[Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
lukslab

[Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: lukslab »

Witam

Są już spotkania w Gliwicach, Tychach, to pomyślałem - czemu nie miały by być na Zagłębiu? Osoby zainteresowane proszę o dopisywanie się do tematu. Wspólnie na pewno ustalimy jakieś miejsce i czas. Myślę że nie ma co wymyślać koła po raz drugi i najlepiej by było raz w tygodniu, w jakimś barze w godzinach wieczornych.

Czekam na odzew i pozdrawiam :)

Łukasz S.
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Amen »

Ja jestem jak najbardziej chętny! Tak jak moja grupa z którą gram co piątek ;)

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
lukslab

Post autor: lukslab »

To świetnie, że są pierwsze chętne osoby. Tak przy okazji w ile osób gracie ? Jakieś propozycje co do lokalizacji ? Zastanawiałem się nad Pubem Max w Będzinie, są tam duże stoły w jednej z sal. Chociaż sam bar nie jest idealny do planszówkowania.

Co do gier jakimi dysponuję, są to: Eufrat i Tygrys, Caylus, Blue Moon City, Robin Hood, Cash 'n' Guns, Neuroshima Hex, Monopoly, Magia i Miecz, GO. W każdej chwili mogę jeszcze pożyczyć Ścieżki Chwały, Twilight Struggle, Ticket to Ride.
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Amen »

Gramy zazwyczaj w czwórke. Odnośnie miejsca, to w Czeladzi jest bardzo przyjemny lokal "Domino" łatwy dojazd z Będzina za pomocą 42 :wink:
Z gier którymi dysponuje: http://tnij.com/6Wqh

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
lukslab

Post autor: lukslab »

W takim razie trzeba sprawdzić ten lokal :) Czy piątek jest jednynym dniem który Wam odpowiada do grania ? Czwartki/środy wchodziły by w grę?
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Amen »

Z mojej strony inne dni odpadają, mogę tylko w piątek.

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
lukslab

Post autor: lukslab »

Pomału coś się zaczyna dziać :)
Wczoraj (poniedziałek) odbyło się pierwsze spotkanie planszówkowe w pubie Zakręcona w Sosnowcu. Frekwencja na razie niewielka - 4 osoby, ale w żaden sposób nie przeszkodziło to w rozegraniu emocjonującej partii w Grę o Tron.
W następny poniedziałek około 16.30 najprawdopodobniej uda się zorganizować następne spotkanie w tym samym lokalu. Wszyscy są zaproszeni, więc liczymy, że ilość osób zacznie się systematycznie zwiększać :)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

A nie pasowałby komuś czwartek? W czwartki jestem w Sosnowcu i chętnie bym wstąpił na małe granie :)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Post autor: Apos »

Potwierdzam to co napisał lukslab, ponieważ sam brałem w tym udział :)

Dodam tylko, że lokal "Zakręcona" posiada wszystkie cechy jakie powinien posiadać pub planszówkowy - mało ludzi, spokój, duuuże stoły (na jednym w dwie planszówki jednocześnie można grać). Trochę słabe oświetlenie (kinkiety + świeczki na stołach), stwarza klimat, ale może też przeszkadzać. Lokalizacja - 5 min piechotą od centrum Sosnowca tzw. Patelni bądź pomnika Kiepury.

Van_Hoover, ten czwartek raczej odpada, ale pomyślimy nad tym w przyszłym tygodniu :) Na razie poniedziałek to pewny termin.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Amen »

Fajnie, że coś się zaczyna dziać w najbliższej okolicy :D
Może jakaś część grupy obecnej ostatnio, była by chętna do gry w piątki?

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

W piątki jakby się uprzeć też bym czasem mógł wpadać ale nie będę ukrywał, że czwartek mi jednak bardziej pasuje :wink: :roll:
Nie chodzi mi o całkowite podporządkowanie się pode mnie i zmianę terminu na czwartki. Tak po prostu fajnie by było jakby raz za czasu, powiedzmy jedno/dwa spotkania w miesiącu zrobić dodatkowo w czwartek.
Awatar użytkownika
ARKHAM12
Posty: 156
Rejestracja: 29 cze 2007, 16:10

Post autor: ARKHAM12 »

Chetnie bym wpadl/bysmy wpadli lub po prostu umowili sie z kims nowym na gre. Niestety pasowaloby mi tylko termin w dniach 17-20 grudnia(za granica aktualnie przebywam).

Michal
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: wojo »

Wiatm wszystkich,

Miesiąc temu przeprowadzilem się do Sosnowca i mam kilka pytań:

1. Czy są jakieś regralne spotkania (i/lub) miejsca gdzie można pograć w planszówki.
2. Czy jest jakiś sklep z planszówkami? Wiem że był Gamestation Zet ale zdaje się ze został zamknięty.
3. Jakieś inne okolo planszówkowe aktywności?

Bardzo blisko mam też do Jaworzna, jednak wszelkie okolice Sosnowca mogą być ciekawe.

Wdzięczny będę za wszelkie informacje.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Specter
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2008, 09:42
Lokalizacja: Las Upadłych Entów / Dąbrowa Górnicza

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: Specter »

Jestem z Dąbrowy i chętnie bym się pisał na jakieś granie, może nawet udałoby mi się skombinować 2-5 ludzi.
Zdawało mi się że w sosnowcu jest pewien sklep fantasy, jeśli go nie zamknęli to czemu nie tam się spotkać? Ostatecznie Katowice są niedaleko a w Bardzie chyba znajdzie sie miejsce. Tak czy inaczej jeśli uda się ustalić coś konkretnego byłym wdzięczny za jakieś konkretne info.
I am the master of my dimension
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: Silent »

Witam, zawsze możecie podjechać do Katowic do Śląskiego Klubu Fantastyki, coraz więcej ludzi w czwartki od 17 15 się pojawia:). Zapraszamy !!!
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: wojo »

Hej! Mialem nadzieje na coś bliżej niż Katowice :). Aczkolwiek jeżeli nic się nie znajdzie to może bym wpadł do Śląskiego Klubu Fantastyki. Do której zwykle gracie?
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: Amen »

Jeśli chodzi o sklep to najbliżej masz Barda w Katowicach. A jeśli chodzi o granie to oprócz ŚKFu możemy się umówić w Czeladzi lub sosnowcu gdzieś. Grupa z którą gram u siebie liczy od 3 do 5 osób więc nie ma problemu z graczami ;)

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: Cirrus »

Do oporu- zdaża się, że ludzie wychdzą koło północy, czego sam nie doświadczyłem, bo wychodze o 21.30... :?
Ale i tak jest genialnie :mrgreen:
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

Post autor: wojo »

Dzieki za informacje! Mialem nadzieje że w samym Sosnowcu jest jakieś stałe miejsce gdzie można pograć. Ale cóż może uda się coś stworzyć w przyszłości :)

Amen, dzięki za oferte pogrania. Jak tylko skończe przeprowadzke (i między innymi przeprowadze gry :) ) to odezwe się celem umówienia się.

Wpadne też napewno do Katowic. Poczytałem sobie o spotkaniach tam i wygląda to bardzo zachęcająco.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Widzę że temat dawno nie ruszany, spróbuję odświeżyć, czasy się zmieniają i coraz łatwiej znaleźć towarzystwo do grania :)
Tym bardziej że byłem wczoraj na Pionku i jestem dodatkowo naładowany pozytywnymi emocjami planszówkowymi ;)

Chciałbym zaprosić na nasze spotkania z grami w Sosnowcu.
Mamy małą grupkę względnie stałą osób (3-5 osób), spotykamy się raz w tygodniu u kogoś z graczy w domu, najczęściej w piątek, ale też czasami we wtorki/czwartki. Gramy głównie w lżejsze strategie (ostatnio Goa, Sankt Petersburg, Wysokie Napięcie) oraz gry imprezowe (Fasolki, Dobble). W stopce jest link do mojej kolekcji.
Jedyna uwaga dotyczy godzin, przeważnie zaczynamy około godziny 20:30, kończymy mniej więcej o północy.
Chętnie powitamy nowych graczy, zawsze możemy wytłumaczyć zasady, więc nie należy przejmować się nieznajomością danego tytułu. Średnio raz w miesiącu pojawia się coś nowego, wtedy też tłumaczymy i wyjaśniamy.

Zapraszam, proszę pisać na forum bądź pw, zawsze można przyjść, zobaczyć jak to wygląda, nie ma opłaty nie ma biletów :)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Odświeżam temat, najbliższe spotkanie w czwartek, może uda się dłużej posiedzieć z uwagi na wolny piątek :D
Na stole zapewne wyląduje coś nowego więc będzie tłumaczenie zasad :) i wszyscy będą mieli równe szanse.
Zapraszam
Awatar użytkownika
IronHawk
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2011, 18:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: IronHawk »

Gdzie zwykle gracie? Tzn w jakiej części Sosnowca :)
Ostatnio nie mam zbyt dużo czasu na wypady (od kilku m-cy jestem szczęśliwym tatą:D) ale może bym kiedyś znalazł czas. Jak babcia zostanie z przyszłym planszówkowiczem ;) to może nawet z żoną byśmy się skusili na jakąś partyjkę.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Przeważnie na Juliuszu, czasami Zagórze, niby kawałek, jednak samochodem to rzut beretem, jedna z planszówkowiczek biega czasami na tej trasie rekreacyjnie :)
Na Juliuszu najczęściej, tamtejsi gracze mają małe dzieci których nie mają z kim zostawić.
Zapraszam gorąco, w najbliższym czasie powinny pojawić się kolejne tytuły (po Mat-Handlu) : Nowa Era(widzę że znasz), Automobile, El Grande. Jeszcze w kolejce czeka Troyes.
Więcej na PW
Pozdrawiam
MArcin
piotrekd90
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2011, 14:07

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: piotrekd90 »

Witam. W jakie dni najczęściej gracie?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Przeważnie w czwartki(60%), czasami piątek(30%) a czasami wtorki (10%). Wszyscy pracujemy, niektórzy mają delegacje więc staramy się dobierać takie terminy aby jak największej ilości osób spasowało. Na chwilę obecną najbliższe granie szykuje się na czwartek. Jest duża szansa że będzie jeden nowy gracz który już się tutaj na forum odzywał. Więc zapraszam gorąco :)
ODPOWIEDZ