Kawerna (Caverna) - pytania, zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
aigimig
Posty: 407
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Caverna

Post autor: aigimig »

Pynio pisze:2. Czy wybierając łupy z misji wojskowej można brać obie rzeczy z danego poziomu czy tylko jedną. - do tej pory grałem, że jak wezmę np. owcę to nie brałem siana, które było po znaku "/"
Tak, ale jeśli masz do wyboru 2 lub więcej łupy to oczywiście możesz wziąć obie rzeczy z danego poziomu ale jako 2 osobne łupy a nie 1
detrytusek pisze:Jeśli nie mam miejsca na wszystkie dostępne zwierzęta to wypuszczam nadmiar wolno czy mogę przerobić na żarcie?
miejsce musisz mieć jedynie aby zwierzęta się rozmnożyły. w każdym innym przypadku, gdy wchodzisz w posiadanie zwierząt to oczywiście możesz je przerobić na jedzenie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

aigimig pisze:
Pynio pisze:2. Czy wybierając łupy z misji wojskowej można brać obie rzeczy z danego poziomu czy tylko jedną. - do tej pory grałem, że jak wezmę np. owcę to nie brałem siana, które było po znaku "/"
Tak, ale jeśli masz do wyboru 2 lub więcej łupy to oczywiście możesz wziąć obie rzeczy z danego poziomu ale jako 2 osobne łupy a nie 1
Masz Pynio racje. Nigdzie nie znalazłem informacji, że nie można brać 2 rzeczy z jednego poziomu, a wręcz jest przykład co się stanie jak krasnolud o sile 1 pójdzie na wyprawę trzeciego poziomu (dlatego pod uzbrojeniem 1 są trzy różne łupy).
detrytusek pisze:Jeśli nie mam miejsca na wszystkie dostępne zwierzęta to wypuszczam nadmiar wolno czy mogę przerobić na żarcie?
miejsce musisz mieć jedynie aby zwierzęta się rozmnożyły. w każdym innym przypadku, gdy wchodzisz w posiadanie zwierząt to oczywiście możesz je przerobić na jedzenie[/quote]
Tu się wciąż waham. Cytuję:
"Otrzymane owce lub osły musisz pomieścić na swojej planszy. (Nie możesz umieścić ich w swoich zasobach, ale możesz przetworzyć je na żywność)".
A nie powinienem potraktować stwierdzenia, że muszę pomieścić jako nadrzędne do reszty?
Bo tu może dojść do trochę dziwnej sytuacji gdy nie mam miejsca na żadne zwierzę, a ściągam powiedzmy 8 owiec z planszy wymieniając od razu na papu.

edit: ok znalazłem. Strona 9. Punkt 1 w zbiorczym zestawieniu. Dziwne to trochę ale legalne.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Caverna

Post autor: Bea »

detrytusek pisze: A nie powinienem potraktować stwierdzenia, że muszę pomieścić jako nadrzędne do reszty?
Bo tu może dojść do trochę dziwnej sytuacji gdy nie mam miejsca na żadne zwierzę, a ściągam powiedzmy 8 owiec z planszy wymieniając od razu na papu.

edit: ok znalazłem. Strona 9. Punkt 1 w zbiorczym zestawieniu. Dziwne to trochę ale legalne.
Nie wiem czy o to ci chodzi, ale str 10:
(Baby animals and parent animals
may not be converted into Food immediately after the birth. You have to
accommodate them on your Home board first.)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

to jeszcze jedno choć wydaje mi się, że znam odpowiedź ale potwierdźcie.

Izba to usprawnienie, które mogę zbudować poprzez akcję "zbuduj usprawnienie" ?
Bo jest też pole akcji "zbuduj izbę" i w instrukcji w niektórych miejscach usprawnienie i izba jest rozdzielone. Jednak jest też zdanie, że izba to specjalny rodzaj usprawnienia choć na czym ta specjalność polega już nie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

Bea pisze:
detrytusek pisze: A nie powinienem potraktować stwierdzenia, że muszę pomieścić jako nadrzędne do reszty?
Bo tu może dojść do trochę dziwnej sytuacji gdy nie mam miejsca na żadne zwierzę, a ściągam powiedzmy 8 owiec z planszy wymieniając od razu na papu.

edit: ok znalazłem. Strona 9. Punkt 1 w zbiorczym zestawieniu. Dziwne to trochę ale legalne.
Nie wiem czy o to ci chodzi, ale str 10:
(Baby animals and parent animals
may not be converted into Food immediately after the birth. You have to
accommodate them on your Home board first.)
Nie. To jest odniesienie już do rozmnażania. Mnie chodziło o podebranie np 6 owieczek z planszy kiedy nie mam miejsca na żadną.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Caverna

Post autor: Bea »

detrytusek pisze:to jeszcze jedno choć wydaje mi się, że znam odpowiedź ale potwierdźcie.

Izba to usprawnienie, które mogę zbudować poprzez akcję "zbuduj usprawnienie" ?
Bo jest też pole akcji "zbuduj izbę" i w instrukcji w niektórych miejscach usprawnienie i izba jest rozdzielone. Jednak jest też zdanie, że izba to specjalny rodzaj usprawnienia choć na czym ta specjalność polega już nie.
Ja posługuję się instrukcją angielską i nie mam polskiej przed sobą, ale przypuszczam, że izbą zostało nazwane pomieszczenie mieszkalne, czyli to do którego można zakwaterować krasnala. One chyba są pomarańczowe.
detrytusek pisze:
Nie. To jest odniesienie już do rozmnażania. Mnie chodziło o podebranie np 6 owieczek z planszy kiedy nie mam miejsca na żadną.
Możesz je zabrać i natychmiast zamienić na żarcie.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2015, 10:52 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
aigimig
Posty: 407
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Caverna

Post autor: aigimig »

detrytusek pisze:to jeszcze jedno choć wydaje mi się, że znam odpowiedź ale potwierdźcie.

Izba to usprawnienie, które mogę zbudować poprzez akcję "zbuduj usprawnienie" ?
Bo jest też pole akcji "zbuduj izbę" i w instrukcji w niektórych miejscach usprawnienie i izba jest rozdzielone. Jednak jest też zdanie, że izba to specjalny rodzaj usprawnienia choć na czym ta specjalność polega już nie.
tak, izby są podzbiorem usprawnień więc można je budować przez akcję "zbuduj usprawnienie"
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

Bea pisze:można zakwaterować krasnala..
Przy najbliższej rozgrywce uważaj na palce bo myślę, że właśnie członek Twojej krasnoludziej rodziny bardzo się obraził, a one są porywcze :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Caverna

Post autor: Paskudnik »

detrytusek pisze:Nigdzie nie znalazłem informacji, że nie można brać 2 rzeczy z jednego poziomu, a wręcz jest przykład co się stanie jak krasnolud o sile 1 pójdzie na wyprawę trzeciego poziomu (dlatego pod uzbrojeniem 1 są trzy różne łupy).
Poprawcie mnie, jeśli się mylę - czy nie jest przypadkiem tak, że wyprawa pierwszego poziomu przynosi jeden z DWÓCH możliwych łupów, a ziększenie siły uzbrojenia krasnoludów jest DODATKOWE? Bo ja to zrozumiałem tak, że wybieramy pomiędzy drewnem a zgarnięciem psa, ale zwiększenie broni jest zawsze...
detrytusek pisze:tu może dojść do trochę dziwnej sytuacji gdy nie mam miejsca na żadne zwierzę, a ściągam powiedzmy 8 owiec z planszy wymieniając od razu na papu.
Tu nie ma żadnego problemu - jeśli kupiłeś / ukradłeś / zdobyłeś "gotowe" owce (czy inne zwierzaki), to możesz je od razu zaszlachtować. Natomiast pojawienie się młodych jest obwarowane koniecznością posiadania na nie miejsca.


BTW, ręka do góry, kto gra z homerulsem, że psy można szamać (moja w górze :mrgreen: )
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Caverna

Post autor: metyu »

Paskudnik pisze:
detrytusek pisze:Nigdzie nie znalazłem informacji, że nie można brać 2 rzeczy z jednego poziomu, a wręcz jest przykład co się stanie jak krasnolud o sile 1 pójdzie na wyprawę trzeciego poziomu (dlatego pod uzbrojeniem 1 są trzy różne łupy).
Poprawcie mnie, jeśli się mylę - czy nie jest przypadkiem tak, że wyprawa pierwszego poziomu przynosi jeden z DWÓCH możliwych łupów, a ziększenie siły uzbrojenia krasnoludów jest DODATKOWE? Bo ja to zrozumiałem tak, że wybieramy pomiędzy drewnem a zgarnięciem psa, ale zwiększenie broni jest zawsze...
Zawsze podnosisz poziom broni, ale na 1 poziomie masz dodatkową nagrodę polegającą na podniesieniu poziomu broni wszystkich uzbrojonych krasnoludów.
Paskudnik pisze:
detrytusek pisze:tu może dojść do trochę dziwnej sytuacji gdy nie mam miejsca na żadne zwierzę, a ściągam powiedzmy 8 owiec z planszy wymieniając od razu na papu.
Tu nie ma żadnego problemu - jeśli kupiłeś / ukradłeś / zdobyłeś "gotowe" owce (czy inne zwierzaki), to możesz je od razu zaszlachtować. Natomiast pojawienie się młodych jest obwarowane koniecznością posiadania na nie miejsca.


BTW, ręka do góry, kto gra z homerulsem, że psy można szamać (moja w górze :mrgreen: )
Zbędny homerule i tak już jest łatwo się wyżywić.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Caverna

Post autor: Bea »

metyu pisze:
Paskudnik pisze:
BTW, ręka do góry, kto gra z homerulsem, że psy można szamać (moja w górze :mrgreen: )
Zbędny homerule i tak już jest łatwo się wyżywić.
+1
Za trudna jest dla was Caverna, że tak sobie ją upraszczacie? ;)
To trzeba trochę pokombinować z usprawnieniami dotyczącymi jedzenia.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

Paskudnik pisze: BTW, ręka do góry, kto gra z homerulsem, że psy można szamać (moja w górze :mrgreen: )
to tylko w chińskiej wersji :)
Paskudnik pisze:Poprawcie mnie, jeśli się mylę - czy nie jest przypadkiem tak, że wyprawa pierwszego poziomu przynosi jeden z DWÓCH możliwych łupów, a ziększenie siły uzbrojenia krasnoludów jest DODATKOWE? Bo ja to zrozumiałem tak, że wybieramy pomiędzy drewnem a zgarnięciem psa, ale zwiększenie broni jest zawsze...
Hmmm mnie się wydaje, że na poziomie 1 są 3 nagrody, a nie że zwiększenie broni jest zawsze nawet jak nie wybierzesz tej opcji (nie mylić z uzyskiwaniem doświadczenia po wyprawie).
NA dowód:
"Przykład: jeden z twoich krasnoludów, uzbrojony w broń o sile 1, wyruszył na wyprawę trzeciego poziomu. W rezultacie możesz jedynie otrzymać trzy łupy z pierwszego rzędu: siła broni wszystkich krasnoludów +1, 1 pies oraz 1 drewno."

Czyli zwiększenie broni należy do pierwszego rzędu, a nie jest ponad. Choć fakt karta pomocy jest tutaj trochę nieczytelna.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Caverna

Post autor: Paskudnik »

Bea pisze:Za trudna jest dla was Caverna, że tak sobie ją upraszczacie? ;)
No dobra, macie mnie: nie gram, tylko ciągle obiecuję, że następnym razem tak zagramy. Jednak zawsze podczas żniw w myślach mam pyszne pieczyste z psiaka. :P
detrytusek pisze:Hmmm mnie się wydaje, że na poziomie 1 są 3 nagrody, a nie że zwiększenie broni jest zawsze nawet jak nie wybierzesz tej opcji (nie mylić z uzyskiwaniem doświadczenia po wyprawie).
NA dowód:
"Przykład: jeden z twoich krasnoludów, uzbrojony w broń o sile 1, wyruszył na wyprawę trzeciego poziomu. W rezultacie możesz jedynie otrzymać trzy łupy z pierwszego rzędu: siła broni wszystkich krasnoludów +1, 1 pies oraz 1 drewno."

Czyli zwiększenie broni należy do pierwszego rzędu, a nie jest ponad. Choć fakt karta pomocy jest tutaj trochę nieczytelna.
Ja rozumiem kwestię zwiększania doświadczenia krasnoluda, chodzi tylko o kwestię, czy ulepszenie broni wszystkich krasnoludów jest na zasadzie
(a) (drewno + zwiększenie ALBO pies + zwiększenie), czy
(b) (drewno ALBO pies ALBO zwiększenie).

Ja obstawiam opcję (a) - zwróć uwagę, jak to wygląda na karcie pomocy, a dodatkowo komentarz Uwe z instrukcji: „Tuż po zakończeniu tej pierwszej wyprawy, broń danego krasnoluda będzie miała siłę równą co najmniej 3 - nawet, jeśli przed wyprawą była równa 1.” byłby wówczas błędny, bo gdyby prawidłowa była opcja (b), to powinno w nim być "będzie miała siłę równą co najmniej 2". Z drugiej strony, z opisu łupów w dodatku do instrukcji nie wynika jasno opcja (a), więc sam już nie wiem...


Przypadek co się stanie, jeśli krasnolud o sile broni równej 1 pójdzie na wyprawę trzeciego poziomu to bardzo ciekawy "kejs", jednak zwróć uwagę, że Twoje wytłumaczenie nie działa już dla wyprawy czwartego poziomu - trzeba by poszperać za tym na BGG.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

Paskudnik pisze: Ja rozumiem kwestię zwiększania doświadczenia krasnoluda, chodzi tylko o kwestię, czy ulepszenie broni wszystkich krasnoludów jest na zasadzie
(a) (drewno + zwiększenie ALBO pies + zwiększenie), czy
(b) (drewno ALBO pies ALBO zwiększenie).

Ja obstawiam opcję (a) - zwróć uwagę, jak to wygląda na karcie pomocy, a dodatkowo komentarz Uwe z instrukcji: „Tuż po zakończeniu tej pierwszej wyprawy, broń danego krasnoluda będzie miała siłę równą co najmniej 3 - nawet, jeśli przed wyprawą była równa 1.” byłby wówczas błędny, bo gdyby prawidłowa była opcja (b), to powinno w nim być "będzie miała siłę równą co najmniej 2". Z drugiej strony, z opisu łupów w dodatku do instrukcji nie wynika jasno opcja (a), więc sam już nie wiem...


Przypadek co się stanie, jeśli krasnolud o sile broni równej 1 pójdzie na wyprawę trzeciego poziomu to bardzo ciekawy "kejs", jednak zwróć uwagę, że Twoje wytłumaczenie nie działa już dla wyprawy czwartego poziomu - trzeba by poszperać za tym na BGG.
Ja obstawiam (B). Zwróć uwagę w dodatku przy wyprawach (opis nagród) przy powiększeniu broni jest czapka z wartością 1 czyli jest przypisana do linii 1, a nie ponad wszystkimi. Ale fakt jest tu trochę niejasności i można to różnie interpretować. Co na to inni? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Caverna

Post autor: Paskudnik »

Dobra - po ponownym zajrzeniu do instrukcji stwierdzam, że najwyraźniej się myliłem i zwiększenie siły broni jest osobnym łupem z wyprawy (jednym z trzech możliwych na tym poziomie).




...ale psiaka to bym chętnie zakosztował - takiego pachnącego, soczystego, dobrze przyprawionego i wypieczonego :mrgreen:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

Paskudnik pisze: ...ale psiaka to bym chętnie zakosztował - takiego pachnącego, soczystego, dobrze przyprawionego i wypieczonego :mrgreen:
ale jak owca czy osiołek to jedna żywność to taki Pimpuś ile by miał?
Króliki by się przydały...Co żniwa z każdej parki 10 królików.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Caverna

Post autor: kruker »

Pytanie przed pierwszą rozgrywką - czy plansze usprawnień są w ogóle potrzebne, czy można je sobie darować i bardziej skompresować usprawnienia na stole? Pytam z powodu chęci ograniczenia zbędnych elementów na stole.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

kruker pisze:Pytanie przed pierwszą rozgrywką - czy plansze usprawnień są w ogóle potrzebne, czy można je sobie darować i bardziej skompresować usprawnienia na stole? Pytam z powodu chęci ograniczenia zbędnych elementów na stole.
Plansze mają na celu tylko zwiększenie przejrzystości ale jak Ci to nie będzie przeszkadzało to sobie możesz je nawet trzymać w stosach.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Caverna

Post autor: kruker »

Czy łupy z wypraw mogę zdobywać w dowolnej kolejności? Np. jako pierwszy łup zabrać kamień i jako drugi użyć go od razu do budowy usprawnienia?
aigimig
Posty: 407
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Caverna

Post autor: aigimig »

jak najbardziej możesz tak zrobić
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Caverna

Post autor: Matti_C »

Paskudnik pisze:Przypadek co się stanie, jeśli krasnolud o sile broni równej 1 pójdzie na wyprawę trzeciego poziomu to bardzo ciekawy "kejs", jednak zwróć uwagę, że Twoje wytłumaczenie nie działa już dla wyprawy czwartego poziomu - trzeba by poszperać za tym na BGG.
Przed wyprawą 4 poziomu nie ma kucia broni, więc udający się na nią krasnal musi mieć za sobą już minimum jedną wyprawę z której wrócił jako minimum 3 poziomowiec.
Trottelreiner
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Caverna

Post autor: Trottelreiner »

Witam,
Karta Żniw pkt 1. - brak żniw. Czy jest karmienie krasnoludów?
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Caverna

Post autor: metyu »

Nie ma.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Caverna

Post autor: orzeh »

Uaktywnię wątek :)
Łupy (nie do końca rozumiem poprzednie posty): mogę pobrać jeden łup z jednego poziomu uzbrojenia?
Zbiory: Zbieram z pól warzywa/zboże niezależnie czy zostało posiane wcześniej czy jest to pozostałość. Mam kilka pól, w rundzie ze żniwami zasiałem ale miałem pola z warzywami/zbożem z poprzednich rund - mogę zdjąć po jednym z każdego pola?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Caverna

Post autor: detrytusek »

orzeh pisze:Uaktywnię wątek :)
Łupy (nie do końca rozumiem poprzednie posty): mogę pobrać jeden łup z jednego poziomu uzbrojenia?
Zbiory: Zbieram z pól warzywa/zboże niezależnie czy zostało posiane wcześniej czy jest to pozostałość. Mam kilka pól, w rundzie ze żniwami zasiałem ale miałem pola z warzywami/zbożem z poprzednich rund - mogę zdjąć po jednym z każdego pola?
Ad1. Nie. Możesz pobrać z jednego rzędu kilka łupów pod warunkiem, że żaden łup się nie powtórzy. Każdy łup to jedna akcja
Ad2. Zbierasz z wszystkich pól po jednym
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ