Euphrat & Tigris - karcianka

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Morathi
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:55
Lokalizacja: Kraków

Euphrat & Tigris - karcianka

Post autor: Morathi »

Witam.
Mam proste pytanie, może ktoś mnie oświeci :mrgreen:

W jakich przypadkach kończy się rozgrywka? Tylko gdy skończą się karty, czy tak jak to w planszówce - również gdy pozostaje 1 skarb?
Tutaj łatwo połączyć wszystkie królestwa - skarby szybko znikają, więc zakładam, że tylko w przypadku wykorzystania wszystkich kart.

Nie mam nic o tym w instrukcji.

Dzięki
fakir
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2010, 00:15
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Euphrat & Tigris - karcianka

Post autor: fakir »

W niemieckiej instrukcji jest napisane, że gra kończy się, gdy brakuje kart na uzupełnienie do 8 lub gdy zostaje tylko 1 skarb.

Ja mam inne wątpliwości: czy skarb można wziąć tylko w momencie łączenia królestw, czy też jeśli w momencie łączenia królestw nie będzie w nowopostałym królestwie zielonego znacznika, to kolejlni gracze moga w dowolnym momencie położyć w nim zielony znacznik i wziąć skarb?

Poza tym, czy przy konfliktach zewnętrznych karty statków też dodają punkty i czy w przypadku porażki zdejmuje je się?

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Euphrat & Tigris - karcianka

Post autor: Veridiana »

Jeżeli karcianka oparta jest mocno na planszówce to skarb można zabrać później, gdy któryś z graczy dołoży zielonego kupca do królestwa.
Awatar użytkownika
Morathi
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Euphrat & Tigris - karcianka

Post autor: Morathi »

fakir pisze:
Poza tym, czy przy konfliktach zewnętrznych karty statków też dodają punkty i czy w przypadku porażki zdejmuje je się?

Z góry dzięki.
Statki nie biorą udziału w konfliktach i ich się nie zdejmuje.

Pozdro
ODPOWIEDZ