Robinson Crusoe: AotCI - zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
suchy1982
Posty: 30
Rejestracja: 31 mar 2017, 13:09
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: suchy1982 »

jak ktoś ma wątpliwości to niech obejrzy filmik Ignacego Trzewiczka na stronie portalu(część 2)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

idziol91 pisze:Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Niektóre karty przygód nie maja pola zagrożenia i nie jest na nich napisane żeby wtasować je do talii wydarzeń. Rozumiem, że taki katry po rozpatrzeniu odrzucamy gdzieś na bok?
Jeszcze tu było pytanko ale zginęło w natłoku postów. :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Bea »

idziol91 pisze:
idziol91 pisze:Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Niektóre karty przygód nie maja pola zagrożenia i nie jest na nich napisane żeby wtasować je do talii wydarzeń. Rozumiem, że taki katry po rozpatrzeniu odrzucamy gdzieś na bok?
Jeszcze tu było pytanko ale zginęło w natłoku postów. :)
Tak, odrzucamy je po rozpatrzeniu :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Breżniew »

idziol91 pisze:
idziol91 pisze:Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Niektóre karty przygód nie maja pola zagrożenia i nie jest na nich napisane żeby wtasować je do talii wydarzeń. Rozumiem, że taki katry po rozpatrzeniu odrzucamy gdzieś na bok?
Jeszcze tu było pytanko ale zginęło w natłoku postów. :)
Dokładnie tak. Rozpatrujesz i odrzucasz.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

Dzięki Panie i Panowie :). Zacząłem swoją przygodę z wyspą ale niestety pierwsze zetknięcie z nią nie było przyjemne. Zginęliśmy przedostatniej rundzie. Gra jednak zacna i będziemy próbować dalej. :)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 11:51 przez idziol91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Bea »

idziol91 pisze:Dzięki chłopaki.
Wprawdzie nie jestem chłopakiem, ale podziękowania przyjmuję ;)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

Bea pisze:
idziol91 pisze:Dzięki chłopaki.
Wprawdzie nie jestem chłopakiem, ale podziękowania przyjmuję ;)
Ups. :roll: Poprawione.
suchy1982
Posty: 30
Rejestracja: 31 mar 2017, 13:09
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: suchy1982 »

1 pytanko :karta wydarzenia ROZSZALAŁA WICHURA - JEŚLI TO MOŻLIWE DO -2 BRONI a mam 1 poziom broni to czy obniżam do 0 czy nie obniżam bo nie jest to możliwe i jak to się ma do wykonania akcji na tej karcie która daje nam żeton determinacji i plus 1 do broni(bo jeśli obniżę do zera to oczywiście po wykonaniu akcji mam znowu 1 poziom czy powinienem mieć 2 poziom broni )Jak wy to rozpatrujecie?
2)taka zakręcona sytuacja - Karta WYDRY nakazuje zakryć źródło z rybą najbliżej obozu. Więc zakryłem źródło na kafelku z obozem. Z wcześniejszej rundy miałem kartę tajemnic (amulet ochronny)co pozwala mi zdjąć dowolny znacznik z kafelka ,więc przed fazą produkcji zdejmuję ten z ryby na kaflu z obozem żeby w fazie produkcji pobrać jedzenie. Potem wykonuję akcję na tej karcie, która pozwala mi odkryć znacznik znowu z rybą ,a miałem jeszcze zakryte źródło z rybą obok kafelka z obozem więc odkryłem 2 źrodło chyba nie popełniłem błędu?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2017, 12:50 przez suchy1982, łącznie zmieniany 1 raz.
suchy1982
Posty: 30
Rejestracja: 31 mar 2017, 13:09
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: suchy1982 »

czy ktoś grał już marynarzem? jak jest z tą zdolnością odrzuć 3 żetony det. by wykonać akcję zbierania na kaflu z totemem .po czym pobiera 1 skarb lub 1 pułapkę. Chodzi mi o to czy możemy taką akcję wykonywać na kaflu z obozem i czy normalnie marynarz rozpatruje kości jak przy akcji zbierania. i czy przypisujemy jakieś pionki czy tylko rzucamy kośćmi?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Breżniew »

suchy1982 pisze:czy ktoś grał już marynarzem? jak jest z tą zdolnością odrzuć 3 żetony det. by wykonać akcję zbierania na kaflu z totemem .po czym pobiera 1 skarb lub 1 pułapkę. Chodzi mi o to czy możemy taką akcję wykonywać na kaflu z obozem i czy normalnie marynarz rozpatruje kości jak przy akcji zbierania. i czy przypisujemy jakieś pionki czy tylko rzucamy kośćmi?
Ta zdolność daje Ci możliwość wykonania akcji. Wykonuje się ją zgodnie ze wszystkimi zasadami, czyli przydzielasz 1 (rzut) lub 2 (akcja na 100% udana) piony biorąc oczywiście ewentualną poprawkę za odległości na wyspie.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: jrz8888 »

Witam serdecznie,
Mam kilka wątpliwości.
1) W instrukcji jest napisane, że tej samej akcji w jednej rundzie można używać wielokrotnie. Zatem gracze mogą wysłać cztery pionki, aby rozpatrzeć dwa polowania, a nawet sześć w celu trzech? Oczywiście pod warunkiem, że talia jest dostępna.
2) Czy do porządkowania obozu można wysłać jedynie dwa pionki gracza/graczy, czy można więcej? Wówczas np. trzy pionki dadzą łącznie 6 żetonów determinacji i podniosą morale aż o trzy stopnie?
3) Czy mogę użyć czterech pionków i dwóch sztuk drewna przy budowie broni, aby w jednej rundzie zwiększyć poziom broni o dwa poziomy? Czy max o jeden na rundę? Analogiczne pytanie o dach i palisadę.

Z góry dzięki. Póki co, dwukrotnie z dziewczyną rozpracowaliśmy pierwszy scenariusz :)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

1. Tak
2. Tak
3. Tak

:)
Mosber
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2017, 06:04

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Mosber »

Dokładnie, kości rozpatrujesz niezależnie. A kolejność rzucania jest tylko ZALECANA. Możesz równie dobrze rzucać jednocześnie, bądź w kolejności odwrotnej. Dzielny Piętaszek doniesie ostatni kawałek drewna choćby miał umrzeć






Goldenslot
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: seki »

Pytanie o przedmiot Piec, który pozwala ignorować chmurę zimową. Czy przy rozpatrywaniu pogody usuwacie tę jedną chmurę również przy zliczaniu ilości chmur? Inaczej mówiąc czy ten piecyk pozwala oszczędzić w trakcie fazy pogody 1 drewno czy też 2 drewna i 1 pokarm (zakładając, że nie mamy żadnego dachu).
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Wrotek »

Piec niweluje całkowicie jedną chmurkę zimową, zarówno przy zliczaniu chmur jak i przy samych chmurkach zimowych.

Piecyk grzeje zarówno w deszczu jak i w śniegu, stąd niwelujemy całkowicie :)
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: stary gracz »

Witam.

Czy można używać pieca nie mając ognia?
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Wrotek »

Nie mam kart przy sobie, ale z tego co pamiętam, to można "odkryć" piec dopiero po zorganizowaniu ognia.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: seki »

Wrotek pisze:Nie mam kart przy sobie, ale z tego co pamiętam, to można "odkryć" piec dopiero po zorganizowaniu ognia.
Też nie mam przed sobą ale jestem prawie pewien, że piec nie wymaga ognia tylko cegieł. Na karcie jest zaznaczone przecież.
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Wrotek »

O właśnie! Wiedziałem, że czegoś potrzebuje ten piec, ale nie byłem pewien czy właśnie ognia.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: seki »

Wrotek pisze:O właśnie! Wiedziałem, że czegoś potrzebuje ten piec, ale nie byłem pewien czy właśnie ognia.
Swoją drogą fajny piec, który grzeje bez ognia. Może to elektryczny piec ;) a może rozbitkowie po prostu chowają się do pieca i przez to im cieplej.
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Wrotek »

seki pisze:
Wrotek pisze:O właśnie! Wiedziałem, że czegoś potrzebuje ten piec, ale nie byłem pewien czy właśnie ognia.
Swoją drogą fajny piec, który grzeje bez ognia. Może to elektryczny piec ;) a może rozbitkowie po prostu chowają się do pieca i przez to im cieplej.
Sama obecność pieca powoduje, że jest cieplej :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Lothrain »

A może cegły wymagają ognia?
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Wrotek »

Cegły tylko wymagają odpowiedniego terenu... Chyba, bo nie mam kart przy sobie :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: seki »

Wrotek pisze:Cegły tylko wymagają odpowiedniego terenu... Chyba, bo nie mam kart przy sobie :)
Też tak kojarzę. Chyba wzgórza.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: stary gracz »

Piec wymaga cegieł a one terenu i nic więcej.

Celowo zadałem to pytanie bo miałem tak w grze, że zrobiłem piec a nie miałem ognia. Pomyślałem sobie, że to bez sensu przecież.

Moim zdaniem, żeby zrobić cegły potrzebny jest teren i ogień. Wtedy problem pieca jest rozwiązany.
ODPOWIEDZ