Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: Grzdyll »

c08mk pisze:
Grzdyll pisze:Opcji pościgu (czyli ruchu o 3 pola bez możliwości przeszukiwania/aresztowania) nie ma w instrukcji bo to w istocie home rule...
Ja pamiętam, że to wyczytałem w oficjalnej instrukcji. Nie pamiętam już czy drukowanej czy z .pdf ze strony Galakty czy FFG. Ale na pewno nie jest to home rule
Faktycznie, trochę namieszałem, bo jak słusznie koledzy zauważyli Pogoń (czy też pościg, bo o to samo chodzi) jest w instrukcji jako dodatkowa opcja a nie "home rule". Ja z niej korzystam by policja miała nieco większe szanse.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: kaszkiet »

W instrukcji jest napisane, że Jack nie może rozstawiać nieszczęśnic na polach, gdzie już dokonano morderstwa.
A czy można wielokrotnie stawiać nieszczęśnice na polu, z którego we wcześniejszych rundach inna się poruszyła i została zabita?
Np. Jack postawił nieszczęśnicę na polu nr 3, poczekał, ona się ruszyła na 4 i tam ją zabił. Czy kolejnej nocy może na polu 3 ustawić kolejną nieszczęśnicę? I czy w rezultacie może się okazać, że będzie każdej nocy zabijać kobietę zaczynającą z tego samego pola?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: Maxxx76 »

Ten temat był już chyba poruszany.
Teoretycznie może, ale home rule (nie wiem czy nie aprobowany przez autorów gry) mówi, że nie :)
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: zbazyl86 »

Jak wygląda przygotowanie do drugiej nocy dla policjantów? Str. 11 instrukcji PL:
5 znaczników umieszczam tam gdzie stali policjanci.
Nie do końca rozumiem natomiast gdzie umieszczam pozostałe dwa znaczniki.
Na dwóch skrzyżowaniach które nie zostały zajęte - dowolnych czy jakichś konkretnie? Co w sytuacji jeśli:
a) pod koniec pierwszej nocy 3 z 5 policjantów stało na skrzyżowaniach z żółtą obwódką
b) pod koniec nocy żaden z policjantów nie stał na polu z żółtą obwódką?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: Maxxx76 »

Pięć znaczników musi znaleźć się w miejscach, gdzie poprzedniej nocy Policjanci zakończyli pościg. Kolory znaczników nie muszą odpowiadać kolorom pionków Policjantów, zajmujących poprzednie pozycje.
Dwa znaczniki trzeba umieścić na tych skrzyżowaniach z żółtą obwódką, które pod koniec poprzedniej nocy nie zostały zajęte przez pionki Policjantów.
Salvadore21

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: Salvadore21 »

1. czy Waszym zdaniem Kuba może przejść przez swoją Bazę dla zmyłki, a potem do niej wrócić?

2. czy Kuba może powozem przejść przez swoją bazę, nie kończąc nocy, a potem w następnym ruchu na przykład do niej wrócić?

3. W zasadach opcjonalnych jest napisane, że Kuba przemieszcza policjantów na sektory A/a lub C/b? Gdzie one są, jak je znaleźć na mapie:)?
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: Bruno555 »

1. Oczywiście że może
2. Tak samo z powozem. Nie można jedynie skończyć ruchu na bazie nieoznajmiając że skończyliśmy noc. a zrobić to w nastepnym ruchu(będąc w miejscu). Innymi słowy wejście do bazy to musi być normalny ruch z sąsiedniego pola.
3. Nie mam przed sobą teraz mapy ale chyba sektory powinny być oznaczone na jej krawędziach. A jak nie to pewnie w instrukcji są opisane.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: FortArt »

Są oznaczone na brzegu planu miasta.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
baniuz
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2016, 00:02

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: baniuz »

Mam pytanie, jak wygląda rozstawienie policjantów po każdej nocy? Stoją tam gdzie stali czy ukrywamy ich pod znacznikami policji i dodajemy 2blefy w miejsca 'kwadratowe'?
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: KozaK69 »

Na początku każdej nocy masz 7 znaczników (5 z kolorem i 2 blefy) i muszą się one znaleźć w 5 miejscach gdzie stali policjanci i na 2 kwadratach. Jednakże znacznik z kolorem może stać na kwadracie, a blef na miejscu gdzie stał policjant.
baniuz
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2016, 00:02

Re: Listy z Whitechapel / Letters from Whitechapel

Post autor: baniuz »

uf... dzięki :) to rozwiałeś moje wątpliwości ;) jednak dobrze grałem.
ODPOWIEDZ