(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: artur407 »

Cześć,

w imieniu grupy z tego wątku zapraszam wszystkich zainteresowanych do grania w dobrym towarzystwie na regularnych spotkaniach w Legionowie. Obecnie spotykamy się dwa razy w tygodniu (środy i piątki od 18:30 do 23:00) w Poczytalni w budynku dworca PKP Legionowo - ul. Tadeusza Kościuszki 8a, II piętro, aula główna.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, 21:12 przez artur407, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Oczywiście, że gra :) głównie w Wa-wie ale można spróbować też w Legionowie :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Brzmi ciekawie. Mógłbym się na to pisać. :D
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

W Wa-wie gramy zazwyczaj w 3-osobowym składzie. Spotkania odbywają się popołudniami (przeważnie jest to czwartek lub piątek czasem środa), ok. 16.30-17.00 startujemy w centrum i gramy do 20.00-21:00 czasem dłużej do 22:00. W Legionowie można by spróbować np. w kawiarni przy Urzędzie Miasta po południu (w tygodniu lub w weekend), grałem tam kiedyś raz. Ostatnio w Wa-wie graliśmy w The Gallerist zeszło się 5h bo to pierwsza partia była :) W następnym tygodniu planujemy Trickeriona. W kolejce czekają Grand Hotel Austria, Aquasphere, Mombasa, Viticulture, CO2, Panamax, Shipyard, Zhan-Guo, Nippon, Signiore, Eclipse i sporo innych tytułów. Spotkanie zaczyna się krótkim wprowadzeniem do konkretnego tytułu, po czym gramy powoli wyjaśniając możliwe do rozegrania akcje każdemu uczestnikowi. Generalnie jestem otwarty na propozycje co do miejsca, czasu, składu osobowego. Preferuję gry planszowe ekonomiczne, worker placement, tytuły raczej ze średniej i ciężkiej półki. Czasem dla rozgrzewki wchodzi też coś lekkiego i szybkiego. Więcej info na priv mail to habert@o2.pl Można też stworzyć nowy skład do rozgrywek :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

U-la-la. Piękne tytuły czekają w kolejce do ogrania. Problem polega na tym, że jestem już/jeszcze na etapie małych dzieci w domu, więc takie godziny trochę kolidują mi z obowiązkami rodzinnymi. Chociaż myślę, że raz w tygodniu mógłbym sobie pozwolić na takie szaleństwo :). Rzeczywiście można by pomyśleć o czymś w Legionowie. Teraz do głowy mi przyszła nowo otwarta Mediateka (tylko że nawet jeżeli byłaby taka możliwość to pewnie godzinach "bibliotecznych" czyli nieciekawych). Jeżeli chodzi o moje gro-zbiory w kategorii euro średnie i cięższe to sam posiadam tylko: The Gallerist, Troyes, Le Havre, (Vinhos pewnie w niedalekiej przyszłości). Proponuję póki co jeszcze podyskutować trochę tutaj (na forum) - zawsze to szansa, że dzięki temu ktoś się jeszcze trafi.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Wracając do tematu można zagrać również we 2 lub 3 osoby w takie pozycje jak: Star Wars LCG, Warhammer Inwazja LCG, czy Władca Pierścieni LCG. Generalnie potrzebny lokal z niezbyt małymi stołami i dobrym oświetleniem. W Wa-wie znam takie miejsce, w Legionowie ? Tytułów jest więcej, byle byli ludzie chętni i dograny czas i miejsce. Można niezobowiązująco zacząć od czegoś lżejszego typu: Szmal, El-Gaucho, Krwawa Oberża, Ticket to Ride, Istanbul, Roma, Five Tribes, Die Speicherstadt (...)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Ja tam jak najbardziej jestem za. Myślę że na początek można nawet zacząć w jakimś sprawdzonym lokalu w Warszawie. Do końca tego tygodnia urlopuję się, ale potem chętnie wrócę do tematu. :-)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: robertos »

Już wkrótce.. ędę po sąsiedzku ;)
R
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: fantazyn »

Gracie w weekend w Legionowie? : )
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Niestety na 85 % w ten weekend mnie nie będzie w Legionowie. Właśnie wróciłem z rozgrywek w Wa-wie, dzisiaj na tapecie były gry: Wysokie Napięcie Zostań Menadżerem ! (3 osoby) oraz 51 Stan Master Set (2 osoby). Zabrakło czasu na O Moje Zboże i Metallum. W następnym tygodniu ruszamy z pierwsza grą w Trikeriona :) Może w następnym tygodniu uda się również zagrać w Legionowie. Czekam na zgłoszenia :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Czyli nie wiadomo co, gdzie i kiedy. Zgłaszam się mimo wszystko. :-) Tylko z góry zaznaczam, że ja jestem za jak najpóźniejszą godziną rozpoczęcia.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

W Legionowie proponuję może przy ratuszy jest kawiarnia, na piętrze są stoły, chyba fajna atmosfera może być. Nie wiem tylko jak z oświetleniem. Trzeba będzie sprawdzić. Na pewno nie w poniedziałek. W poniedziałek będę wiedział więcej odnośnie terminu i godzin. Jakieś sugestie odnośnie tytułu gry lub typu ?

Trikerion będzie w Warszawie. Ale mogę potwierdzić dopiero po weekendzie dzień i godzinę. Prawdopodobnie ok. 16:30-17:00 start. Miejsce Złote Tarasy.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: artur407 »

Bardzo się cieszę, że jest odzew i wbrew obawom jest z kim pograć :)

Niestety ze względu na splot różnych spraw, na tę chwilę jestem zupełnie nie dyspozycyjny, więc się nie przyłącze do grupy, ale jak tylko sytuacja się zmieni to będę się odzywał :) więc tymczasem...
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Można zacząć przy ratuszu. Prosiłbym tylko o ciut późniejszy start niż 16:30, bo o tej porze to dopiero wychodzę z pracy.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Witam!

Miłośników i miłośniczki planszówkowego świata :)

Sprawa wygląda tak można się spotkać np. w czwartek o godzinie dajmy na to 19:00 na rozgrywkę wstępną w kawiarni na I piętrze przy ratuszu w Legionowie. Pytanie kto by się pisał ? Bo nie mam pojęcia na ile osób i jaki typ gry przynieść ? Będzie też spotkanie w Wa-wie w Złotych Tarasach w piątek od ok. 16:30-17:00 grany ma być tam Trikerion. Tu w Legionowie może na początek coś lżejszego, np. Grand Hotel Austria dla początkujących ? Sam w to nie grałem ale nauczyłem się tej gry mniej więcej, więc z doświadczenia wiem, że damy radę ;) Nawet osoba nie znająca w ogóle tej gry zostanie przeze mnie nauczona jak grać. Zapraszam i proszę o info, czy ktoś przyjdzie ?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Wpisuj mnie na listę. Też nie miałem okazji zagrać w GHA ale myślę, że to dobry tytuł na początek. Grunt to zebrać te kilka osób. Początki pewnie będą trudne ale jestem pewien, że znajdzie się tu kilka osób chętnych na jakieś zorganizowane granie.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Czyżby cisza w wątku oznaczała, że z czwartkowego grania nic nie będzie?
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: fantazyn »

Moja żona chce przyjść : ), więc jak jest aktualne to dopiszcie jedną osobę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Zapraszamy serdecznie Żonę :)

tylko pytanie techniczne - czy Żona będzie w Legionowie jutro na 19:00 w kawiarni przy urzędzie miasta w ramach akcji Grand Hotel Austria, czy w piątek w Złotych Tarasach na Trikerionie ?
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: fantazyn »

Żona będzie w Legionowie : P
Żona pyta o adres lub nazwę kawiarni : )
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Super. Rozumiem więc że można z czystym sumieniem przejrzeć instrukcję do GHA?
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: fantazyn »

Żona przeczyta instrukcję, ale będzie czuła się pewniej po szybkim powtórzeniu głównych zasad : )

Jaki jest adres kawiarni lub jej nazwa?

Edit: dziękuję za adres : )
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 20:15 przez fantazyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

http://www.coffeetown.pl/

Ratusz Miasta Legionowo ul. Marsz. J. Piłsudskiego 41
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Ja czytałem instrukcję kilka razy, oglądałem film z nauczania rozgrywki i rozgrywałem próbne 2 rundy. Powinno wystarczyć. Nawet jak w ogóle nie przeczytacie instrukcji to i tak Was nauczę. Oczywiście jakieś drobne potknięcia mogą się zdarzyć, jak to zawsze przy pierwszej grze ;)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Jeszcze raz wielkie dzięki za wczorajszą rozgrywkę. Mam nadzieję, że uda nam się na stałe wprowadzić je do kalendarza, a grupa grających będzie się powiększać. :)
ODPOWIEDZ