Gears of War - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Gears of War - pytania i wątpliwości

Post autor: Smoku »

Mam pytanie dotyczące kart AI Szarańczy.
Warunek pierwszy np: figurka szarańczy musi się przemieścić o określoną ilość obszarów i wykonać atak - czy , jeżeli nie może wykonać ataku muszę wybrać inny warunek ,czy wystarczy tylko ruch?
pytanie drugie :czy jeżeli wykonuję ruch szarańczy o określoną ilość obszarów i ruch kończy się na obszarze na którym nie ma osłony, to powinienem zakończyć ruch wcześniej na obszarze z osłoną,czy wykorzystać ruch maksymalnie.
mk017
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2012, 07:05

Re: Gears of War

Post autor: mk017 »

Ad 1
Wykonujesz z kart polecania wg kolejności ale nie na siłę. Więc jeśli nie można wykonać wszystkichzaleceń z karty, to nie ciągniemy kolejnej.

Ad 2
Wykonujesz ruch maksymalnie.

Spostrzeżenie
Graliśmy wpierw w 3 os, a potem w 4. Grało się fajnie. Za pierwszym razem jednak lepiej i nie przez ilość graczy a przez błąd, który zrobiliśmy wrzucając do talii wszystkie karty zdarzeń ogólnych. Grało się fajnie bo było więcej szarańczy. Za drugim razem grając prawidłowo grało się trochę nudno bo wybijało się szarańczę. Moim zdaniem można by poprawić balans i przechylić go lekko na stronę szarańczy.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gears of War

Post autor: Smoku »

Dzięki za odpowiedź ,ale pytanie zadałem miesiąc temu, jeszcze w trakcie pierwszej rozgrywki. Tymczasem już kilka misji mamy za sobą i sam doszedł do takich wniosków.
Ciekaw jestem jak rozgrywasz rzuty granatem :czy można rzucać na puste pole ,czy tylko na pole z przeciwnikiem? Sprawdzałem ten temat na forum "Galakty" i zdania są podzielone.
My gramy ,że można rzucać na puste pole.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gears of War

Post autor: muker »

Atakujesz obszar, jakby był wymagany przeciwnik do rzucania granatami w pole, to scenariusza Emergence, można by nie być wstanie ukończyć (trzeba w nim grantem zatkać ostatnie wejście szarańczy).

Do tego w poradach dla scenariuszu z Berserkekrem chyba było napisane, by rzucać w pola w okolicy drzwi.

Ale zgodnie z faqiem nie można atakować z broni pustych obszarów:
Q: Can a player use an Order card to attack nothing so the
Berserker will move toward him?
A: No.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gears of War - plombowanie przy pomocy granatów

Post autor: Sandking »

Właśnie staram się rozgryźć jedną zagwozdkę - przy pierwszej misji (Emergence) trzeba zapieczętować granatem ostatni emergence hole. Z opisu granatów wynika, że pieczętowanie jest możliwe tylko jeśli przy ataku wypadnie nam omen. Czy to znaczy, że jak się nie uda za pierwszym razem, to trzeba iść szukać kolejnego granatu i tak do skutku?

p.s.

Staram się to rozegrać solo Marcusem, który zaczyna z jednym granatem i po drodze można zdobyć jeszcze jeden ,ale jak tymi się nie uda, to skąd brać więcej?
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gears of War - plombowanie przy pomocy granatów

Post autor: Smoku »

dokładnie tak jak napisałeś -musisz się cofnąć po nowe granaty.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gears of War - plombowanie przy pomocy granatów

Post autor: Sandking »

Rozumiem w takim razie, że jeśli z planszy już nie mam granatów, to w jakiś magiczny sposób tak czy inaczej da się je później zdobyć?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gears of War - plombowanie przy pomocy granatów

Post autor: kwiatosz »

W pierwszej misji jest *, która mówi, że po dobraniu granatu żeton ekwipunku nie znika - możesz z niego dobierać ile razy chcesz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gears of War - plombowanie przy pomocy granatów

Post autor: Sandking »

Ah, ok, umknęło mi. Ale na szczęście nie główkowałem za bardzo, bo udało się pierwszym rzutem. Dzięki :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gears of War

Post autor: woytas »

No to ja odkurzę ten leciwy już temat. Pomimo prostych zasad, mam jednak pytania:

1)W scenariuszu "Barykady Dróg" na poziomie 1 i 3 trzeba użyć tego samego kafelka - 3A. Nie jest to czasami błąd?
2) Gdy otrzymuję więcej obrażeń niż mam kart na ręce, to:
a) odrzucam wszystkie karty i natychmiast się wykrwawiam
b) odrzucam wszystkie karty, ale jeszcze jestem w stanie walczyć. Dopiero obrażenia z kolejnej walki powodują, że się wykrwawiam
3) Nie rozumiem ustawienia mapy w scenariuszu "Brzuch Bestii". Jeśli z pierwszego poziomu mogę przejść od razu do trzeciego, to po co jest poziom drugi?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gears of War

Post autor: akahoshi »

Ad.1 Na 3 poziome zamiast 3A powinno być 12A (na stronie Galakty jest errata).
Ad.2 Wydaje mi się, że a. Przynajmniej ja tak gram.
Ad.3. Żeby odblokować talię 3 poziomu, musisz się udać na kafelek 12B, który znajduje się na... 2 poziomie.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gears of War

Post autor: woytas »

akahoshi pisze:Ad.2 Wydaje mi się, że a. Przynajmniej ja tak gram.
A ja właśnie grałem jak w podpunkcie b. Chyba sobie ułatwiałem, ale w instrukcji nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Dzięki akakoshi.
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 511 times

Re: Gears of War

Post autor: buhaj »

Zdecydowanie wersja "a"

"Jesli gracz nie ma na rece żadnych kart rozkazów, a jego figurka otrzymuje kolejne obrazenia, dana figurka zaczyna sie wykrwawiać"
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 511 times

Re: Gears of War

Post autor: buhaj »

Uważaj też w misji "Rozproszeni" jesli chodzi o kafelki mapy. Troche słabo tam to jest wytłumaczone
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gears of War

Post autor: woytas »

Będę miał to na uwadze. Dzięki.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gears of War

Post autor: akahoshi »

To tak przy okazji też zadam pytanie.
W scenariuszu "Skład porcelany", aby odblokować kolejny poziom, Berserkerka musi się znaleźć na obszarze wyjścia. W związku z tym, że porusza się ona cały czas za COG, to musi się tam również znaleźć tenże COG.
Czyli grając jedną figurką muszę przeżyć jej atak na tym obszarze by został odblokowany kolejny poziom? Dobrze rozumiem?
Jeśli tak, to przy jednym graczu ciężko to przejść...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gears of War

Post autor: woytas »

To, że Berserkerka znajduje się na tym samym obszarze co ty, nie oznacza że musi cię zaatakować. Możesz odblokować nowy poziom nie będąc równocześnie atakowanym. Ja tak właśnie grałem, ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gears of War

Post autor: akahoshi »

Dzięki.
Właśnie doczytałem w instrukcji, że Berserkerkę można odciągać granatami (idzie za słuchem).
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gears of War

Post autor: dziobanes »

Cześć, czy szarańcza ma jakiś określony zasięg swojej broni? to znaczy, czy są sytuacje, że Cog dodaje sobie kość do obrony, bo szarańcza atakuje z daleka, np 4 pól? Czy też zasięg wynika z karty AI, czyli jeśli wychodzi atak to zawsze ma zasięg?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gears of War

Post autor: woytas »

Szarańcza nie ma określonego zasięgu broni. Walą do ciebie, jeśli tylko jesteś w ich polu widzenia.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gears of War

Post autor: dziobanes »

Dzięki, tak też myślałem. Niestety zostałem wczoraj nieźle dojechany w trybie solo 8)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gears of War

Post autor: xan »

Dziś rozegrałem pierwszą partię w Gears of War i nie jestem pewny jednej rzeczy. Jesli mam szaransze typu A (ścierwojad), B (truten) i C (Boomerang) a karta AI mi karze postawić tickera przy wejściu to mam postawić cokolwiek czy po prostu nie rozpatruje żadnego efektu? Ja grałem tak że nie rozpatrywalem tego efektu i udało mi się pomyślnie wykonać pierwszy scenariusz choć 2X byłem z jedna karta na ręku. :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gears of War

Post autor: karawanken »

xan pisze:Dziś rozegrałem pierwszą partię w Gears of War i nie jestem pewny jednej rzeczy. Jesli mam szaransze typu A (ścierwojad), B (truten) i C (Boomerang) a karta AI mi karze postawić tickera przy wejściu to mam postawić cokolwiek czy po prostu nie rozpatruje żadnego efektu? Ja grałem tak że nie rozpatrywalem tego efektu i udało mi się pomyślnie wykonać pierwszy scenariusz choć 2X byłem z jedna karta na ręku. :D
A dobrze ułożyłeś talie AI? Powinny się w niej znajdować karty dla typów szarańczy obecnej w scenariuszu i karty ogólne, które pokazuje karta przygotowania scenariusza. Jeśli w scenariuszu nie ma tickerow to w tali nie powinno być ich kart.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gears of War

Post autor: xan »

Czyli zrobiłem źle bo o ile karty ogólne wybrałem te które były w scenariuszu to szarańczy zostawiłem wszystkie. Ale i tak odrzucalem jak trafiłem i brałem nowa aż trafiłem pasująca więc grałem zgodnie z zasadami. Misiek tylko sporo odrzucania. :) Dzięki za uświadomienie bo wczoraj przeglądałem ta instrukcje i nie mogłem tego znaleźć.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gears of War

Post autor: xan »

Rozegrałem dziś solo Skład porcelany i trochę ta losowość ostrudziła mój zapał do gry. Nie dość że kostki dają dużo losowości to jeszcze niektóre karty AI mocno potrafią dopiec bo niektóre są słabe a niektóre mają bardzo silne efekty. Padłem przy pierwszych drzwiach ale dałem sobie drugie życie i ukończyłem scenariusz. Czy jak się gra na więcej osób to jest większa szansa na przetrwanie czy wręcz odwrotnie? A może to skład porcelany jest trudny w trybie solo? Które scenariusze są najlepsze do gry jednoosobowej?
ODPOWIEDZ