[Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2017)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

[Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2017)

Post autor: aigimig »

hej, ktoś się wybiera?

Bilety już do kupienia w przedsprzedaży: http://www.festiwalgramy.com/site/pages/bilety
Programu jeszcze nie ma ale jest lista gier w wypożyczalni: http://www.festiwalgramy.com/site/pages/wypozyczalnia

Jakby ktoś chciał to mam do oddania za półdarmo bilety na PolskiBus dla 2 osób na trasie Warszawa - Gdańsk - Warszawa (jednak jedziemy samochodem). Wyjazd w sobotę (18.11) rano, powrót niedziela wieczorem.

Z tego co widziałem w poprzednich latach, jest tam ciekawe podejście do wypożyczalni gier. Zwykle na konwentach gry są poustawiane na półkach za stołami i trzeba z pewnej odległości podejmować decyzję w co zagramy. Tutaj pudełka rozłożone są na stołach dookoła a w środku jest punkt wypożyczeń/zwrotów. Każdy może sam sprawdzić zawartość pudła czy długość instrukcji i to przed wypożyczeniem. Działa to bardzo sprawnie ale oczywiście wymaga większej dozy zaufania do konwentowiczów :)
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: aigimig »

Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Board Game Girl »

A u mnie na Facebooku można wygrać dwudniowe wejściówki :D Konkurs trwa tylko dziś do północy!
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Amenhotep »

Wszystko fajnie i pięknie , tylko dlaczego cena biletu jednodniowego skoczyła o 50% , a dwudniowego o 33% ? Ulgowe również podrożały. Czy którakolwiek osoba decyzyjna u organizatorów znajdzie w sobie trochę odwagi , i uzasadni ?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: lacki2000 »

Amenhotep pisze:Wszystko fajnie i pięknie , tylko dlaczego cena biletu jednodniowego skoczyła o 50% , a dwudniowego o 33% ? Ulgowe również podrożały. Czy którakolwiek osoba decyzyjna u organizatorów znajdzie w sobie trochę odwagi , i uzasadni ?
Każdy uczestnik dostanie kostkę masła i tuzin jajek :]
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: hancza123 »

Bilet normalny 30zł, bilet dla dziecka 20zł. Wybieram się z 3 dzieci. Ładnie mnie wydoją na wejściu te nicponie! (łagodna wersja tego co myślę).

No ale bardzo mi zależy, a taka impreza jest tylko jedna. Mają monopol więc mogą dyktować ceny jakie chcą. Będzie 50zł to i tak pójdę taka prawda.
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Amenhotep »

Właśnie dlatego zadaję to pytanie , bo mi też zależy , i nie mówię tego tylko wyłącznie w swoim imieniu. Już wiem , że kilka znajomych mi osób się nie pojawi z tego powodu. Żona też stwierdziła , że za drogo , i ja poważnie się zastanawiam czy nie zrezygnować. Jak by nie było , w zamian tego można już sobie jakąś grę kupić.
Będzie 50zł to i tak pójdę taka prawda.
Właśnie na to liczą , i takim oto sposobem z imprezy , która z założenia miała być czym innym robi się totalna komercha ! Im bardziej będziemy takie sprawy przemilczać , tym bardziej będą mieli na nas wylane. Do tego warto jeszcze dodać zainteresowanie tym wątkiem , kiepskie... jak by forum umarło , choć wiemy że to nieprawda. To jak będzie , nadal brak odwagi ?
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: hancza123 »

I jak tu nie doceniać 500+ ??

Ja sobie tłumaczę że od jednych dostaję za darmo aby drudzy mogli mnie złupić.

Na Gramy iść trzeba, dzieci trzeba rozwijać intelektualnie. Impreza niepowtarzalna i tylko raz w roku.
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Amenhotep »

Równie dobrze zamiast tam iść można kupić dzieciakom te gry , i mieć je już na własność :)
Impreza niepowtarzalna i tylko raz w roku.
Nie całkiem , są przecież 2 edycje. :wink:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Markus »

hancza123 pisze:I jak tu nie doceniać 500+ ??

Ja sobie tłumaczę że od jednych dostaję za darmo aby drudzy mogli mnie złupić.

Na Gramy iść trzeba, dzieci trzeba rozwijać intelektualnie. Impreza niepowtarzalna i tylko raz w roku.
Problemem jest coś innego. Kupisz te drogie wejściówki i nie masz gwarancji że zajdziesz wolny stolik do grania. Na ostatnich edycjach znalezienie wolnego stolika ok 13 graniczyło z cudem. Wychodzi więc na to że przejdziesz się po stoiskach i tyle. Zapłaciłeś za wejście do sklepu ;-)
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Amenhotep »

Markus pisze:Problemem jest coś innego. Kupisz te drogie wejściówki i nie masz gwarancji że zajdziesz wolny stolik do grania. Na ostatnich edycjach znalezienie wolnego stolika ok 13 graniczyło z cudem. Wychodzi więc na to że przejdziesz się po stoiskach i tyle. Zapłaciłeś za wejście do sklepu ;-)
Dokładnie tak !

Impreza startuje już jutro , zatem zrobię teraz małe podsumowanie odnośnie spraw , które w poprzednich edycjach wypadły marnie , i nadal spodziewam się ( bądź jestem już teraz pewny ) że się nie poprawią :

1. Cena biletów - postępująca drożyzna , która raczej odstrasza niż zachęca do przyjścia. Niby impreza z rozmachem , zaangażowane władze miasta + kilka firm z kapitałem , i co ? Wycyckać ludzi na kasę to łatwo Wam przychodzi jak widać. Nie łaska sypnąć trochę grosza , przerzucić koszty na siebie , a w zamian za to ludziom zaoferować tańsze wejściówki ? Ludzie przynajmniej chętniej by coś kupili na stoiskach , o ile były by jakieś przyzwoite ceny oczywiście. Z tymi cenami to też nie za ciekawie w wielu przypadkach było jak dotąd. W tym roku Portal przynajmniej się ogłasza , że będzie miał jakieś atrakcyjne promocje , no zobaczymy.
2. Tak zwane " Premiery z targów SPIEL " - no proszę Was bardzo , litości... co to ma być ? Piszecie , że przywieźliście prawie 90 tytułów. Ok , i nie deprecjonując wartości tych gier bo są tam dobre gry , ale... gdzie są te wszystkie najgorętsze , i najbardziej pożądane tytuły ? Jakoś nie widzę na tej liście gier takich jak : Merlin , Clan of Caledonia , Photosyntesis , Gaja Project , Agra , Charterstone , Altiplano , Nusfjord , Transatlantic , Pulsar 2849 ... mam wymieniać dalej ? Dobrze , że chociaż Noria jest , ale też nie do końca dobrze bo jak zwykle , pewnie będzie tylko 1 sztuka gry , i będzie niemal graniczyć z cudem żeby trafić na moment , że będzie można spróbować zagrać.
3. Stoliki i krzesła - To o czym wspomniał Markus. Kolejna mega porażka. Pewnie znów będzie tak , że jak się nie przyjdzie do 11 , to będzie można zapomnieć o znalezieniu miejsca do zagrania , zwłaszcza w niedzielę. Jak ewentualnie znajdzie się stół , to pewnie krzeseł nie będzie. Znów część hali będzie nie wykorzystana , a ludzie będą siedzieć na zimnej podłodze , tudzież wykładzinie w najlepszym przypadku. Co , może w tej cenie mam jeszcze z meblami przychodzić ?
4. Parking - kolejna opłata ? Nikt nie zmusza tam parkować ok , ale szukaj se teraz miejsca , a za chwilę będzie komunikat jak w zeszłym roku , żeby nie parkować po chodnikach , bo policja blokady zakłada. No cudownie po prostu...

Pewnie jeszcze coś by się znalazło jak bym chciał się czepiać , ale nie będę dobijał leżącego. To co wymieniłem to są sprawy , które realnie sprawiają , że ta impreza kiepsko się prezentuje. Zrozumcie to szanowni organizatorzy ( jeśli to czytacie ). Mogło by tak nie być , wystarczy tylko nie być pazernym , i być trochę lepiej zorganizowanym.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: hancza123 »

Na targach SPIEL w Essen zapłaciłbym za wejście 13+7+7+7= 34 Euro czyli 150zł, tutaj wychodzi mi 90zł. Tylko jakie są zarobki w DE a jakie u nas.... Oni zarabiają to samo co my tyle że w Euro :lol:
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: lacki2000 »

Amenhotep pisze:zrobię teraz małe podsumowanie odnośnie spraw , które w poprzednich edycjach wypadły marnie
1 koliduje z 3 - może dlatego podnieśli ceny biletów, bo ludzi było za dużo? Może teraz zapłacisz więcej za większą szansę pogrania w to, co się chce przy stoliku? Ja niestety tego nie sprawdzę, bo w ten weekend pracuję - więc przynajmniej jedno krzesło zwolniłem! :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Odi »

Hancza, porównujesz nieporównywalne.

Essen, to - z tego co pamiętam - 4 dni targowe, ale też nie 6000-10 000 zwiedzających, jak na Gramy, tylko 160 000. Stoisk firmowych jest nie 10-20, tylko kilkaset. Koszty organizacji większe, ale i zarobek większy, więc z biletu można zejść.

Lokalizacja, czyli centrum Amber Expo, ma swoje plusy i minusy. Do plusów zaliczyć należy duży komfort (w porównaniu z konwentami organizowanymi w szkołach czy domach kultury), do minusów koszty. Centrum targowe wykorzystywane jest co jakiś czas, a rachunki i pensje płacić trzeba cały czas. Każda impreza ma się zatem nie tylko zwrócić, ale i zarobić na czas, kiedy w centrum nic się nie dzieje. Żółte koszulki mają też chyba płacone. Nie mówię, że to tanio, ale też 30 zł/os za cały dzień grania... Normalna cena. Bilet do muzeum: 15-20 zł, bilet do kina 20-30 zł, teatr - jeszcze drożej. Taki jest, niestety, koszt dostępu do kultury w Polsce.
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: KROLM »

Nie mówię, że to tanio, ale też 30 zł/os za cały dzień grania... Normalna cena. Bilet do muzeum: 15-20 zł, bilet do kina 20-30 zł, teatr - jeszcze drożej. Taki jest, niestety, koszt dostępu do kultury w Polsce.
Wejście do Krolma i 8 godzin grania w planszówki 10zł. Ha, wypadamy najkorzystniej :D


Nie zapominajcie, że bez Gramy, (na których byłem od początku) nie byłoby tylu osób grających w gry planszowe. Co za tym idzie, byłaby to nisza nisz, która nie wyszłaby z cienia. Rebel akurat zrobił krok milowy w świecie polskich planszówek u nas w trójmieście. I podejrzewam, że nie od nich zależą te ceny a od miejsca, w którym to się dzieje. Jako, że co roku tyle osób przyjeżdża nie można tego przenieść do szkół/domu kultury, bo to organizacyjnie by już nie wypaliło.

Co nie zmienia faktu, że również uważam, że jest za wysoka cena, ale w tym wypadku nie ma kogo obarczyć za to winą.
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Markus »

Odi pisze:Hancza, porównujesz nieporównywalne.

Nie mówię, że to tanio, ale też 30 zł/os za cały dzień grania... Normalna cena. Bilet do muzeum: 15-20 zł, bilet do kina 20-30 zł, teatr - jeszcze drożej. Taki jest, niestety, koszt dostępu do kultury w Polsce.
Teraz ty porównujesz nieporównywalne :-)

Prawda jest taka że te bilety na gramy są drogie i tyle, pójście na imprezę z dzieciakiem i żoną/partnerką to wydanie 80 zł.
Pytanie czy będziesz zadowolony z tego co otrzymałeś?

Bo otrzymujesz niestety niewiele:

1. targi wydawnictw - czyli część sklepową - czy jak idziesz po buty do galerii to płacisz za wejście???

2.Otrzymujesz mrzonkę stolika do grania, brutalna prawda jest taka : nie przyjdziesz do 11 to jesteś w na przegranej pozycji, i dlatego uważam że cena nie jest w porządku.
Idąc do tego muzeum o którym piszesz masz GWARANCJĘ miejsca do zrealizowania celu czyli przestrzeni do poruszania się po muzeum i prawidłowego zobaczenia ekspozycji . Jak obaj wiemy muzea stosują limit biletów (dodatkowo robią odstępy czasowe między grupami) aby ludzie spokojnie mogli zobaczyć wystawę.
Idąc do kina masz zagwarantowane miejsce siedzące pozwalające ci obejrzeć film (nie musisz siedzieć na podłodze czy wykładzinie)

I to jest właśnie ta różnica o którą się rozchodzi.
Na gramy płacisz a następnie rozgrywasz grę pt "gdzie do licha jest jakiś wolny stolik", najczęściej go nie ma
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: hancza123 »

Ja chodzę z 4 powodów: dzieci bardzo chcą, aby spotkać znajomych od planszy, zobaczyć nowości z Essen, kupić coś na okazji. Dziś bardzo mało znajomych spotkałem, nic nowego nie zobaczyłem i nic nie kupiłem. Ale dzieciom się podobało więc i tak warto było.

Miałem wrażenie że to słaba edycja Gramy. Drogie bilety i nie tylko bilety (obiad nie 15zł ale już 28zł), jakieś 30% mniej ludzi, mało nowości, mało atrakcji.

Impreza ma wielki sens dla wchodzących w świat gier i dla rodziców z dziećmi. Dla nas w zasadzie ona nie ma nic do zaoferowania.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Odi »

Ok, jest zgodzę się, że biletem kupujesz gwarancję zobaczenia wystawy/filmu/sztuki, a na gramy może być trudno. Ale z drugiej strony film/wystawa/sztuka, to 1,5 do 3 godzin, a gramy nawet 10, jeśli ktoś chce. Film i wystawa mogą się nie spodobać, a grę dla siebie każdy jakąś znajdzie. Możemy tak się przerzucać.

Tak czy inaczej, współcześnie KAŻDA płatna aktywność, realizowana z rodziną, to wydatek rzędu 100 zł, więc wybaczcie, ale zupełnie nie jestem zbulwersowany :)

Też uważam oczywiście, że w Krolmie jest taniej, też sporo gier, i też można siedzieć do oporu, ale pewnie Krolm nie ma takiej opłaty za wynajem, jaką dyktuje Amber Expo organizatorom Gramy :) A zmieścić kilka tysięcy ludzi gdzieś indziej, lecz taniej i lepiej, to chyba byłoby trudne... :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: lacki2000 »

no i są też jutuberzy! :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: hancza123 »

To jest wszystko ustawione pod 500+ mówię wam!

Podjeżdżasz pod Amber i parkujesz swojego Opla = 15zł, wchodzisz i kupujesz (promocyjny) bilet 2+2 = 80zł. Stówka pękła zanim zdjąłeś kurtkę. Zaczynasz grać, zgłodniałeś, obiad 28zł, dziecko 15zł, mały deser te kółka z lukrem = stówka pękła. Wydałeś już dwie a przecież jeszcze nie kupiłeś gier a po to przyszedłeś! No więc bierzesz minimalistycznie: Domek, Ice Cool, Timeline Polska i Dobble = 300zł pękło. Co i całe 500+ poooszłooo!!! :lol: hahaha życie! haha jakie to śmieszne :mrgreen:
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: lacki2000 »

hancza123 pisze: hahaha życie! haha jakie to śmieszne :mrgreen:
A najlepiej wychodzi na tym reżim fiskalny, bo najpierw zabrali 700 żeby dać 500 a potem jeszcze za każde zakupy odkroili sobie VAT.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: mnowaczy »

Ja tylko dodam, że było wyraźnie widać, że została przekroczona pewna granica ceny. Było wyraźnie mniej ludzi. Nie było problemu ze stolikami, nawet podczas szczytu. Więcej zarobiły tylko targi, wszyscy wystawcy na tym stracili. Mniej ludzi to mniejszy zarobek, słabsza promocja itd. Chociaż nawet targi mogły stracić bo restauracja sprzedała mniej obiadów a parking sprzedał mniej biletów. Wg. mnie strzał w stopę.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: rand »

Fajnie, że było więcej stolików i dużo mniej ludzi, ale na tym plusy się kończą. Dla osób bardziej zaznajomionych z grami, którzy przyjechali potestować trochę gier to niestety za dużo nie było. Co roku to samo, dorzucają pare nowości, sporo tytułów z Essen ale niestety z niższej półki, no i do tego masakryczna cena. Za rok możliwe, że odpuścimy, bo po prostu nie ma w czym tam wybierać.
Oczywiście tytułów dużo, ale wiadomo nie wszystko każdego interesuje, najgorzej że mało nowych tytułów. Według mnie każdy z wystawców powinien dać do wypożyczalni po jednej kopii każdego nowego tytułu wydanego w 2017, tak w ramach opłaty czy coś. Po za tym to też w ich interesie, żeby ludzi ogrywali ich tytuły...
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: hancza123 »

Jeżeli organizator to czyta to podpowiadam:

Normalny 20zł, ulgowy 10zł, parking gratis, oprócz polędwiczek w sosie borówkowym za jedyne 28zł musi być też możliwość zjeść coś ekonomicznie za 15zł (pierogi, zupa, hamburger, falafel, pizza, wurst mit pretzel). Wtedy ludzie przyjdą tłumnie i wyniosą z targów siaty pełne gier. Wystawcy będą zadowoleni. Przecież o to tu chodzi aby wystawcy dużo sprzedali, a ludzie poznali bardzo dużo gier.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: [Gdańsk] Festiwal GRAMY + Targi Gra i Zabawa (18-19.11.2

Post autor: Odi »

Oj kurtynka, to faktycznie drogo wszystko wychodziło :/
A nie było food trucków pod halą?
ODPOWIEDZ