(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Ostatnio na spotkaniach mamy po 8-10 osób, więc akurat na dwa tytuły.

Chętnie zagram w Terra Mystica, zawsze będzie to jakieś urozmaicenie. Kanbana i Patchworkhistory- nie znam.

Drugi stół to Eldritch w takim razie?:)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: hutriel »

Zaczynacie o 16:00? Czy może akurat wyjątkowo tak się dobrze składa, że jakaś plansza wyląduje na stole w okolicach 18:00? :D
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

18:00 brzmi jak koniec pierwszej rozgrywki w TM, jeżeli do niej dojdzie (jeżeli proponujący ten tytuł shadow się pojawi).

Dołączenie do Eldritcha pewnie też nie będzie problemem, nawet "z ulicy".

8)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

To wstępnie

Terra Mystica (max 5 osób):
- Szadoł
- Puppet_Master
- Kilson (opcjonalnie - poczekam jak się temat dalej rozwinie i ile osób się zadeklaruje na sobotę 8) )


Jak awawa potwierdzi, że będzie to dopiszemy Eldritch'a.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Szadoł »

Puppet_Master pisze:18:00 brzmi jak koniec pierwszej rozgrywki w TM, jeżeli do niej dojdzie (jeżeli proponujący ten tytuł shadow się pojawi).

Dołączenie do Eldritcha pewnie też nie będzie problemem, nawet "z ulicy".

8)
Jeśli przynajmniej 3 chętnych będzie to raczej się pojawię. Ale jeśli zaczniemy o 16stej, to nie liczyłbym na zakończenie 18:00.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Ja się pojawię.
Bardziej preferuję Eldritcha. Jeśli awawa nie potwierdzi, ja mogę przynieść, ale mile widziana będzie osoba ze znajomością zasad :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

OK, będę w sobotę i przywiozę Talis... tzn Eldritch Horror ;) Skoro dopiero startujemy z tym tytułem to myślę, że podstawka wystarczy. Z zasadami sobie poradzimy najwyżej będziemy trochę oszukiwać Przedwiecznego :) Co do Terra Mystica to nie bierzcie mnie pod uwagę przy ustalaniu składu - tak jak zaproponował @Puppet_Master Eldritch Horror startuje równolegle na drugim stole.
Granie na Bemowie
Sopor
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:24

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Sopor »

Witam. Nareszcie mam wolną sobotę (mam nadzieję). Wpadnę o 16:00 i mogę wziąć Eldritch (z trzema małymi dodatkami), ale piszę się też na cokolwiek innego.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

No i super, zapraszamy.

Jak tak dalej pójdzie, to będziemy szukali zaraz trzeciego tytułu, na kolejny stół, a o to w tym całym interesie przecież chodzi (dużo osób, kilka stołów, różne gatunki = wyższa szansa na utrafienie w czyjeś preferencje i wyższa frekwencja) 8)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Terra Mystica (max 5 osób):
- Szadoł
- Puppet_Master
- Kilson (opcjonalnie - jak będzie więcej chętnych na Terre, to ja przeskocze na Eldritcha, ale nie opuszczę Was jeśli miałoby brakować graczy :wink: )


Eldritch Horror (max 8 osób):
- jakmis83
- awawa
- Sopor
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

awawa pisze:OK, będę w sobotę i przywiozę Talis... tzn Eldritch Horror ;) Skoro dopiero startujemy z tym tytułem to myślę, że podstawka wystarczy. Z zasadami sobie poradzimy najwyżej będziemy trochę oszukiwać Przedwiecznego :) Co do Terra Mystica to nie bierzcie mnie pod uwagę przy ustalaniu składu - tak jak zaproponował @Puppet_Master Eldritch Horror startuje równolegle na drugim stole.
Oszukiwać nie lubię, ale skoro Przedwieczny ciągle to robi..... :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Dzięki Panowie za wspólne granie, wprawdzie mogę się wypowiedzieć tylko za stolik "Terra Mystica", ale na serio byliście bardzo wymagającymi przeciwnikami. Bardzo wyrównana gra- do samego końca.

Mam nadzieję, że rozgrywka w Eldritch Horror- była równie udana 8) Mieliście finalnie 7 czy 8 osób do ubicia tego przedwiecznego?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Udało się zgromadzić siedem osób :) Niestety, tak jak o tym pisałem i ostrzegałem downtime przy tej liczbie osób jest potężny czego żałuję gdyż niektórych mogło to odstraszyć. Po trzech godzinach byliśmy w połowie gry (a nawet w 1/3 gdyż złośliwy efekt mitów powinien nam skasować dwa razy rozwiązaną tajemnicę Przedwiecznego). Podobny efekt występuje przy mojej ulubionej Fortune & Glory, gdy gramy w więcej niż 4 osoby to nienawidzę tej gry ;) Z drugiej strony zaletą większej liczby badaczy jest łatwiejsze panowanie nad liczbą monsterów i bram na planszy - z tym nie było absolutnie problemu. Nie chciałem od razu wprowadzać dodatku, ale jeśli ktoś poznał go wcześniej wie jak bardzo brakowało żetonów skupienia i trzeba było poświęcać cenne wskazówki. W przyszłości jeśli zbierze się jeszcze ekipa chętna na rewanż z siłami ciemności to stopniowo wprowadzę wszystkie dodatki.
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

To może błąd w takim razie, że nowy kolega nie rozłożył Cyklady na trzeci stół tak jak proponował, tylko go wciągnąłeś do Eldritch'a ;]

Mielibyśmy wtedy trzecią grę i w każdej po 3-4 osoby.

U nas było idealnie. TM na dwie osoby jest drętwa, przy pięciu osobach trochę robi się gęsto, ale na 3-4 graczy fajnie działa.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

To może błąd w takim razie, że nowy kolega nie rozłożył Cyklady na trzeci stół tak jak proponował, tylko go wciągnąłeś ;]
Ja właśnie proponowałem Cyklady obok EH, gdyż nowe osoby były niezdecydowane :-D ale widocznie Przedwieczny ich skusił ( nieudany test na wolę ;) )
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Bleh,

Ok Panie i Panowie, już czas najwyższy, aby organizować nam wszystkim najbliższy weekend w przedziale: sobota 16:00+

Ostatnie ustalenia były/są następujące o ile nic nie przekręciłem:

- Była propozycja Posiadłości Szaleństwa z rzutnika i z głośnikami, ale jeżeli dobrze pamiętam jakmis83 powiedział, że chyba nie da rady przyjść w sobotę?
- awawa zaproponował Descenta z aplikacji na rzutniku, robertos co o tym myślisz? ;]
- jakie macie pomysły/preferencje tytułów do rzucenia na stół?
- kto będzie w sobotę i czy coś konkretnego preferuje?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Ja planuje się pojawić w najbliższą sobotę. Jak dla mnie Descent zawsze spoko, a jak nie będzie Descenta to mogę przynieść Posiadłość 2 edycję.

Ewentualnie jak by byli chętni to mogę zaproponować partyjkę w Posiadłość u mnie w czwartek lub piątek (nie wcześniej niż od 16:30) bo akurat mam "wolną chatę" i można wrzucić apkę na TV ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Na razie nie jestem w stanie Wam powiedzieć czy przyjdę.
Być może tak, ale potwierdzę dopiero w piątek lub sobotę.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Planszówki AP
Posty: 19
Rejestracja: 06 maja 2017, 15:44

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Planszówki AP »

Cześć,

Myślimy wstępnie o eliminacji do turnieju Summoner Wars (nagroda główna turnieju = 1000 zł). Bylibyście zainteresowani?

Pozdrawiam,
Andrzej
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Cześć,

Ja bardzo chętnie, tylko pytanie kiedy i w jakich godzinach, ostatnio organizowaliście coś w przedziale od południa do popołudnia, a większość z nas w tym przedziale czasu zwyczajnie pracuje.

Pzdr
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 08:40 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówki AP
Posty: 19
Rejestracja: 06 maja 2017, 15:44

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Planszówki AP »

Puppet_Master pisze:Cześć,

Ja bardzo chętnie, tylko pytanie kiedy i w jakich godzinach, ostatnio organizowaliście coś w przedzieli od południa do popołudnia, a większość z nas w tym okresie zwyczajnie pracuje.

Pzdr
Dzięki za odpowiedź.

Wszystko jest do ustalenia - jeśli będziemy organizować w tygodniu to najwcześniej zaczynamy o 18.00 (ale możemy później). W weekendy jesteśmy elastyczni. Wszystkie szczegóły będziemy podawać na bieżąco. Na razie badamy zainteresowanie ponieważ musimy zebrać odpowiednie minimum ;)

Ostatnio organizujemy cotygodniowe spotkania:
W czwartki od 18.00 ale nie ma problemu żeby przyjść później tylko wtedy dobrze by było napisać do nas (np. na fb).
W soboty faktycznie gramy wcześniej od 14.00 do 17.00. Jeśli jednak zebrałaby się jakaś większa ekipa to jesteśmy w stanie ustalić inne godziny.

Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Puppet_Master wystaw Bogdana :lol:
A jak wygrasz dzięki niemu 1000zł to stawiasz pizze na następnym "mini-konwencie" 8)
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Masz jak w banku;]

Wracając do rzeczy, kto będzie w sobotę z forumowiczów: ja, Kilson, awawa?
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: sirwei »

Ja chętnie wpadnę. Optuję za descentem. Myślę jednak że warto rzucić inne propozycje że względu na nowych graczy. Ma ktoś jakieś przecieki informacji że będzie ktoś spoza forum?

Posiadłość w czwartek też brzmi ciekawie. Szczególnie ze względu na dzisiejszą pogodę ;)0

Wysłane z mojego Venue 8 3830 przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Ja zgodnie z wcześniejszą deklaracją się pojawię.
Jeśli będzie skład na Descenta to ja się piszę. Na FB "3 pokoi" też chyba ktoś zaznaczał, że będzie, ale nie jestem pewien i nie mam jak teraz sprawdzić.
Z lekkich tytułów "na rozgrzewkę" mogę zabrać Tajniaków, a gdyby nie było ekipy na Descenta i ew. pod kątem graczy spoza forum wezmę awaryjnie Bootleggers.

Jeśli chodzi o Posiadłość Szaleństwa to umówiliśmy się na piątek od 17:00 i jest jeszcze miejsce jeśli jesteś zainteresowany :)
ODPOWIEDZ