(Poznań) Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

(Poznań) Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Curiosity »

Dowiedziałem się od kolegi, który ma znajomych wśród organizatorów Pyrkonu, że w 2018 roku będzie "trochę" drożej niż w 2017.
nieoficjalne ceny akredytacji trzydniowych na pyrkon: 99zł w przedsprzedaży (do 30 kwietnia), 119zł od 1 maja
Czy to nie jest "lekka" przesada?
EDIT: ceny zostały oficjalnie potwierdzone. W 2017 w dniu rozpoczęcia targów płaciłem 80zł za 3-dniówkę. 50% podwyżka staje się faktem.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: karawanken »

Makabra. Coraz drożej a nie widać aby było coraz lepiej. W tym roku część wystawców zrezygnowała ze stoiska z powodu ceny. Ciekawe jak bedzie w 2018 - na pewno drożej. I jak ja mam z żoną i dwójka dzieci iść.
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: DJCrovley »

Zeszłoroczna podwyżka wyszła imprezie BARDZO na dobre. Jednak ten rok... to już chyba za dużo.
Pożyjemy zobaczymy, frekwencja pokaże czy to był dobry krok.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: rattkin »

Wszystko sprowadza się do odpowiedzi na pytanie co w tej cenie dostajemy. Dla mnie Pyrkon od kilku lat to płatny kiermasz wystawców + tabuny zwichrowanych nastolatków biegających za wulgarnymi gwiazdkami z jutuba + zestaw wątpliwej jakości paneli/wykładów, spośród których jakieś 20% jest naprawdę dobrze, ciekawie prowadzonych, nie przez studenta w klapkach, który patrzy w ziemię i duka coś tam pokazując wielopunktowe slajdy z powerpointa. A i tak nie ma gwarancji, że na to ostatnie się w ogóle ktoś wciśnie, bo często nie ma zapisów.

5 lat temu Pyrkon był imprezą dużo bardziej fandomową/fantasy/sci-fi, itd., wykłady były prowadzone przez "tych co się znają" (pozdrawiam legendarnego chyba już w tym środowisku pana Radosława Kota), nie było gier wideo, planszówek ani cosplayu. Teraz Pyrkon zmienił charakter i jest po prostu masową imprezą wielu mediów i hobby - i nic w tym złego, ale zwiększony zakres i popularność sprawiły, że serce imprezy gdzieś się zagubiło. A razem z nim jakość oferowanej rozrywki - kosztem różnorodności.

Dla porównania - 4 dniowy bilet na Essen Spiel to 33 eur, czyli niecałe 140 pln.

Także, tego. To niekoniecznie jest więc problem "czy mnie stać", tylko "czy chcę finansować barachło w obecnej postaci". Jeśli ktoś podnosi cenę, dobrze, zgoda. Ale niech ja zobaczę w środku, że to się wymiernie przełożyło na polepszenie, wszędzie tam, gdzie polepszyć się da.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze:Wszystko sprowadza się do odpowiedzi na pytanie co w tej cenie dostajemy.
Nie zgadzam się z tą częścią wypowiedzi. Teoretycznie, łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdy bilety są za np. 500zł, ale i dobrego "kontentu" dostaniesz w tej cenie bardzo dużo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to czyjeś przedsięwzięcie komercyjne, które ma zarabiać, jednak ja uważam, że konwent tworzą ludzie. Wiesz, jak spędziłem lwią część czasu na Pyrkonie `17? Na piwie ze znajomymi :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: rattkin »

Mam wrażenie, że właśnie się zgodziłeś? Bo jeśli to wszystko kwestia ludzi, to możesz się spotkać ze znajomymi na domówce za 0 zł i będzie równie fajnie. I jeśli do tego wniosku dojdzie istotna cześć targetu tej imprezy, to impreza klapnie. Dlatego jeśli ktoś nakłada cenę na imprezę, to coś musi w tej cenie zapewniać. Tym bardziej jeśli ją istotnie podnosi.
karamba
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:06

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: karamba »

DJCrovley pisze:Zeszłoroczna podwyżka wyszła imprezie BARDZO na dobre. Jednak ten rok... to już chyba za dużo.
Pożyjemy zobaczymy, frekwencja pokaże czy to był dobry krok.
Z czym niby wyszła na dobre? Ja zauważyłem tylko mniejsze kolejki. No może to nie tylko faktycznie, ale też hal wystawców było mniej niż dwa lata temu na przykład.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Arek001 »

W tamtym roku ceny podnieśli, a ile było ludzi, więc doszli do wniosku, że w tym roku też podniosą i zobaczą jaka będzie frekwencja. No i może się okazać, że ludzi będzie tyle samo, a organizatorzy będą mieli większą sakiewkę pieniądzów. Smutne, ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: donmakaron »

Aj tam smutne, może się Naród bogaci i może sobie pozwolić na więcej.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Curiosity »

donmakaron pisze: 04 kwie 2018, 08:47 Aj tam smutne, może się Naród bogaci i może sobie pozwolić na więcej.
Noooo, twórcy Pyrkonu na pewno się bogacą :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Fuser.exe »

Skąd te brednie o 'sakiewkach pieniędzy'?? :lol: :lol: :lol: :lol:

Organizator Pyrkonu, czyli Stowarzyszenie Druga Era, nie zarabia na Pyrkonie nic, podobnie jak Zarząd Stowarzyszenia, który pełni swoją funkcję społecznie a Pyrkon jest planowany tak żeby wyjść na 0.

Proszę więc o informacje kto na tym zarabia @Curiosty @arek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, 14:13 przez Fuser.exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Kisun »

To chyba nie potrzebne przepychanki. Lepiej niech ktoś poda ile będą kosztować bilety na pojedynczy dzień. Czy ulgowe będą (dla dzieci szkoła podstawowa) i czy dziecko lat 2,5 też płaci bilet?
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Fuser.exe »

Niepotrzebne razem :-)

Ja myślę, że potrzebne bo wyjątkowo wszystkie niezbędne informacje są w sieci, wystarczy tylko poszukać ale zamiast sprawdzić to lepiej kłapać dziobem na prawo i lewo bez pomyślunku.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Arek001 »

Kisun pisze: 10 kwie 2018, 14:12 To chyba nie potrzebne przepychanki. Lepiej niech ktoś poda ile będą kosztować bilety na pojedynczy dzień. Czy ulgowe będą (dla dzieci szkoła podstawowa) i czy dziecko lat 2,5 też płaci bilet?
Wszystko masz tutaj:

https://pyrkon.pl/ceny-biletow/
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Arek001 »

Fuser.exe pisze: 10 kwie 2018, 14:07 Skąd te brednie o 'sakiewkach pieniędzy'?? :lol: :lol: :lol: :lol:

Organizator Pyrkonu, czyli Stowarzyszenie Druga Era, nie zarabia na Pyrkonie nic, podobnie jak Zarząd Stowarzyszenia, który pełni swoją funkcję społecznie a Pyrkon jest planowany tak żeby wyjść na 0.

Proszę więc o informacje kto na tym zarabia @Curiosty @arek
Nie możesz spokojniej prowadzić dialogu ? Tylko od razu "brednie".
Tak jak pisze kolega w pierwszym poście, dzień przed targami w tamtym roku bilet 3 dniowy kosztował 80 zł, a w tym roku 119 zł, skąd ta podwyżka, tak mocno w górę poszybował szyling kenijski ???
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: rastula »

Tajk jak Owsiak nie zarabia nic na WOŚP.

Błagam. Fundacja to taka sama firma jak inne, ludzie "z niej " żyją. Tylko cele są społecznie bardziej użyteczne, ważne. Ten mit dobrych samarytan tylko szkodzi temu sektorowi.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Fuser.exe »

To nie jest Fundacja a Stowarzyszenie.

Stowarzyszenie nie posiada udziałów w żadnych innych spółkach, nie prowadzi też sprzedaży innymi kanałami. Wszystko przechodzi przez Stowarzyszenie, Stowarzyszenie wychodzi na 0 a Zarząd pełni funkcję społecznie. Gdzie tu jakikolwiek zarobek?

Ale proszę o konkrety a nie 'Wośp też zarabia'.

Podsumowując, cała kwota, którą płacicie (po potrąceniu prowizji dla pośrednika sprzedaży biletów, eventim) idzie w całości na festiwal.

I tak, nazywam to bredniami, bo skoro tak opluwasz wydarzenie przy którym tyle osób pracuje z pasji nie biorąc za to grosza to jak mam to nazwać? Bezpodstawnymi pomówieniami?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Zack »

Na Pyrkonie z roku na rok są, wraz z podwyżką cen, wprowadzane różne usprawnienia, które dla mnie akurat są miłe i ciekawe. Na przykład telebim pokazujący kluczowe prelekcje i Maskaradę "na żywo". Klimat jest bardzo przyjemny i jest to często okazja do spotkania znajomych czy poznania ludzi o wspólnych zainteresowaniach z całej Polski. Oczywiście ze swoim fandomem można się skrzyknąć we własnym zakresie i pewnie wyjdzie taniej, ale taka impreza to zawsze fajny pretekst. Dla mnie i mojej żony to dobra rozrywka, żeby pospacerować i popatrzeć na cosplaye, czy pogadać z nowymi ludźmi. Takiego stężenia kultury geek-ów nie ma nigdzie indziej w Polsce. No i wystawcy zjeżdżający się z całej Polski i najczęściej wystawiający towary po cenie niższej niż w necie.

Jak się komuś nie podoba impreza, czy bojkotuje fakt podnoszenia ceny to niech "głosuje portfelem". Ale płacz i narzekanie, że organizatorzy Pyrkonu się bogacą to bardzo płytkie podejście.

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć prawdziwy skok na kasę to takie wrażenie sprawia raczej Comic Con warszawski. Stosunek jakość/cena tej imprezy jest dużo niższy, a z tego co mi wiadomo wystawcy dużo bardziej narzekali również na organizatorów CC niż Pyrkonu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: rattkin »

Ojeny, przecież wiadomo, że podwyżka jest na nową zbroję i staff dla Felicii.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Curiosity »

Fuser.exe pisze: 10 kwie 2018, 20:41 nazywam to bredniami, bo skoro tak opluwasz wydarzenie przy którym tyle osób pracuje z pasji nie biorąc za to grosza
Przede wszystkim to proponuję się uspokoić, bo unosisz się co najmniej tak, jakby Ci ktoś matkę obrażał. Pierwszy raz w internecie?

https://drugaera.org/zarzad-statut/
Pod tym adresem masz sprawozdania finansowe stowarzyszenia. W najnowszym sprawozdaniu, tym za rok 2015, około 10% przychodów idzie na "Wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia" (pierwsza strona, tabelka).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Fuser.exe »

No ale gdzie tu kontrowersja? Zatrudniono pracowników i opłacono im ZUS.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Banan2 »

No nie wiem czy jest tak różowo ... Rattkin ma dużo racji.
Zack pisze: 10 kwie 2018, 20:54Na Pyrkonie z roku na rok są, wraz z podwyżką cen, wprowadzane różne usprawnienia, które dla mnie akurat są miłe i ciekawe. Na przykład telebim pokazujący kluczowe prelekcje i Maskaradę "na żywo".
Owszem, ale jeśli coś naprawią, to coś innego sp...ą. Pyrkon to impreza w ogromnej mierze organizowana przez "skrzykniętych" wolontariuszy. A z nimi bywa różnie. Prelegentów, tych co się rzeczywiście znają na rzeczy, jest garstka. Reszta to pospolite ruszenie :roll: Ograniczona liczba miejsc niektórych wydarzeń, odwoływanie wydarzeń, to też norma. O pokazach wulgarnych gwiazdek z YT to nawet nie chce mi się pisać, bo to kompletne dno :evil:
Zack pisze: 10 kwie 2018, 20:54Klimat jest bardzo przyjemny i jest to często okazja do spotkania znajomych czy poznania ludzi o wspólnych zainteresowaniach z całej Polski. Oczywiście ze swoim fandomem można się skrzyknąć we własnym zakresie i pewnie wyjdzie taniej, ale taka impreza to zawsze fajny pretekst. Dla mnie i mojej żony to dobra rozrywka, żeby pospacerować i popatrzeć na cosplaye, czy pogadać z nowymi ludźmi. Takiego stężenia kultury geek-ów nie ma nigdzie indziej w Polsce.
To jest akurat prawda :) . Dla klimatu i obcowania z fantastyką w każdym wymiarze warto się tam pojawić, ale ... (patrz ostatnia odpowiedź)
Zack pisze: 10 kwie 2018, 20:54No i wystawcy zjeżdżający się z całej Polski i najczęściej wystawiający towary po cenie niższej niż w necie.
Tak nie jest. Ceny są normalne a czasami nawet wyższe. Od dłuższego czasu na Pyrkonie kupuję tylko drobne rzeczy (skoro jestem i coś kosztuje niewiele to przynajmniej nie muszę płacić kosztów przesyłki). Cała reszta jest w normalnych cenach (co dla mnie oznacza ceny internetowe).
Zack pisze: 10 kwie 2018, 20:54Jak się komuś nie podoba impreza, czy bojkotuje fakt podnoszenia ceny to niech "głosuje portfelem". Ale płacz i narzekanie, że organizatorzy Pyrkonu się bogacą to bardzo płytkie podejście.
No to ja podam inną liczbę. Bilety na Pyrkon 2015 (normalne) karnet na 3 dni – 60 PLN. Czyli w ciągu 3 lat mamy podwyżkę o 100% !!!! :shock: Naprawdę wszystko tak podrożało?! :evil: Podejrzenia, że że organizatorzy Pyrkonu się bogacą same cisną się na usta.

Wcześniej zawsze korzystałem z karnetów 3-dniowych. Rok temu, z racji na podwyżkę cen biletów, poszedłem tylko na 1 dzień. I powiem szczerze, że to w zupełności wystarczyło. W tym roku również pójdę tylko na jeden dzień - zobaczyć co nowego, bo wiele rzeczy z roku na rok się powtarza.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: MichalStajszczak »

Banan2 pisze: 11 kwie 2018, 08:28 Bilety na Pyrkon 2015 (normalne) karnet na 3 dni – 60 PLN. Czyli w ciągu 3 lat mamy podwyżkę o 100% !!!!
Curiosity pisze: 27 gru 2017, 19:34 W 2017 w dniu rozpoczęcia targów płaciłem 80zł za 3-dniówkę. 50% podwyżka staje się faktem.
Fuser.exe pisze: 10 kwie 2018, 14:07 Organizator Pyrkonu, czyli Stowarzyszenie Druga Era, nie zarabia na Pyrkonie nic, podobnie jak Zarząd Stowarzyszenia, który pełni swoją funkcję społecznie a Pyrkon jest planowany tak żeby wyjść na 0.
Skoro ceny wzrosły znacznie ponad poziom inflacji, a bilans ma wyjść na zero, to możliwe są trzy wyjaśnienia:
- w poprzednich latach organizatorzy do imprezy dokładali
- w poprzednich latach udało się więcej zarobić od wynajmujących stoiska
- w poprzednich latach koszty były dużo niższe, ze względu na wykorzystanie pracy niewolników tzn. wolontariuszy
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Fuser.exe »

Nie dokładali, a z tego co wiem w tym roku wolontariusze będą mieć podobny wkład co w latach poprzednich.

Czyli zmowa cenowa wystawców :lol: :lol: :lol:
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pyrkon 2018 - 50% podwyżka ceny biletów :(

Post autor: Fuser.exe »

karamba pisze: 15 sty 2018, 21:56 Z czym niby wyszła na dobre? Ja zauważyłem tylko mniejsze kolejki. No może to nie tylko faktycznie, ale też hal wystawców było mniej niż dwa lata temu na przykład.

Zamiast dwóch mniejszych hal była jedna duża, większa niż tamte dwie liczone razem. Jeśli dla Ciebie dwie dwuzłotówki są więcej warte od jednej pięciozłotówki to fajnie ale zachowajmy chociaż pozory obiektywizmu.
ODPOWIEDZ