Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: maciejo »

Dawno już nie grałem i mam pytanko :roll:
Pomieszczenie Drzwi można aktywować raz na Rundę.
Gram solo i kieruje 3 zespołami bitewnymi.
Zagrywam 2 karty ruch+aktywacja i jedną kartę atak.
Czy Drzwi moge aktywować tylko jednym zespołem bitewnym czy też dwoma :oops:

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: surmik »

Raz na runde czyli jednym zespołem :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: gafik »

Mam taką niepewność:

Jak umiera 1 żołnierz, a na górze i na dole szyku zostaje po dwóch Marines, w którą stronę przesuwam szyk?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Dosuwasz dolny fragment do górnego. Instrukcja się kłania ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: gafik »

Dzięki :D Od tego skakania po instrukcji mam mętlik i musiało mi umknąć... :oops:

A jeżeli się przemieszczam i na drzwiach leżą żetony wsparcia, to zdejmuję je czy zostają? Sądzę, że się je zdejmuje, bo to są jakby nowe drzwi w głębi korytarza... ale wolę się upewnić. Jeżeli to też jest w instrukcji, a ja nie znalazłem, to się wstydzę podwójnie :oops: :oops:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Tak, to są "nowe" drzwi, bo jakby nie patrzeć "stare" są odrzucane.
INSTRUKCJA str. 26 pisze:2. Rozmieszczenie kart Terenu: Obecny gracz odrzuca wszystkie karty Terenu z szyku.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Wothan »

Pytanko dotyczące żetonów wsparcia:
Czy żeton wsparcia może wykorzystać tylko ten marines, który jest w posiadaniu takiego żetonu? Czy wsparcia może również udzielić inny marines skierowany w tą samą stronę co marines wspomagany?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Tylko marines posiadający żeton (to on posiada wsparcie, to on wykonuje rzut i to on ma możliwość powtórki).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: maciejo »

sirafin pisze:Tylko marines posiadający żeton (to on posiada wsparcie, to on wykonuje rzut i to on ma możliwość powtórki).
Jeśli naturalnie podczas ataku lub obrony jest on zwrócony w stronę Genka :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Joanka »

:oops: Przepraszam czy Ktoś łapotalogicznie może wytłumaczyć mi instrukcję a mianowicie rozmnożenie genokradów na początku ( opcja 1 gracz). ? Przepraszam, ale mam przeczucie, że jeszcze wiele " głupich" pytań zadam w tym temacie. :oops:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: gafik »

Joanka pisze::oops: Przepraszam czy Ktoś łapotalogicznie może wytłumaczyć mi instrukcję a mianowicie rozmnożenie genokradów na początku ( opcja 1 gracz). ? Przepraszam, ale mam przeczucie, że jeszcze wiele " głupich" pytań zadam w tym temacie. :oops:
1. Na karcie Startowego Pomieszczenia są 2 TRÓJKĄTY z liczbą (żółty z większą liczbą = duże rozmnożenie, biały z mniejszą liczbą = małe rozmnożenie) - liczby te różnią się w zależności od ilości graczy i dla gry solo żółty = 2 biały = 1 (chyba)

2. Na kartach TERENU, w górnym lewym rogu są prostokąty w czterech kolorach - takie "słupkowe" mierniki częstości wyłażenia robali (czerwony = duże niebezpieczeństwo wylezienia Gienków, pomarańczowy = mniejsze, żółty = jeszcze mniejsze, zielony = najmniejsze niebezpieczeństwo że wylezą...)

3. Na odkrywanych co turę kartach Wyazrzeń (na samym dole) są zawsze 2 symbole TERENU i na nich 2 TRÓJKĄTY ...

a) rozmnażamy tyle Gienków ile wskazuje liczba na odpowiednim kolorze trójkąta z karty Startowej... (w grze solo będzie to 2 Gienki lub 1 Gienek)

b) rozmnożone Gienki umieszczamy obok lokacji z kolorem z karty wydarzeń...

Ehhh... nie umiem tego dobrze wytłumaczyć... Może przykład:



Na odkrytej karcie wydarzenia mamy ŻÓŁTY TRÓJKĄT na CZERWONYCH PROSTOKĄTACH i BIAŁY TRÓJKĄT na POMARAŃCZOWYCH PROSTOKĄTACH.

Rozmnażamy 2 gienki na lokacji z czerwonymi prostokątami i 1 gienka na lokacji z pomarańczowymi prostokącikami.

Dobra, na tyle mnie stać ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: mat_eyo »

Gra jest super, dziś w końcu udało mi się wygrać. Kapelan Raziel sam został w oststnim pomieszczeniu otoczony przez Genokrady - 4 z przodu i 3 za plecami. Na panelu aktywacyjnym był tylko jeden żeton. Czując lodowaty oddech Kostuchy na karku wiedział, że mimo nikłych szans powodzenia musi spróbować akywacji procedury startowej. Pięścią czerwoną od krwii wrogów i Braci, którzy umarli na jego rękach uderzył w przycisk startowy i zamarł w oczekiwaniu...
... zupełnie jak ja, kiedy z czerwonej od nerwowego zaciskania dłoni wypuściłem kostkę. Ta turlając się niemal w nieskończoność zatrzymała się ukazując wynik zero! ZERO! Udało się, statek wystartował, misja wykonana! Nie mogąc uwierzć we własne szczęście zacząłem się histerycznie śmiać...
... zupełnie jak Kapelan Raziel. Jego śmiech po chwili zamienił się w śmiertelny charkot zagłuszany przez odgłosy szponów rozrywających pancerz. Chwilę później cała ta kakofonia utonęła w ryku silników. Statek wystartował, misja wykonana.

Tak, wiem że to wątek dotyczący pytań. Nie, pytanie nie brzmi czy jestem normalny :D po prostu dawno nie czułem takich emocji nad planszą i musiałem to z siebie wyrzucić ;)

Właściwe pytanie dotyczy Brata Zaela i jego miotacza. Atakując może on zignorować ikonkę czaszki i zamiast tego zabić tyle Genokradów ile wynosi wynik na kostce. Czy muszą być to Genki w jednym roju, zadeklarowanym przed rzutem? Czy dopuszczalna jest możliwość, że np. wyrzucając 4 mogę zabić dwa roje po dwa Genki, jeden w zwarciu z Bratem Zaelem i drugie jeden wyżej/niżej?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Olgierdd »

mat_eyo pisze:Właściwe pytanie dotyczy Brata Zaela i jego miotacza. Atakując może on zignorować ikonkę czaszki i zamiast tego zabić tyle Genokradów ile wynosi wynik na kostce. Czy muszą być to Genki w jednym roju, zadeklarowanym przed rzutem? Czy dopuszczalna jest możliwość, że np. wyrzucając 4 mogę zabić dwa roje po dwa Genki, jeden w zwarciu z Bratem Zaelem i drugie jeden wyżej/niżej?
Wszystkie genokrady muszą być w tym samym roju. Tylko Claudio (ze szponami) może atakować kilka rojów jednym atakiem.

na marginesie: zdolność Zaela działa zawsze, więc musi zabijać zgodnie z ilością oczek (nie może zrezygnować i wykonać zwykłego ataku).
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Olgierdd pisze:
mat_eyo pisze:Właściwe pytanie dotyczy Brata Zaela i jego miotacza. Atakując może on zignorować ikonkę czaszki i zamiast tego zabić tyle Genokradów ile wynosi wynik na kostce. Czy muszą być to Genki w jednym roju, zadeklarowanym przed rzutem? Czy dopuszczalna jest możliwość, że np. wyrzucając 4 mogę zabić dwa roje po dwa Genki, jeden w zwarciu z Bratem Zaelem i drugie jeden wyżej/niżej?
Wszystkie genokrady muszą być w tym samym roju. Tylko Claudio (ze szponami) może atakować kilka rojów jednym atakiem.
Z tego co pamiętam brat Leon(?) mógł zaatakować trzy różne roje z działka szturmowego.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Olgierdd »

sirafin pisze:
Olgierdd pisze:
mat_eyo pisze:Właściwe pytanie dotyczy Brata Zaela i jego miotacza. Atakując może on zignorować ikonkę czaszki i zamiast tego zabić tyle Genokradów ile wynosi wynik na kostce. Czy muszą być to Genki w jednym roju, zadeklarowanym przed rzutem? Czy dopuszczalna jest możliwość, że np. wyrzucając 4 mogę zabić dwa roje po dwa Genki, jeden w zwarciu z Bratem Zaelem i drugie jeden wyżej/niżej?
Wszystkie genokrady muszą być w tym samym roju. Tylko Claudio (ze szponami) może atakować kilka rojów jednym atakiem.
Z tego co pamiętam brat Leon(?) mógł zaatakować trzy różne roje z działka szturmowego.
Tak, ale to 3 różne ataki, tak jak u librariana :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

No tak, czytając "atak" zrozumiałem to jako "rozkaz ataku" ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sqb1978 »

Pierwsza rozgrywka, pierwsze wątpliwości:

Jak działa karta ruch+aktywacja "Reorganizacja" (żółta)?
Jeśli przemieszczam się z końca na początek szyku to:
1. zamieniam miejscami 1 i ostatniego Brata?
2. Przesuwam ostatniego Brata na 1 miejsce a cały szyk przesuwam w dół?

Czy zabicie genokrada ze zdolności drzwi skutkuje usunięciem żetonów wsparcia z obszaru drzwi?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

sqb1978 pisze:Pierwsza rozgrywka, pierwsze wątpliwości:

Jak działa karta ruch+aktywacja "Reorganizacja" (żółta)?
Jeśli przemieszczam się z końca na początek szyku to:
1. zamieniam miejscami 1 i ostatniego Brata?
2. Przesuwam ostatniego Brata na 1 miejsce a cały szyk przesuwam w dół?
INSTRUKCJA str. 28 pisze:Jeśli Kosmiczny Marines będzie w stanie ruszyć się na
pozycję niesąsiadującą (za pomocą karty lub zdolności),
to nie spowoduje to przesunięcia szyku. Taki Kosmiczny
Marines po prostu zamienia się miejscami z Kosmicznym
Marines, którego pozycję właśnie zajął
sqb1978 pisze:Czy zabicie genokrada ze zdolności drzwi skutkuje usunięciem żetonów wsparcia z obszaru drzwi?
A zerknij kilkanaście postów wyżej na tej stronie :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sqb1978 »

Dzięki, niby czytałem a nie zauważyłem :) Super gra jak na tą ilość kart.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: zakwas »

Nie mogę odnaleźć w instrukcji:

Sierżant Lorenzo używa wsparcia" "Za każdym razem, kiedy Sieżant Lorenzo broniąc się wyrzuci ☠, atak pudłuje, a lorenzo zabija 1 z atakujących Genokradów. Jeśli rój nadal zawiera Genokrady, atakuje ponownie"
Jest atakowany od tyłu.
Co wtedy? Normalnie stosuję tekst z karty wsparcia? Przy atakach od tyłu nie można przerzucać, może nie wolno jeszcze czegoś robić? Bo atakować przecież "normalnie" nie mogę...
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

INSTRUKCJA str. 12 pisze:Ze specjalnych zdolności można skorzystać bez względu
na stronę, w którą zwrócony jest Kosmiczny Marines, z
wyjątkiem atakowania lub wydawania żetonu Wsparcia, aby
powtórzyć rzut kością (patrz „Strona i zasięg” na stronie 19).
Na przykład, specjalna zdolność karty Akcji „Blok” może
zostać wykorzystana nawet, jeśli Kosmiczny Marines zostanie
zaatakowany zza pleców.
Podsumowując, urywa robalowi łeb ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: zakwas »

Tak też mi się wydawało, ale nie mogłem odnaleźć w instrukcji właściwego ustępu. :)

Podziękował!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: raiden25 »

Panowie jak dokładnie działają "Drzwi" ? Jak użyje lokacji to umieszczam 1 żeton wsparcia na tej karcie. Potem mam ze podczas przemieszczania sie Aktywny Gracz moze zabić tyle Gienków ile jest żetonów. Tzn ze aktywny gracz wybiera ktore Gienki maja byc zabite i ma do wyboru wszystkie? Czy tylko te w szyku z nim (z jego kolorem) ?
Rozumiem ze do drzwi dokłada sie żetony wsparcia z puli ogólnej?

I drugie pytanie, mam sytuacje jak na foto poniżej. Jak bedzie wyglądało przesuwanie szyku teraz. Lexicanium dojedzie do góry na poziom szybu wentylacyjnego a za nim Brat Scipio? Czy karta Szybu wentylacyjnego tez idzie do góry?
Obrazek

Jeśli Instynkt mówi żeby rozmnożyć 2 Genokeady za plecami Marine to bierzemy je z ogólnej poli Gienków czy z danego stosu sygnału radaru?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

"Ładunki" na drzwi idą z puli ogólnej, a "wysadzając" je, możesz wskazać dowolne genokrady.

Przesuwanie szyku miałem okazję tłumaczyć już tyle razy, że w końcu zrobiłem gifa :D
Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: raiden25 »

sirafin pisze:"Ładunki" na drzwi idą z puli ogólnej, a "wysadzając" je, możesz wskazać dowolne genokrady.

Przesuwanie szyku miałem okazję tłumaczyć już tyle razy, że w końcu zrobiłem gifa :D
Obrazek
Hehe świetna robota czyli dobrze grałem :)

Jeśli na karcie NIE MA napisane ze można zabić Gieńka w zwarciu itd tzn ze mogę zabić dowolnego?
ODPOWIEDZ