[Poznań] Spotkania z grami dla dzieci?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

[Poznań] Spotkania z grami dla dzieci?

Post autor: Acownik »

Czy są w Poznaniu jakieś cykliczne spotkania z grami dla dzieci i rodziców z dziećmi? Wiem, że Fundacja Zagrajmy organizowała co jakiś czas takowe, ale dawno już chyba żadnego nie było. Chciałbym, żeby córka pograła trochę z kimś innym niż tylko z rodzicami i nauczyła się, że wygrywanie nie jest najważniejsze:) Bo na razie ma z tym mały problem. Miło by też było przy okazji poznać nowe tytuły, bo te domowe już są ograne. Czy ktoś coś wie? Córka ma 4,5 roku i oczywiście byłoby najlepiej, gdyby towarzystwo było na jej poziomie.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2017, 12:58 przez Acownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: [Poznań] Spotkania z gramia dla dzieci?

Post autor: galthran »

Niedziele w GOSU na ul. Taczaka są skierowane do grania rodzinnego z tego co się orientuję, bodajże od południa.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: [Poznań] Spotkania z gramia dla dzieci?

Post autor: Acownik »

Dzięki, sprawdzę. Ale jak w Gosu, to pewnie płatne wejście?
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: [Poznań] Spotkania z gramia dla dzieci?

Post autor: galthran »

Szczegółów nie znam, ale nawet jeśli to są jakieś groszowe sprawy. Na klasyczny wieczorek z grami to jest kwota rzędu 10 PLN za granie bez oporu - myślę, że to niezbyt wygórowana cena. Nie wiem, jak to wygląda w niedziele.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: [Poznań] Spotkania z grami dla dzieci?

Post autor: Dellas »

Z tego co pamietam 2zł za 1h od osoby.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: [Poznań] Spotkania z grami dla dzieci?

Post autor: Acownik »

Kamila z Gosu odpisała, że nie mają spotkań dla dzieci. Więc chyba mieliście złe informacje:) Ale może jeszcze ktoś coś gdzieś?
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: [Poznań] Spotkania z grami dla dzieci?

Post autor: Dellas »

Kamila z Gosu odpisała, że nie mają spotkań dla dzieci. Więc chyba mieliście złe informacje:) Ale może jeszcze ktoś coś gdzieś?
Pamiętam, że było rodzinne granie - sam chodziłem ze swoim Młodym, ale to nie było coś w stylu, że kupa rodzin z dzieciakami przychodziła. Chcesz przyjdź i zagraj. Masz stoły, dobre oświetlenie, dużo gier do wyboru jak i osobę która wytłumaczy tytuł.

Natomiast jeśli szukasz miejsca, gdzie specjalnie jest miejsca dla dzieciaków i specjalnie dla nich przygotowany event, to w GOSU tego nie znajdziesz. Ale wątpię czy w ogóle w Poznaniu są organizowane cykliczne spotkania dla dzieci. Może coś robi Cube - ale oni raczej celują już w dzieci szkolne (dodatkowe zajęcia w szkołach czy np. teraz półkolonie).
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: [Poznań] Spotkania z grami dla dzieci?

Post autor: Acownik »

Tak, rzeczywiście rodzinne spotkania się odbywają, ale jak napisała Kamila, gracze nie łączą się, tzn. jak rozumiem każdy gra w swoim gronie. A ja chciałbym znaleźć takie miejsce, żebyśmy mogli z córką zagrać z kimś jeszcze - wtedy jej może przejdzie ta nieposkromiona chęć wygrywania:) Wiem, że w wakacje coś ma się dziać na Targach, ale pytanie, jak to będzie wyglądać.

Trudno, będę szukał dalej.
ODPOWIEDZ