(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

Post autor: zath »

Nowy, uaktualniony post. Miejsca do grania:

Paradox Cafe
ul. Anielewicza 2
https://www.facebook.com/ParadoxCafe

Południk Zero
ul. Wilcza 25
http://www.poludnikzero.pl/

Miejsce Chwila
ul. Żurawia 47
https://www.facebook.com/miejsceChwila/

Tu gramy najczęściej, spotykając się w poniedziałki w okolicach godziny 17:00.

dawniej było
Monsoon Cafe
http://www.monsooncafe.pl
Al. Jerozolimskie 85
Czynne od 9-22, w soboty i niedziele 10-22.

W Monsoonie ludzie spotykają się również w środy spotkaniach testowych.


Obiekt Znaleziony
Pl. Malachowskiego 3
Podziemia Zachęty

Mało kto się tam umawia, grywaliśmy tak kilka razy, ale przeszkadzał dym i słabe oświetlenie.


Była jeszcze Herba Thea, niestety została już zamknięta.
http://www.herbathea.pl




Stary post:

Zakładam nowy temat, żeby nie 'najeżdżać' tematu z Herba Thea.

Najpierw dane:

blue cat pisze:obiektznaleziony Warszawa
znajdują się w podziemiach Zachęty
Pl. Malachowskiego 3
Warszawa


Czyli metrem do Świętokrzyskiej, później byle jakim tramwajem jeden przystanek (Królewska), następnie w lewo i cały czas prosto. Wejście znajduje się po drugiej stronie (patrząc od ul. Królewskiej), będzie wyraźnie zaznaczone: Obiekt Znaleziony.

Jak tam jest: dużo miejsca ze sporymi stolikami. Cieplutko. W barku to co z reguły w barkach się znajduje, ale nie dlatego tam się spotykamy ;) Było dość pusto, czyli większa liczba osób spokojnie znajdzie miejsce, ale... Po rozmowie z kelnerką zrozumiałem, że trafiliśmy na wyjątkowy dzień, bo z reguły podobno jest więcej osób. Zamykają 'do ostatniego klienta', czyli można posiedzieć dłużej.

Jeśli znajdą się chętni to ja za tym, żeby tam częściej zaglądać.


edit: Na blipie ktoś mi jeszcze napisał, że w piątki i soboty nie ma tam nawet co przychodzić, bo jest pierdyliard osób na m^2. Dzisiejszy poniedziałek nie był zły, mam nadzieję, że tak tam z reguły jest.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2011, 10:46 przez zath, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: bart8111 »

stalker pisze:W każdej knajpce, do ktorej się udacie, zróbcie wywiad, czy jesteśmy z grami mile widziani :)
Knajpka całkiem fajna, niestety już spalona. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :P
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Don Simon »

bart8111 pisze:Knajpka całkiem fajna, niestety już spalona. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :P
A dla mniej wtajemniczonych?

zarth - z przystanku tramwajowego to trzeba w PRAWO w Krolewska(jesli jedziesz od centrum, od Swietokrzyskiej)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Don Simon pisze:zarth - z przystanku tramwajowego to trzeba w PRAWO w Krolewska(jesli jedziesz od centrum, od Swietokrzyskiej)
No tak tak, chodziło mi o lewo już po obróceniu się o 180 st. ;)

bart8111: I dokończyliście grę? Kto wygrał?
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: jax »

spalona bo 'trochę' przegięliśmy z czasem :(
oczywiście 'do ostatniego klienta' ale i tak przegięliśmy
wygrał bart8111 - 161, sir_lothar - 159, ja - 158
ale żeby nie było tak wesoło zwycięzcom ( ;) ), to mogłem mieć z 5-6 franków netto więcej na koniec gdybym nie płacił nimi jak głupi za żywienie (zamiast rybami) w 2 ostatnich turach - ale tak to bywa gdy końcówka jest szaleńcza
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
prawdopodobnie każdy by coś tam jeszcze wycisnął z surowców swoich :P przynajmniej gra wydawała się łatwa, gdy do końca zostało 5 akcji :)
Na pocieszenie dodam, że gra na 4 jak i 3 graczy działa (i armaty) bardzo przyjemnie. Więcej możliwych akcji równoważony jest przez zwiększony koszt żywienia i mniejsza liczba tur. Duża zaletą jest, że to rozgrywki idzie załapać po 5 turach, więc nawet przy pierwszej partii ma się nadal szanse walczyć o 2 miejsce :twisted: Chociaż nie wyobrażam sobie gry w wariancie solo to jednak wszystkie pozostałe wyglądają smakowicie.
Co do samego lokalu:
  • Dla przeciwników Herba Thei: temperatura panuje pokojowa, czyli jest ciepło i można siedzieć (o ile nie przy drzwiach) w tym co na co dzień w pomieszczeniach. Duże stoły (niestety naliczone dwa), obsługa pozytywnie zainteresowana klientem.
    Dla zwolenników Herba Thei: W menu herbaty(6zl/czajniczek), czekolada na gorąco , lecz nie tak wyjątkowa(9zl/porcja), jakieś kawy, jakieś jedzenie(nie testowane).
    Dla Sir-Lothara: wiele smakowicie brzmiących pozycji w menu jest, ale niedostępna: "Sangria", "grzane wino" czy "grzane piwo" :/
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

O, no to super że udało się nowy, lepszy obiekt znaleźć :lol: Z tego co piszecie wygląda to naprawdę zachęcająco! :) Aż żałuję że wczoraj nie udało mi się dotrzeć, ale trochę za późno się zorientowałam w temacie... :?
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Mustafa »

zath pisze:Zakładam nowy temat, żeby nie 'najeżdżać' tematu z Herba Thea.

Najpierw dane:
blue cat pisze:obiektznaleziony Warszawa
znajdują się w podziemiach Zachęty
Pl. Malachowskiego 3
Warszawa
Czyli metrem do Świętokrzyskiej, później byle jakim tramwajem jeden przystanek (Królewska), następnie w lewo i cały czas prosto. Wejście znajduje się po drugiej stronie (patrząc od ul. Królewskiej), będzie wyraźnie zaznaczone: Obiekt Znaleziony.

Jak tam jest: dużo miejsca ze sporymi stolikami. Cieplutko. W barku to co z reguły w barkach się znajduje, ale nie dlatego tam się spotykamy ;) Było dość pusto, czyli większa liczba osób spokojnie znajdzie miejsce, ale... Po rozmowie z kelnerką zrozumiałem, że trafiliśmy na wyjątkowy dzień, bo z reguły podobno jest więcej osób. Zamykają 'do ostatniego klienta', czyli można posiedzieć dłużej.

Jeśli znajdą się chętni to ja za tym, żeby tam częściej zaglądać.


edit: Na blipie ktoś mi jeszcze napisał, że w piątki i soboty nie ma tam nawet co przychodzić, bo jest pierdyliard osób na m^2. Dzisiejszy poniedziałek nie był zły, mam nadzieję, że tak tam z reguły jest.

Jak brakuje miejsca do grania to idźcie do Paradoxu, mają nową dużą siedzibę, na Jezierskiego chyba to jest przy ulicy rozbrat jakieś 1 km od poprzedniej siedziby. Z tego co pamiętam z tej soboty, to są 3l ub 4 duże stoły około 6 osobowe, wraz z krzesłami, stoły prostokątne jak w jadalni się trzyma, ( to znaczy, te na których można pograć , bo jest ze 20 innych, ale tam są kanapy i takie jakieś nie wygodne siedziska ).
Oprócz tego jakieś papu papu jest, bo jakoś asortyment tam powiększyli ostatnio, full zestaw napojów od alkoholi po herbatę i kawę.
Ceny to herbata 4 pln, piwo 6 pln , balantines 12 pln, jack daniel 15 pln, kawa mrożona i na ciepło nie wiem nie pijam. Parę razy tam grałem w karcianki ( 7 osób ) i się sprawdza obok ludzie się rozłożyli z
Łarior knajt, Arkaham Horror, Dandżonir.
Jest ciepło.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Micelius »

Tak to czytam i czytam - i zdrowieję po szoku HT, i nabieram smaku na granie... :) niestety, w tym tygodniu to już raczej tylko do Agresorrra dam radę
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: ragozd »

Mustafa pisze: Jak brakuje miejsca do grania to idźcie do Paradoxu, mają nową dużą siedzibę,
Jest ciepło.
Tylko czy dalej pala?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: melee »

niedługo nigdzie nie będzie można palić ;)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Mustafa pisze:Jak brakuje miejsca do grania to idźcie do Paradoxu, mają nową dużą siedzibę, na Jezierskiego chyba to jest przy ulicy rozbrat jakieś 1 km od poprzedniej siedziby. [...]
Dla pewności: chodzi o to miejsce? http://www.paradox-cafe.pl
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: bart8111 »

No rzeczywiście Le Havre okazało się bardzo fajne. Przez długi czas (aż do wczoraj) unikałem tej gry sądząc, że to jest jakaś zrzyna z Caylusa. W dodatku aspekt wyżywiania, który pasował idealnie do Agricoli (wyżywiam rodzinę) przeniesiony w realia zarządzania firmą wydawał mi się jakimś pomysłem na siłę (w sensie fabularnym). Co ciekawe po rozgrywce te wątpliwości nie zniknęły - Le Havre różni się od Caylusa głównie tym, że towary można przetwarzać, i niczego odkrywczego w nim nie ma. Wyżywianie nadal wydaje mi się nie do końca pasować fabularnie (rozumiem, że większa firma to większe koszty itd., ale że akurat jedzenia więcej potrzebuje? albo, że płaci jedzeniem za usługi? nadal to jest trochę dziwne dla mnie). W każdym razie te zarzuty wydają się nic nie znaczyć wobec tego, że gra się w nią świetnie. Nadal nie wiem czy ją kupię mając już Caylusa ale gdyby nie to, byłby to pewnie must-have.

P.S.
Jeszcze mam taką myśl, że przed pierwszą grą warto zapoznać się ze wszystkimi kartami budynków, żeby mieć w głowie "duży obrazek" tego jak ta gra będzie przebiegała i co na końcu będzie się liczyło, bez tego nie ma żadnej możliwości wypracowania sobie strategii i gramy na zasadzie zbierania tego co widzimy - tu wezmę dużo rybek, bo się ich dużo nazbierało, tu wybuduję ten budynek bo na końcu będzie wart 14 franków... Przynajmniej u mnie tak wyglądały pierwsze tury, dopiero mniej więcej w połowie gry zaczynałem powoli się domyślać co warto robić.

edit:
a co do miejscówki to trzeba trzymać kciuki że przez ten tydzień do następnego poniedziałku może już zapomną o takich 3 gościach co to ich pół godziny przetrzymali przed powrotem do domu, ale jeśli nasze zdjęcia są już wywieszone przy drzwiach może być ciężko :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

bart8111 pisze:a co do miejscówki to trzeba trzymać kciuki że przez ten tydzień do następnego poniedziałku może już zapomną o takich 3 gościach co to ich pół godziny przetrzymali przed powrotem do domu, ale jeśli nasze zdjęcia są już wywieszone przy drzwiach może być ciężko :)
A zapłaciliście chociaż? Bo ja niedawno tak bardzo wciągnąłem się w rozmowę z kolegą, że wyszliśmy z pewnego miejsca[0] bez zapłacenia rachunku, dopiero w domu nas olśniło. ;-)

Ja strasznie żałuję, że nie dane mi było dokończyć rozgrywki. Odszedłem od stołu w turze chyba 12 i miałem już zapewniony spokój z żywnością praktycznie do końca gry (statki: 2+3+5) i gra miała właśnie wkraczać w najciekawszy etap. No ale może dzięki temu nie przetrzymaliście kelnerek 2h, tylko 30 min :) Trzeba będzie w najbliższym czasie zrobić wreszcie to prawo jazdy, bo ostatni autobus na moją wieś strasznie ogranicza dłuższe, niekontrolowane spotkania… Sama gra bardzo mi się spodobała, gdyby nie ta cena kupiłbym ją z miejsca na drugi dzień, bo jestem pewien, że przyniesie wiele świetnych rozgrywek.

[0] Z oczywistych powodów nie podam nazwy
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: fluor »

ragozd pisze:Tylko czy dalej pala?
W nowej lokalizacji w końcu jest to zrobione jak należy - sala dla palących (spora) znajduje się na dole, zaś niepalący mają do dyspozycji naprawdę sporą powierzchnię (w starej lokalizacji, kto pamięta, były niewielkie stoliki w sali przy barze, gdzie zawsze było ciasno i głośno - teraz jest super).
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Mustafa »

fluor pisze:
ragozd pisze:Tylko czy dalej pala?
W nowej lokalizacji w końcu jest to zrobione jak należy - sala dla palących (spora) znajduje się na dole, zaś niepalący mają do dyspozycji naprawdę sporą powierzchnię (w starej lokalizacji, kto pamięta, były niewielkie stoliki w sali przy barze, gdzie zawsze było ciasno i głośno - teraz jest super).
Potwierdzam słowa kolegi. Jeżeli ktoś jest tym zainteresowany to zamiast od razu tam przychodzić w 10 osób proponuję najpierw się udać w celu zapoznania, bądź zadzwonić, gdyż w niektóre dni spotykają się tam Ludzie od MtG , WH battle/40K, LARP.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: draco »

zath pisze:
Mustafa pisze:Jak brakuje miejsca do grania to idźcie do Paradoxu, mają nową dużą siedzibę, na Jezierskiego chyba to jest przy ulicy rozbrat jakieś 1 km od poprzedniej siedziby. [...]
Dla pewności: chodzi o to miejsce? http://www.paradox-cafe.pl
Proponuję sprawdzić miejsce i zapytać czy mają może ochotę zorganizować konwent planszówkowy.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Zobaczymy czy ktoś chętny się pojawić.Na początek zaproponuję Dungeon Lords, około 17, ktoś zainteresowany?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Ja chętnie wpadnę i najchętniej powtórzyłbym Le Havre, albo zagrał w jakąś Agricolę. Jeśli są chętni zabiorę TtA, jeśli nie to zostawiam w domu. W Dungeon Lords nie grałem w ogóle, więc mielibyście ewentualnego nowicjusza :>

Będę od 17:00, bo na bank przedłuży mi się spotkanie.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

Ja mogę chętnie zagrać w Dungeon Lords :) TtA nie bardzo, jakoś mi ta gra nie podeszła :?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zephyr »

pogubiłem się, na jaki dzień tygodnia te ustalenia?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

zephyr pisze:pogubiłem się, na jaki dzień tygodnia te ustalenia?
poniedziałek?
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Oki. Ja tylko dodam, że jeśli uda mi się odebrać (a na 90% się uda) to przybędę z własnym, świeżym Le Havre :D Chciałem przyoszczędzić trochę kasy, ale przy planszówkach (i ilościach ciekawych pozycji) nie da się...
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

Hej, dzięki za fajne (jak zwykle) spotkanie planszówkowe! :)

Na początek szybka(?) partyjka w Fasolki, potem podzieliliśmy się na 2 grupy i zath z Zephyrem zagrali w Le Havre, a ja, Sir-lothar i Brown_Jenkin w Dungeon Lords - czwartego gracza mieliśmy fikcyjnego i choć rozgrywka była ciut mniej emocjonująca niż przy 4 "żywych" graczach to i tak nie było aż tak źle jak się tego obawiałam :) Z naszej strony mam wrażenie tyle samo emocji i myślenia i nie psuł tego jakoś znacząco fakt, że gracz fikcyjny grał może trochę chaotycznie (karty losowane na chybił trafił, chociaż z drugiej strony miało to na celu jedynie blokowanie akcji innym graczom, bo nie mógł np. wykupić komuś potwora albo komnaty) Bardzo wyrównana gra, nie pamiętam wyników ale nikt nie był na minusie a wręcz przeciwnie, każdemu trochę punktów udało się uzyskać. Gra jest bardzo fajna z tego względu, że nawet jak się nie wygra to ma się satysfakcję z emocjonującej rozgrywki :)

Na koniec jeszcze 2 partie Fasolek i do domu :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

To był wieczór z Uwe Rosenbergiem.

Fasolki to brutalna gra… Im mniej rozumiałem zasady tym lepszy miałem wynik. W ostatniej grze kiedy załapałem już o co tak naprawdę chodzi z cyferkami na kartach i dlaczego Ogrodnika nie oddaje się tak po prostu, zdobyłem najmniej punktów. W porównaniu do innych to masakrycznie mniej ;)

No i Le Havre na dwie osoby. W tej wersji gra jest dla mnie rewelacyjna. Zephyr co prawda ograł mnie mocno, wynik coś koło 230+ do 196. Gra dzięki sporej talii budynków specjalnych jest za każdym razem inna. W poprzedniej zbieranie i przerabianie rybek było mało opłacalne, dlatego nie próbowałem nawet budować obu budynków z rybkami. A tu w specjalnych: rybna restauracja, 1 smażona rybka -> 3 franki, można zamieniać dowolne ilości. W wersji dwuosobowej bardzo podobało mi się to, że praktycznie ciągle było coś do robienia. Wykonuje się jedną akcję, a za chwile statek przechodzi i jest druga. W wersji na 4 osoby bardzo niepodobało mi się czekanie na swoją kolej. Jeśli gracze nie współpracują ze sobą pt. "myślimy i planujemy podczas tury innych, wykonujemy akcję (+ drobne korekty) podczas swojej tury", to gra się niepotrzebnie dłuży. W wersji dwuosobowej wszystko działo się szybko co jest ogromną zaletą, bo gra jest naprawdę szybka.

W tej chwili Le Havre to mój #1, zobaczymy po ilu grach zmienię zdanie.


Dzięki wszystkim :-)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
ODPOWIEDZ