ostrzału, jeśli wykonała już swój Rozkaz albo posiada znacznik Aktywacji.""
Czy to oznacza, że na tej jednostce nie może być też bloczku blefu?
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Golfang »

Golfang pisze: 24 mar 2019, 09:12 Mam pytanie odnośnie OKAZYJNEGO STRZAŁU. W instrukcji jest podane, że:
Zdolności tej może użyć tylko jednostka, która nie otrzymała bloczka Rozkazu lub nie została jeszcze aktywowana (za pomocą Rozkazu albo znacznika Aktywacji). Jednostka nie może wykonać Okazyjnego ostrzału, jeśli wykonała już swój Rozkaz albo posiada znacznik Aktywacji.""
Czy to oznacza, że na tej jednostce nie może być też bloczku blefu?
Sam sobie odpowiem - może kiedyś komus się przyda. Jednostka, która otrzymała bloczek blefu MOŻE skorzystać z tej karty, gdyż nigdy nie zajdzie warunek, że została aktywowana za pomocą rozkazu. Wyjątkiem jest, sytuacja, gdyby ta jednostka wcześniej już dostała aktywację jakąś kartą (np. drugą kartą Okazyjnego Strzału - w wyniku tej karty kładzie się znacznik aktywacji na jednostce). Nie da sie tej karty użyć dwa razy na tej samej jednostce w jednej turze.

Jednak mam inne pytanie jeszcze - odnośnie karty BURST TO ACTION - pozwala ona na oddanie strzału przed, po lub w trakcie ruchu.
Czy w połączeniu z jednostką, która ma SHOOT ON THE MOVE, będę mógł strzelić w jednej aktywacji dwa razy? Pierwszy raz przed ruchem z umiejetności SotM, a potem drugi raz przed, w trakcie lub po ruchu, z karty BtA?
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ