Summoner Wars

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Chodzi o to, że gra w teorii umożliwia grę na 4 graczy 2 na 2 i karta to uwzględnia.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Witam,

mam pytanie odnośnie Plugastwa. Rozumiem, że mutację kładę na już leżącą na planszy kartę. Czy po zabiciu zmutowanej karty spada tylko mutacja, a jednostka podstawowa zostaje, czy obie idą na manę dla przeciwnika?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Obie idą na manę tego, kto je zabije.
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

kaszkiet pisze:
Dazzall pisze:Dzień dobry

Mam pytanie początkującego o SW Master Set. Grę kupiłem dla syna ale wciągnęła również mnie na dobre.
Dopiero ją poznajemy i mam trzy pytania (przeszukałem forum ale nie znalazłem na nie odpowiedzi):
1. dobieranie kart - jeśli wśród dobieranych kart są karty wydarzeń, to czy one muszą zostać użyte, czy można z nich (tak jak z jednostek) budować stos magii? Czyli czy można je odrzucić w fazie budowania magii?
2. instrukcja mówi, że kart na stosie magii nie można przemieszać. Tak jak są układane, tak muszą zostać (acz można sobie je podejrzeć). Dlaczego tak jest? Jaki jest tego cel, że nie można ich tasować?
3. Elfy Cienia - karta W ciemności: "Wybierz przeciwnika. Jeśli masz mnie Jednostek na polu bitwy od niego, wybierz do 2 Podstawowych Jednostek pod jego kontrolą...." Jak to rozumieć? Mniej Jednostek wszelakiego typu? Czy mam wybrać przeciwnika w sensie typu jednostki przeciwnika i sprawdzić, czy tego typu mam mniej niż przeciwnik?
1. Możesz na magię zrzucić dowolne karty, które masz na ręku.
2. Może to mieć znaczenie. Np. przeciwnik może Ci zabrać karty ze stosu magii, później je wydać na przywołanie swoich jednostek, a następnie jakąś swoją zdolnością może nimi manipulować gdy już znajdą się na jego cmentarzu (nie pamiętam czy tak w polskiej wersji nazywa się discard). Jednocześnie przeciwnik pozbawia Ciebie konkretnych kart, które później sam mógłbyś w jakiś sposób pobrać z powrotem ze swojego cmentarza (np. Mountain Vargath mogą wyszukiwać wydarzenia ze stosu doboru i cmentarza).
3. Jednostka to najszersza kategoria - zawiera jednostki podstawowe, czempionów, Mistrza Przywołań. Po prostu liczysz ile masz wszystkich jednostek - jeśli mniej, możesz odpalić kartę.
3. Myślę, że w pytaniu chodziło przede wszystkim o sformułowanie "wybierz przeciwnika". To jest gra, w którą można grać dwóch na dwóch (4 graczy). Wówczas każdy ma dwóch przeciwników i w podanej sytuacji wybiera jednego z nich. W klasycznej grze jeden na jednego nie ma w czym wybierać, tzn. trzeba wybrać tego jedynego przeciwnika jakiego mamy :)
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pabloviega »

Czy Syrena z talii Władcy Umysłów może używać swojej zdolności przesuwania przeciwników jeżeli pomiędzy nią a przeciwnikiem znajduje się mur lub inna jednostka?
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Summoner Wars

Post autor: MójMistrzu »

zdecydowanie tak
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Summoner Wars

Post autor: helloween85 »

Helkar (czempion upadłych feniksów) "wzmacnia" kultystów których otrzymujemy w talii tej frakcji. Są jednak jeszcze kultyści w taliach upadłego królestwa. Czy zdolność Helkara dotyczy ich również?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

Czy idzie gdzieś dostać playmaty do Summonersów? W SW: Przymierza są, ale jakoś ta wersja mnie nie interesuje.
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

helloween85 pisze: 17 wrz 2018, 18:06 Helkar (czempion upadłych feniksów) "wzmacnia" kultystów których otrzymujemy w talii tej frakcji. Są jednak jeszcze kultyści w taliach upadłego królestwa. Czy zdolność Helkara dotyczy ich również?
Jeśli zdolność w tej grze odnosi się do konkretnej nazwy jednostki, to nie ma znaczenia z jakiej talii czy nawet frakcji ona pochodzi. Podobnie jest z Łowcą z Piaskowych Goblinów i jego "imiennikiem" z Piaskowych Płaszczy. W przypadku Helkar, gdybyś jakimś cudem przejął kontrolę nad Kultystą z Plugastwa, to jej zdolność by działała także dla niego.

Wassago pisze: 18 wrz 2018, 14:43 Czy idzie gdzieś dostać playmaty do Summonersów? W SW: Przymierza są, ale jakoś ta wersja mnie nie interesuje.
Takiej maty jak w Przymierzach nigdy nie oferowano jako samodzielny gadżet. Czasem można było trafić na nią w ofertach prywatnych, jeśli ktoś rozbił zestaw, żeby sprzedawać każdą talię osobno. Są też sklepy, które dawały talie z Przymierzy jako nagrody na turniejach i u nich może jest jakaś szansa trafić na taką "bezpańską" matę. Za bardzo bym jednak na to nie liczył.
covr_pl
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:20

Re: Summoner Wars

Post autor: covr_pl »

Hej, mam pytanie odnośnie umiejętności specjalnych kart, przeczytałem zasady i faq i wciąż nie jest to dla mnie jasne.

Np Rallul - Mistrz Przywołań najemników. Może on raz na turę, w dowolnym momencie mojej tury, zadać obrażenia jakiemuś murowi i dostać za to punkty magii. W opisie nie jest napisane, że jest to umiejętność 'zamiast ataku'.

Czy mogę np. na samym początku swojej tury zadać 2 obrażenia murowi używając tej umiejętności, i następnie w fazie ataku zaatakować 3 innymi jednostkami najemników? Czy może użycie umiejętności wlicza się do ataku 3 jednostkami? Czy będę mógł zaatakować Rallulem w trakcie swojej tury?
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Summoner Wars

Post autor: MójMistrzu »

możesz, są to zupełnie niezależne rzeczy
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Summoner Wars

Post autor: helloween85 »

Graliśmy dzisiaj partię Plugastwo vs. Plugastwo i nasunęło nam się takie pytanie. Co się dzieje z kartą mutacji gdy przeciwnik zagrywa na nią kartę Napomnienie Heretyków?
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

Napomnienie Heretyków umożliwia zmutowanie cudzej jednostki i odbywa się to tak, jak podczas analogicznej akcji na własnej jednostce. Czyli dla zwykłej jednostki po prostu kładziesz na niej mutację i płacisz jej koszt.
Natomiast dla zmutowanej jednostki - zdejmujesz z wierzchu kartę mutacji zabierając ją na rękę i kładziesz swoją dopłacając tylko różnicę kosztów. Czyli nie dość, że oszczędzasz magię, to jeszcze dostajesz na rękę kolejną kartę mutacji. :)
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Summoner Wars

Post autor: helloween85 »

_Jarek_ pisze: 13 lis 2018, 14:25 Napomnienie Heretyków umożliwia zmutowanie cudzej jednostki i odbywa się to tak, jak podczas analogicznej akcji na własnej jednostce. Czyli dla zwykłej jednostki po prostu kładziesz na niej mutację i płacisz jej koszt.
Natomiast dla zmutowanej jednostki - zdejmujesz z wierzchu kartę mutacji zabierając ją na rękę i kładziesz swoją dopłacając tylko różnicę kosztów. Czyli nie dość, że oszczędzasz magię, to jeszcze dostajesz na rękę kolejną kartę mutacji. :)
Że karta idzie do mnie na rękę to tak podejrzewałem, ale w sumie nie mam pojęcia czemu nie wpadłem na to by zapłacić tylko różnicę w kosztach :D

Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie.
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Summoner Wars

Post autor: szyimon »

Pytanie odnośnie zasad.
Gram talią Upadłego Królestwa. Atakuje Ghulem jednostkę przeciwnika (jeśli w danej fazie ataku nie zniszczę jednostki, należy zadać Ghulowi 1 obrażenie), lecz nie udało mi się jej zniszczyć. Ghul otrzymuje obrażenie i jest to jego trzecia rana,więc zostaje zniszczony. i tu pytanie:
Na czyj stos magii trafia ta karta?
Dzięki za odpowiedź.
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Summoner Wars

Post autor: dannte »

Na twój.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Summoner Wars

Post autor: adamsb81 »

Czy wy też macie w "przymierze" w talii jaskiniowe plugastwo rewersy inne od mutacji i inne od reszty kart ?
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Summoner Wars

Post autor: dannte »

Tak, to zamierzone. Nowe karty mutacji są nadal kartami należącymi do frakcji Plugastwa. Jest to opisane na stronie 22 instrukcji do Przymierzy.
Kart mutacji można używać tylko w talii Plugastwa lub Jaskiniowego Plugastwa - natomiast nie można ich użyć w taliach Jaskiniowych Goblinów, stąd taki tył.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Summoner Wars

Post autor: adamsb81 »

Dzięki. Trochę to dziwnie wygląda bo z góry widać co jest na stosie doboru.
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Summoner Wars

Post autor: dannte »

Tak, ale nie ma to dużego wpływu na rozgrywkę (no poza takim, że przeciwnik np. wie, że nie masz żadnych mutacji na ręce, albo że masz tylko mutacje i nic poza tym). Podobnie będzie gdy wmieszasz najemników w talię albo pomieszasz talie przymierzy z frakcjami oryginalnymi.

Niektórym osobom to przeszkadza i stosują nieprzeźroczyste koszulki, by ukryć widoczny tył karty. Jakiś czas temu były dostępne specjalne koszulki z logiem SW (40 szt. za 20 zł), ale już chyba są niedostępne.
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

Cześć,
odkopałem Summoner Wars. Ma ktoś może do pobrania FAQ?
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: vincentblack »

Muzyk pisze: 07 lis 2019, 14:18 Cześć,
odkopałem Summoner Wars. Ma ktoś może do pobrania FAQ?
https://factorycube.pl/gra/summoner-wars/pliki
ODPOWIEDZ