(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Nie grałem jeszcze w Terraformację ale nie podejrzewam żeby udało się nam zagrać w coś jeszcze jeżeli ją zaczniemy. Wtedy z kolei bez sensu żeby Szwagier się pojawiał. Inna sprawa że to na tyle niepewny element, że nie ustawiałbym wszystkich planów pod niego. :D
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

FUSE będzie :) Terraformacja będzie i dla mnie premierowa :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

No i sterraformowaliśmy Marsa. Przy okazji Bóg Wojny okazał swoje groźne oblicze w postaci eksplozji nuklearnych, powodzi, asteroid i innych zrzucanych znienacka klęsk przez lubiących eksperymenty na wyjeździe (a raczej wylocie) Graczy. I próżno niektórym było szukać tam życia, choć wydawało się, że woda i zieleń toż w istocie ich cel. Zaszczytne miano marsjańskiego terraformatora zyskał taki to, co z kosmosu spadł znienacka tuż po 19-tej i wylądowawszy przy stole "grał sobie w zielone". Moja strategia "na bogato na niebiesko" była w istocie eksperymentem niegodnym powtórki, choć okazało się, że można zbytnio łopaty nie przykładając do ziemi marsjańskiej wycisnąć co nieco z uzbieranych w końcu licznie zasobów. Gdybym dostał drugą szansę podróży na Marsa to zapewne zabrałbym ze sobą inne walizki. Zaskoczyło mnie szybkie tempo wzrostu temperatury i tlenu na tej w sumie gościnnej nowej ziemi. Echa pustynnego wiatru szeptały do mnie - nie idź tą drogą ! ale było już za późno, nie pomogła nawet zmiana czasu na marsjański. Jednak warto było odbyć tę nieziemską podróż :) W końcu w oparach nocy bezpiecznie wylądowaliśmy na legionowskiej ziemi tuż przed zamknięciem lokalu. "Jeszcze tam wrócimy" - niosła się nocna pieśń samców.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W związku z prawdopodobną nieobecnością w przyszłym tygodniu kilku potencjalnych graczy, zapytuję czy ktoś pojawi się w przyszłym tygodniu na rozgrywkach ? Zastanawiam się ilu Nas może być i co przytargać ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Pierwsze propozycje na spotkanie w tym tygodniu to: Steampunk Rally, Champions of Midgard, Pośród Gwiazd, Roll for the Galaxy. Jeśli chodzi o termin to u mnie odpada poniedziałek, inne dni dostępne na razie.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Żeby nie tylko habert się tak produkował, to dołączę i powiem, że świetnie wspominam ostatnie spotkanie!
FUSE poraz kolejny sprawił mi mnóstwo radości, a szykuję się już do kupienia kolejnej ciekawej gry tego projektanta :D Terraformacja Marsa to na pewno bardzo złożony i interesujący system, ale jak dla mnie 5 osób to jednak trochę za dużo do gry z tak małą ilością interakcji. Z chęcią zagrałbym jeszcze raz ale na przykład w 3 osoby.

Z przykrością opuszczam granie w tym tygodniu, pierwsze odkąd dołączyłem do grupy. Życzę wam dobrej zabawy beze mnie :cry:

Do zobaczenia wkrótce :)


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

U mnie aktualizacja - odpada z grania poniedziałek i piątek.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

W tym tygodniu niestety choroba mnie dopadła i muszę spasować :(
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ogłoszenie społeczne - w tym tygodniu w związku z niekorzystnym splotem okoliczności odwołujemy planszowe spotkanie w Cafe Nero.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Takiego obrotu sytuacji się nie spodziewałem...


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Czy są jacyś gracze chętni, żeby w ramach rekompensaty zorganizować w przyszłym tygodniu 2 spotkania albo jedno dłuższe?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Niestety ja w przyszłym tygodniu maksymalnie wygospodaruje jeden wieczór w tradycyjnej formule tj. od 19 do zamknięcia Nero.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ja na razie wiem tylko, że u mnie raczej odpada w przyszłym tygodniu poniedziałek, wtorek (?) i czwartek. Ale chęci są, więc pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Cześć wszystkim.
Czy nadal poszukujecie nowych graczy? Chętnie odwiedzilibysmy Was wraz z żoną na jakąś partyjke.
Nasze zasoby na razie skropne (Agricola, Smallworld, Osadnicy, Terraformacja + dodatek i Cywilacja poprzez wieki) ale pomału się rozwijamy. Możemy śmiało coś z powyższych przynieść.
W jakie dni najczęściej się spotykacie? Jeśli o nas chodzi to środa jest idealna, ale na pewno się jakoś dostosujemy.
Pozdrawiam i Witam raz jeszcze.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Hej,
Nowi gracze są u nas zawsze mile widziani! Lista tytułów do ogrania jest długa, więc nie ma palącej potrzeby, żeby przynosić kolejne pozycje :lol: Najczęściej spotykamy się właśnie w środy o 19:00, ale za każdym razem dogadujemy się co do szczegółów na forum (trzeba więc uważnie obserwować wątek).

W takim razie serdecznie zapraszamy w tym tygodniu, może w końcu uda nam się rozłożyć jednocześnie dwie gry :)

Jak tam reszta ekipy, środa pasuje?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Wątek już w obserwowanych :) Czekamy na info, ale jeśli środa to na 90% jesteśmy.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Dla mnie środa jest w sam raz ☺
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

A co będziemy rozgrywać? Pytam, żebyśmy mogli się trochę przygotować :) Jeśli o mnie chodzi to lubię wszystko, ale druga połówka zdecydowanie suche euro preferuje, ale tym nie należy się zbytnio przejmować.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Przez przypadek kupił mi się ostatnio Eclipse... I kilka bajerów do niego. Dlatego prośba do haberta żeby odstąpił mi zaszczytu przyniesienia tej gry i informacja, że coraz bardziej pali mnie chęć zagrania w nią :D

Oprócz tego klasycznie już przyniosę Stone Age, Nexus Ops i Tiny Epic Galaxies z dodatkiem na wypadek gdyby był podział na grupy ;)


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Witamy :))
dopiero wróciliśmy po weekendzie i dopadłem kompa, a tu takie super nowiny o Was nowi uczestnicy :) Koniecznie zapraszamy !
i oczywiście o najbliższych rozgrywkach we środę :)) Mamy w co grać, to nie problem, My kochamy euro-suchary !
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Mogę nieśmiało na szybko zaproponować: Odlotowy Wyścig (ostatnio odkurzałem reguły), Champions of Midgard, First Class, Aeroplanes, Simurgh, Dominant Species, Ulm, Mission: Red Planet, Ewolucję, Viticulture (w końcu jest okazja, rocznicowe spotkanie tuż tuż :)
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

To jak tam, ile będziemy mieli osób? Mój najnowszy plan jest taki, że Eclipsa będę uczył grać dwa razy po 2 lub 3 chętne osoby, bo jest to konfiguracja najlepsza do nauki i zmieści się w naszych ramach czasowych. Jak już wyszkolę wszystkich ochotników, to przy okazji dłuższego spotkania będzie można zrobić porządną partię na 6 osób (najlepsza konfiguracja) na pełnych zasadach. Dlatego ja się nie wypowiadam co do propozycji rzuconych przez haberta (załóżmy, że wszystko mi pasuje :) ) bo zakładam, że TYM RAZEM uda się zrobić podział!


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Ja jestem na pewno. Druga połówka nie wiadomo - zależy czy po pracy zdążę jeszcze po nią podjechać, a kawałek drogi mamy. Tak czy siak do zobaczenia jutro.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Według mojego wyliczenia będzie nas chyba 6-7 osób, a więc faktycznie możemy zrobić podział na 2 grupy, jedna zajmie się np. Eclipse, a druga np. soczystym euro. Jak wiadomo za dużo nie można planować, bo dopiero lista obecności rozwiewa wszystkie wątpliwości. Jeżeli uda mi się przyswoić zasady to przyniosę jutro Patchistory grę cywilizacyjną, a oprócz tego postaram się zabrać parę innych opcji ;) na wszelki wypadek.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Drodzy, przepraszam, ale coś ostatnio nie mam szczęścia do naszych spotkań. Żonie przeciąga się w pracy i nie wiem kiedy będzie w domu. Jakbym miał się pojawić później to zadzwonię...
ODPOWIEDZ