(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

W czwartek widziałem znak ee właściwie to nie był znak tylko Alek w miejscu którym bym się nie spodziewał czy to był znak? do czego? nie to Al który coś wspominał o braku czasu. Z Andrzejem rozmawiałem przez telefon coś wspominał o Warszawie. Kroniki wspominają iż w dawnych czasach odwiedzała nas niejaka Veridiana ale kto by wierzył historii. A tak reasumując Kroniki ze znakiem to może oni razem grają w pałacu kultury na 30 piętrze w Munchkin'a. 8)

:|

I był też piątek gdy przybyłem do klubu i ie to żebym się spóźnił po prostu inni byli przed czasem. Adam z Krzysztofem grali w grę logiczną i nie pamiętam tytułu ale Andrzej mi pomorze :) i nie wiem kto wygrał
Przy drugim stole Bzyk tłumaczył zasady do Jump Drive Markowi Magdzie i mnie. Całą grę próbowałem grać jak w RFTG ale tu się gra inaczej prościej dużo prościej wybierz najlepszą kartę i resztę wyrzuć i tak w kółko nie ma sensu budowania silniczków,oszczędzania kart jak w rejsiku'' , wrażenia po pierwszej partii muszę jeszcze zagrać. RFTG górą :D wygrał Marek
Później Magda przesiała się do drugiego stołu a my zagrali w Terraformacje Marsa i tu nie ma co pisać dobra gra wygrał Marek.
Drugi stół grał w Eufrata i Tygrysa , Magdzie gra nie podeszła i jak mówił Adam jest tyle gier nie po co w tej konkretnej szukać ukrytego drugiego dnia. Mnie też jakoś nie ciągnie to tego tytułu. Wygrał Krzyś

Krzysztofie kto wygrał tę pierwszą grę logiczną ?
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Nie wiem dlaczego w EiT szukacie drugiego dna jak pierwsze jest całkiem dobre,taki logiczno-strategiczno-taktyczny miks :D
W grę logiczną wygrał Adam.
latosie
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2017, 21:03
Lokalizacja: Radlin

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: latosie »

ale za to chętnie jeszcze kiedyś w Bora Bora zagram ! :)
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

To jest nas już dwoje chętnych...
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

A może nawet i troje? :)

A tak to leciało w... Piontek, 05.05.2017 r. zgodnie z tym co napisał Mirek. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Znowu zdjęć żadnych nie ma :cry:

Pozdroofka :)

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 12.05.2017 r.

Byliśmy i rozegraliśmy piękną i bardzo zaciętą, pięcioosobową partię w mojego ulubionego ostatnio Tzolkina z dodatkiem. Różnice punktowe na koniec gry naprawdę były niewielkie. Wygrał Mirek przed Adamem i Sylwkiem, a ja z Krzyśkiem na końcu. Chyba pierwszy raz grałem w pięć osób. Ależ było ciasno. Będąc ostatnim graczem, nie ma już żadnych wolnych zerówek. Trzeba dopłacać, aby wejść na jakieś koło :)

Bardzo fajna gra ten Tzolkin z dodatkiem i bardzo fajnie było… 8)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek

GRALERIA:
Bardzo fajnych zdjęć znowu nie ma :oops:

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

------------------------------------------------------------------
Ale mi się dostało... Od Mirka. Za moją sklerozę :roll: :oops:
------------------------------------------------------------------

Dobra. To jeszcze raz:

Piontek, 12.05.2017 r.

Byliśmy i rozegraliśmy piękną i bardzo zaciętą, pięcioosobową partię w mojego ulubionego ostatnio Tzolkina z dodatkiem. Różnice punktowe na koniec gry naprawdę były niewielkie. Wygrał Mirek przed Adamem i Sylwkiem, a ja z Krzyśkiem na końcu. Chyba pierwszy raz grałem w pięć osób. Ależ było ciasno. Będąc ostatnim graczem, nie ma już żadnych wolnych zerówek. Trzeba dopłacać, aby wejść na jakieś koło :)

A wieczorem w Warce też wygrał Mirek. Zagraliśmy we dwójkę szybką partyjkę w Rolla z dodatkiem, bo czas nas gonił. To zdecydowanie był piątek Mirka. Wygrał wszystko czego się dotknął * :mrgreen:

Bardzo fajna gra ten Tzolkin z dodatkiem i bardzo fajnie było… 8) A ten Roll z dodatkiem jeszcze fajniejszy. Zgadza się, Mirku? * :mrgreen:

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Bardzo fajnych zdjęć znowu nie ma :oops:

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jeszcze raz pozdroofka * :)

* wytłuszczona kursywa - tekst dopisany na polecenie Mirka ;)

PS
Krzysztofie - zadanie wykonane. Wywaliłem Hawaje. Te odleglejsze ;) Dzięki za czujność :D
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Tak było jak Andrzej pisze ale żeby mocno się dostało co toto nie delikatnie zwróciłem uwagę :twisted:
Rola lubię fajny jest A Tzolkina też ale nie za często :D
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
the_Bzyk
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: the_Bzyk »

Wybiera sie ktos w nd do Grajcarni 10-17? Bo ja chetnie tak, o ile bedzie z kim grac... bede napewno w sb w Radlinie, za to w pt wklubie znow mnie niestety nie bedzie, praca... za tydzien powinienem byc
Bzyk na BGG
Nie lubię: Cooperative, Area Control, Talisman, Munchkin...
Lubię: Hand Management, Engine/Deck Building, Variable Player Powers, Card Drafting
Ulubione gry: Terraforming Mars, Gloomhaven, Argent, Gaia Project
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ja raczej się nie wybieram :|

Piontek, 19.05.2017 r.

Hejka :)

Co się działo w ostatni piątek? Wreszcie pokazałem Magdzie Tzolkina. Oczywiście z dodatkiem. Dołączył do nas jeszcze Kacper i we trójkę rozegraliśmy bardzo fajną partyjkę. Tak się zastanawiam, kiedy mi się ten Tzolkin znudzi. Na razie nic tego nie zapowiada. Mógłbym tak grać i grać… :) Przy drugim stoliku Marek, Mirek i Zbyszek najpierw zagrali w Puerto Rico, a później kulnęli sobie Rolla z dodatkiem. Na zakończenie spotkania zagraliśmy jeszcze we dwójkę z Magdą błyskawiczną partię w Poprzez wieki i to by było na tyle :)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
latosie
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2017, 21:03
Lokalizacja: Radlin

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: latosie »

Zakochałam się w Tzolkinie :wink: ... Najlepszy worker placement w jaki grałam do tej pory (choć chyba grałam tylko w 4 gry tego typu) ...a właśnie na moim prywatnym stole ląduje Puerto Rico - Zbyszkowi się podobało na tyle ,że pożyczyliśmy sobie,aby się wyćwiczyć i ograć Mirka ;).... kiedyś ....
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Dobra dobra podejmuję wyzwanie Puerto Rico :evil: :wink: tak więc ćwiczcie.
Tzolkin najlepszym worker placement oj Magda nie grałaś jeszcze w discovery age of empires :wink:
Tak wiele gier a tak mało czasu
latosie
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2017, 21:03
Lokalizacja: Radlin

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: latosie »

No nie grałam ,ale z Tzolkinem to była miłość od pierwszego wejrzenia ;) ... Ale wiesz Mirek zawsze mogę się odkochać ...
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Ryu »

latosie pisze:Ale wiesz Mirek zawsze mogę się odkochać ...
Przepraszam że się wtrącam ale jakby co, to ja Wam kibicuję :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Ale po co się odkochiwać można lubić wiele planszówek :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ale kochać tylko jedną, tę jedyną... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink:
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Romantyk :roll:
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Roman! Tyk, tyk, tyk... 8)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

No to jak romantyczne to Andrzeju która to ta jedyna?
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Oj tam, Mirosławie, przecież dobrze wiesz, która jest tą jedyną 8)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
sly
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2016, 22:37
Lokalizacja: Radlin
Been thanked: 3 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: sly »

Mnie jutro nie będzie, II zmiana. Ktoś się wybiera na Pionek?
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Z tego co mi wiadomo, to na pewno ktoś się wybiera, ale nie wiem kto, w który dzień. Ja też jeszcze nie wiem kiedy się wybieram.

Piontek, 26.05.2017 r.

Hmm, jakby to napisać. Gry, które poznałem w piątek raczej nie będą należały do moich ulubionych. To tak delikatnie ujmując ;) Troszkę mnie to zaskoczyło, bo w sumie mamy z Bzykiem kilka tytułów, które obaj uwielbiamy. Niestety, te piątkowe Bzykowi się podobają, a mnie raczej nie.

A co się działo przy drugim stole? Początkowo miało być wszystko przy jednym, bo przyszło nas czterech i rozpoczęliśmy rozkładać jeden z Bzykowych hitów ostatnich tygodni. Jednak podczas mozolnego układania w stosy tych wszystkich zamkowych komnatek, doszedł Marek i wspólnie z Mirkiem usiedli przy… trzecim? Nie, przy tym drugim stole. W co zagrali? Ano zagrali w Orlean z drewienkami zamiast żetonów w worku. Nie wiedziałem, że jest taka wersja. Gdybym w taką zagrał, pewnie dużo bardziej by mi się podobała. Bo z tymi żetonikami, to gra jest raczej przeciętna ;) Drewienka z worka lepiej od Marka wyciągał Mirek i wygrał całą partię :) Później doszedł do nich jeszcze jeden Marek - cóż te Marki tak się spóźniają? ;) Trochę pograł, powiedział: veni, vidi, vici i odjechał w siną dal… A zagrali we trójkę w nieśmiertelnych Wikingów :)

Przy naszym stole, we trójeczkę z Bzykiem i Krzyśkiem skończyliśmy układać te stosy i zagraliśmy w taką jedną grę, na którą Bzyk już od jakiegoś czasu chorował i w końcu sobie kupił. Ładna, nie powiem. Dużo ładniejsza od wersji niepolskiej. Podobno innostrańcom nie spodobało się to, że taka ładna i zablokowali wydanie dodatku w polskiej wersji. Co za ludzie :roll: A o jakiej grze mowa? No o takiej, w której każdy z nas układa sobie zamek z różnych komnat. To młodsza siostra, a może córka Suburbii. Kiedyś było o niej głośno za sprawą właśnie tej dużo ładniejszej, polskiej wersji, która została ufundowana chyba na Wspieram.to. I teraz to czego nie lubię pisać – ta gra raczej nie będzie należała do moich ulubionych. Co mi się w niej nie podoba? Głównie chyba to, że jak na raczej lżejszą grę, jest taka czasożerna. Wydaje mi się, że ciągle trzeba by kontrolować zamki przeciwników, żeby nie wystawić jakiejś komnaty za tanio na planszy kontraktów. Mechanizm ustalania wartości komnat przez pierwszego gracza też nie za bardzo mi się podoba - trzeba ciągle przeliczać, co komu się opłaca. A samo przeliczanie jest mocno utrudnione przez ikonologię na żetonach komnat. Ciągle mi się mylił rodzaj komnaty z bonusem jaki ta komnata przynosi. Ok, do tego pewnie można się przyzwyczaić, ale moim zdaniem, można by to zrobić lepiej. Generalnie… wiem, że po pierwszej partii nie powinno się oceniać gry, ale ta… nie będzie należeć do moich ulubionych, choć pewnie jeszcze nie odmówię partii, gdy ktoś zaproponuje. Mam wrażenie, że pierwowzór, czyli Suburbia była dla mnie bardziej przyswajalna. To takie mgliste wspomnienie, bo niezbyt dobrze już ją pamiętam. Ale się rozpisałem. Dobra, zakończę tym, że piątkową partyjkę wygrał Bzyk, a ta gra to Zamki szalonego króla Ludwika :)

Za to o drugiej grze, którą poznałem w piątek napiszę krótko – dla mnie to jakiś żart i nieporozumienie :? Panie Lehman, to trzeba było zrobić o marchewkach albo o pietruszkach, a nie w jednym z moich najulubieńszych uniwersów jakim jest kosmos w kultowym już Rejsie 8) Ble, ta gra kompletnie nie jest dla mnie. Chodzi o Jump Drive, bo w tę najnowszą karciankę pana Lehmana zagraliśmy na zakończenie spotkania. Trzy partie i trzy razy zastanawiałem się o co chodzi… Toć to było… Dobra, już nic nie napiszę. Bzykowi się podoba :) Wygrał dwa razy, a raz Krzysiek.

To tyle i do następnego raza ;)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
latosie
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2017, 21:03
Lokalizacja: Radlin

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: latosie »

Ale się rozpisałeś ;) ... Miałam okazję zagrać z Bzykiem w zamki i moje odczucia były takie - można zagrać , ale wielkiego Wow nie było ( inaczej niż przy Tzolkinie ;) ). Szkoda ze mnie nie było bo chętnie bym się do Mirka i Marka dosiadła :( ... A co do Pionka to ja się wybieram w niedzielę ale nastawiam się na granie krótkie i przyjemne bo z dzieciakami będę :)
Awatar użytkownika
the_Bzyk
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: the_Bzyk »

Jeśli dosiadłabyś się do Orleans to spoko, bo z pewnością będę to ze sobą nosił, tymbardziej że na dniach powinien już dotrzeć do mnie dodatek ;)
Bzyk na BGG
Nie lubię: Cooperative, Area Control, Talisman, Munchkin...
Lubię: Hand Management, Engine/Deck Building, Variable Player Powers, Card Drafting
Ulubione gry: Terraforming Mars, Gloomhaven, Argent, Gaia Project
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

O nie napisałem i nie wysłałem no to drugi raz pisze ale skromniej.
Na pionka raczej jadę.
Orlean fajne te drewniane znaczniki,gra niczego nie urywa, mogę znowu zagrać.
Zamki po wypowiedzi Andrzeja mam mniejszą ochotę zagrać ale wypróbuje
RFTG ee znaczy to coś co nie jest rftg grałem dwa razy mniej niż Andrzej jeszcze chcę spróbować ale blisko mi do opinij Andrzeja tej pisanej i mówionej w piątek :) ''marchewki'' :)
Wikingowie są spoko na 40 minut końca rozgrywek
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 02.06.2017 r.

Hmm, nie wiem kto wygrał w Shoguna z dodatkiem. Do wyniszczającej walki o wpływy w japońskich prowincjach zasiedli Dominik, Marek, Marek i Mirek. Już na starcie Marek miał przewagę, bo było go dwóch ;) Pod koniec partii chyba najbardziej wyniszczony był Mirek, a najmniej Marek, co nie jest dziwne, bo było go dwóch :) A kto wygrał :?:

Przy drugim stole udało mi się wygrać w Borę z Krzyśkiem i Sylwkiem. Świadomie piszę udało, bo w ten piątek kości wyjątkowo mnie nie lubiły. Bardzo fajna gra i bardzo fajna partyjka :)

Zakupiliśmy do klubu dwie nowe pozycje:
- Scythe: Najeźdźcy z dalekich krain – wyboru dokonał Marek „LouslauOW”
- Lignum – wybrał Krzysiek.

Krzyśku, w tym Lignum jest 16 stron instrukcji podstawowej, 8 stron instrukcji zaawansowanej i 4-stronicowa lista komponentów wraz z przygotowaniem do gry :shock: Ale myślę, że jakoś dam radę :)

I lecę, bo dzisiaj drugi dzień Pionka…

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ