Innowacje - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Innowacje

Post autor: Veridiana »

Sebs pisze:Wydaje sie to niesamowicie mocne
W tej grze próżno szukać wyważenia i balansu ;)
Awatar użytkownika
gavree1
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 21:34
Kontakt:

Re: Innowacje

Post autor: gavree1 »

Karta 'Kodeks piracki':
"Żądam, abyś przeniósł dwie karty o wartości 4 lub niższej ze swoich kart wpływu do moich kart wpływu!"

Jeśli karty wpływu przeciwnika to 5, 4, 4, 2, 1, 1, czy musi on oddać te dwie 4, czy może dwie inne dowolne - nie większe od 4 - np. dwie jedynki.
planszówki na zywo na: www.twitch.tv/gavree1
facebook: www.facebook.com/gavree1
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Innowacje

Post autor: Sebs »

Moze 2 jedynki. Ogolnie to przeciwnik wybiera jakie karty ma przekazac chyba ze tekst karty mowi wyraznie inaczej

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gavree1
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 21:34
Kontakt:

Re: Innowacje

Post autor: gavree1 »

Dzięki za rozwianie wątpliwości.
planszówki na zywo na: www.twitch.tv/gavree1
facebook: www.facebook.com/gavree1
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Innowacje

Post autor: orzeh »

Czy można dominować dziedzinę która ma warunek - (z pamięci) jeśli wszystkie Twoje aktywne karty dostarczają Korony dominujesz tą dziedzinę (zapomniałem nazwy z pamięci ale chyba to jest "nauka") gdy mam tylko np jedną karte aktywną z koronami i zadnego innej karty nie mam wyłożonej. Innymi słowy mam tylko jeden kolor przed sobą z kartą aktywną z koronami - czy ta dziedzina jest moja?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Innowacje

Post autor: donmakaron »

orzeh pisze:Czy można dominować dziedzinę która ma warunek - (z pamięci) jeśli wszystkie Twoje aktywne karty dostarczają Korony dominujesz tą dziedzinę (zapomniałem nazwy z pamięci ale chyba to jest "nauka") gdy mam tylko np jedną karte aktywną z koronami i zadnego innej karty nie mam wyłożonej. Innymi słowy mam tylko jeden kolor przed sobą z kartą aktywną z koronami - czy ta dziedzina jest moja?
Chyba pamięć Cię trochę myli, ale generalnie osiągnięcia jasno określają w tekście ile potrzeba mieć aktywnych kart na stole, żeby się kwalifikować, np.: Posiadaj 5 kolorów na stole, wszystko rozsplayowane w prawo lub do góry.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Innowacje

Post autor: Veridiana »

orzeh pisze:Czy można dominować dziedzinę która ma warunek - (z pamięci) jeśli wszystkie Twoje aktywne karty dostarczają Korony dominujesz tą dziedzinę (zapomniałem nazwy z pamięci ale chyba to jest "nauka") gdy mam tylko np jedną karte aktywną z koronami i zadnego innej karty nie mam wyłożonej. Innymi słowy mam tylko jeden kolor przed sobą z kartą aktywną z koronami - czy ta dziedzina jest moja?
Zawsze graliśmy, że TAK. Ale z jakiegoś względu wcale to nie było takie łatwe :)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

orzeh pisze:Czy można dominować dziedzinę która ma warunek - (z pamięci) jeśli wszystkie Twoje aktywne karty dostarczają Korony dominujesz tą dziedzinę (zapomniałem nazwy z pamięci ale chyba to jest "nauka") gdy mam tylko np jedną karte aktywną z koronami i zadnego innej karty nie mam wyłożonej. Innymi słowy mam tylko jeden kolor przed sobą z kartą aktywną z koronami - czy ta dziedzina jest moja?
To nie jest warunek dziedziny Dyplomacji tylko dogmat z karty Tłumaczenie pozwalający w łatwiejszy sposób zdominować dziedzinę Dyplomacji.
Tak, jeśli wykonasz dany dogmat, a nikt wcześniej nie zdominował Dyplomacji. Nie jest wymagane posiadanie kart w pięciu stosach, bo nie ma takiego wymagania w treści dogmatu. Podobna sytuacja jest z kartami Astronomii oraz Noweli.
dragonek
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2015, 00:16

Re: Innowacje

Post autor: dragonek »

Prośba o pomoc w rozwianiu kilku wątpliwości:
1) Żeby zdominować dziedzinę np wojskowości muszę produkować po 3 zasoby każdego rodzaju i posiadać kartę budownictwa czy albo jedno albo drugie?
2) Żeby zdominować dziedzinę technologii w jednej rundzie należy ukryć albo dodać 6 kart wpływu - jak można spełnić ten warunek, wydaje mi się nierealny - w 1 rundzie masz 2 ruchy a nawet z dodatkowym działaniem karty jest to trudne do zrealizowania....
3) Czy jak na jednej karcie mam 2 dogmaty współpracy to najpierw muszę wykonać pierwszy a potem drugi?
Np karta empiryzmu w epoce 8mej - Najpierw murze wykonać współpracę z 1 dogmatu, żeby potem wykorzystać drugi i wygrać grę?
4) Czy jak mam kartę aktywną, z dogmatem żądania i wykorzystałem ją w rundzie, to mogę ją zaraz wykorzystać potem w kolejnej (jeśli przeciwnik nic nie zrobił mi uniemożliwić jej realizację np. zwiększył zasoby)?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

dragonek pisze:Prośba o pomoc w rozwianiu kilku wątpliwości:
1) Żeby zdominować dziedzinę np wojskowości muszę produkować po 3 zasoby każdego rodzaju i posiadać kartę budownictwa czy albo jedno albo drugie?
2) Żeby zdominować dziedzinę technologii w jednej rundzie należy ukryć albo dodać 6 kart wpływu - jak można spełnić ten warunek, wydaje mi się nierealny - w 1 rundzie masz 2 ruchy a nawet z dodatkowym działaniem karty jest to trudne do zrealizowania....
3) Czy jak na jednej karcie mam 2 dogmaty współpracy to najpierw muszę wykonać pierwszy a potem drugi?
Np karta empiryzmu w epoce 8mej - Najpierw murze wykonać współpracę z 1 dogmatu, żeby potem wykorzystać drugi i wygrać grę?
4) Czy jak mam kartę aktywną, z dogmatem żądania i wykorzystałem ją w rundzie, to mogę ją zaraz wykorzystać potem w kolejnej (jeśli przeciwnik nic nie zrobił mi uniemożliwić jej realizację np. zwiększył zasoby)?
Ad 1
Aby zdominować kartę Wojskowości, musisz posiadać po 3 zasoby każdego rodzaju albo wykonać konkretny dogmat z karty Budownictwo (własność tej kartu jest bez znaczenia).

Ad 2
Jest realne nawet podczas jednej akcji, ale zwykle wymaga wykonania akcji dodającej lub ukrywającej karty dwa razy np. Reformacji.

Ad 3
Najpierw wszyscy objęci wykonują pierwszy, a potem wszyscy objęci drugi itd.

Ad 4
Tę samą kartę można aktywować nawet dwa razy w tej samej rundzie.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Innowacje

Post autor: bendoza »

Witam po rozegraniu 2 partyjek mam pytania:
1. Czy jak na jednej karcie mam 2 dogmaty współpracy to 1 akcją AKTYWUJ aktywuję oba dogmaty czy wybrany?
2. Czy jak na jednej karcie mam 2 dogmaty 1 przymusu i 1 współpracy to 1 akcją AKTYWUJ aktywuję oba dogmaty czy wybrany?
3. Spód stosu... nie mam gry przed sobą ale działanie niektórych kart mówi żeby odłożyć określoną liczbę kart pod spód stosu... co to ma na celu? jedyne wyjaśnienie to że w momencie rozsunięcia tego stosu (lub jak jest rozsunięty) będę miał więcej "ikonek danego typu?
4. Rozsuwanie stosu daje "więcej ikonek" czy też mogę korzystać z dogmatów pod aktywna kartą :)?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Innowacje

Post autor: donmakaron »

bendoza pisze:Witam po rozegraniu 2 partyjek mam pytania:
1. Czy jak na jednej karcie mam 2 dogmaty współpracy to 1 akcją AKTYWUJ aktywuję oba dogmaty czy wybrany?
2. Czy jak na jednej karcie mam 2 dogmaty 1 przymusu i 1 współpracy to 1 akcją AKTYWUJ aktywuję oba dogmaty czy wybrany?
3. Spód stosu... nie mam gry przed sobą ale działanie niektórych kart mówi żeby odłożyć określoną liczbę kart pod spód stosu... co to ma na celu? jedyne wyjaśnienie to że w momencie rozsunięcia tego stosu (lub jak jest rozsunięty) będę miał więcej "ikonek danego typu?
4. Rozsuwanie stosu daje "więcej ikonek" czy też mogę korzystać z dogmatów pod aktywna kartą :)?
1. Jedną akcją aktywujesz wszystkie dogmaty z karty. Rozpatrujesz pojedynczo - najpierw wszyscy pierwszy dogmat, potem wszyscy drugi dogmat. Nagrodę - darmowy dociąg - za wykorzystanie przez innych twojego dogmatu dostajesz jedną.
2. Jak wyżej - jedna akcja aktywuje oba dogmaty. Najpierw wszyscy co mają mniej ikonek od ciebie bekną przymus, potem wszyscy co mają przynajmniej tyle co ty odpalą współpracę.
3. Na spód stosu wrzuca się karty głównie po to, żeby mieć więcej ikonek po rozsunięciu stosu. Czasem udaje się też odrzucić kartę z wierzchu i odsłonić to co pod spodem. Uwaga: karty na spód już rozsuniętego stosu wrzucamy również rozsunięte.
4. Rozsuwanie daje więcej ikonek, nie pozwala na odpalanie dogmatów z kart poniżej aktywnej.
jacenty
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 09:59
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Innowacje

Post autor: jacenty »

Jestem po pierwszej rozgrywce w Innowacje i nie daje mi to spokoju to czy stosy rozsuwamy tylko dzięki dogmatom, czy automatycznie dokładając kolejną kartę?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

jacenty pisze:Jestem po pierwszej rozgrywce w Innowacje i nie daje mi to spokoju to czy stosy rozsuwamy tylko dzięki dogmatom, czy automatycznie dokładając kolejną kartę?
Stosy można rozsuwać na skutek działania: dogmatów, ech, inspiracji, karm, dekretu ekspansji oraz ikon specjalnych.
jacenty
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 09:59
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Innowacje

Post autor: jacenty »

Wielkie dzięki ;) Czyli jak dobrze rozumiem w Innowacjach wszystko dzieje się przez dogmaty?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

jacenty pisze:Wielkie dzięki ;) Czyli jak dobrze rozumiem w Innowacjach wszystko dzieje się przez dogmaty?
Nie wszystko, ale zasadnicza większość.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Innowacje

Post autor: Sztefan »

1. Czy mogę aktywować dogmę "no effect", tylko po to, by spasować? Wydaje mi się, że tak. Czy jednak na podobnej zasadzie mogę aktywować dogmę, której nie spełniam warunków (np. możesz odrzucić kartę.., a nie mam żadnych kart na ręce, albo dogma "I demand", a na danej ikonie nie mam przewagi nad żadnym z graczy) również po to, by spasować?

2. Co jest szybsze, efekty karmy czy fade?
Chodzi mi o sytuację, gdzie mam już na stole figurę, która zwiększa mi liczbę symboli (karma "each"). Następnie akcją meld wystawiam drugą figurę, która też zwiększa mi liczbę symboli. Czy mogę przez chwilę skorzystać z właściwości obu figur, np. celem zdobycia specjalnego achievmentu wymagającego odpowiedniej liczby symboli (np. world, 12 zegarów) i dopiero potem następuje fade, czy jednak fade trzeba wykonać natychmiast po meldzie, mimo, że karma nie wymaga żadnej akcji, tylko działa od razu?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

Sztefan pisze: 29 wrz 2018, 18:30 1. Czy mogę aktywować dogmę "no effect", tylko po to, by spasować? Wydaje mi się, że tak. Czy jednak na podobnej zasadzie mogę aktywować dogmę, której nie spełniam warunków (np. możesz odrzucić kartę.., a nie mam żadnych kart na ręce, albo dogma "I demand", a na danej ikonie nie mam przewagi nad żadnym z graczy) również po to, by spasować?
Nie znalazłem przeciwwskazań, więc jeśli karta ma jakikolwiek dogmat (bądź echo w stosie), to można ją aktywować. Równie dobrze można wybrać dogmat, którego wykonanie jest opcjonalne i nic nie robić nawet jak mamy taką możliwość.
Sztefan pisze: 29 wrz 2018, 18:30 2. Co jest szybsze, efekty karmy czy fade?
Chodzi mi o sytuację, gdzie mam już na stole figurę, która zwiększa mi liczbę symboli (karma "each"). Następnie akcją meld wystawiam drugą figurę, która też zwiększa mi liczbę symboli. Czy mogę przez chwilę skorzystać z właściwości obu figur, np. celem zdobycia specjalnego achievmentu wymagającego odpowiedniej liczby symboli (np. world, 12 zegarów) i dopiero potem następuje fade, czy jednak fade trzeba wykonać natychmiast po meldzie, mimo, że karma nie wymaga żadnej akcji, tylko działa od razu?
Fade jest wykonywane dopiero na koniec akcji, specjalne osiągnięcia bierze się natychmiast, kiedy spełnia się warunek (nawet w trakcie wykonywania dogmatu), więc w tym przypadku zadziałają obaj liderzy.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Innowacje

Post autor: Trampon »

Po dłuższej przerwie zagraliśmy z Echami i nasunęły się nam takie wątpliwości.

Po wykonaniu akcji "Zagraj" - zagrywam kartę Projektu. Pierwsza wątpliwość - muszę czy mogę aktywować wszystkie jego dogmaty?

Druga - czy jesli na karcie projektu jest Echo - to czy aktywuję najpierw Echo, a potem pozostałe dogmaty - czy też tylko dogmaty na karcie (bez Ech)? (wiem że w instrukcji jest powiedziane że Echa są dogmatami współpracy rozstrzyganymi na zwykłych zasadach. Jednak jak dla mnie - przy projektach powinno być napisane - "Aktywujesz dogmaty, w tym Echo" aby było precyzyjnie".)

Druga i pół - jeśli zagrywając projekt aktywuję Echo - to czy również aktywuję wszystkie widoczne echa na stosie do którego dokładam projekt (zakładamy oczywiście że stos jest rozsunięty i Echa są widoczne)?
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

Trampon pisze: 11 maja 2019, 10:21 Po dłuższej przerwie zagraliśmy z Echami i nasunęły się nam takie wątpliwości.

Po wykonaniu akcji "Zagraj" - zagrywam kartę Projektu. Pierwsza wątpliwość - muszę czy mogę aktywować wszystkie jego dogmaty?

Druga - czy jesli na karcie projektu jest Echo - to czy aktywuję najpierw Echo, a potem pozostałe dogmaty - czy też tylko dogmaty na karcie (bez Ech)? (wiem że w instrukcji jest powiedziane że Echa są dogmatami współpracy rozstrzyganymi na zwykłych zasadach. Jednak jak dla mnie - przy projektach powinno być napisane - "Aktywujesz dogmaty, w tym Echo" aby było precyzyjnie".)

Druga i pół - jeśli zagrywając projekt aktywuję Echo - to czy również aktywuję wszystkie widoczne echa na stosie do którego dokładam projekt (zakładamy oczywiście że stos jest rozsunięty i Echa są widoczne)?
Po zagraniu Projektu można wykonać darmową akcję Aktywacji właśnie zagranej karty Projektu w normalny sposób, wraz ze wszystkimi wiążącymi się z tym działaniami (w tym aktywacją efektów Ech).
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Innowacje

Post autor: Rafal_Kruczek »

Trampon pisze: 11 maja 2019, 10:21 Po dłuższej przerwie zagraliśmy z Echami i nasunęły się nam takie wątpliwości.

Po wykonaniu akcji "Zagraj" - zagrywam kartę Projektu. Pierwsza wątpliwość - muszę czy mogę aktywować wszystkie jego dogmaty?

Druga - czy jesli na karcie projektu jest Echo - to czy aktywuję najpierw Echo, a potem pozostałe dogmaty - czy też tylko dogmaty na karcie (bez Ech)? (wiem że w instrukcji jest powiedziane że Echa są dogmatami współpracy rozstrzyganymi na zwykłych zasadach. Jednak jak dla mnie - przy projektach powinno być napisane - "Aktywujesz dogmaty, w tym Echo" aby było precyzyjnie".)

Druga i pół - jeśli zagrywając projekt aktywuję Echo - to czy również aktywuję wszystkie widoczne echa na stosie do którego dokładam projekt (zakładamy oczywiście że stos jest rozsunięty i Echa są widoczne)?
"Możesz" jest obowiązującą wersją. jesli ktoś twierdzi inaczej może opierać się na błednym tłumaczeniu. Najpierw IELLO błedznie przetłumaczyło tłumacząc z angielskiego na własny angielski.
https://bgg.cc/article/15560063#15560063
Potem to już przeszło do polskiego tłumaczenia.
Druga Wszytkie widoczne Echa od dołu stosu do góry stosu wliczając echo aktywnej karty, a POTEM dogmaty aktywnej karty.
Druga i pol wszystkie, Aktywacja przy zagraniu projektu niczym sie nie różni od aktywacji z akcji.
Ale ogólnie trzeba zachować ostrożność, ponieważ są w grze efekty aktywujące tylko górną karte ze stosu.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Innowacje

Post autor: Propi »

Po pierwszej pełnej partii nasuwają mi się pytania odnośnie niuansów:

1. Karta "Obróbka Żelaza" - "pociągnij i pokaż wszystkim kartę [1]. Jeśli dostarcza [ZAMEK] dodaj ją do swoich kart wpływu i powtórz ten dogmat. W przeciwnym razie dodaj ją do swojej ręki.

Czy należy to rozumieć jako "powtórz raz" czy "powtarzaj tak długo jak trafi się symbol [ZAMEK]"?

2. Karta "Szczepienia" - "żądam, abyś zwrócił wszystkie najniższe karty swojego wpływu! Jeśli to zrobisz, pociągnij i zagraj kartę [6]. Jeśli choć jedna karta została zwrócona, pociągnij i zagraj kartę [7]".

Czy to jest prosta droga, żeby (powtarzając akcję wielokrotnie) utrudnić przeciwnikom awans w grze (kolejne dominacje)? Bo jeśli tak, to czy karta nie jest kosmicznie niezbalansowana i de facto mogłaby poprowadzić gracza ją zagrywającego na czoło wyścigu?

I druga rzecz - kartę [6] ciągnie gracz pozbywający się kart wpływu, a kartę [7] ciągnę ja, prawda?

Tymi Szczepeniami dobijałem moją małżonkę i kazała mi dopytać, czy na pewno dobrze rzecz rozgrywaliśmy :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Innowacje

Post autor: tomuch »

Propi pisze: 18 lut 2020, 19:09 1. Karta "Obróbka Żelaza" - "pociągnij i pokaż wszystkim kartę [1]. Jeśli dostarcza [ZAMEK] dodaj ją do swoich kart wpływu i powtórz ten dogmat. W przeciwnym razie dodaj ją do swojej ręki.

Czy należy to rozumieć jako "powtórz raz" czy "powtarzaj tak długo jak trafi się symbol [ZAMEK]"?
Tu robisz prosty test po dobraniu karty z 1. epoki: jest wieżyczka? TAK -> do wpływu i bierzesz kolejną; NIE -> do ręki i koniec testu
Propi pisze: 18 lut 2020, 19:09 2. Karta "Szczepienia" - "żądam, abyś zwrócił wszystkie najniższe karty swojego wpływu! Jeśli to zrobisz, pociągnij i zagraj kartę [6]. Jeśli choć jedna karta została zwrócona, pociągnij i zagraj kartę [7]".

Czy to jest prosta droga, żeby (powtarzając akcję wielokrotnie) utrudnić przeciwnikom awans w grze (kolejne dominacje)? Bo jeśli tak, to czy karta nie jest kosmicznie niezbalansowana i de facto mogłaby poprowadzić gracza ją zagrywającego na czoło wyścigu?
Niezbalansowana na pewno nie jest. Wszystko zależy od układu kart i reakcji przeciwnika.
Propi pisze: 18 lut 2020, 19:09 I druga rzecz - kartę [6] ciągnie gracz pozbywający się kart wpływu, a kartę [7] ciągnę ja, prawda?
Tak.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Innowacje

Post autor: Propi »

tomuch pisze: 18 lut 2020, 22:39 niu karty z 1. epoki: jest wieżyczka? TAK -> do wpływu i bierzesz kolejną; NIE -> do ręki i koniec testu
Czyli w teorii mogę w ten sposób przebrać cały stos [1] i wejść na stos [2]? Test trwa tak długo jak wynik jest poprawny, nawet jeśli to oznacza przeniesienie kilku/kilkanastu kart do wpływów?

Dzięki za odpowiedzi, tak w ogóle - rozjaśniło się od razu :)
Nibyszczep
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2020, 07:36

Re: Innowacje

Post autor: Nibyszczep »

Pytanie o karty z zapisem "pokaż" np. pokaż, jeśli jest koloru X, to coś tam.
Czy wystarczy, że pokażę innym jaki ma kolor czy biorą sobie kartę w obieg i czytają co na niej jest?
ODPOWIEDZ