(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Taa Mirek najbardziej wyniszczony bo Mirek chciał być wszędzie no i był no i go lali a on lał ich ale ich było za dużo.
A grę wygrał Marek P. punktacja była bardzo zbliżona no oczywiście nie licząc mnie.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Tak sobie myślałem, że wygra któryś Marek. Przecież było go dwóch ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Ale Bzyk wprowadził tytuły do gropozycji nic nie wiem tych grach widocznie mało jeszcze wiem :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Wiem, widziałem :) Nawet już komentowałem.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Otwiepud pierwszy, 05.06.2017 r. (przedruk z Facebooka, bo Krzysiek nie ma ;) )

Otwiepud czyli otwieranie pudełka, czyli po prostu nasz swojski unboxing :D

Dobra, dzisiaj otworzyłem nasz najnowszy zakup klubowy wybrany przez Krzysztofa. Lignum – taki tytuł autor wybrał dla gry traktującej o wyrębie i produkcji drewna. Co, do diaska, znaczy to Lignum? Nie wiem. Ale od czego jest wujek G? Ok, sprawdzam. Łolaboga, toć to znaczy… No co? Oczywiście drewno – po łacinie. Ależ ja jestem tempy ;)

Dobra, co dalej? Otworzyłem i co? Jest sporo drewna, tzn. drewna takiego planszówkowego, które imituje drewno takie niby rzeczywiste. Jest drewno kominkowe, liściaste, iglaste w postaci bali oraz pociętych belek… No jest tego sporo. A co poza tym? Plansza ze ścieżką spacerową po lasku. Plansze gracza z tartakiem dla każdego. No i są oczywiście ludki czyli meeple, czyli workerzy czy jak ich tam zwał. Są różni, żeby nie było nudno – tragarze, tracze, drwale. Jest też drewniana pasza dla wołów. A co! :) Ale wołów nie ma. Za to są wozy i inny ekwipunek drwalski ;) w postaci różnego rodzaju okrągłych żetonów. Kwadratowych nie stwierdzono. Są też zajebiści majstrzy przypominający mi entów z Władcy Pierścionków (takie moje prywatne i osobiste skojarzenie).

Dobra, a karty są? Oczywiście, że są! Takich kart jeszcze nie widziałem. Są chyba zrobione z papieru… nie wiem jakiego, ale takich cienkich kart jeszcze nie miałem w ręku. Ale co tam karty. Jest 16 stron instrukcji podstawowej, 8 stron instrukcji zaawansowanej i 4 strony przygotowania do rozgrywki. Nie chce mi się tego dodawać, ale Krzysiek obiecywał mi góra 8 stron, heh… I zaufaj tu koledze :)

Dobra, to chyba już wszystko… Nie! Są jeszcze dolary – takie żetony - też okrągłe. I ten kto zbierze ich najwięcej wygrywa. A to niespodzianka :)

Powiem, a jeszcze lepiej – nawet napiszę, że gra wygląda zajebiście :) Jeśli będzie się grała tak jak wygląda, to… cud, but, fistaszki. Albo jakoś inaczej :)

Ciąg dalszy chyba nie nastąpi… A może? Nie, raczej nie. Na razie sobie poczytam te kilka stron instrukcji.

Dobra, drogie klubowiczki i klubowicze. Wiecie co Was czeka w piontek? Będziecie w toto grać. Ale nie wszyscy naraz, po kolei. Każdy się załapie. O ile, oczywiście, skończę do piątku czytać instrukcję, która miała mieć 8 stron :)

Dobra, już nie marudzę...

Pozdroofka :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
sly
Posty: 191
Rejestracja: 02 lis 2016, 22:37
Lokalizacja: Radlin
Been thanked: 3 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: sly »

Szkoda, że mam II zmianę. Kto się wybiera w sobotę do Radlina?
Awatar użytkownika
the_Bzyk
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: the_Bzyk »

na 99% będziemy z Martyną i w pt w klubie i w sb w Radlinie ;)
Bzyk na BGG
Nie lubię: Cooperative, Area Control, Talisman, Munchkin...
Lubię: Hand Management, Engine/Deck Building, Variable Player Powers, Card Drafting
Ulubione gry: Terraforming Mars, Gloomhaven, Argent, Gaia Project
LoslauOW
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2014, 06:32

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: LoslauOW »

Ja podobnie jak the_Bzyk :D
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Ja też może będę :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 09.06.2017 r.

Taaak, zagraliśmy w to Lignum… I nie jest źle, ale dobrze też nie jest. Przyszedłem trochę wcześniej i wszystko skrupulatnie rozłożyłem tak, żeby drogie klubowiczki i klubowicze nie wyskoczyli z jakąś inną grą na stół ;) A i tak wyskoczyli, bo tym razem przyszło nas do klubu ośmioro i wszyscy byśmy się nie zmieścili przy wyrębie lasu.

Przy drugim stole Martyna, Dominik, Mirek i Bzyk rozłożyli Zamki szalonego króla Ludwika i przez całe popołudnie projektowali swoje prywatne zameczki na stoliczku tak, żeby sypialnia nie przylegała do bawialni, ogródek nie sąsiadował z jadalnią, a kręgielnia była w podziemiach czy coś w tym guście. Gra jest ładna, ale nie będzie należała do moich ulubionych. Wiem, powtarzam się :) Piątkową partyjkę wygrał Bzyk.

A do lasu rozłożonego na stole wybrali się ze mną Magda, Adam i Marek. Lignum – nasz najnowszy nabytek klubowy, chyba też nie będzie grą, w którą będę namiętnie się zagrywał. Co prawda po pierwszej rozgrywce nie powinienem, ale pewne rzeczy już teraz trochę mnie martwią. Gra jest zbyt jednokierunkowa, nie ma w niej wielu dróg do zwycięstwa. Jest taką suchą optymalizacją – jak najlepiej wyciąć, przerobić, a następnie sprzedać trzy różne rodzaje drzew. Ja optymalizacje uwielbiam, ale w Lignum brakuje mi różnorodności, możliwości wyboru różnych ścieżek prowadzących do wygranej. Wszyscy, nomen omen, wędrujemy jedną ścieżką przez las, by każdą rundę zakończyć w naszym tartaku. Na razie zagraliśmy w wariant podstawowy. Zobaczymy, co się zmieni w rozgrywce, gdy dodamy kilka elementów wersji zaawansowanej i eksperckiej. W piątek najlepiej optymalizował Marek :)

Piątkowe popołudnie zakończyliśmy w piątkę w Warce. Taki piątek w piątkę :D Martyna przy piwku kibicowała naszym dzielnym siatkarzom, a my wspólnie z Markiem, Mirkiem i Bzykiem na trzeźwo zapoznaliśmy się z taką gierką podobno podobną do Splendora. W ichnim języku gra nazywa się Viceroy (to gdzieś mi się obiło o uszy), a w naszym – Namiestnik. Krótko napiszę – nie podobało mi się. Trochę to wszystko jest przekombinowane. Wolę Splendor, o ile te gry można ze sobą porównywać. A tak poza tym, to Bzyk nas tak rozgromił, że miał dwa razy więcej punktów niż drugi Mirek. I to mi się też nie podobało, bo na początku marudził, że mu karta nie idzie ;) To ja się pytam, ile miałby punktów, gdyby ta karta mu szła :) Nie, zdecydowanie to nie jest fajna gra ;)

Pozdroofka :)

PS. Podobno na początku spotkania Martyna, Dominik i Bzyk zagrali jeszcze w Kingdomino. Wygrała Martyna albo Dominik, bo Bzyk na pewno był ostatni - przynajmniej tyle pamiętał ;)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jesteśmy już też na FACEBOOKU :)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2017, 21:07 przez Firenski, łącznie zmieniany 1 raz.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Zagrałem w zamki i nie było tragicznie i nie było źle ale dobrze też nie było ot gierka jeszcze zagram ale do moich ulubionych też należeć nie będzie, ale ładna za to jest ;-]
Namiestnik hmm no tu dobrze to na pewno nie było czy zagrałbym jeszcze no nie muszę ale od biedy mogę.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Hejka :)

Przed chwilą rozmawiałem z WCK. W piątek jest normalnie otwarte, czyli możecie spokojnie przychodzić i grać :) Mnie najprawdopodobniej nie będzie :?

Jesteśmy już na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
the_Bzyk
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: the_Bzyk »

Wybiera się ktoś na Spotkanie Przy Stoliku z Kregulcem w Jastrzębiu? ja prawdopodobnie tak, i w sb i w nd od rana
Bzyk na BGG
Nie lubię: Cooperative, Area Control, Talisman, Munchkin...
Lubię: Hand Management, Engine/Deck Building, Variable Player Powers, Card Drafting
Ulubione gry: Terraforming Mars, Gloomhaven, Argent, Gaia Project
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ja raczej nie :?
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
sly
Posty: 191
Rejestracja: 02 lis 2016, 22:37
Lokalizacja: Radlin
Been thanked: 3 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: sly »

ja też nie
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Hej :)

Napisze ktoś co działo się w zeszły piątek? Kto był? W co graliście? Czy oprócz Robinsona jeszcze coś było na stole? :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
LoslauOW
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2014, 06:32

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: LoslauOW »

hmm... Więc jeśli chodzi o zeszły piątek to działo się sporo, a mianowicie w wyniku zrządzeń losu na bezludnej wyspie życie straciło czworo rozbitków...
Zacznijmy jednak od początku. Wraz z Magdą i Zbyszkiem w oczekiwaniu na przybycie czwartego gracza ustaliliśmy wstępnie, iż zagramy w Robinsona Crusoe. Adam który lubi się spóźniać wyłonił się zza framugi drzwi z prototypem gry. Po krótkiej rozmowie na temat prototypu autor stwierdził , że nie jest on dostosowany (jeszcze?) dla czterech graczy, więc wróciliśmy do wcześniejszych planów.
W pełnym składzie zasiedliśmy do Robinsona. Gra nadspodziewanie dobrze zmierzała do upragnionego celu, jakim było rozpalenie stosu by zauważył nas przepływający statek umożliwiający nam ucieczkę z tej przeklętej wyspy.
W trakcie rozgrywki pojawił się problem z masztem, a mianowicie interpretacją jego działania, którego to nawet Mirek w rozmowie telefonicznej nie był w stanie wyjaśnić. Dopiero po zasięgnięciu pomocy u samego autora w/w tytułu zrozumieliśmy jego dokładne znaczenie. Mimo wszystko w ostatnim dniu zabrakło nam jednego drewienka by rozpalić stos i załapać się na łajbę. Na domiar tego w nocy wszyscy zginęliśmy z braku pożywienia. Tak oto przedstawia się ów feralny piątek 16 czerwca 2017 roku.


Jeszcze fotki:
Spoiler:
Pozdro
latosie
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2017, 21:03
Lokalizacja: Radlin

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: latosie »

Ta wyspa jest jakaś przeklęta... Od siebie dodam tylko ,że najlepsze rzuty kostkami należały do Adama i Marka ,natomiast ja zsyłałam same chmurki ;)... Rozgrywka była całkiem emocjonująca ... Choć nikt nie przeżył....
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Marku, super! Dziękuję za tę relację. Tylko jedno sprostowanie - to ja uczestniczyłem w tej rozmowie telefonicznej i to ja, niestety, nie wiedziałem jak działa ten maszt. Ale na pocieszenie - Mirek też nie wiedział :) Nie jestem taki ostatni 8)

Marku, czy ja mogę to wszystko tak przelać na Facebooka? Razem ze zdjęciami? Oczywiście, wpisując Ciebie jako autora :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ok, zdjęcia już też są w naszej galerii.

Jeszcze tylko ikonka 8)

GROLOGIA:
Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Tak jest nie wiem jak działa maszt :)
Robinsona kiedyś grałem ale dawno temu i miałem mieszane uczucia pewno brakowało mi tam zdrajcy 8) :wink:
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 23.06.2017 r.

Byliśmy i graliśmy...

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Hej, zapomniałbym.

W najbliższy piątek 30.06.2017 r. gramy w klubie tylko do 19.00.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
sly
Posty: 191
Rejestracja: 02 lis 2016, 22:37
Lokalizacja: Radlin
Been thanked: 3 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: sly »

Nie da rady II zmiana, ktoś się wybiera w sobotę do Zameczku?
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ja na pewno nie :?
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ