Mistfall - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Olgierdd pisze:Dziękuję za odpowiedź.

Mam kolejne pytanie: Czy tor skupienia resetuje się wyłącznie przy rezultacie spotkania (po jego zakończeniu)?
Na przykład rozpoczynam rundę w bezpiecznej lokacji i nie dobieram karty spotkania. Następnie w fazie bohaterów zagrywam z ręki do mojej strefy bohatera karty ekwipunku, które zwiększają moje skupienie, po czym kończę moją turę i dobieram karty do limitu ręki. To skupienie nie wróci do bazowej wartości, dopóki nie wejdziemy do niebezpiecznej lokacji, rozpatrzymy kolejnego spotkania i w fazie spotkań nie doprowadzimy do jego rezultatu?
Tak, skupienie resetujemy wyłącznie przy rezultacie spotkania.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Trottelreiner
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall

Post autor: Trottelreiner »

Karta "Sztylet" (Mistyczny Łucznik)
Czy w fazie bohatera można wykonać kilka razy Szybką Akcję z tej broni znajdującej się w<H>?
Akcja nie powoduje odrzucenia karty z <H>.
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Trottelreiner pisze:Karta "Sztylet" (Mistyczny Łucznik)
Czy w fazie bohatera można wykonać kilka razy Szybką Akcję z tej broni znajdującej się w<H>?
Akcja nie powoduje odrzucenia karty z <H>.
Tak

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Trottelreiner
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistfall

Post autor: Trottelreiner »

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Mistfall

Post autor: Moonday »

Zagrywam się ostatnio w Mistfall i mam kilka wątpliwości:

1. Nie mam pewności czy właściwie rozumiem mechanikę używania akcji zagnieżdżonych. Odpalając np. Celny Strzał (Ardenai), który jest zwykłą akcją mogę użyć dowolnej akcji z innej karty dystansowej, żeby zwiększyć zadane obrażenia. Tu ok, ale czy taka kombinacja nie wyczerpuje limitu jednej zwykłej akcji na turę? Jeżeli nie, to wciąż mogę użyć kolejnej, trzeciej już zwykłej akcji (z innej karty) w swojej turze?

2. Jeżeli odkrywam nową lokację (lub kartę czasu), która od razu sprawia, że mój bohater otrzymuje obrażenia, mogę się przed tym bronić odruchami?

3. Odruchów mogę używać wielokrotnie. Mam natomiast wątpliwość, czy wielokrotnie mogę używać tego samego odruchu dla różnych akcji, np. Mistrzostwo Mistycznego Łuku, który daje bonus do obrażeń dystansowych, a nie powoduje odrzucenia karty z obszaru bohatera.

4. Zastanawia mnie, co oznacza symbol wsparcia ->0 na karcie zadania. Normalnie uznałbym, że wsparcie wynosi zero i wrogów przybywa tylko tylu, o ile tor wsparcia wzrósł w poprzedniej rundzie, ale są też karty zadania, gdzie symbolu wsparcia nie ma w ogóle. Czy dla obu sytuacji wsparcie traktowane jest jednakowo (brak wsparcia)? Być może ->0 każe poruszyć tor wsparcia na pole zero?
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Moonday pisze:Zagrywam się ostatnio w Mistfall i mam kilka wątpliwości:

1. Nie mam pewności czy właściwie rozumiem mechanikę używania akcji zagnieżdżonych. Odpalając np. Celny Strzał (Ardenai), który jest zwykłą akcją mogę użyć dowolnej akcji z innej karty dystansowej, żeby zwiększyć zadane obrażenia. Tu ok, ale czy taka kombinacja nie wyczerpuje limitu jednej zwykłej akcji na turę? Jeżeli nie, to wciąż mogę użyć kolejnej, trzeciej już zwykłej akcji (z innej karty) w swojej turze?

2. Jeżeli odkrywam nową lokację (lub kartę czasu), która od razu sprawia, że mój bohater otrzymuje obrażenia, mogę się przed tym bronić odruchami?

3. Odruchów mogę używać wielokrotnie. Mam natomiast wątpliwość, czy wielokrotnie mogę używać tego samego odruchu dla różnych akcji, np. Mistrzostwo Mistycznego Łuku, który daje bonus do obrażeń dystansowych, a nie powoduje odrzucenia karty z obszaru bohatera.

4. Zastanawia mnie, co oznacza symbol wsparcia ->0 na karcie zadania. Normalnie uznałbym, że wsparcie wynosi zero i wrogów przybywa tylko tylu, o ile tor wsparcia wzrósł w poprzedniej rundzie, ale są też karty zadania, gdzie symbolu wsparcia nie ma w ogóle. Czy dla obu sytuacji wsparcie traktowane jest jednakowo (brak wsparcia)? Być może ->0 każe poruszyć tor wsparcia na pole zero?
1. Wykonujesz jedną akcję zwykłą. Jeżeli na karcie jest napisane, że możesz wykonać dowolną akcję z innej karty to może to być akcja zwykła (nie liczysz tego jako druga akcja zwykła).
2. Tak
3. Tak, możesz używać tego samego odruchu do różnych akcji.
4. Jeżeli symbolu wsparcia nie ma to nie dodajesz wrogów tylko resetujesz tor wsparcia. Jak jest 0 to dodajesz zgodnie z tym co pokazuje tor wsparcia.
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Mistfall

Post autor: Leszy2 »

Zacząłem rozkminiać Mistfalla i czuję, ze będę miał masę pytań. Na początek:
1. czy jeżeli mam Akcje Zwykłą z ręki, która mówi, ze mogę odrzucić kartę aby coś tam, to musi to być kata z ręki, czy może być z <H> ?
2. Karta nr 201: "...możesz także odrzucić 1 kartę Lodu, by przyłączyć niniejszą kartę do wybranego wroga." co to znaczy i co mi to daje? W Instrukcji na temat załączania kart znalazłem jedynie bardzo enigmatyczne informacje.
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: dariusz »

Leszy2 pisze:Zacząłem rozkminiać Mistfalla i czuję, ze będę miał masę pytań. Na początek:
1. czy jeżeli mam Akcje Zwykłą z ręki, która mówi, ze mogę odrzucić kartę aby coś tam, to musi to być kata z ręki, czy może być z <H> ?
2. Karta nr 201: "...możesz także odrzucić 1 kartę Lodu, by przyłączyć niniejszą kartę do wybranego wroga." co to znaczy i co mi to daje? W Instrukcji na temat załączania kart znalazłem jedynie bardzo enigmatyczne informacje.
1. Z ręki
2. Niektóre wyczyny zaawansowane zadają obrażenia wszystkim wrogom z załączoną kartą Lodu.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall

Post autor: sorfal »

Zastanawiam się nad torem wsparcia. Instrukcja mówi, że na skrajne lewe pole przesuwamy znacznik, gdy:
- podczas fazy wsparcia ramka wsparcia karty spotkania jest pusta
- podczas fazy wsparcia nie ma w grze aktywnego spotkania
- po dobraniu wrogów pod koniec fazy wsparcia.
Dwa pierwsze przypadki są jasne, ale nie jestem pewien tego trzeciego, bo wcześniej, kiedy jest omawiana faza wsparcia, nie ma o nim mowy. Wychodzi na to, że co by się nie działo, w fazie wsparcia zawsze zerujemy tor wsparcia?
Łowca anegdot
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Mistfall

Post autor: sngt »

sorfal pisze:Zastanawiam się nad torem wsparcia. Instrukcja mówi, że na skrajne lewe pole przesuwamy znacznik, gdy:
- podczas fazy wsparcia ramka wsparcia karty spotkania jest pusta
- podczas fazy wsparcia nie ma w grze aktywnego spotkania
- po dobraniu wrogów pod koniec fazy wsparcia.
Dwa pierwsze przypadki są jasne, ale nie jestem pewien tego trzeciego, bo wcześniej, kiedy jest omawiana faza wsparcia, nie ma o nim mowy. Wychodzi na to, że co by się nie działo, w fazie wsparcia zawsze zerujemy tor wsparcia?
Nie jestem teraz pewien na sto procent, ale po wsparciu znacznik przesuwamy na zero. I potem zabawa z zagrożeniem zaczyna się od nowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall

Post autor: sorfal »

Dzięki!

Mam też pytanie odnośnie do karty spotkania "Łowca". Karta każe przygotować w Q 2xliczba graczy + 1 zielonych wrogów (bestie). W zasadach przygotowania mowa jest jednak o szukaniu w talii karty łowcy, która należy umieścić w Q, a resztę odrzucić. Czy jeśli gram solo, mam umieścić w Q 3 łowców? A co jeśli gram w 4 osoby? W talii zielonych nie ma przecież 9 łowców.
A z kolei, gdy taki łowca wejdzie na dystans 2, bo w H znajdzie się bestia, spotkanie może trwać bez końca.

Z kartą "Poświecenie krwi" dziwnie gra się solo, bo tam żeton postępu kładzie się za każdą zdobytą regenerację. Grając np. Fengrayem, nie mam szans zdobyć regeneracji poza jednorazowym łupem.
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Mistfall

Post autor: Olgierdd »

sorfal pisze:Dzięki!

Mam też pytanie odnośnie do karty spotkania "Łowca". Karta każe przygotować w Q 2xliczba graczy + 1 zielonych wrogów (bestie). W zasadach przygotowania mowa jest jednak o szukaniu w talii karty łowcy, która należy umieścić w Q, a resztę odrzucić. Czy jeśli gram solo, mam umieścić w Q 3 łowców? A co jeśli gram w 4 osoby? W talii zielonych nie ma przecież 9 łowców.
A z kolei, gdy taki łowca wejdzie na dystans 2, bo w H znajdzie się bestia, spotkanie może trwać bez końca.

Z kartą "Poświecenie krwi" dziwnie gra się solo, bo tam żeton postępu kładzie się za każdą zdobytą regenerację. Grając np. Fengrayem, nie mam szans zdobyć regeneracji poza jednorazowym łupem.
Zawsze najpierw dobierasz przeciwników tak jak karta każe przygotować na samej górze (w tym przypadku bestie), a dopiero potem rozpatrujesz zasady przygotowania. Oznacza to, że do Q wejdzie [2xgracze+1] bestii i na końcu 1 łowca.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall

Post autor: sorfal »

Olgierdd pisze:Zawsze najpierw dobierasz przeciwników tak jak karta każe przygotować na samej górze (w tym przypadku bestie), a dopiero potem rozpatrujesz zasady przygotowania. Oznacza to, że do Q wejdzie [2xgracze+1] bestii i na końcu 1 łowca.
Ok, dzięki, teraz już wszystko jasne.
A jeszcze pytanie co do toru wsparcia: czy symbol zwykłego wroga nad siódmym polem toru ma jakieś specjalne znaczenie?
Łowca anegdot
belcun
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2015, 19:10

Re: Mistfall

Post autor: belcun »

Czy może mi ktoś wysłać aktualną errate do Mistfall, przedzieranie się przez milion postów nie jest najlepszym pomysłem. Z góry dzięki :)
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Mistfall

Post autor: Leszy2 »

Chodzi ci o talię naprawczą?
Kurmit
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2017, 19:00

Re: Mistfall

Post autor: Kurmit »

Hej, to mój pierwszy post na forum, mam problem z Mistfall, do tej pory nikt mi nie pomógł, a wydawca nie raczył nawet odpisać. Tak więc, problem polega na tym, że grę kupiłem niedawno prawie Nowa ( zwarta tylko folia ) ale wszystkie talię były spakowane w jedno pudło. Gra jest z edycji wspieram.to i problem polega na tym, że nie wiem jak odróżnić karty oryginalne od tych z zestawu naprawczego. Za pomocą z góry dziękuję, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mistfall

Post autor: Trolliszcze »

Najprościej chyba kolorem symboli, talie niepoprawione mają w tekście symbole szare/zielone, talie poprawione czarne.
Kurmit
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2017, 19:00

Re: Mistfall

Post autor: Kurmit »

Trolliszcze pisze:Najprościej chyba kolorem symboli, talie niepoprawione mają w tekście symbole szare/zielone, talie poprawione czarne.
Dzięki wielkie, miałem problem które są poprawne, czy do dodatku też był zestaw naprawczy?
DoDoKozak
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2018, 10:10

Re: Mistfall

Post autor: DoDoKozak »

Witam

Wiem, że to pytanie już padło, ale nadal jest dla mnie dość niezrozumiałe:

1. Akcje z karty wyczynu doskok - akcja zwykła: wykonaj 1 dowolną Akcję z karty Broni ze swojego H. Jeśli Akcja ta zadaje obrażenia, dodaj do nich +2. Czy dobrze to rozumiem? Że mogę zagrać akcję doskok, wykonać akcje mieczem zadając łącznie powiedzmy 4 obrażenia przeciwnikowi. Nadal jednak zachowuje prawo do wykonania jednej zwykłej akcji, np atak toporem? Czy to już jest jako wykonanie zwykłej akcji?

2. Czy szybką akcją np silny cios Fengraya, który dodaje 1 do obrażeń mogę wzmocnić zwykłą akcję np. mieczem, tylko nie chodzi mi tu o zasadę odrzucenia karty walki, tylko o opis umiejętności i do tego jeszcze odrzucić karty walki aby jeszcze wzmocnić uderzenie?

3. Czy szybką akcją np silny cios Fengraya mogę wzmocnić szybką akcję toporem jednoręcznym, tylko nie chodzi mi tu o zasadę odrzucenia karty walki, tylko o opis umiejętności i do tego jeszcze odrzucić karty walki aby jeszcze wzmocnić uderzenie?

4. Jeśli wykorzystuje zaawansowany wyczyn unik u Fengraya rozumiem że samą kartę tego wyczynu zagrywam, więc ją również odkładam na stos kart odrzuconych tak? Podobnie z ciosem tarcza? Podobnie dotyczy to innych zaawansowanych wyczynów, czy jeśli nie jest napisane pogrzeb karte czy odrzuć, to czy wyczyn jest odrzucany czy nie?

5. O co chodzi z opisem zaawansowanego wyczynu jestem tarczą: Odruch: Kiedy wykonujesz akcję, która pozwala anulować obrażenia fizyczne lub magiczne Akcja ta otrzymuje +1 zasięgu - tzn że ona działa również na moich towarzyszy?

6. O co chodzi z opisem zaawansowanego wyczyny Potężny zamach: Jeśli wykonana przez Ciebie Akcja eliminuje wroga, przenieś 1 kartę broni ze stosu kart odrzuconych do swojego obszaru bohatera. Możesz wykonać 1 dowolną akcje z karty broni ze swojego obszaru. Czy to oznacza, że np eliminuje wroga ciosem mieczem odrzucam go, wykorzystując ten odruch dobieram go ponownie i atakuje drugiego wroga jeszcze raz? Podobne pytanie dotyczy wyczynów mistrzowskie natarcie i riposta?

7. Czy po dobraniu kart do ręki na koniec tury bohatera jeśli dobrałem ekwipunek to mogę jeszcze wykonać szybką akcje i go założyć? Np. Wykorzystałem miecz dobierając karty do mnie wrócił i czy jeszcze przed fazą obrony mogę go założyć?

8. W fazie obrony sparowałem wszystkie ataki przeciwników, ale wykorzystałem do tego powiedzmy łącznie 3 karty. Czyli rozumiem, że kolejną rundę rozpoczynam mając tylko te karty które ocalały mi w ręce i polu bohatera po fazie obrony?

9. W instrukcji jest zapis o 5 kartach do ręki i limicie 8 kart, rozumiem, że 8 kart to limit wszystkich kart? tzn w polu bohatera i w ręce? Czyli np mam 3 przedmioty na sobie i 5 kart w ręce tak? Czy ekwipunek na bohaterze nie wchodzi w ogóle w ten limit?
kotti7
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: kotti7 »

DoDoKozak pisze:1. Akcje z karty wyczynu doskok - akcja zwykła: wykonaj 1 dowolną Akcję z karty Broni ze swojego H. Jeśli Akcja ta zadaje obrażenia, dodaj do nich +2. Czy dobrze to rozumiem? Że mogę zagrać akcję doskok, wykonać akcje mieczem zadając łącznie powiedzmy 4 obrażenia przeciwnikowi. Nadal jednak zachowuje prawo do wykonania jednej zwykłej akcji, np atak toporem? Czy to już jest jako wykonanie zwykłej akcji?
Cytuję za instrukcją: "Zagnieżdżone Zwykłe Akcje nie wyczerpują limitu 1 Zwykłej Akcji na Turę Bohatera"
DoDoKozak pisze:4. Jeśli wykorzystuje zaawansowany wyczyn unik u Fengraya rozumiem że samą kartę tego wyczynu zagrywam, więc ją również odkładam na stos kart odrzuconych tak? Podobnie z ciosem tarcza? Podobnie dotyczy to innych zaawansowanych wyczynów, czy jeśli nie jest napisane pogrzeb karte czy odrzuć, to czy wyczyn jest odrzucany czy nie?
Nie ma informacji o potrzebie odrzucenia tej karty. Zostaje
DoDoKozak pisze:5. O co chodzi z opisem zaawansowanego wyczynu jestem tarczą: Odruch: Kiedy wykonujesz akcję, która pozwala anulować obrażenia fizyczne lub magiczne Akcja ta otrzymuje +1 zasięgu - tzn że ona działa również na moich towarzyszy?
Nie wiem. Gram że odruch dotyczy wszystkich kompanów
DoDoKozak pisze:7. Czy po dobraniu kart do ręki na koniec tury bohatera jeśli dobrałem ekwipunek to mogę jeszcze wykonać szybką akcje i go założyć? Np. Wykorzystałem miecz dobierając karty do mnie wrócił i czy jeszcze przed fazą obrony mogę go założyć?
Jeśli dobranie kart wynika z faktu, że jest koniec tury i dobieramy do 5 to miecza nie możemy założyć. Umieszczenie w H jest Szybką Akcją, którą wykonujemy tylko w fazie bohatera (tu już ją zakończyliśmy). Inaczej jest jednak gdy w fazie bohatera użyjemy miecza i kartę odkładamy na stos kart odrzuconych. Następnie w ramach szybkiej akcji i umiejętności Fengraya przenosimy kartę na wierch swojej talii. Następnie używając kart umożliwiających dobranie kart z talii dobieramy miecz, który w ramach szybkiej akcji umieszczam w H. Ale może się mylę ;-)
DoDoKozak pisze:8. W fazie obrony sparowałem wszystkie ataki przeciwników, ale wykorzystałem do tego powiedzmy łącznie 3 karty. Czyli rozumiem, że kolejną rundę rozpoczynam mając tylko te karty które ocalały mi w ręce i polu bohatera po fazie obrony?
Tak. Karty dobieramy na zakończenie tury bohatera lub/i jeśli spełniliśmy rezultat spotkania
Kurmit pisze:9. W instrukcji jest zapis o 5 kartach do ręki i limicie 8 kart, rozumiem, że 8 kart to limit wszystkich kart? tzn w polu bohatera i w ręce? Czyli np mam 3 przedmioty na sobie i 5 kart w ręce tak? Czy ekwipunek na bohaterze nie wchodzi w ogóle w ten limit?
Limit dotyczy tylko kart w ręce
DoDoKozak
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2018, 10:10

Re: Mistfall

Post autor: DoDoKozak »

Witam

Mam jeszcze pytanie jak to jest z przeciwnikami posiadającymi cechę nieustępliwy. Wykonałem spotkanie, wykonuje wszystkie kroki zawarte w rezultacie spotkania, ale co z tymi przeciwnikami co mają cechę nieustępliwy? Zostają więc po fazie spotkania znów faza czasu tak? I potem normalnie od początku wszystkie fazy tylko bez dobierania spotkania do momentu pokonania tych wrogów? A jeśli wejdą kolejni to cały czas bez dobierania spotkania?
kotti7
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: kotti7 »

DoDoKozak pisze:Mam jeszcze pytanie jak to jest z przeciwnikami posiadającymi cechę nieustępliwy. Wykonałem spotkanie, wykonuje wszystkie kroki zawarte w rezultacie spotkania, ale co z tymi przeciwnikami co mają cechę nieustępliwy? Zostają więc po fazie spotkania znów faza czasu tak? I potem normalnie od początku wszystkie fazy tylko bez dobierania spotkania do momentu pokonania tych wrogów? A jeśli wejdą kolejni to cały czas bez dobierania spotkania?
Jeśli był w H to zostaje, jeśli w Q to zostaje odrzucony . Takiego przeciwnika uznaje się jakby Cię śledził. W następnej turze po przejściu do innej lokalizacji jest dobierany do Q jako pierwszy od lewej, a dalej przeciwnicy zgodnie z nową kartą spotkania.
DoDoKozak
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2018, 10:10

Re: Mistfall

Post autor: DoDoKozak »

Kotti dzięki, ale tzn że zdejmuje go z obszaru bohatera i przekładam do obszaru Q?

Jeśli wykonuje fazy rozpatrywania spotkania i tam jest odpoczynek, to czy odpoczynek następuje? Skoro jest napisane że "jeśli nie ma wrogów"?

Ewentualnie czy jeśli pójdę do gospody i tam odpoczywam to rozumiem że mogę tak?

No i czy ten przeciwnik wlicza się do liczby wrogów w nowym spotkaniu? Wyciągam w nowej lokacji nowe spotkanie i tam mam 4 wrogów np. To znaczy, że mam 5? Czy on jest jednym z tych 4?

I jeszcze pytanie w kwestii tur bez karty spotkania. Jeśli np podczas podróży wracam do gospody w celu odpoczęcia, to i tak postępuje zgodnie z normalnymi fazami, tylko pomijam te związane z walką tak? czyli po podróży będzie odpoczynek i faza czasu?
kotti7
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2018, 22:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mistfall

Post autor: kotti7 »

DoDoKozak pisze:Kotti dzięki, ale tzn że zdejmuje go z obszaru bohatera i przekładam do obszaru Q?
W kolejnej turze będzie jako pierwszy (i możliwe, że jedyny jeśli nie zmienimy lokalizacji) w Q, podchodzi do H bohatera o najwyższym wskaźniku skupienia.
DoDoKozak pisze:Jeśli wykonuje fazy rozpatrywania spotkania i tam jest odpoczynek, to czy odpoczynek następuje? Skoro jest napisane że "jeśli nie ma wrogów"?
Można odpoczywać jeśli: Jest spełniony rezultat spotkania lub/i nie ma wrogów. O dziwo więc można odpoczywać z wrogiem obok nas.
DoDoKozak pisze:No i czy ten przeciwnik wlicza się do liczby wrogów w nowym spotkaniu? Wyciągam w nowej lokacji nowe spotkanie i tam mam 4 wrogów np. To znaczy, że mam 5? Czy on jest jednym z tych 4?
Nie wlicza się, dokładamy do niego nowych wrogów. Czyli mamy 5.
DoDoKozak pisze:I jeszcze pytanie w kwestii tur bez karty spotkania. Jeśli np podczas podróży wracam do gospody w celu odpoczęcia, to i tak postępuje zgodnie z normalnymi fazami, tylko pomijam te związane z walką tak? czyli po podróży będzie odpoczynek i faza czasu?
Tak. Zdecydowanie nie opłaca się wracać. Upływający czas jest największym wrogiem (przynajmniej dla mnie) w tej grze.
DoDoKozak
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2018, 10:10

Re: Mistfall

Post autor: DoDoKozak »

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć o postać Hareaga i jego umiejętności.

Umiejętność Dotyk Mrozu: Kiedy jeden z wrogów otrzyma dowolne obrażenia, odrzuć kartę Akranów by zadać mu 2 obrażenia i przesuń skupienie o 2. Jeśli odrzucona karta Arkanów była jednocześnie kartą lodu, zamiast 2 zadaj 3 obrażenia i przesuń skupienie o 3.

Rozumiem, że zagrywając tę kartę - odrzucam tę kartę odruchu (bo zagrywam ją z ręki) i tą dodatkową kartkę? Czyli zawsze zagranie karty odruchu z ręki wymaga jej odrzucenia? Czyli zagrywając mroźny podmuch w pełni zmusi mnie do odrzucenia 3 kart + karty odruchu?

I jeszcze jedno pytanie w związku z Dotykiem Mrozu: Czy ten odruch wzmacnia uderzenie które zadało przeciwnikowi obrażenia? Czy to zupełnie nowy atak? Czyli obrona wroga ma tu znaczenie od nowa?

Umiejętność Mistrzostwo Lodowego Płomienia: Każda karta Lodu, która zadnie obrażenia dodatkowo umieszcza na wrogu 1 żeton podpalenia.

Czy jak użyje Ostrza Dreszczy z cechą lód, to wrzucam jeden żeton podpalenia na wroga, ale jeśli dołączę do tego ataku 3 karty lodu zwiększając obrażenia ciosu do 5, to czy wtedy za każdą tak zużytą kartę lodu dokładam jeden żeton podpalenia? czy tylko za uderzenie toporem z cechą lód?

Jeszcz co ze stanami po ukończeniu spotkania? Czy jeśli wypełnilełem spotkanie mając 4 żetony ogłuszenia, to czy przy fazie odpoczynku one schodzą? Czy mam je przy wejściu do nowej lokacji?

I na koniec już chyba ostatnie pytanie związane z wątpliwościami. Zabijając ostatnich wrogów wykorzystałem cały swój ekwipunek. Na koniec fazy bohatera dobrałem karty do limitu na rękę czyli do 5 i mam na ręku tarcze, zbroje, miecz i 2x doskok. Kończę spotkanie. Zrealizowałem jego cele (brak wrogów w grze) i przechodzę do rezultatu spotkania. Dobieram 2 łupy dajmy na to jakiekolwiek eliksiry. Czyli w rękach mam 8 kart. Odpocząłem. Zrealizowałem fazę czasu. No i teraz będzie faza wsparcia, - nic się nie dzieje bo nie ma aktywnego spotkania, potem faza podróży - wchodzę na nową lokację i mam nowe spotkanie. Zaczynając fazę bohatera zakładam miecz zbroje i tarcze. No właśnie i tu jest moje pytanie. Czy ten ekwipunek zakładam dopiero przy nowym spotkaniu. Czy gdzieś na etapie rozstrzygania zrealizowane spotkania, np podczas fazy odpoczynku nie można założyć sprzętu na siebie, a potem dobrać karty do limitu jak w opisie. Bo jeśli zakłada się sprzęt na początku spotkania, to nowe spotkanie zaczyna się z osłabioną ręką, mimo faktu odpoczynku.

Z góry dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ