(Warszawa) Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

(Warszawa) Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Rafalm »

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach planszówkowych. Spotykamy się regularnie w niedzielne popołudnia i gramy w różne gry, od imprezowych (Tajniacy, Wazabi) przez gry rodzinne (Domek, Takenoko) do bardziej rozbudowanych tytułów (Stronghold, Wyścig do Renu). Lubimy próbować nowe gry i mechaniki w nich stosowane, nie gardzimy zarówno tytułami o dużej interakcji, jak i w pełni kooperacyjnymi.

Chętnie powitamy zarówno doświadczonych graczy, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi. Macie jakąś grę, którą chcecie sprawdzić? Może nie macie z kim zagrać? Serdecznie zapraszamy do nas, chętnie poznamy przyniesione przez Was gry.

Mam nadzieję, że zainteresuje Was watek i odwiedzicie nas w pizzerii na ulicy Złotej 65 w Warszawie. Czekamy na Was w każda niedzielę od godziny 17.30.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016, 08:09 przez Rafalm, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dewiatan
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Dewiatan »

Dzień dobry. Chętnie wzíąłbym udział w spotkaniu planszówkowym. Mam jedno pytanie, byłaby możliwość wspólnego zagrania w Posiadłość Szaleństwa? Zauważyłem tę pozycję w Twojej kolekcji, a noszę się zamiarem jej zakupu :) Pozdrawiam! Tomek
"Nie daj się zabić, to obniża morale kolegów w okopie"

Moje Zasoby
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

Cześć,

Tak, mam tą grę i mogę ją przynieść. Nie jestem tylko pewien, czy uda się zagrać tak z marszu, bo trzeba zebrać grupę chętnych. Rozłożenie i rozgrywka potrwa ok 4 godzin, więc nie jest to gra dla każdego. Masz jeszcze jakichś innych chętnych?

Przymierzasz się do kupna 2 edycji? Ja mam 1 ed., pamiętaj że trochę się one różnią.

Pozdrawiam,

Rafał
sargi
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2016, 10:33

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: sargi »

Hej, dziś w coś gracie?
Ogolnie jestem nowy w tym temacie i zobaczyłbym jak planszówki pójdą:P
Awatar użytkownika
Dewiatan
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Dewiatan »

Chodzi mi właśnie o 1 edycję. Poszukuję używanego egzemplarza, ponieważ w sklepach nie jest już dostępna. Mam jeszcze dwie chętne osoby do grania. Czekam tylko na potwierdzenie od nich, czy pasuje im jutrzejszy termin.
"Nie daj się zabić, to obniża morale kolegów w okopie"

Moje Zasoby
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

sargi pisze:Hej, dziś w coś gracie?
Ogolnie jestem nowy w tym temacie i zobaczyłbym jak planszówki pójdą:P
Cześć,

Spotykamy się jutro o 17.30, w pizzerii na Złotej 65 w Warszawie. Jak masz chwilę to wpadnij, chętnie w coś pogramy.
Dewiatan pisze: Chodzi mi właśnie o 1 edycję. Poszukuję używanego egzemplarza, ponieważ w sklepach nie jest już dostępna. Mam jeszcze dwie chętne osoby do grania. Czekam tylko na potwierdzenie od nich, czy pasuje im jutrzejszy termin.
OK, wpadnijcie jutro to pogadamy. Wezmę ze sobą Posiadłość, zobaczymy czy będzie okazja zagrać. Nawet jak się nie uda, to możemy umówić się już na konkretny termin, który wszystkim podpasuje.
Awatar użytkownika
Dewiatan
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Dewiatan »

Niestety moi chętni współgracze dzisiaj nie mogą przyjść. Możemy umówić się za tydzień? Pozdrawiam i z góry dziękuję!
"Nie daj się zabić, to obniża morale kolegów w okopie"

Moje Zasoby
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

Dewiatan pisze:Niestety moi chętni współgracze dzisiaj nie mogą przyjść. Możemy umówić się za tydzień? Pozdrawiam i z góry dziękuję!
OK, dzisiaj w takim razie nie biorę Posiadłości. Ale może wpadniesz zagrać w coś innego?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

No dobra, pierwsze spotkanie za nami. Dzięki wszystkim za przybycie i mile spędzone niedzielne popołudnie.

Dzisiaj grane były: Parfum, Rój, Tajniacy i Waleczne Piksele.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

Moi drodzy,

Postanowiliśmy, że będziemy dzielić się z Wami zawczasu naszymi planami dotyczącymi rozgrywek w najbliższy weekend. Mam nadzieję, że taka formuła ułatwi Wam decyzję o odwiedzeniu nas w niedzielę.

Tym razem w planach mamy zagrać w gry związane z mniej lub bardziej przytulnymi domami :D Przywieziemy więc ze sobą na pewno: Domek, Tajemnicze Domostwo i Posiadłość Szaleństwa (1 ed.). Ten ostatni tytuł na specjalną prośbę Dewiatana i jego ekipy (mamy już rezerwację kompletu miejsc na rozgrywkę w Posiadłość).

Oczywiście jeśli będą chętni na inne tytuły zapraszam do dyskusji w wątku.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

No i kolejne spotkanie za nami, tym razem na stole lądowały: Domek, Posiadłość Szaleństwa (1 ed.), Quirkle, Red 7, Wazabi.

Dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam za tydzień!
Awatar użytkownika
Dewiatan
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Dewiatan »

Dziękuję za wspólne granie i polecam się na przyszłość!
"Nie daj się zabić, to obniża morale kolegów w okopie"

Moje Zasoby
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

W najbliższą niedzielę zapraszamy oczywiście na granie w Pizzerii Złota 65. Tym razem tematem przewodnim planujemy uczynić szeroko pojęta wyścigi. Na pewno przywozimy ze sobą Przebiegłe Wielbłądy, Formułę D oraz Robo Rally.

Zapraszamy chętnych do wspólnych wyścigów.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Gizmoo »

W najbliższą niedzielę będę miał trochę czasu i mogę do Was wpaść w odwiedziny! ;)

Mogę przywieźć cokolwiek ze swojej kolekcji.

Rafalm - Widziałem, że masz w Swojej kolekcji The Ancient World. Bardzo zależy mi na tym, żeby zagrać w ten tytuł! Mógłbyś przynieść? Będę niezmiernie wdzięczny! :)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Planszówki w niedzielne popołudnia

Post autor: Rafalm »

Moi drodzy!

Nastąpiła mała zmiana planów jeśli chodzi o najbliższą niedzielę. Otóż dotarła do nas długo wyczekiwana gra Mare Nostrum: Imperia i postanowiliśmy przetestować ją wspólnie w pizzerii na Złotej. Tak więc plany dotyczące gier "wyścigowych" przekładamy na kolejny weekend, a w najbliższą niedzielę:

Premiera na Złotej: Mare Nostrum: Imperia.

Zapraszamy!

@Gizmoo - wezmę też ze sobą The Ancient World. Wpadaj, może uda się ograć oba tytuły!
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] MARE NOSTRUM: IMPERIA na Złotej!

Post autor: Szadoł »

Gizmoo pisze:W najbliższą niedzielę będę miał trochę czasu i mogę do Was wpaść w odwiedziny! ;)

Mogę przywieźć cokolwiek ze swojej kolekcji.

Rafalm - Widziałem, że masz w Swojej kolekcji The Ancient World. Bardzo zależy mi na tym, żeby zagrać w ten tytuł! Mógłbyś przynieść? Będę niezmiernie wdzięczny! :)
Zamierzam też wpaść

Gizmo jakby co to ja już w Acient World grałem i mogę jeszcze raz zagrać, nawet zasad trochę pamiętam.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] MARE NOSTRUM: IMPERIA na Złotej!

Post autor: Rafalm »

Szadoł pisze:
Gizmoo pisze:W najbliższą niedzielę będę miał trochę czasu i mogę do Was wpaść w odwiedziny! ;)

Mogę przywieźć cokolwiek ze swojej kolekcji.

Rafalm - Widziałem, że masz w Swojej kolekcji The Ancient World. Bardzo zależy mi na tym, żeby zagrać w ten tytuł! Mógłbyś przynieść? Będę niezmiernie wdzięczny! :)
Zamierzam też wpaść

Gizmo jakby co to ja już w Acient World grałem i mogę jeszcze raz zagrać, nawet zasad trochę pamiętam.
Zapraszamy! Widzę, że zbiera się zacna ekipa.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Rafalm »

No i kolejne spotkanie za nami. Tym razem na stole zagościły, zgodnie z planem, Mare Nostrum: Imperia oraz The Ancient World. Dodatkowo były też grane Dzieci z Carcassonne.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Gizmoo »

To ja tylko dodam, że graliśmy w The Ancient World źle. Jestem po lekturze instrukcji i przeczytałem, że danej karty wojska można użyć tylko RAZ NA RUNDĘ.

Także Grzesiu - nie ubiłbyś tylu tytanów i miałbyś stanowczo mniej punktów. :lol:
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Rafalm »

Gizmoo pisze:karty wojska można użyć tylko RAZ NA RUNDĘ.
Ech, sorki, nie wyłapałem tematu. Tak to się kończy, jak tłumaczy się zasady równocześnie na dwa fronty :oops:

Faktycznie możesz użyć raz na rundę, ewentualnie po użyciu możesz w miejsce tej armii zrekrutować nową, którą znowu użyjesz itd.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Gizmoo »

Rafalm pisze:Faktycznie możesz użyć raz na rundę, ewentualnie po użyciu możesz w miejsce tej armii zrekrutować nową, którą znowu użyjesz itd.
Niestety też nie. Cytat z instrukcji:

"A player may only retire a Military card that has not yet been used to attack in the round (meaning the card has no coins on the name area)."

Reasumując - Kiedy użyje się karty armii do ataku - nie można w tej samej rundzie nawet kupić nowej armii w jej miejsce!!! Można więc na początku swojego ruchu zakupić nową kartę armii, a dopiero później zaatakować tytana. To jest poważne ograniczenie, bo można jedną kartą ubić jednego potwora w jednej rundzie. Tymczasem były nawet takie rundy, w których Grzesiu ubił trzy tytany. :lol:
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Szadoł »

Gizmoo pisze:
Rafalm pisze:Faktycznie możesz użyć raz na rundę, ewentualnie po użyciu możesz w miejsce tej armii zrekrutować nową, którą znowu użyjesz itd.
Niestety też nie. Cytat z instrukcji:

"A player may only retire a Military card that has not yet been used to attack in the round (meaning the card has no coins on the name area)."

Reasumując - Kiedy użyje się karty armii do ataku - nie można w tej samej rundzie nawet kupić nowej armii w jej miejsce!!! Można więc na początku swojego ruchu zakupić nową kartę armii, a dopiero później zaatakować tytana. To jest poważne ograniczenie, bo można jedną kartą ubić jednego potwora w jednej rundzie. Tymczasem były nawet takie rundy, w których Grzesiu ubił trzy tytany. :lol:
O nie. Nigdy nie użyłem armii więcej niż 2 razy w rundzie. Nie miałem po prostu na to kasy.
A nawet jeśli graliśmy źle - to wszyscy graliśmy źle. Też mogłeś sobie natłuc kilku tytanów w rundzie, ale zaspałeś :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Gizmoo »

Szadoł pisze:O nie. Nigdy nie użyłem armii więcej niż 2 razy w rundzie. Nie miałem po prostu na to kasy.
No ja pamiętam dokładnie taką rundę. Miałeś świeżo zakupioną armię (bez kasy). Zaatakowałeś jednego tytana. Po tym zapłaciłeś kolejny raz za jej użycie - pokonując kolejnego. Następnie kupiłeś nową kartę armii, kładąc na tej, co miała już na sobie sporo kasy i zaatakowałeś jeszcze raz.

Nawet pamiętam jak na koniec byłem zdziwiony, że masz tak rozbudowane wojsko - Pod jedną kartą leżało aż sześć ulepszeń z poprzednich jednostek.

Anyways jest jeszcze kilka innych zasad, które robiliśmy źle:

1. W instrukcji jest zasada i jest napisane jak wół: "A player may attack only one Titan per round. A player may attack multiple Titans in the round, as long as he has at least one unused military card". Jeżeli więc używamy dwóch kart do ataku jednego tytana, to już dupcia. Nie możemy więcej zaatakować w tej rundzie.

2. Jeżeli ktoś choć raz spasuje w ciągu rundy, nie może już później podjąć żadnych akcji - ani zaatakować, ani położyć gdzieś swojego workera. Jeden pass wyklucza go z gry do końca danej rundy.

3. Można kupić tylko JEDNĄ kartę armii na rundę. Przeciwdziała to temu, żeby jedna osoba nie położyła Kilku workerów na pole rekrutacji i wykupiła innym wszystkie karty armii (które nie są uzupełniane!).

4. Nowych, pozyskanych workerów nie można używać w tej samej rundzie!!! Kładzie się ich w polu głodujących pracowników ("starving") i można ich używać dopiero od następnej rundy!

5. Jeżeli karta armii posiada umiejętność naprawy - to można jej użyć przed rzutem kostkami, a nie na koniec rundy. Reasumując - armia może naprawić "budynek" przed walką z Tytanem.

Przypuszczam, że jeszcze działanie kilku innych kart też zwaliliśmy, bo w instrukcji jest sporo miejsca, poświęconego wyjaśnieniu ich działania.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Rafalm »

Moi drodzy,

Jak co tydzień zapraszamy w dniu jutrzejszym na nasze spotkanie. Plany są następujące:
1. drugie spotkanie z Mare Nostrum: Imperia
2. gramy też w gry "kafelkowe": Carcassonne, Kakao, Takenoko

Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: [Warszawa] Niedzielne popołudnia z grami na Złotej

Post autor: Marx »

Czy na Mare Nostrum są jeszcze wolne miejsca? :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ