Alternatywy 4

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Alternatywy 4

Post autor: iapetus »

Wydawało mi się to proste, ale odkąd pojawiło się pytanie na BGG nie jestem już przekonany... Instrukcja mówi, że każdą kartę cechy można wykorzystać tylko raz w ciągu gry. Czy bonusowy punkt z karty cechy może być wykorzystany więcej niż raz? Z ostatnim punktem z karty nie ma problemu - jest liczony tylko na koniec dnia. Ale pierwszy i drugi można rozumieć różnie - albo jest przyznawany tylko raz, przy pierwszym zajściu danej okoliczności, albo za każdym razem. Np. Kapuś może dostać bonus tylko jednorazowo, za pierwszym razem gdy doniesie "na zlecenie" Anioła, może też dostawać dodatkowe punkty za każdym razem, kiedy spyta na kogo kapować.
majka
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:19

Re: Alternatywy 4

Post autor: majka »

Nie wiem czy dobrze myślę, ale ten punkt o tym, że karta cech może być użyta tylko raz rozumiem, że w każdym etapie musi być inna karta cech, a w ciągu danego etapu dana karta cech może być używana kilka razy (karta cech jest ukryta do czasu jej pierwszego użycia, a potem jest już jawna).

A mam pytanie odnośnie innej zasady w tej grze - jak to jest ze śmieceniem - czy w jednym etapie jedna osoba może śmiecić tylko raz, czy tyle razy ile będzie mieć okazję - bo jest coś takiego jak znacznik śmiecenia w danym etapie, ale też nie ma nigdzie wyraźnie napisane, że śmiecić można tylko raz (to po co ten znacznik)??
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: robertos »

znacznik śmiecenia potrzebny jest tylko w jednym celu... aby pamiętać kto śmiecił. Jest to wazne, jeśli w grze ujawni się Kapuś i będzie chciał zdobyć PZ w określonej sytuacji.
Śmiecić oczywiście można tyle razy ile jest to możliwe (czyli potencjalnie w każdej rundzie).
:wink:
majka
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:19

Re: Alternatywy 4

Post autor: majka »

Dzięki, dzięki:), jeszcze nam się nie udało zagrać, ciągle nam brakuje gracza
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: robertos »

Pod koniec tygodnia kończymy pracę nad nową redakcją instrukcji do A4. Będziemy ją rozsyłać w formie elektronicznej pdf. przez FB. Jeśli ktoś jest zainteresowany nową instrukcją (poszerzoną m.in. o przykłady), a nie korzysta z FB to proszę o adres mailowy na pv.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: robertos »

Wkrótce ukaże się dodatek do Alternatyw 4 - SPISEK.
Jeśli jest ktoś zainteresowany instrukcją mogę podesłać pdf (zanim TVP zawiesi u siebie na stronie). Ta instrukcja porządkuje także kwestie zasad z podstawki.
zainteresowanych proszę o info na pv
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: smalco »

Co z tym dodatkiem
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: robertos »

Ukaże się w styczniu... Taką mamy informacje z TVP.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: smalco »

I co z tym dodatkiem?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: robertos »

W drukarni już jest.. czekamy na datę :)
Szparagus
Posty: 100
Rejestracja: 22 lip 2017, 23:06
Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times

Re: Alternatywy 4

Post autor: Szparagus »

Czy ktoś już grał z dodatkiem i chce się podzielić wrażeniami? Interesują mnie przede wszystkim nowe a zasady lub zmiana obecnych
ODPOWIEDZ