(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Chyba Hubert potraktował propozycję wcześniejszego rozpoczęcia Posiadłości jako zmianę godziny dla wszystkich. ;-) To kiedy zaczynamy Posiadłość?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Geoburak pisze:
habert pisze:Witaj ! Zapraszamy do nas, jutro gramy od 18:30 w Posiadłość Szaleństwa
Bardzo chętnie przygarniamy nowych graczy !
Jak to 18:30? Coś musiałem przeoczyć :/
Nie jestem pewien czy się wyrobimy.

Spox nasza grupa czytaj - Terra Mystica startuje ok. 19:00
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, 22:33 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

manieek pisze:Dzień :)
I bardzo miło witam grupę:)

Naszło mnie teraz na sprawdzenia czy jest grupa planszówkowa w legionowie:) I jest:)

Gdzie się spotykacie? co ile, kiedy itp?:) widzę na szybko, że środa:P

Mam kilka tytułów na półce: Robinson, doomtown, osadnicy, wysokie napięcie, d-day at omaha, Horror LCG, wyspa skye, 7cudów pojedynek, rój, calyus, Twilight, agricola, Combat Commander itp:)
Jesteś jutro ok. 18:30 bardzo pożądany w Cafe Nero w Gondoli ;) bowiem właśnie szukaliśmy piątego gracza do Posiadłości Szaleństwa (2 edycja) :)
Przyjdź jutro koniecznie, a zobaczysz jak wspaniale można poplanszować z nami w Legionowie. Jesteśmy właśnie w trakcie organizowania tzw. trzeciego stołu, chodzi o to, że dążymy do tego aby ludzie mogli wybrać spośród trzech gier, w którą danego dnia (środa) chcieliby zagrać. Wszystkie tytuły lądują mniej więcej o podobnym czasie na stole i gramy w grupkach. Póki co jutro odpalamy dwa tytuły - Posiadłość Szaleństwa i Terra Mystica. Zapraszamy, a Twoje gry chętnie też ogramy !
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

To o której zaczynamy Posiadłość Szaleństwa?
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Taperonix »

Chyba 18:30. Ja jak coś będę na 18:30 najwyżej poczekamy. Rozłożę grę, przypomnę sobie zasady :-)
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Pomimo ogromnych chęci dziś mnie nie będzie. Problemy zdrowotne :(
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: manieek »

Hej,

bardzo bym chciał pograć w PSz. Ale niestety nie mogę sobie pozwolić na taką "kobyłę" o tej porze:( mam dziecko, którym muszę się zająć (wykąpać, uśpić itp ). A gra w 1-1,5 h się na pewno nie skończy:P


habert pisze:
manieek pisze:Dzień :)
I bardzo miło witam grupę:)

Naszło mnie teraz na sprawdzenia czy jest grupa planszówkowa w legionowie:) I jest:)

Gdzie się spotykacie? co ile, kiedy itp?:) widzę na szybko, że środa:P

Mam kilka tytułów na półce: Robinson, doomtown, osadnicy, wysokie napięcie, d-day at omaha, Horror LCG, wyspa skye, 7cudów pojedynek, rój, calyus, Twilight, agricola, Combat Commander itp:)
Jesteś jutro ok. 18:30 bardzo pożądany w Cafe Nero w Gondoli ;) bowiem właśnie szukaliśmy piątego gracza do Posiadłości Szaleństwa (2 edycja) :)
Przyjdź jutro koniecznie, a zobaczysz jak wspaniale można poplanszować z nami w Legionowie. Jesteśmy właśnie w trakcie organizowania tzw. trzeciego stołu, chodzi o to, że dążymy do tego aby ludzie mogli wybrać spośród trzech gier, w którą danego dnia (środa) chcieliby zagrać. Wszystkie tytuły lądują mniej więcej o podobnym czasie na stole i gramy w grupkach. Póki co jutro odpalamy dwa tytuły - Posiadłość Szaleństwa i Terra Mystica. Zapraszamy, a Twoje gry chętnie też ogramy !
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

OK samo życie, zatem zapraszamy wedle Twojej dyspozycji czasowej. Prawdopodobnie następne spotkanie będzie odbywało się w następną środę. Musisz śledzić wątek naszego forum, tam znajdziesz wszystkie istotne informacje. Napisz jakie masz preferencje czasowe i kiedy jesteś dostępny w jakich orientacyjnie godzinach, zobaczymy co się da zrobić. Generalnie staramy się dostosować termin i godziny spotkania do jak największej liczby graczy. Oczywiście nie zawsze udaje się wszystkich zgromadzić razem w jednym czasie. Prawdopodobnie uruchomimy też wkrótce cykl podwójnych spotkań, tak aby ci którzy nie mogą np. we środę mogli spotkać się i pograć w innym dniu tygodnia. Generalnie wszelkie propozycje mile widziane.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

artur407 pisze:Pomimo ogromnych chęci dziś mnie nie będzie. Problemy zdrowotne :(
Szybkiego powrotu do planszy życzy redakcja forum ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

aktualizacja:

ok. 19:00 Terra Mystica - vir3ns, geoburak, Monika, Agnes, habert

ok. 18:30 Posiadłość Szaleństwa - taperonix, hutriel, brat_j, szwagier?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

manieek pisze:Hej,

bardzo bym chciał pograć w PSz. Ale niestety nie mogę sobie pozwolić na taką "kobyłę" o tej porze:( mam dziecko, którym muszę się zająć (wykąpać, uśpić itp ). A gra w 1-1,5 h się na pewno nie skończy:P
Są dwie możliwości - albo Twoje dziecko chodzi spać bardzo wcześnie, ale bardzo późno.
No ale nie łam się - nie pozwolimy żeby taka błahostka pozbawiła nas kolejnego gracza. :)
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Serdecznie witam nowego zainteresowanego naszą grupą! Co do krótszych gier, czy ma ktoś ochotę wpaść wcześniej o 18:20-30 i zagrać ze mną w Star Realms? Habert, widziałem że masz tę grę w kolekcji ;) Rozgrzewka przed Terrą?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Następnym razem ja chętnie wpadnę wczesniej na partyjke, gdyż przymierzam się do zakupu ale czekam na wydanie dodatku Wenus do Terraformacji, żeby za jednym zamachem zamówic.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

vir3ns pisze:Serdecznie witam nowego zainteresowanego naszą grupą! Co do krótszych gier, czy ma ktoś ochotę wpaść wcześniej o 18:20-30 i zagrać ze mną w Star Realms? Habert, widziałem że masz tę grę w kolekcji ;) Rozgrzewka przed Terrą?


~J
Kurczę, nie zdążę, właśnie podgrzewam kapuśniak !
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Z bólem serca muszę stwierdzić, że w instrukcji do Posiadłości jak byk stoi, że wyeliminowany badacz przegrywa... Ale co to za dżentelmeni, którzy zostawiają bezbronną kobietę na pastwę trzech potworów. Cóż, chyba nie powinno się zbytnio ufać małomównemu milionerowi oraz grabarzowi chodzącemu z łopatą (takiej roboty raczej nie należy zabierać do domu). :P

Habert wstępnie zaproponował na kolejną sesję Wallensteina, natomiast vir3ns napomknął coś o Nexus Opsie.

Ja z kolei radzę zastanowić się nad tym czy lepsze przygotowywanie się do gier poprzez czytanie instrukcji oraz oglądanie filmików instruktażowych nie sprawiłoby, że mielibyśmy więcej czasu na samą rozgrywkę, a błędów byłoby mniej -- poprawialibyśmy się nawzajem.
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: manieek »

hutriel pisze:
manieek pisze:Hej,

bardzo bym chciał pograć w PSz. Ale niestety nie mogę sobie pozwolić na taką "kobyłę" o tej porze:( mam dziecko, którym muszę się zająć (wykąpać, uśpić itp ). A gra w 1-1,5 h się na pewno nie skończy:P
Są dwie możliwości - albo Twoje dziecko chodzi spać bardzo wcześnie, ale bardzo późno.
No ale nie łam się - nie pozwolimy żeby taka błahostka pozbawiła nas kolejnego gracza. :)
Haha:) chodzi spać ok 21;p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

manieek pisze:Haha:) chodzi spać ok 21;p
No to faktycznie słabo współpracuje. :) Ale myślę że kiedyś uda się zacząć spotkanie ciut wcześniej - a w takie 3h to już można solidnie pograć. Czasami pojawiają się też pomysły spotkania w weekend.

A co do wczorajszego spotkania - Posiadłość Szaleństwa wywarła na mnie (zdecydowanie eurograczu) pozytywne wrażenie. Nie przeszkodziły nawet powtarzające się złośliwości padające znad drugiej planszy. ;) A w samej grze jak to w życiu - grabarz opuścił imprezę jako (prawie) ostatni żyjący. :D
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Taperonix »

Witam wszystkich. Posiadłość super gra, klimat, zagadki. Naprawdę bardzo klimatyczna. Brat co do Twojej przegranej nie zgodzę się. W instrukcji jest napisane, że gracz wyeliminowany przegrywa, chyba że jakiś efekt mówi inaczej. W ostatnich turach aplikacja jasno przekazała, że gracze wygrywają jeśli przynajmniej jeden z badaczy ucieknie wraz z przedmiotem. Jeden gracz uciekł, wszyscy wygrali. Co do czytania instrukcji, postaram się lepiej przygotować następnym razem ( więcej notatek :-)) ale nie które problemy wychodzą dopiero podczas rozgrywki. Uważam, że wczorajsza gra była naprawdę super jak na pierwszy raz, tym bardziej, że wygrana :-) Jeszcze dodam, że aplikacja daje radę i jak najbardziej na plus.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Na dzień dzisiejszy moim głównym kandydatem do rozgrywki wieczoru w dniu 25.10.2017 jest Wallenstein - Big Box (do 5 osób) oddajmy na chwilę głos kronikarzowi:
Albrecht von Wallenstein – czeskiego pochodzenia polityk i przywódca z okresu wojny trzydziestoletniej 1618-1648. Po okresie sieroctwa, latach nauki i studiów wstąpił do armii Rudolfa II na Węgrzech. Ożenił się z bogatą Lukrecją i odziedziczywszy włości na Morawach wyekwipował oddział kawalerii, którym dowodził na usługach przyszłego króla Czech i cesarza Ferdynanda II Habsburga. Znalazł sobie nową żonę. Podczas kampanii w 1633 Wallenstein niechętnie atakował wojska nieprzyjacielskie z powodu zaawansowanego syfilisa i kiły, ale zabiło go kilku oficerów wiernych cesarzowi. Pod koniec II wojny światowej w składzie armii niemieckiej miała zostać stworzona dywizja Waffen-SS Wallenstein.

Uwaga ! pragnę uspokoić Wasze obawy, w grze nie występuje wątek miłosny i weneryczny ;)

Skupiamy się na zarządzaniu, ekonomii, budowaniu, podbojach obszarów (od początku gry wszystkie obszary przy pełnej i zalecanej 5-osobowej obsadzie są przydzielone poszczególnym graczom). Bitwy toczymy na historycznych obszarach dzisiejszych Niemiec i Czech przy wykorzystaniu Wieży i kolorowych kosteczek (nie k6). Mogą przytrafić się bunty chłopskie (siła neutralna), klęski żywiołowe, agresywni gracze, podatki, itp. Gramy bez dodatków, co by nie komplikować życia. Gra w miarę prosta w zasadach do wytłumaczenia w 15 minut. Nie wymagana znajomość języków obcych. Czas gry dla Nas ok. 3h.

Na dzień dzisiejszy do rozgrywek także zgłosili się:

Lancaster Big Box (do 5 osób) - średniowieczna Anglia w trakcie wojen z Francją, prosty worker placement z elementami negatywnej interakcji i współzawodnictwa. Wysyłamy naszych rycerzy do zamków na terenie Anglii mając szansę wyrzucić stamtąd innych rywali, za co możemy zdobyć różne korzyści. Rozbudowujemy swoje posiadłości, wysyłamy rycerzy na wojnę z Francją, ubiegamy się o poparcie Lordów itp.

Trickerion - niemal wszystko o życiu i pracy iluzjonisty (do 4 osób).

Pozostali kandydaci jeszcze się nie nauczyli (ale pozostaje wątpliwość czy zdążą do omawianego terminu) - Anachrony, Lisboa, The Others, Martwa Zima, Marsjanie Historia Cywilizacji.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

brat_j pisze:Ja z kolei radzę zastanowić się nad tym czy lepsze przygotowywanie się do gier poprzez czytanie instrukcji oraz oglądanie filmików instruktażowych nie sprawiłoby, że mielibyśmy więcej czasu na samą rozgrywkę, a błędów byłoby mniej -- poprawialibyśmy się nawzajem.
Byłoby pięknie, ale... póki co mam wrażenie, że tytuł do którego ostatecznie siądę jest do ostatniej chwili niepewny. Składy krystalizują się w ostatniej chwili, a i tak koniec końców nie wiadomo czy nie będzie żadnych roszad. A tu dzieci trzeba wykąpać, spać położyć i najzwyczajniej w świecie brakuje czasu na uczenie się zasad gry w którą się nie zagra. :D
Spoiler:
A na poważnie to byłoby miło gdyby wszyscy grali choć pobieżnie znali zasady. Na szczęście w te 4h którymi dysponujemy da się wytłumaczyć i zagrać w większość tytułów. Oczywiście o ile "tłumaczący" ma opanowaną grę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Roszady zapewne będą, chociażby przy nadmiernej ilości "chętnych" na daną grę, i co wtedy ? Należałoby wypracować jakiś system wyboru odpowiedniej ilości graczy z ich nadmiernej podaży ? Druga sprawa to kwestia mieszania składu osobowego pomiędzy planszowymi grupami. Dobrze by było, żeby np. Hutriel zagrał z Geoburakiem w końcu, a Taperonix z Habertem. Nie powinniśmy dopuścić do zbyt długiego przetrzymywania graczy w tych samych grupach, bo to grozi uzależnieniem od jednej i tej samej grupy graczy. Kolejna sprawa to znajomość zasad, o ile jest instrukcja, filmy w języku polskim to teoretycznie każdy może coś tam poczytać, liznąć chociażby temat, ale jak nie zdąży to też nie problem, o ile będzie w stanie sobie poradzić samodzielnie na bieżąco w rozgrywce. Generalnie znajomość tematu w teorii nie przekłada się na praktykę. I tu mamy kolejny temat, ogrywanie czy zagranie w grę ? Inną sprawą jest kwestia zależności językowej gry i stopnia jego znajomości w grze. Mamy w zasobach pewien zestaw tytułów o takim charakterze i wtedy to już do oceny i decyzji gracza należy czy jest sobie w stanie z tematem poradzić, czy woli inny tytuł równoległy. Póki, co nie mieliśmy chyba takiego problemu. Kolejna kwestia to możliwość organizowania dodatkowego spotkania w tygodniu czy w weekend. Nie widzę problemu, a nawet jestem za. Myślę, że każdy może zgłaszać swoje propozycje w tym temacie na forum i zobaczymy jak to się rozwinie. Tym bardziej, że zapewne niektórzy nie mogą akurat w tym dniu z różnych względów, albo chcieliby pograć więcej niż 1 raz w tygodniu w Legionowie. cdn.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Zdecydowanie oddaję głos za ogrywaniem gier! Można wtedy dużo więcej z nich wyciągnąć i oszczędza się co tydzień 45 minut na tłumaczeniu zasad. Jeśli nie darzę konkretnego tytułu jakąś wyjątkową antypatią, to zawsze będę bardziej chętny do zagrania w coś co już znam niż sięgania do nowych błyszczących pudełek.

Gry w które graliśmy, a mam ochotę bliżej je poznać:
1. Eclipse :p
2. Terra Mystica
3. Fuse
4. Ruch Oporu
5. Scythe
6. Terraformacja marsa (ale nie w 5 osób)
7. Roll for the galaxy (ale nie w 4 lub 5 osób)


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

vir3ns pisze:Zdecydowanie oddaję głos za ogrywaniem gier! Można wtedy dużo więcej z nich wyciągnąć i oszczędza się co tydzień 45 minut na tłumaczeniu zasad. Jeśli nie darzę konkretnego tytułu jakąś wyjątkową antypatią, to zawsze będę bardziej chętny do zagrania w coś co już znam niż sięgania do nowych błyszczących pudełek.

Gry w które graliśmy, a mam ochotę bliżej je poznać:
1. Eclipse :p
2. Terra Mystica
3. Fuse
4. Ruch Oporu
5. Scythe
6. Terraformacja marsa (ale nie w 5 osób)
7. Roll for the galaxy (ale nie w 4 lub 5 osób)


~J
Z powyższych najchętniej bym zagrał w Scythe. A z Terraformacją możemy chwilę zaczekać na dodatek Wenus i dopiero zagierczyć.
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Taperonix »

A czy będzie ktoś chętny w Runewars lub kolejny scenariusz w posiadłości? Ostatecznie możemy zagrać w mały turniej Ashes jeden na drugiego, drugi na trzeciego itd. Mam jeszcze Znak starszych bogów + dodatki lub Gears of war ewentualnie Artur jeszcze ma jakieś tytuły. Euro dla mnie słabe ale każdy gra w co lubi :-)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Taperonix pisze:Euro dla mnie słabe
Jak to dobrze, że stół jest taaaki długi...
;)
ODPOWIEDZ