Pathfinder - Rise of the Runelords

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Acaraje »

Mam pytanie dotyczące pomocy innego gracza będącego w tej samej lokacji, rozumiem że dwóch graczy nie może zdawać tego samego testu podczas walki z tym samym villianem?
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: kucyk »

Jak zdawac tego samego testu? Test zdajesz raz. Binarnie - albo woz albo przewoz.
Czasem walka sklada sie z dwoch testow wtedy kazdy moze zdawac swoj.

A jak jeden zdaje test to drugi moze mu pomagac - dolozyc jakies czary albo strzelic czy cos.

Zeby zdawac test ponownie musisz sobie tego villiana drugi raz wyszperać.
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Konik_Stepowy »

Mam pewien problem. Rozgrywałem solo pierwszą przygodę ze scenariusza wprowadzającego Perils of the Lost Coast.
Okazała się trudna (2:0) dla gry. Na karcie lokacji są np. 4 potwory i 2 bariery. Rozumiem, że potwory są losowo wybierane z zestawu. Na farmie czyhał na mnie cień i ogr. Początkową postacią bardzo trudno je pokonać. Miałem pecha, czy coś robiłem źle? Wydaje się, że późniejsze przygody zawierają lokacje prostsze do badania, ponieważ mają np. 2 potwory.

Kolejna rzecz: nagrodą za ukończenie przygody jest przedmiot. Gram postacią, które nie może używać przedmiotów. Czy to oznacza, że po zakończeniu przygody nie mam żadnej nagrody?

I kolejna rzecz: zaczynam przygodę postacią z zestawem kart określonym w instrukcji. Mam np. limit przedmiotów 3. Po zakończeniu przygody otrzymuję losowy przedmiot. Muszę potem jeden z nich odrzucić, aby nie przekraczać limitu. Jaki jest więc zysk z ukończenia scenariusza?
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Kosma »

1)Miałeś pecha, ciężko się gra solo, jak spotkasz specyficznego potwora (a spotkałeś takich dwóch). Może dobierz drugą postać i graj dwoma postaciami. Zwróć też uwagę ,że niektóre postacie się bardziej nadają do gry solo niż inne.

2)Między scenariuszami ilość kart musi być dokładnie taka ,jak na karcie postaci. Wraz z rozwojem będzie ich przybywać ,jak będziesz zakreślał kolejne kwadraciki (card feat). Zysk ze scenariusza jest taki ,że możesz zmienić przedmioty. Wiem ,że to nic szczególnego ,ale miej na uwadze,że to początkowy scenariusz. Taka forma rozgrzewki ,więc i nagroda nie jest szczególnie duża.
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Konik_Stepowy »

To wszystko już jasne.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Olgierdd »

Konik_Stepowy pisze:Mam pewien problem. Rozgrywałem solo pierwszą przygodę ze scenariusza wprowadzającego Perils of the Lost Coast.
Okazała się trudna (2:0) dla gry. Na karcie lokacji są np. 4 potwory i 2 bariery. Rozumiem, że potwory są losowo wybierane z zestawu. Na farmie czyhał na mnie cień i ogr. Początkową postacią bardzo trudno je pokonać. Miałem pecha, czy coś robiłem źle? Wydaje się, że późniejsze przygody zawierają lokacje prostsze do badania, ponieważ mają np. 2 potwory.

Kolejna rzecz: nagrodą za ukończenie przygody jest przedmiot. Gram postacią, które nie może używać przedmiotów. Czy to oznacza, że po zakończeniu przygody nie mam żadnej nagrody?

I kolejna rzecz: zaczynam przygodę postacią z zestawem kart określonym w instrukcji. Mam np. limit przedmiotów 3. Po zakończeniu przygody otrzymuję losowy przedmiot. Muszę potem jeden z nich odrzucić, aby nie przekraczać limitu. Jaki jest więc zysk z ukończenia scenariusza?
Tak jak zasugerował Kosma - gra solo jedną postacią na początku jest dość wymagające, szczególnie boli brak u mięśniaków traita "magic", wymaganego u spotkanych przez Ciebie nieumarłych. Jak to bywa z kartami i kośćmi - czasem ma się pecha. U mojej drużyny do tej pory popłoch sieje Satyr, a to potwór z podstawki :)

Jeżeli nagrodą za scenariusz jest karta, której nie możesz zatrzymać w swojej talii to i tak ją dostajesz, tylko musisz ją odrzucić. Ma to znaczenie gdy grasz z innymi postaciami: w mojej drużynie wielokrotnie bywało, że ktoś otrzymywał nagrodę, z której nie mógł korzystać i oddawał koledze.

Weź pod uwagę, że rozwój postaci w tej grze jest dość nierówny, bo zależy od tego co Ci przyjdzie spotkać. Moja drużyna właśnie kończy 3 przygodę, czyli ok. 17 scenariuszy mamy za sobą. Mój kleryk w pierwszej przygodzie zdobył dużo dobrych przedmiotów i zaklęć (ognista buława, holy candle, holy light itp.), a od ok. 10 scenariuszy zmiany w wyposażeniu mam bardzo kosmetyczne (głównie żongluję blessingami). Odwrotną sytuację ma nasz mnich, który dopiero w 3 przygodzie zaczął znacząco wymieniać sprzęt na lepszy.
Także jeden scenariusz wiosny nie czyni i dobrze jest się nastawić na długą zabawę z rozwojem postaci.
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: ripsento »

Pytanie o "RESET HAND"

wylosowałem barierę Shopkeeper's Daughter - nie powiodła się próba więc musiałem zresetować rękę.
Zrobiłem tak: wszystkie 6 kart na ręce włożyłem pod spód tali bohatera i wylosowałem nowe. Nie wiem czy dobrze. Wątpliwość się wzięła stąd, że później wylosowaliśmy magiczna tarczę na której był dopisek "If you are proficient with light armors, you may recharge this card when you reset your hand" - no i wychodzi mi na to, że reset to pełny discard. Chyba, że można reset hand traktować jak wybraną kartę z ręki albo coś podobnego.
Jeśli wszystkie karty przy resecie mają iść do discard pile to jest to przegięta karta :(
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: kucyk »

Reset to discard. Niestety :) nawet recharge nie dziala.
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: ripsento »

kucyk pisze:Reset to discard. Niestety :) nawet recharge nie dziala.
Chyba jednak nie jest tak do końca pół dnia siedzę i szukam odpowiedzi i znalazłem taką na bgg:


[q="269Hawkmoon"]If it just says "Reset your hand" you immediately get back to your hand size. So if you have too many cards, discard to your hand size. Then discard more if you want. Then, if you have too few, draw back to your hand size.

Barl Breakbones does this. He says...
[q="Barl Breakbones"]After the first check, discard 1 random card from your hand, then reset your hand.[/q]

So you discard 1 card. Then you can discard as many more as you want, but must at least discard down to your hand size. Then you draw back to your hand size.

Some cards will say "Reset your hand and end your turn." In that case you move right to the Reset Your Hand step of your turn and don't get to do anything else. You also can't play any cards or use any powers when this happens.

[q="RotR Rulebook p9 Emphasis mine"]Reset Your Hand: First, apply any effects that happen at the end of the turn; if a power allows or directs you to not reset your hand, you must still apply any effects that happen at the end of the turn. You may play cards and use powers unless a power directed you to reset your hand and end your turn. After resolving these effects, you may no longer play cards or use powers for the rest of the turn.
Next, you may discard any number of cards. Then, if you have more cards in your hand than your hand size specifies, you must discard until the number of cards in your hand matches your hand size. Finally, if you have fewer cards than your hand size, you must draw cards until the number of cards in your hand matches your hand size.[/q]

The Ghoul does this. He says...

[q="Ghoul"]If undefeated, reset your hand and end your turn.[/q]

So if you don't defeat the Ghoul, you have to immediately move the the Reset Your Hand part of your turn then progress to End Your Turn. In this case, the first thing you do is apply "end of the turn effects." For instance, if you were Seoni and had played Glibness, you would now attempt to recharge it. Only, because you were forced to reset your hand and end your turn, you can't use your power to automatically succeed at the recharge check. So you'll have to roll for it. After you've resolved all "end of the turn" effects you discard as many cards as you want, but must have your hand size or fewer. Then you draw as many as you need to be back at your hand size.

But the Shadow Clock is neither of those things. It says...

[q="Shadow Clock"]At the start of your turn, recharge your hand and draw up to your handsize.[/q]

So when your turn starts, if you are there you take your whole hand, put it on the bottom of your character deck, then draw a number of cards equal to your handsize. It makes it so you won't know if you are prepared for what is coming.
[/q]


Z tego wynika, że przechodzisz automatycznie do końca rundy i normalnie rozpatrujesz reset ręki. Czyli jak masz więcej kart niż dopuszczalna liczba to musisz zrobić discard nadwyżki. I stąd w takim razie dopski na tarczach. W przypadku posiadania magicznych nie wyrzucasz ich tylko recharge i zyskujesz życie (jeśli masz zdolność używania tarcz z tego co pamiętam). Czyli nie musiałem robić nic poza zakończeniem natychmiast tury.
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: kucyk »

Ale "reset hand" to nie jest discard do zera reki. Tylko wyrzucasz nadmiar + to czego nie chcesz. Mozesz natomiast uzywac przedmiotow lub czarow, jesli pozwalaja na to ich wlasciwosci, przed resetem.

Tak jak mówisz - przechodzisz do fazy resetu. Aktywujesz wszelkie "na zakonczenie tury" itp. W przypadku magicznych przedmiotów jednak działa recharge. Dodali tekst w FAQ

Źródło: http://paizo.com/paizo/faq/v5748nruor1gk#v5748eaic9swu
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Kosma »

Kucyk ma rację, reset to cześć tury gracza i jest dokładnie opisana w podręczniku.
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: ceville »

Witam. Mam pytanie odnośnie Evade. Jedna z postaci ma takiego skilla, że może każdy encounter sobie evade'nąć :P
Jak to dokladnie dziala? jak dociagne cos co mi sie nie usmiecha to uzywam zdolnosci i nic sie nie dzieje. Ale czy moge potem jeszcze raz eksplorowac np za pomoca blessing? i znow uzyc sobie evade?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Olgierdd »

ceville pisze:Witam. Mam pytanie odnośnie Evade. Jedna z postaci ma takiego skilla, że może każdy encounter sobie evade'nąć :P
Jak to dokladnie dziala? jak dociagne cos co mi sie nie usmiecha to uzywam zdolnosci i nic sie nie dzieje. Ale czy moge potem jeszcze raz eksplorowac np za pomoca blessing? i znow uzyc sobie evade?
Tak, nic się nie dzieje, a uniknięta karta zostaje wtasowana do talii lokacji, w której się pojawiła. Można po tym dalej eksplorować przy pomocy zdolności kart.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: lukwych »

Pytania:
1. Z jakich kart buduję location deck:
-a) wszystkich dostępnych?
-b) wszystkich dostępnych z poziomu przygody i niższych?
-c) wszystkich dostępnych z poziomu lokacji i niższych?
-d) wszystkich dostępnych z poziomu przygody?
-e) wszystkich dostępnych z poziomu lokacji?
2. Eksploruję i w wyniku np. bariery summonuję henchmena (a) tego samego co w scenariuszu lub (b) innego) - czy mogę próbować zamknąć lokację?
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Kosma »

1)Wszystkich dostępnych to znaczy jeśli grasz drugą przygodę to używasz wszystkich kart z podstawki, character add ona (jeśli masz) oraz pierwszej i drugiej części przygody. Pamiętaj później o usuwaniu kart wraz z postępem kampanii, masz to dokładnie opisane w regułach.

2)Absolutnie nie.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Olgierdd »

lukwych pisze:Pytania:
1. Z jakich kart buduję location deck:
-a) wszystkich dostępnych?
-b) wszystkich dostępnych z poziomu przygody i niższych?
-c) wszystkich dostępnych z poziomu lokacji i niższych?
-d) wszystkich dostępnych z poziomu przygody?
-e) wszystkich dostępnych z poziomu lokacji?
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Saovine »

Przeglądałem instrukcje dwa razy i nie mogę znaleźć odpowiedzi...czy podczas walki gdy na ręce mam dwie bronie (np dagger +pistol) mogę skorzystać z obu? Gdzieś na forum angielskim znalazłem że mogę użyć tylko jednej broni, ale zastanawia mnie w takim razie zapis na niektórych kartach two handed. Poza tym pokonanie bossa w każdym scenariuszu graniczyło by chyba z cudem....albo muszę się jeszcze sporo nauczyć...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: maciejo »

Jeżeli jakaś karta "przywołuje" inne karty podcza spotkania najpierw musimy pokonać te "przywołane" karty a potem tą ,która je przywołała :?:
czy też karta użyta do "przywołania" jest automatycznie odkładana do pudełka i pozotaje nam tylko walka z tymi "przywołanymi" potworami :?:
z góry dzięki za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

maciejo pisze:Jeżeli jakaś karta "przywołuje" inne karty podcza spotkania najpierw musimy pokonać te "przywołane" karty a potem tą ,która je przywołała :?:
czy też karta użyta do "przywołania" jest automatycznie odkładana do pudełka i pozotaje nam tylko walka z tymi "przywołanymi" potworami :?:
z góry dzięki za pomoc :wink:
To zależy od tego jaka karta przywoływała inne stwory.

Część z nich działa tak, jak napisałeś w pierwszej linijce. Czyli spotykamy kartę X, która przyzywa kartę Y. Najpierw walczymy z kartą Y, a potem z kartą X. Co ciekawe, czasem przegrana walka z kartą Y powoduje, że nawet jeśli wygramy walkę z X, to i tak jej nie pokonamy.

Część kart działa nieco inaczej. Spotykamy kartę X, która przywołuje kartę Y. Walczymy z kartą Y i na podstawie tej walki rozstrzyga się, co dzieje się z kartą X. Jeśli wygramy, to pokonaliśmy automatycznie X. Jak przegramy, to nie pokonaliśmy i karta X wraca do talii lokacji, gdzie ją spotkaliśmy.

Mam nadzieję, że opisałem to dość jasno :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: maciejo »

Super :D ,teraz wszystko jasne.
A na pytanko powyżej kol.Soavine też mógłbyś odpowiedzieć :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

Saovine pisze:Przeglądałem instrukcje dwa razy i nie mogę znaleźć odpowiedzi...czy podczas walki gdy na ręce mam dwie bronie (np dagger +pistol) mogę skorzystać z obu? Gdzieś na forum angielskim znalazłem że mogę użyć tylko jednej broni, ale zastanawia mnie w takim razie zapis na niektórych kartach two handed. Poza tym pokonanie bossa w każdym scenariuszu graniczyło by chyba z cudem....albo muszę się jeszcze sporo nauczyć...
Możesz skorzystać tylko z jednej broni, chyba że karta mówi inaczej. Na przykład niektóre sztylety mogą być zagrywane z inną bronią. Zapis "two handed" również odnosi się do kombosów z innymi kartami. Na przykład nie możesz zagrać tarczy, jeśli w walce użyłeś broni "two handed".

Pamiętaj też, że niemal każda broń ma oprócz możliwości "pokazania", również opcję odrzucenia, aby dodać kolejną kostkę do testu. Czyli pokazujesz miecz, żeby mieć Melee +1k8, a potem go odrzucasz, żeby dostać kolejne 1k8. To oczywiście zwykle opcja na ostatnią walkę, ale zawsze. Zagrywanych Blessingów nawet nie liczę, czy innych pomocy.
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Saovine »

Wielkie dzięki za wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: maciejo »

Gambit pisze:
Saovine pisze:Przeglądałem instrukcje dwa razy i nie mogę znaleźć odpowiedzi...czy podczas walki gdy na ręce mam dwie bronie (np dagger +pistol) mogę skorzystać z obu? Gdzieś na forum angielskim znalazłem że mogę użyć tylko jednej broni, ale zastanawia mnie w takim razie zapis na niektórych kartach two handed. Poza tym pokonanie bossa w każdym scenariuszu graniczyło by chyba z cudem....albo muszę się jeszcze sporo nauczyć...
Możesz skorzystać tylko z jednej broni, chyba że karta mówi inaczej. Na przykład niektóre sztylety mogą być zagrywane z inną bronią. Zapis "two handed" również odnosi się do kombosów z innymi kartami. Na przykład nie możesz zagrać tarczy, jeśli w walce użyłeś broni "two handed".

Pamiętaj też, że niemal każda broń ma oprócz możliwości "pokazania", również opcję odrzucenia, aby dodać kolejną kostkę do testu. Czyli pokazujesz miecz, żeby mieć Melee +1k8, a potem go odrzucasz, żeby dostać kolejne 1k8. To oczywiście zwykle opcja na ostatnią walkę, ale zawsze. Zagrywanych Blessingów nawet nie liczę, czy innych pomocy.
Dzięki,a powiedz mi tylko jszcze czy to jest gdzieś w instrukcji napisane (ja nie znalazłem) czy pochodzi z jakiegoś faq. 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

maciejo pisze:Dzięki,a powiedz mi tylko jszcze czy to jest gdzieś w instrukcji napisane (ja nie znalazłem) czy pochodzi z jakiegoś faq. 8)
O ile pamiętam, to tego typu rzeczy masz napisane na kartach. FAQ niby też się przydaje, ale my w RoR graliśmy bez FAQ i dało radę. Dopiero od Skull & Shackles zaczęliśmy tam zaglądać.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Pathfinder - Rise of the Runelords

Post autor: maciejo »

:arrow: Gambit
Dzięki.
Zagrałem dziś pierwszy raz i jestem pod wielkim wrażeniem tej gry.Myślę,że zagości na moim stole na długi czas :D
Oczywiście nie obyło się bez problemów ale od czego jest Forum.
Pytania:
1.Np karta "Swięta woda"
Właściwości:Odłóż tę kartę oby osłabić Zagrożenie z cechą "Nieumarły"
Jak mam to zrobić i o ile osłabić - jakąś kostą rzucić (jaką) czy coś innego zrobić :?:

2.Ostatnią postacią w lokacji jest Velan i nie uda mi się go pokonać,co wtedy.
a) Czy ucieka on do innej niezamkniętej Lokacji i zamykam automatycznie tę Lokacje w której Go spotkałem :?:
b) Czy też zotaje on w tej samej Lokacji tak długo dopóki Go nie pokonam :?:


Z góry dzięki za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ