(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A ja nie pamiętam co to był za budynek. A prototyp nabiera kolorów :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 28.07.2017 r.

Jest nas coraz więcej. Witamy serdecznie Szymona :) Tym razem było nas 10 osób. Dwucyfrowa frekwencja? Nieźle. A w co graliśmy? W kilka bardzo fajnych gier i parę mniej fajnych ;) Na początek na stoły poszły same dobre, sprawdzone tytuły. Takie z tradycją ;)

Martyna, Krzysiek, Marek i Mirek popłynęli Nilem do Doliny Królów, w której najlepszym budowniczym starożytnego Egiptu został Krzysiek. Bzyk, Marek i Szymon polecieli na Marsa, gdzie Bzyk prawie jak zwykle terraformował najlepiej. Ja z Klaudią i Adamem odmierzałem czas kołami zębatymi kalendarza Majów i po bardzo zaciętej partii zdobyłem kilka koszów kukurydzy więcej niż współgracze :)

Podczas gdy terraformatorzy ciągle pracowali na Marsie, na pozostałych stołach zmieniono plansze. Budowniczowie bez Marka, który wcześniej wyszedł, rozłożyli na stole tę grę na N, o której wspominał w komentarzach Szymon, a my rozłożyliśmy sobie karciankę Guns & Steel.

Ta gra na literkę N to bardzo fajny tytuł panów Kieslinga i Kramera - Nauticus. Tym razem lepsze statki budował Krzysiek, ale podobno tylko o jeden cieniutki włos lepiej od Mirka. Guns & Steel należy w mojej ocenie do tych gier mnie fajnych. Niestety, zamiast najpierw zagrać, a potem kupić, ja zrobiłem odwrotnie i teraz od czasu do czasu próbuję przekonać siebie i innych do tej gry. Raczej z marnym skutkiem. Piątkową partyjkę wygrał Adam.

Później jeszcze Bzyk próbował dwa razy przekonać mnie i Szymona do innej karcianki, która według mnie też należy do tych mniej fajnych. Ale to pewnie dlatego, że ja uwielbiam Rejsa, a Jump Drive jest takim, no... uproszczonym Rejsem, a ja nie lubię prostych gier ;) W piątek raz wygrał Bzyk, a raz ja.

Spotkanie zakończyliśmy sześcioosobową imprezówką Cash and Guns. Super zabawa. Wygrał Krzysiek, a ja zginąłem wcześniej i w spokoju mogłem cykać fotki :) Uwielbiam imprezówki! :mrgreen:

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jesteśmy już też na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Oj grało się grało ale to już tydzień temu a teraz czekam na relacje tego co mnie opuściło.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Oj, opuściło, opuściło... :)

Piontek, 04.08.2017 r.

Jadąc do klubu bałem się, że będzie nas mało, a tutaj taka miła niespodzianka. Serdecznie witamy i zapraszamy ponownie Izę i Szymona :) Krzysiek z Sylwkiem od razu porwali nowych do Strasbourga, a ja z Klaudią w oczekiwaniu na innego ;) Szymona rozpoczęliśmy rozkładanie kół zębatych Tzolkina.

Gdy już we trójkę zaczęliśmy kręcić tym zębatym kalendarzem, niespodziewanie (bo przyznaję się, że nie włączyłem przed spotkaniem Messengera) doszła jeszcze Magda. Zrobiliśmy szybki obrót kalendarza w tył i rozpoczęliśmy we czwórkę od początku. Oj, było ciężko i bardzo fajnie. Udało mi się wygrać, zdobywając kilka punktów więcej niż drugi Szymon, który zbudował aż trzy monumenty, z których dwa przyniosły mu chyba 48 punktów. Nieźle :) A ja grałem znowu strategią świątynną i to jest moje jedyne zastrzeżenie do tej gry - często wygrywam grając trzema robotnikami tylko na świątynie. Ale tak poza tym, to gra jest niesamowicie zajefajna! :)

Przy drugim stole, po wygranym przez Krzyśka Strasbourgu, w tym samym składzie rozłożono jeszcze Survive: Escape from Atlantis. Hmm, co to za gra? Na BGG piszą, że to wydano w 1982 roku. To było 35 lat temu! I w to da się grać? ;) Chyba się da, bo gdy robiłem fotki, wszyscy przy stole wyglądali na zadowolonych. Piątkową rozgrywkę wygrał Sylwek :)

Tym razem na zakończenie Krzysiek wyciągnął 6 bierze i zagraliśmy w osiem osób przy jednym stole. Czy ja to już pisałem? Uwielbiam imprezówki! :mrgreen: Ale przy tej wszyscy świetnie się bawili, a szczególnie nowy Szymon, który chyba wziął sobie do serca ten tytuł i brał te szóstki, że aż hej! Pierwszą partię zdecydowanie by wygrał, gdyby zmienić zasady punktowania na odwrotne ;) Zagraliśmy dwie partie, a wyniki są pięknie przedstawione na którymś ze zdjęć w albumie :)

Heh, znowu było fajnie. Ten Radlin dobrze nam służy. Oby tak dalej... :)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I jednak coś namieszałem... Format zdjęć mi się zmienił 8)

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jesteśmy już też na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

I znowu nie widać na zdjęciach Andrzeja :wink:
Radlin sprzyja nowym osobą widać.
I dobrze że nie graliście w nic fajnego beze mnie :D
Myślę że w najbliższy piątek uda mi się wpaść :?
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Mirosławie tylko dla ciebie tym razem zagraliśmy w same gnioty :)
A filmik powinien mieć tytuł: jak grać aby przegrać :cry:
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A tam gnioty. Myślałem tu o np. Cylonach a tu by mi było żal a tak dawno nie grałem.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A tam gnioty. Myślałem tu o np. Cylonach a tu by mi było żal a tak dawno nie grałem.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A tam gnioty. Myślałem tu o np. Cylonach a tu by mi było żal a tak dawno nie grałem.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A tam gnioty. Myślałem tu o np. Cylonach a tu by mi było żal a tak dawno nie grałem.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: wis »

Może jakieś cylony w długi weekend?
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Ja zawsze,chyba że będę musiał jechać na koniec Polski,to się zastanowię :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Ja to mam baaardzo długi weekend ponieważ jestem w trakcie dość gęsto zapełnionego planami urlopu ale mam swoje plany ratunkowe i myślę coś wymanewrować na piątkowe popołudnie i/lub na sobotę w Radlinie na planszy [z cylonami] ;-]

ps. teraz patrzę mój post powyżej jest cztery razy to nie było zamierzone, wiadomość wysyłana była z telefonu a słaby zasięg był i nie chciało wysłać i naciskałem ciągle wyślij wyślij wyślij ...... więcej niż cztery razy ;-}
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: wis »

Ech...chyba jednak zostaniemy przy mieleniu prototypu :(
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 11.08.2017 r.

Kameralnie też jest fajnie - pod tym hasłem rozegraliśmy w piątek we trójkę trzy wyśmienite partyjki. 3 x 3 = 9 świetnych planszoosobowych jednostek dobrego humoru na weekend :)

Rozpoczęliśmy od umówionej partii Tzolkina z dodatkiem Plemiona i Przepowiednie. Mirek coś tam marudził i miał taką dziwną minę, ale gdy już z Magdą wszystko rozłożyliśmy, nie miał wyjścia i usiadł przy stole razem z nami. Ja nie wiem jak ta gra może się nie podobać ;) Tym razem zagrałem trochę inaczej - 5 robotników i wszystkiego po trochu z kontrolą świątyń. Udało się wygrać przed Mirkiem i Magdą :)

Na drugi ogień poszedł Scythe z dodatkiem Najeźdźcy z dalekich krain. Tym razem Magda trochę kręciła nosem, ale zagraliśmy :) Hmm, ta gra mi się podoba i zarazem nie podoba. Nie podoba mi się ten wyścig o jak najszybsze zdobycie 6 gwiazdek. To w małym gronie (2 do 3graczy) sprowadza się do przestawiania tych swoich drewienek na planszetce gracza tak, żeby to lepiej, a co za tym idzie, szybciej zrobić od innych. Często mam wrażenie, że plansza główna odchodzi wtedy jakby na drugi plan, a my zajmujemy się tylko tymi swoimi planszetkami. Przy większej ilości graczy jest lepiej, ale i tak z niecierpliwością czekam na drugi dodatek, który ma wprowadzić inne warianty zakończenia rozgrywki. W piątek najlepiej przestawiał swoje drewienka Mirosław :)

No, no... Dwa duże tytuły w jedno popołudnie? Niezły wynik. Oprócz innych, nasza nowa siedziba, ma też tę zaletę, że możemy tam grać troszkę dłużej, czyli do 21.00. I po dwóch dłuższych partiach możemy sobie pozwolić jeszcze na jedną krótką afterkę :) Tym razem byli to znani i słynni Wikingowie. Zapomniałem już jaka to fajna gierka. Krótka, w miarę lekka, ale jednak wymagająca trochę pomyślunku. Bardzo fajna partia na zakończenie bardzo fajnego, tym razem bardziej kameralnego, Piontku na Planszy. Wygrał, niestety, Mirek... Bo sprawiedliwiej by było, gdyby wygrała Magda ;)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jesteśmy już też na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Ja się krzywiłem a chyba z ciepła nadmiernego :D
A tzolkin zły nie jest.
Scythe chyba faktycznie na więcej osób lepiej działa.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Grał ktoś w piątek? O ile mi wiadomo, to grał :) Może by coś napisał :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Pewnie że grał,a właściwie to grali:Bzyk,Martyna,Marek,Szymon i Krzysiek.A w co grali?W to co mieli pod ręką :) Na pierwszy ogień poszła Terra Mystica,niestety bez dodatku.Wygrał Bzyk.Potem Wojownicy Midgardu,niestety rozgrywki nie dokończyliśmy,w połowie gry na pierwszym miejscu remis: Bzyk i Krzysiek.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: wis »

Allo!

Kto ma Wojowników Midgardu?
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Allo! Ja nic o tym nie wiem :)

Krzyśku, dziękuję za relację. Pozwoliłem sobie zacytować ją na Facebooku :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Wojowników nie mam. Muszę nie opuszczać spotkań bo w coraz lepsze gry gracie beze mnie :D :) :D
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 25.08.2017 r.

Tak, tak, byliśmy... Zobaczyliśmy i zwyciężyliśmy. A tak mi się przypomniało, co Julek kiedyś powiedział :) Co prawda niektórzy tylko przyszli i zobaczyli, ale byli też tacy, którzy jeszcze zwyciężyli. Jak przystało na piątek, tym razem przyszło nas do klubu pięciu - piątka w piątek ładnie się składa. Adam, Krzysiek, Mirek, Bzyk i Andrzej, czyli ja ;)

Prawie bez zastanowienia, bo chyba tym razem nikt nie kręcił nosem, rozłożyliśmy nową planszę do Terraformacji - Hellas i Elysium. Nie powiem, dwustronna plansza jest fajna, ale nazywanie tego dodatkiem to już chyba przesada. Taka dodatkowa plansza, to jak płatne DLC w grach komputerowych - bardzo tego nie lubiem. Ja myślałem, że w tym "dodatku" będą jeszcze jakieś nowe opcje rozgrywki, nowe karty albo przynajmniej nowe korporacje... Oj, nieładnie. No dobra, a jak wrażenia z pierwszej rozgrywki? Dla mnie, który gra w Terraformację raz na jakiś czas, te plansze wydają się zbędne. Są nowe cele i nagrody, ale co z tego, gdy mi się jeszcze stara plansza nie ograła na tyle, żebym potrzebował nowych wyzwań. Moim zdaniem takie coś nie powinno być wydane jako osobny dodatek. Już nie pisząc o tym, że to jest GLG czyli Głupia Losowa Gra, bo wygrał Krzysiek, który w trzeciej części "Jak grać, żeby wygrać" odsłania zaskakujące kulisy swojego zwycięstwa. Zapraszam na film. Kiedy? Jeszcze nie wiem, bo to trzeba dobrze zmontować ;)

Już w trakcie terraformowania Marsa panowie Adam i Mirek rozpoczęli pierwszą partyjkę (później zagrali jeszcze jedną) w nowy prototyp Adama o roboczej nazwie... Hmm, na razie nie mogę tego zdradzić ;) Jakieś ludki Adama walczyły na planszy z ludkami Mirka i dwa razy ludki Mirka pokonały ludki Adama :) Jak widać Terraformacja na pięć osób generuje troszkę za długie przestoje i nasi niecierpliwcy nie mają co ze sobą począć ;) Wydaje się, że najlepiej jest grać we trójkę, bo dwie osoby też niekiedy mogą grać i grać, i końca nie widać...

Na zakończenie Bzyk zaproponował Zamki i ochoczo się zgodziłem, myśląc, że to Zamki Burgundii. Niestety, to były tylko Zamki jakiegoś szaleńca ;) Po raz drugi próbowałem przekonać się do tej gry i po raz drugi to mi się na razie nie udało. Ciągle drażni mnie ten system przypisywania wartości komnatom na początku rundy. Nie umiem się do tego przekonać, ale będę pewnie jeszcze próbował :) Wygrał Bzyk, wyprzedzając mnie i Krzyśka o kilkanaście punktów, o ile dobrze pamiętam. Bo panowie Adam i Mirek w tym czasie ciągle tymi ludkami po prototypowej planszy...

Za tydzień koniec wakacji i uzupełniamy składki. Proszę się przygotować :)

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROLEKCJA * GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE

Jesteśmy już też na FACEBOOKU :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Mam dla wszystkich klubowiczów dobrą wiadomość.Dostałem odpowiedź na moje pismo,które złożyłem(liśmy) w Urzędzie Miasta Radlin w dn.02.08.2017,w której to dostaliśmy zgodę władz miasta na korzystanie z świetlicy OSP w piątki,świątki i niedziele :wink: po uprzednim ustaleniu warunków z władzami OSP.Nie dziękujcie, nie trzeba :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Nie dziękuję :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
the_Bzyk
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:46
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: the_Bzyk »

Super ;)

A czy wzw z tym jest jakaś inicjatywa by pograć coś w sb i/lub w nd? bo w pt niestety jestem w pracy, ale w weekend chętnie bym coś zagrał, a Goblin nic nie organizuje z tego co wiem...
Bzyk na BGG
Nie lubię: Cooperative, Area Control, Talisman, Munchkin...
Lubię: Hand Management, Engine/Deck Building, Variable Player Powers, Card Drafting
Ulubione gry: Terraforming Mars, Gloomhaven, Argent, Gaia Project
ODPOWIEDZ