Summoner Wars

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Bowman »

Podobne pytanie padło już na poprzedniej stronie niemniej po dzisiejszej rozgrywce wywiązała się dyskusja…bo Tabela mówi inaczej….
Zgodnie z instrukcją do Przymierzy grając Upadłymi Feniksami mogę mieć w talii zarówno jednostki Elfów Feniksa jak i Upadłego Królestwa (tabela str.21). Efekty kart którymi będę się posługiwał będą odnosiły się do Upadłych Feniksów (w końcu to ich karty) ale także do Elfów Feniksa oraz Upadłego Królestwa (tabela str.3) ….
Podczas rozgrywki Żniwiarz niszczy wrogą jednostkę, zagrywane jest Wydarzenie „Z popiołów” można? Z jednej strony tabela mówi, że tak…bo efekty kart itd...ale tekst na karcie wyraźnie odnosi się do kontrolowanej przez siebie Jednostki Elfów Feniksa?
Inna sytuacja. Kartos chce poprzez swoją zdolność wybrać z Cmentarzyska Elfiego Łucznika. Może?

Moim zdaniem Efekty kart Upadłych Feniksów działają przede wszystkim na karty Upadłych Feniksów oraz w zależności od tekstu na karcie albo na Elfy Feniksa (np.: Wydarzenie „Z popiołów”) albo na Upadłe Królestwo (np.: Kartos). Zgadza się ?
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Zgadza sie - tabela mowi, ze jezeli jest mowa o Upadlych Feniksach, to mozesz jedne albo drugie. From The Ashes wyraznie odnosi sie tylko do elfow feniksa (i przez to do upadlego feniksa), ale nie do upadlego krolestwa - analogicznie jak np Duch Feniksa od Eliena, ktory mozna zagrac na EF i UF :).

Problemem jest zalozenie z drugiego akapitu, ze ich karty dzialaja na UF, a to nie jest prawda - tekst karty mowi na co dzialaja - jesli nie sprecyzowane, to dziala przeciez tez na najemnikow :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

tekst karty mowi na co dzialaja
Dokładnie. 1. Jeżeli działa na Upadłe Feniksy, to działa również na Elfy Feniksa i Upadłe Królestwo; 2. jeżeli działa na Upadłe Królestwo, to działa również ne Upadłe Feniksy, ale już nie na Elfy Feniksa; 3. jeżeli działa na Elfy Feniksa, to działa również na Upadłe Feniksy, ale nie na Upadłe Królestwo - jest to wszystko w tabelkach w instrukcji.
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Bowman »

schalonny pisze:
Problemem jest zalozenie z drugiego akapitu, ze ich karty dzialaja na UF, a to nie jest prawda - tekst karty mowi na co dzialaja - jesli nie sprecyzowane, to dziala przeciez tez na najemnikow :)
Nie rozumiem dlaczego założenie, że: "Efekty kart Upadłych Feniksów działają przede wszystkim na karty Upadłych Feniksów oraz w zależności od tekstu na karcie..." jest problemem?

Przecież efekty kart Upadłych Feniksów muszą przede wszystkim odnosić się do nich samych.

PS. Wiem co jest w instrukcji w TABELACH
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Bowman pisze: Podczas rozgrywki Żniwiarz niszczy wrogą jednostkę, zagrywane jest Wydarzenie „Z popiołów” można?

Inna sytuacja. Kartos chce poprzez swoją zdolność wybrać z Cmentarzyska Elfiego Łucznika. Może?
Odpowiadając na Twoje pytania (pomijając kwestię tabel)
Dwa razy NIE.
Żniwiarz jest z frakcji Upadłego Królestwa. Wydarzenie: "Z Popiołów" dotyczy Jednostek Elfów Feniksa bądź Upadłych Feniksów więc nie może być zagrane.

Kartos może wezwać np.: Żniwiarza - który jak mniemam pojawił się w waszej rozgrywce (Upadłe Królestwo) albo np.: Zwiastuna(Upadłe Feniksy) ale nie Elfiego Łucznika.
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Bowman pisze:
schalonny pisze:
Problemem jest zalozenie z drugiego akapitu, ze ich karty dzialaja na UF, a to nie jest prawda - tekst karty mowi na co dzialaja - jesli nie sprecyzowane, to dziala przeciez tez na najemnikow :)
Nie rozumiem dlaczego założenie, że: "Efekty kart Upadłych Feniksów działają przede wszystkim na karty Upadłych Feniksów oraz w zależności od tekstu na karcie..." jest problemem?

Przecież efekty kart Upadłych Feniksów muszą przede wszystkim odnosić się do nich samych.

PS. Wiem co jest w instrukcji w TABELACH
Bo zalozenie, ze czyjes wydarzenie dziala tylko na jednostki tej frakcji jest bledne ;). Karta zawsze, ZAWSZE, precyzuje na co dziala!!
Np Zbiorka Sunderveda dziala nie na jednostki Vargatow, a na wszystkie podstawowe jakie kontrolujesz (najemnicy tez).
Niektore wydarzenia odnosza sie do Twojej frakcji, ale nie do wszystkich jednostek (np. Piesn Pospiechu u Abu Szy, Duch Feniksa u Eliena).
Tak samo Z Popiolow u Eliena2 dotyczy tylko konkretnych jednostek, tylko ten podzial nie jest podstawowa/najemnik czy tez ktora kontrolujesz/wroga, ale wlasnie Elfy Feniksa/Upadle Krolestwo


(Ps - to tak samo jakbys powiedzial, ze spalanie Eliena dziala przede wszystkim na jednostki Elfow Feniksa, co jest oczywista bzdura, raczej wykorzystuje sie je na innych frakcjach ;p)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Cześć,
znaleźliśmy błąd na jednej z najstarszych kart w grze ;) i wydaję mi się, że nigdzie nie był zerratowany (nie wiem, bo FAQ jest niedostępne na stronie). Chodzi o...
Torgana :).

Niestety niedoceniany przez wielu, uważany za słabego, ma jeszcze słabsze wydarzenie niż by się wydawało: Przesunięcie Lodowca.
Po polsku: może chodzić przez jednostki,
Po angielsku: może chodzić przez podstawowe jednostki.

Pozdro
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Summoner Wars

Post autor: MójMistrzu »

pytanie o Skabbikusa z Jaskiniowego Plugastwa

czy muszę odrzucić kartę ze stosu więźniów również wtedy, gdy jeszcze przed tym Skabbikus otrzymał wystarczającą liczbę obrażeń, by zginąć? wydaje się to dziwne, ale z karty wynika chyba, że tak jest
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: barni132 »

Witajcie!

Mam mały problem, jako że ostatnio zakupiłem Summoner Wars: Master Set i zacząłem go ogrywać z dziewczyną. Mieliśmy kilka problemów z kartami, dlatego prosiłbym o pomoc.

1. W talii Bagiennych Orków znajduje się jednostka "Zdziczały", która posiada umiejętność:
"Strach - Za każdym razem, kiedy Podstawowa Jednostka wroga wchodzi na pole sąsiadujące ze Zdziczałym,
rzuć kością. Wynik 5 lub wyższy oznacza, że należy odrzucić tę wrogą Jednostkę"

-czy jeśli Zdziczały znajdzie się gdzieś koło mojego muru i przyzwę obok niego jakąś jednostkę to też się rzuca kośćmi?

2. Elfy cienia i jednostka "Zwiadowca" umiejętność:
"Zwiad - Jeśli na początku swojej tury ten Zwiadowca znajduje się po, należącej do przeciwnika stronie Pola Bitwy,
możesz ruszyć 1 dodatkową Jednostką podczas twojej Fazy Ruchu w tej turze."

- czy jeśli będę miał powiedzmy 2 Zwiadowców po stronie przeciwnika, to mam 5 ruchów? A jak np. 5 zwiadowców to 8? Czy dodaje tylko jeden dodatkowy ruch?

I jak na razie tyle. W ogóle gra jest świetna! Jestem strasznie nią podjarany, tylko odstrasza to pudełko w którym jest więcej powietrza niż w paczce Lay'sów :P
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Summoner Wars

Post autor: warlock »

ad 1) Zawsze interpretowałem to dosłownie: wchodzi. Przyzywanie nie jest traktowane jako ruch, wiec moim zdaniem nic się nie dzieje.

ad 2) "ten Zwiadowca" - za każdego Zwiadowcę dostajesz osobny bonus.
tylko odstrasza to pudełko w którym jest więcej powietrza niż w paczce Lay'sów
Kupisz 5-6 dodatkowych frakcji i będziesz dziękować, że masz na nie miejsce ;).
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

barni132 pisze:Witajcie!

Mam mały problem, jako że ostatnio zakupiłem Summoner Wars: Master Set i zacząłem go ogrywać z dziewczyną. Mieliśmy kilka problemów z kartami, dlatego prosiłbym o pomoc.

1. W talii Bagiennych Orków znajduje się jednostka "Zdziczały", która posiada umiejętność:
"Strach - Za każdym razem, kiedy Podstawowa Jednostka wroga wchodzi na pole sąsiadujące ze Zdziczałym,
rzuć kością. Wynik 5 lub wyższy oznacza, że należy odrzucić tę wrogą Jednostkę"

-czy jeśli Zdziczały znajdzie się gdzieś koło mojego muru i przyzwę obok niego jakąś jednostkę to też się rzuca kośćmi?

2. Elfy cienia i jednostka "Zwiadowca" umiejętność:
"Zwiad - Jeśli na początku swojej tury ten Zwiadowca znajduje się po, należącej do przeciwnika stronie Pola Bitwy,
możesz ruszyć 1 dodatkową Jednostką podczas twojej Fazy Ruchu w tej turze."

- czy jeśli będę miał powiedzmy 2 Zwiadowców po stronie przeciwnika, to mam 5 ruchów? A jak np. 5 zwiadowców to 8? Czy dodaje tylko jeden dodatkowy ruch?

I jak na razie tyle. W ogóle gra jest świetna! Jestem strasznie nią podjarany, tylko odstrasza to pudełko w którym jest więcej powietrza niż w paczce Lay'sów [emoji14]
Potwierdzę słowa warlocka.
1. Zdolność Zdziczałego uruchamia się gdy jednostka zostanie poruszona. Wystawienie nowej jednostki nie jest traktowane jako ruch.
2. U zwiadowcy ważne jest to słówko "ten". Każdy z nich da jeden dodatkowy ruch.

Taka uwaga - zwracaj uwagę w SW na dobór słów w opisach zdolności. Jest już też na stronie Cube'a faq3.0

PS Kupując przymierza nie będzie problemu z pustą przestrzenią:)
Mało pisząc Dużo czytam ;)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Potwierdzam wywody kolegów. Pamiętaj, że "położenie", użyte na niektórych kartach wydarzeń, również nie jest ruchem. Dobór słów jest w SW decydujący przy interpretacji, aczkolwiek zawsze warto posiłkować się FAQiem, bo w przeszłości zdarzały się błędy w tłumaczeniu.
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

MójMistrzu pisze:pytanie o Skabbikusa z Jaskiniowego Plugastwa

czy muszę odrzucić kartę ze stosu więźniów również wtedy, gdy jeszcze przed tym Skabbikus otrzymał wystarczającą liczbę obrażeń, by zginąć? wydaje się to dziwne, ale z karty wynika chyba, że tak jest
Wydawało mi się, że można samemu decydować czy wyrzucić coś z więzienia, czy zadać dodatkową ranę, ale faktycznie, wygląda na to, że zawsze trzeba odrzucić kartę z więzienia jeśli się taką posiada - również w tej rundzie, w której Skabbikus zostaje zabity.
cVlad
Posty: 24
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:21
Has thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: cVlad »

Witam,
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem SW i już na wstępie pojawiła się mała wątpliwość.
Jeśli zdolność mówi, że celem ataku stają się wszystkie karty sąsiadujące z atakującym to pod uwagę bierze się rownież karty sojuszników?
Zapewnie odpowiedź jest na tyle prosta, że nie było potrzeby umieszczać jej w faq, ale wolę się upewnić :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Tak, dotyczy to wszystkich kart.
Lord Drachenfels
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:08

Re: Summoner Wars

Post autor: Lord Drachenfels »

Witam serdecznie;
mam pewnie banalne pytanie, ale jednak:)

Czy stawiając mur stykający się z krawędzią połowy Pola Bitwy, mogę przyzwać jednostkę na pole sąsiadujące z murem, ale na połowie przeciwnika?
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: AiS »

Lord Drachenfels pisze:Witam serdecznie;
mam pewnie banalne pytanie, ale jednak:)

Czy stawiając mur stykający się z krawędzią połowy Pola Bitwy, mogę przyzwać jednostkę na pole sąsiadujące z murem, ale na połowie przeciwnika?
Oczywiście, że tak
Awatar użytkownika
Exee
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2015, 17:12
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Summoner Wars

Post autor: Exee »

Mam pytanie: Podczas gry na 4 osoby, gdy jedna osoba zostanie wyeliminowana jak wyglądają tury?
A1->A2->B1->A1....
A1->B1->A2->B1....

W sumie ruch 1 do 1 wydaje się bardziej sprawiedliwy.
hihtekv2
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, 14:11

Re: Summoner Wars

Post autor: hihtekv2 »

Mam pytanie :) Czy po ataku Brutalem od MV mogę przesunąć atakowaną jednostkę w bok czy tylko do przodu?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Możesz przesuwać w dowolnym kierunku, byle po prostej, przez puste pola.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: ko2a »

Mamy starter pack elfow z orkami.

Dla kogo i gdzie laduja karta po odmrozeniu postaci? Stosmagii czy cmentarz
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Na discard, czyli cmentarz.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Po zabiciu kolekcjonera czaszek co się dzieje z jego "kolekcją"? stos magii czy discard?
Thiara
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:00

Re: Summoner Wars

Post autor: Thiara »

wszystkie karty pod i wraz z karta jednostki która zostaje zniszczona trafiają na stos magi gracza który daną jednostkę zniszczył :)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Czy przywołanie mutacji na zamrozona prze grognaka jednostke niweluje zamrożenie, bez konieczności płacenia 2 pkt magii?
ODPOWIEDZ