Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Jeśli nic nie wskazuje jakiego genokrada zabić, to zabijasz dowolnego.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
endoen1
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2017, 23:54
Has thanked: 4 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: endoen1 »

Czy jeśli podczas fazy drugiej, wykonywania zaplanowanych akcji, doprowadzę do wyczerpania się kart w stosach sygnału radarów, co jest możliwe używając panelu kontrolnego, to czy wtedy jak już się przemieszczę dzięki temu do nowego pomieszczenia, następują pozostałe dwie fazy z niedokończonej tury przed przemieszczeniem, czyli atak gienków i rozpatrywanie wydarzeń? Czy zaczynam turę od początku od fazy pierwszej, planując akcje itd. Nie mogę doszukać się tego w instrukcji, a wydaje mi się, że było coś o tym.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Nie, zasady nie mówią nic o "resetowaniu" faz, po prostu idziesz dalej i w nowym pomieszczeniu zaczynasz od fazy 3.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: yNidhogg »

Szybkie pytania:

1) Przemieszczając (akcją ruchu) naszego marines w szyku razem z nim przemieszczamy żetony wsparcia (wyjątek: dzrzwi)?
2) "Za każdym razem, kiedy 1 z twoich atakujących Marines wyrzuci 4, zabij do 3 Genokradów z broniącego się szczepu". Czy to dotyczy również władcy szczepu (jeśli w roju mamy 2 genki i 1 władcę)?
3) Czy rój który znajduje się za plecami marines na granicy (górnej/dolnej) szyku musi się poruszyć powinien go flankować (ustawić się w stronę w którą jest zwrócony)?
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Ad. 1)
Tak. Żeton jest przypisany do karty marine, a nie do pozycji w szyku.

Ad. 2)
"z broniącego się roju"
Tak, o ile rój składał się z nie więcej niż trzech genokradów. Władca Szczepu musi być ostatnim zabitym genokradem w roju.

Ad. 3)
Jeśli rój ma wyjść poza szyk, zamiast tego flankuje. Jeśli rój ma flankować, a już jest za plecami marine, to zostaje na miejscu (bo nie może "bardziej flankować").
Tak więc w takiej sytuacji rój zostanie za plecami marine.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: yNidhogg »

Dzięki za odpowiedzi!
PS: jak na razie 'win ratio' na poziomie około 30% : )
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: misioooo »

yNidhogg pisze:PS: jak na razie 'win ratio' na poziomie około 30% : )
To grasz coś źle pewnie i sobie ułatwiasz :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: yNidhogg »

Kolejne pytanie:

1)
Władcy Szczepów posiadają po dwa symbole
ruchu, a ich rój porusza się, kiedy zostanie
aktywowany dowolny z obu symboli.
Jak mam to rozumieć ruch takiego 'ubogaconego' roju (Gecki+BR)? Ruch następuje tylko po 'aktywacji' symboli obecnych na karcie Brood Lorda czy dalej bierzemy pod uwagę wszystkie symbole w roju (łącznie z tymi z BR)?

PS: Po uwzględnieniu poprzednich poprawek do zasad doczytałem jeszcze kilka poradników 'How to play z BGG' i win ratio spadło w okolice 15% :mrgreen:
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Wszystkie symbole w roju. Po prostu w przeciwieństwie do zwykłego genokrada, Władca Szczepu dorzuca do roju dwa symbole, a nie jeden. Innymi słowy Władca Szczepu ma większe szanse na zwiększenie różnorodności symboli w roju, a im więcej różnych symboli, tym większe ryzyko, że cały rój się poruszy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Gatherey »

1. Czy jeśli respimy genokradów np. na drzwiach - czy oni są traktowani jako będący w zwarciu z marine? Czy w układzie genokrady - drzwi - marine można tym marine zaatakować genokrady?
2. Przy rozpatrywaniu karty wydarzenia z tego co zrozumiałem rozpatrujemy ikony na dole od lewej do prawej. Z rysunku na stronie 23. instrukcji wynikałoby, że w takiej sytuacji - karta rozmnaża na żółtym i zielonym terenie; z lewej storny mamy żółty, a z prawej zielony - czy respimy na obu czy tylko na żółtym?

Cytat do tego z instrukcji:

"Ponieważ po prawej stronie szyku nie ma żadnych czerwonych kart Terenu, po tej stronie nie zostaną rozmnożone żadne Genokrady."
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: yNidhogg »

Gatherey pisze: 29 maja 2018, 09:46 1. Czy jeśli respimy genokradów np. na drzwiach - czy oni są traktowani jako będący w zwarciu z marine? Czy w układzie genokrady - drzwi - marine można tym marine zaatakować genokrady?
2. Przy rozpatrywaniu karty wydarzenia z tego co zrozumiałem rozpatrujemy ikony na dole od lewej do prawej. Z rysunku na stronie 23. instrukcji wynikałoby, że w takiej sytuacji - karta rozmnaża na żółtym i zielonym terenie; z lewej storny mamy żółty, a z prawej zielony - czy respimy na obu czy tylko na żółtym?
Cytat do tego z instrukcji:
"Ponieważ po prawej stronie szyku nie ma żadnych czerwonych kart Terenu, po tej stronie nie zostaną rozmnożone żadne Genokrady."
1. Drzwi to pomieszczenie jak każde (z dodatkową funkcją dokładania żetonów wsparcia). Gecki umieszczane na drzwiach/kanałach/szybach wentylacyjnych właśnie przez nie przeszły i są tuż obok najbliższego terminatora.
2. Dokładasz gecki do każdego pomieszczenia do którego pasuje kolor (strona nie ma znaczenia).
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Jilwah
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:39
Has thanked: 9 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Jilwah »

Zaczynam swoją przygodę z grą. Mam kilka pytań.
1) Używam karty ataku, rzucam kością wypada mi trójka z czaszką - znaczy to, że mogę zabić trzy genokrady czy tylko jednego?
2) Grając w trybie solo w instrukcji jest zapis: "Określenie twoi Kosmiczni Marines na karcie Akcji odnosi się tylko do Kosmicznych Marines w kolorze tej karty". Zapis jest dla mnie jasny, ale oglądając wideotutoriale zauważyłem, że żetony wsparcia były przyznawane Marines z innego koloru. Rozumiem, że był to błąd?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Koshiash »

@Jilwah Z pamięci, ale mam nadzieję, że poprawnie:
ad.1. Jedno trafienie to jeden genokrad, o ile zdolność ataku nie zwiększa jego skuteczności.
ad.2. Można przyznawać żetony wsparcia innym zespołom terminatorów.

Edit:
Zajrzałem do instrukcji i nie widzę tu miejsca na jakiekolwiek wątpliwości:
ad.1. "Kiedy gracz wybierze Kosmicznego Marines i rój, rzuca kością walki. Jeśli wyrzuci czaszkę, jeden Genokrad z tego roju (wybrany przez niego) zostanie zabity (jego karta zostaje odrzucona z gry). Wynik rzutu bez czaszki uważa się za PUDŁO - w takim wypadku nic się nie dzieje. Należy pamiętać, że wiele kart Akcji posiada specjalne zdolności wpływające na zdolności bojowe Kosmicznych Marines."
ad.2. "Kiedy gracz rozpatruje kartę Akcji WSPARCIA otrzymuje jeden żeton Wsparcia (bierze go ze stosu wspólnych żetonów) i umieszcza go na dowolnej karcie Kosmicznego Marines. Może go nawet umieścić na karcie kontrolowanej przez innego gracza albo na karcie posiadającej już żeton Wsparcia".
Czytałeś instrukcję? :twisted:
Jilwah
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:39
Has thanked: 9 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Jilwah »

Dzięki za odpowiedzi - czytałem, ale wariant dla jednego gracza wprowadza trochę zamieszania - stąd moje drugie pytanie. A jak wyrzuci dwie czaszki to nie zabija dwóch :D ?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Koshiash »

Wyrzucenie dwóch czaszek na jednej ściance kości to automatyczne zwycięstwo :mrgreen:

Z ciekawości: jaki wariant dla jednego gracza masz na myśli? Nie zmienia się aby wyłącznie liczba kontrolowanych zespołów?
Jilwah
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:39
Has thanked: 9 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Jilwah »

Strona 30 instrukcji, zapis na samym dole - ważne
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Koshiash »

To tylko doprecyzowanie wyjaśniające, że kontrolując kilka zespołów grasz tak jak zawsze, czyli zespół to zespół. Żeton wsparcia dajesz nie SM z zespołu, a dowolnemu SM na stole.
Awatar użytkownika
MaxiLager
Posty: 29
Rejestracja: 30 gru 2016, 21:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Space Hulk Anioł śmierci - Figurki

Post autor: MaxiLager »

Czy wiecie jaki zestaw figurek ze świata młotka można kupić, aby zastąpić nimi karty drużyn i genokradów? Mam na myśli figurki, które mogą zastąpić poszczególnych braci i wrogów ( w różnych pozach)
Hunting Season Opens Again
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Fenrisek83 »

Do podstawki pasują figurki z gry planszowej space hulk 3 lub 4 ed. Ba nawet są to ci sami terminatorzy.
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Rafał80 »

Witam. Mam pytanie, gram pierwsza partie solo i teraz - runda to jest aż skończę wykładać wszystkie karty czyli pełne 3 tury? Bo zastanawiam się jak długo działają akce specjalne z kart. Czy każde jednorazowe włożenie kart akcji to jest runda. Może głupie pytanie ale nie mogę nigdzie tego znalexc
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: myszons »

Rafał80 pisze: 23 kwie 2020, 21:26 Witam. Mam pytanie, gram pierwsza partie solo i teraz - runda to jest aż skończę wykładać wszystkie karty czyli pełne 3 tury? Bo zastanawiam się jak długo działają akce specjalne z kart. Czy każde jednorazowe włożenie kart akcji to jest runda. Może głupie pytanie ale nie mogę nigdzie tego znalexc
Nie wiem czy o to chodzi, ale w SH Runda dzieli się na 4 Fazy. Domyślam się, że chodzi Ci o 2 Fazę Rozpatrywania Akcji. Istrukcja str. 12 masz opisane działanie akcji specjalnych wraz z odniśnikami do stron.
Spoiler:
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Rafał80 »

Dzieki.

W sumie mogłem 2 razy przeczytac i 2 razy zagrać :)

Teraz mi tylko jedno pytanie zostało Karty Władcy Szczpów:

Miałem poniższy Rozkład - przy ostatniej karcie zostało mi 2-ch marines:

Genokrad / Genokrad / Władca Szczpów - Żółty Marines Claudio - Z prawej pusto
Z lewej pusto - Fioletowy Brat Zael - Genokrad / Włądca Szczpów

I teraz tak.

Claudio może zabić do 3 Genokradów - nastepnie rzuca kością - "0" umiera a inny wynik przeżył. Ma na sobie 1 żeton wsparcia. Jak atakuje lewą stronę? Jeden atak zabija zwykłego Genokrada a drugim atakiem zabija włądcę szczpów?

W przypadku Zaela. Atakujuąc zabija tyly ile wypadnie na kości pomijając czaszki - i tak samo jeden atak żeby zabić zwykłego i drugi żeby zabić Włądcę Szczpów?
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: myszons »

Rafał80 pisze: 24 kwie 2020, 14:48
Miałem poniższy Rozkład - przy ostatniej karcie zostało mi 2-ch marines:

Genokrad / Genokrad / Władca Szczpów - Żółty Marines Claudio - Z prawej pusto
Z lewej pusto - Fioletowy Brat Zael - Genokrad / Włądca Szczpów

Claudio może zabić do 3 Genokradów - nastepnie rzuca kością - "0" umiera a inny wynik przeżył. Ma na sobie 1 żeton wsparcia. Jak atakuje lewą stronę? Jeden atak zabija zwykłego Genokrada a drugim atakiem zabija włądcę szczpów?

W przypadku Zaela. Atakujuąc zabija tyly ile wypadnie na kości pomijając czaszki - i tak samo jeden atak żeby zabić zwykłego i drugi żeby zabić Włądcę Szczpów?
Wyszedł mały kolaborat to wrzucę do
Spoiler:
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: dannte »

myszons pisze: 25 kwie 2020, 01:10- wypadło "0", zgodnie z tekstem BC pada martwy i ponieważ odpaliłeś zdolność z karty,a nie wykonujesz klasycznego ataku nie możesz użyć żetonu wsparcia
i
myszons pisze: 25 kwie 2020, 01:10żeby nie wypadło "0" i zabija do 3 Genokradów przy wyniku "1+".
Sprostowanie: Brat Claudio nadal zabije 3 Genokrady. Bez względu na to czy zginie czy przeżyje swoją Bohaterską Szarżę, zabicie 3 Genokradów w Roju jest dla gracza gwarantowane.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: myszons »

Masz rację, pisanie w nocy prosi się o poprawki. :) Wszystko przez ciągłe poprawianie tekstu, ale Imperator czuwa. Dzięki.
A tak na marginesie zawsze mam problem z interpretacją karty "Bohaterska Szarża", a właściwie z fragmentem "możesz zabić do 3 Genokradów w zasięgu 1 od niego ..."
Ponieważ nie widziałem tekstu angielskiego nie wiem czy atakuje tylko w zasięgu 1, czy wg instrukcji w zasięgu 0 i 1. Jeżeli jest to możliwość powiększenia zasięgu ataku, to jest mocne, ale jeżeli ograniczamy tylko do zasięgu 1, to trochę takie sytuacyjne.
ODPOWIEDZ