Might of Magic Heroes

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Noxe
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2013, 04:37

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Noxe »

Nie pamiętam czy to pytanie się tutaj już przewinęło:

Czy przy wyborze wytrzymałości, jako umiejętności, którą eliminujemy podczas Zastraszania, w sytuacji gdy jednostka ma 2 lub więcej ikonki wytrzymałości, działamy na wszystkie ikony? Czy tylko na jedną?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Działamy na wszystkie, wybierasz jedną zdolność bojową która nie będzie działać. Gdy wybierzesz Wytrzymałość to jednostka traci wszystkie ikonki wytrzymałości.
CheshireCat
Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2012, 00:18
Been thanked: 2 times

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: CheshireCat »

Jedno pytanie, bo głupieję: Czy w bitwie bohater może rzucać kością kE czy tylko kośćmi k8? Jeśli tak, to czy warunkowo, czy zawsze, gdy może wykonać przynajmniej 1 rzut ataku bohaterem?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Bohater atakuje kością K8, elitarnej może użyć tylko gdy posiada jakiś przedmiot lub zdolność która mu to umożliwia.
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Komimasa »

Jedno proste szybkie pytankoxd Lubię tę grę, ale potrzebuje ona dodatku rozwiązującego wady niezbalansowania, małej różnorodności potworów itp. Dodatek miał się pojawić jakiś jesienią tego roku. Ani tutaj ani na stronie wydawcy, nigdzie w sumie nie ma słowa o przesunięciu jego premiery czy w ogóle, że taki dodatek jest tworzony. Czy mógłbym prosić o rozjaśnienie sytuacji?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Na szybko: - dodatek jest tworzony, będzie na wiosnę. Już wkrótce ujawnimy co w nim dokładnie będzie. Na pewno nowi herosi, nowe jednostki oraz zasady używania Reputacji.
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Flamaster »

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem tejże gry od kilku dni. Gra się super. Mam kilka pytań co do gry.
1. Jeżeli podczas ataku/obrony posiadam np. centaura na poziomie zwykłym i elitarnym to czy brane są pod uwagę obie zdolności tych jednostek czy muszę wybrać jedną z nich?
2. Czy zdolność rasowa ,,nekromancja 2'' mówi o tym, że mogę wskrzesić 2 jednostki dowolne czy ta ,,2'' mówi o koszcie many?
3. Gdy pokonałem potwora z żetonu spotkania to czy zdobywam PD i skarby czy PD lub skarby?
4. Ile zwoi może użyć mag i od czego to zależy? Jeśli mag posiada 5 many i użyje czaru za 4 to do końca swojej tury pozostaje mu 1 mana?
5. Pytanie co do kart umiejętności. Jak to w zasadzie wygląda. Dajmy na to że mam kartę która ma ikonkę drogi krwi oraz ikonkę tarczy. Posiadam tylko jedną z nich to rozumiem, że mogę użyć tylko tą pierwszą zasadę?
6. Jeśli pokonałem stwora, który pilnował jakiegoś domku to czy muszę stanąć na tym polu z domkiem aby go przejąć czy w momencie pokonania wrogich jednostek domek jestjuż przejęty przeze mnie?
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Miło przeczytać że gra spełnia twoje oczekiwania, poniżej odpowiedzi.
ad1. Możesz użyć obu zdolności.
ad2. Oznacza że możesz wskrzesić/uleczyć 2 rany ze swoich jednostek.
ad3. Zdobywasz PD i Skarby.
ad4. Poziom magii pokazuje jakiego poziomu zwój możesz użyć, to nie jest mana którą wydajesz. Ograniczona jest natomiast liczba zwojów które heros może posiadać - i limit ten to poziom magii. Teoretycznie możesz użyć wszystkich zwojów w jednej bitwie, ważny jest czas ich zagrywania opisany na karcie każdego zwoju.
ad5. O tym czy możesz użyć drugiej zasady decyduje ikonka szkoły nie reputacja. Czyli jeżeli skill Zasadzka ma ikonę Taktyki to możesz użyć drugiej zasady gdy twój heros posiada taka ikonę. Nie bierzesz pod uwagę reputacji.
ad6. Musisz stanąć na tym polu.
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Flamaster »

Oczywiście że spełnia moje oczekiwania ;) Jakość wykonania daję 6 na 6. Wszystko wytrzymałe jest tylko karty bohaterów mogły być grubsze ale jest ok. Dobrze że są matowe. Cieszę się że powstał Heroes VI w wersji planszowej :) A niedociągnięcia zawsze można poprawić. Z niecierpliwością oczekuję dodatków. Trochę rozpisałem się :)
Co do odpowiedzi to dziękuję bardzo.
Mam pytania co do pierwszego rozszerzenia. Czy pojawią się w nim pozostałe jednostki z tych 4 frakcji? I czy Państwo wprowadzą Piekło jako dodatkową frakcję?
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
hydrabi
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:40

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: hydrabi »

Witam

Mam pytanie o karty dnia. Np. napisane jest na nich: pospolitych wrogów czy groźnych wrogów. Groźni to jacy a pospolici to kto?

Dzięki serdeczne.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Instrukcja strona 5 wyjaśnia którzy to którzy.
Żółte to pospolite.
Fioletowe to groźne
Złoto-brązowe to legendarne.
hydrabi
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:40

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: hydrabi »

Dzięki, bo chociaż wertuję instrukcję to widać to mi umknęło.

Miło, że temat jest cały czas aktualny, bo grę mam od tygodnia.
anukon
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2017, 12:26

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: anukon »

Kupiłem używaną grę i mam wątpliwości co do ilości żetonów wojsk. Czy ktoś mógł by mi powiedzieć ile jest wojsk czarnych, białych, niebieskich i zielonych?
kubad
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:56

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: kubad »

witam,

proste pytanie umiejętność Zastraszenie odejmuje (dla wszystkich) "-2"
Pytanie -2 czego? prędkości czy siły?
Czy umiejętność jest na zawsze?
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might of Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

-2 kostki, działa tylko w pierwszej rundzie walki.
ODPOWIEDZ