(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Oczywiście.
Scythe nie wiem czy przypadnie do gustu Asi
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Cześć, dzięki za pamięć :-) niestety jutro do Was nie dołączę, ale będę się starał wrócić do spotkań jak najszybciej to będzie możliwe.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Asia już nie musi się bać Scythe, trzy posty wcześniej aktualizacja jutrzejszych planów.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Aż muszę sprawdzić czy nie nam gorączki i omamów wzrokowych. Czy padła propozycja 6-osobowej partii, do której zasiądzie przynajmniej 2 naszych grupowych "myślicieli" (bez wskazywania palcem [emoji6]). Olaboga, to będzie epickie!
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

hutriel pisze:Aż muszę sprawdzić czy nie nam gorączki i omamów wzrokowych. Czy padła propozycja 6-osobowej partii, do której zasiądzie przynajmniej 2 naszych grupowych "myślicieli" (bez wskazywania palcem [emoji6]). Olaboga, to będzie epickie!
Nie mam zielonego pojęcia kogo możesz mieć na myśli -- to chyba jednak gorączka. :P Ale nawet gdybyśmy założyli, tak czysto teoretycznie, że takie osoby faktycznie znajdują się w naszym kolektywie, to byłoby to wyłącznie z korzyścią dla całej reszty, ponieważ w czasie gdy one (te osoby) swoim przenikliwym (nieco zamglonym) wzrokiem obejmowałyby planszę w poszukiwaniu sensu, pozostali mieliby chwilę na załatwienie s... swoich spraw (poza tym, jak wiecie, kawa sama się nie donosi). Innym problemem, tym razem już całkiem realnym, jest konieczność tłumaczenia gier przed ich rozpoczęciem, trudno w to uwierzyć, ale są wśród nas tacy (żeby nie wytykać palcami), co uważają, że nasze spotkania to niby tylko zabawa, czcza rozrywka i można na nie przychodzić nieprzygotowanym jak na jakąś, za przeproszeniem, maturę... Myślę, że na zmianę nastawienia potrzeba czasu, a kropla drąży beton.

Jak grać w Orleans (Watch It Played)

Jak grać w Scythe (Watch It Played)

Już zabieram się za Orleans, habert, zwróć uwagę na to, proszę, że niektóre z gier, które zaproponowałeś mogą niekoniecznie zadziałać przy sześciu osobach, i nie chodzi mi tutaj bynajmniej o "optimum"... Jak wejdziesz w profil danej pozycji na BGG i klikniesz na "Community" (poniżej liczby graczy "Players"), to zauważysz, iż na przykład, Dominant Species ma całkiem sporo głosów "Not Recommended" przy wariancie sześcioosobowym.

A, i nie ma żadnej taryfy ulgowej dla nowych graczy (graczek?), to nie towarzystwo wzajemnej adoracji. Tu o wszystkim decydują kości...
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

@draken11, czy Asia lubi kosmos?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

vir3ns pisze:@draken11, czy Asia lubi kosmos?


~J
Nie powinieneś już spać?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Myślę, że 6 jest mało realna, znając losowość kości. Obstawiamy 5 z Orleans. A pamiętacie 6 z Keyflower byłem w szoku jak się uwinęliśmy w 2h ! Realnie do "szybkiej" 6 nadaje się chyba najbardziej albo Mission Red Planet (2nd edition) albo Odlotowy Wyścig, ewentualnie Caverna. Hutriel zawsze możesz objąć przywództwo 3-osobowe, pomyśl tylko nad tytułem. Viticulture chyba odpada bo nie wiemy czy Asia poradziłaby sobie z angielskim na kartach (nie zdążyłem spolszczyć), Power Grid wymaga kalkulatorów, a Dominant raczej byśmy nie zdążyli w tym składzie przy pierwszej grze. Fillerki zawężamy do: Trucizny, Sabotażysty, Red7 i Śliwki.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Kontynuując cykl "męskich" pozycji w tym tygodniu mogę zaproponować Rococo. Pośmiali się już? Przecież ta pozycja ocieka testosteronem! Jedyny parytet jaki to znajdziemy to kreacje zarówno dla pań jak i dla panów. Kadra szyjąca? Same chłopy. A na poważnie - to średniej ciężkości, sympatyczne euro, co więcej społeczność BGG dosyć jednoznacznie opowiedziała się za wariantem 3-osobowym jako tym najlepszym.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Myślę, że damską część ekipy już masz przy swoim stole ;) Jestem zaskoczony, że znalazłeś niezły tytuł (euro gry), którego ja nie mam ! Toż to jak wyciągnięcie Asa z pięknie uszytego rękawa. Podsumowując, rzuciłeś mi pod nogi "rokokową rękawicę". Czyżby szykował się nam Rokokowy Orleans ?
Niestety ponieważ oboje walczymy o zdrowie (i to nie żart) i nie wiemy ostatecznie kto wyjdzie z tego na tyle cało, żeby zasiąść dzisiaj wieczorem przy stole, to przygotuj się Rokokowo na grę w każdym składzie osobowym. Ja nie mówię jeszcze, że mnie nie będzie, ale na chwilę obecną szanse są 40/60. Wolę nie zaskakiwać w ostatniej chwili, bo mogłoby wtedy nie być alternatywy na stole, a przecież dzisiaj może być nowa Graczka i trzeba ją godnie podjąć.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017, 14:42 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Ups, nie brzmi to dobrze. Ja prawdę mówiąc określam swoje szanse tak na 70/30, także jestem większym optymistą od Ciebie, ale to nadal nic pewnego. :(
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Będę miał przez dwa-trzy tygodnie Star Trek Ascendancy i szukam jeszcze jednego lub dwóch chętnych do sprawdzenia znajdzie sie ktoś?
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ja lubię kosmos :lol:


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Przegrałem pierwszą rundę z przeziębieniem. Z wielkim planszowym bólem serca muszę dzisiaj powiedzieć pass :(
- a zapowiadało się kolejne fajne granie. Ugośćcie jak przystoi nową koleżankę i pozdrówcie ode mnie !
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

habert pisze:Przegrałem pierwszą rundę z przeziębieniem. Z wielkim planszowym bólem serca muszę dzisiaj powiedzieć pass :(
- a zapowiadało się kolejne fajne granie. Ugośćcie jak przystoi nową koleżankę i pozdrówcie ode mnie !
To ja w przyszłym tygodniu na Orleans będę już gotowy... Jakie wydanie gry masz tak w ogóle (rok/wydawca)?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Orleans dlp games 2014 pierwsze wydanie niemiecko-angielskie
+ Orleans Fan-Kit 2014 (dodatek m.in. dla 5 gracza)
+ dodatki: Neue Ortskarten no 1,2,3,4,5
+ dodatki: Trade & Intrigue (2016 ) + Orleans Invasion (2015)

Orleans zaklepane na 20.12 środa :)
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Po pierwszym kontakcie ze schytem stwierdzam ze gra jest ciekawa pierwsze granie chaotyczna ale z chęcią zagram znowu :D
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Dzięki wszystkim za wczorajsze granie. Jak zwykle super. Informacyjnie dla wszystkich tych, którzy nie dotarli z powodów różnorakich: wczoraj po raz pierwszy na naszych legionowskich spotkaniach grany był Ecape Room. Brawo draken11! :D
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Dobra wiadomość: jednak w najbliższą środę uda nam się dotrzeć na spotkanie :D
draken11 pisze:Po pierwszym kontakcie ze schytem stwierdzam ze gra jest ciekawa pierwsze granie chaotyczna ale z chęcią zagram znowu :D
Ja i Monika również mamy niedosyt po wczorajszym spotkaniu, więc może kolejna partia w najbliższą środę??
Dodatkowo (gdyż ze Scythem pewnie znów szybko pójdzie), w ramach ogrywania tych samych tytułów może, któraś z gier Bruno: Yamatai, albo Pięć Klanów??
Co Wy na to??
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Nie mam pewnosci czy bede w srode jak mi sie uda wezme Yamatai :D
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ja prawie na pewno będę w środę, wezmę Scythe i Pięć Klanów :D


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Może Terra Mystica na dobicie?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Pocieszę Was, że raz nawet wygrałem* z vir3nsem w Scythe. :wink: Może musicie się lepiej przygotować? Pewnie dołączę w przyszłości jak vir3ns kupi dodatek. Też planuję być w przyszłą w środę -- będziemy grać z habertem w Orleans, choćby we dwóch, ale dwie dodatkowe osoby mile widziane (w ostateczności trzy).

Pytałem się o wersję Orleans, bo w drugiej edycji od dlp Games zmieniły się zasady dla "bathhouse" (co możemy uwzględnić), szczegóły znajdziesz tu (tak, poza tym, dobrze jest mieć ten spis pod ręką, bo pomaga odnaleźć się w gąszczu płytek). Przy okazji, zajrzyj też do FAQ. O, miło że masz dodatki, bo jest to kandydat do ponownego zagrania. W Invasion jest nawet moduł co-op.

A propos ogrywania gier, czy są chętni, żeby zagrać w Trickeriona oraz Terraformację Marsa z dodatkami (ewentualnie, najpierw nauczyć się grać w podstawkę)? Kto jeszcze nie wie, te planszówki już kiedyś się na legionowskich stołach pojawiły.

















*"Wygrałem z vir3nsem", w znaczeniu, że razem wygraliśmy, bo graliśmy w sojuszu przeciwko wirtualnemu przeciwnikowi, tzw. automie (co jest zresztą największym bajerem w w tej grze wg vir3nsa). Szkoda, że nie ma mniejszego fontu na forum...
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

vir3ns pisze:Może Terra Mystica na dobicie?

~J
Jak dla mnie ok. Terre przyniosę
brat_j pisze:
A propos ogrywania gier, czy są chętni, żeby zagrać w Trickeriona oraz Terraformację Marsa z dodatkami (ewentualnie, najpierw nauczyć się grać w podstawkę)? Kto jeszcze nie wie, te planszówki już kiedyś się na legionowskich stołach pojawiły.
]
Na kolejnym spotkaniu mogę ja, albo Monika poprowadzic Terraformacje i przynieść dodatki. Niewidze najmniejszego problemu.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jak tam było we środę z tym Escape Room ? Czy nie mogliście się wydostać z Gondoli bo było po 23-ciej ? Czy to tytuł gry w stylu Exit ?
Czy była Asia ? Czy Hutriel uszył coś w Roccoco i z kim ? Ile osób grało w Scythe ? Same pytania.

Orleans jak najbardziej na najbliższym spotkaniu, dwóch nas już jest, a miejmy nadzieję na przynajmniej jeszcze kogoś w liczbie mnogiej. Myślę, że Agnes poorleanuje z nami, jeśli będzie.

Trickerion z dodatkami już czeka na rozłożenie na stole :) ta gra jest tak magiczna, że nieodparcie przyciąga swoim urokiem, a z Czarnym Kotem i Giftami to już w ogóle z kapelusza można słonie wyciągać.

Scythe, Terraformacja i Terra Mystica też kusi nieodparcie, ale cóż są obowiązki na stole, trzeba zapewniać alternatywę. Widzę, że teraz takie bogactwo tytułów jest proponowane, że musimy zrobić dodatkowe spotkanie np. 29.12 piątek ? A gdzie tu miejsce na premiery, ciepły jeszcze towar z Essen ? Gdzie ułożyć Lisboa czy Agrę, nie mówiąc o Klanach z Kaledonii ?
ODPOWIEDZ