(Gdynia) Eurogranie (info w pierwszym poście)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

(Gdynia) Eurogranie (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Wątek poświęcony inicjatywie gdyńskich spotkań przy planszowych EuroGrach.

Inicjatywa wypaliła. GRAMY praktycznie co tydzień - od mniej więcej 17:00 do średnio 22:00.
Zazwyczaj grywamy we wtorki lub środy. Staramy spotykać się regularnie co tydzień, nawet pomimo braku odzewu na forum. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to warto dopytać o szczegóły spotkania. Wszelkie kwestie organizacyjne omawiane są na bieżąco, w sposób elastyczny do sytuacji, ludzi.

Obrazek

Warto obserwować ten wątek, bo doprecyzowujemy tu godzinę spotkania i nawet konkretyzujemy tytuły, w które chcielibyśmy zagrać (lub zagramy).

Tu znajduje się stale uaktualniania lista gier, w które już zagraliśmy

Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia - chociażby na próbę.

Logistyka:
Wyszło "w praniu", że rolę organizatorów (a raczej koordynatorów) wzięli na siebie:
ChlastBatem
dexete


Ta lista nie jest ani stała, ani zamknięta - będzie znakomicie, gdy kolejne osoby staną się stałymi bywalcami.... ale gdyby dzisiaj ktoś miał jakiś fajny pomysł co do grania, albo chciał się czegoś dowiedzieć, to najlepiej pytać właśnie tych osób.

Gdzie się spotykamy?

iGranie w Lochu
ul. Świętojańska 63, 81-931 Gdynia

oraz

Cyganeria
ul. 3 Maja 27, 81-001 Gdynia
Lokal znajduje się w rewelacyjnym miejscu pod względem skomunikowania, 3 minuty spacerkiem od SKMki w Gdyni Głównej, tyleż samo (albo nawet bliżej) od przystanków autobusowych do wszystkich dzielnic Gdyni.

Obrazek

Obrazek


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jako ciekawostka, ale przy okazji doskonała informacja o naszych gustach, wyniki głosowania stałych bywalców na grę roku Cyganerii :)
Głosowanie odbywa się z okazji każdej rocznicy naszych spotkań (styczeń):

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rok 2016:
Spoiler:
ZAPRASZAMY !!!
Ostatnio zmieniony 03 gru 2019, 09:30 przez ChlastBatem, łącznie zmieniany 20 razy.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

Ja, póki co, wciąż jestem w trybie znaku zapytania na premierowe spotkanie, bo w następnym tygodniu mam natłok obowiązków robotniczo-rodzinnych.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: Odi »

Fajnie, że granie w Gdyni sie rozwija :) Eurograczy zapraszam też od czasu do czasu na historyczno-wojenne wtorki w Caffe, bo i u nas eurogry czasem można uświadczyć. Wkrótce powinniśmy dostać "ładny" prototyp Odbudowy Warszawy do sprawdzenia, a to przecież euro pełną gębą :)
mana789
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2016, 17:59

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: mana789 »

Hej, mnie więcej w jakim przedziale wiekowym będzie ta grupa i czy będą tam sami mężczyźni?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

mana789 pisze:Hej, mnie więcej w jakim przedziale wiekowym będzie ta grupa i czy będą tam sami mężczyźni?
Jeśli chodzi o przedział wiekowy to postaramy się zmieścić w przedziale sugerowanym na pudełku :) Planszówki łączą pokolenia i wiek ma tu niewiele do gadania. A co do płci to nie wiem jak inni, ja może czasem z żoną przyjdę jak jej nie będzie kolidować z pracą. Nie mam nic przeciwko zachowaniu parytetu ale nic na siłę (w każdym razie ja nie przewiduję zmiany płci w tym roku) :P
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

lepiej niż lacki bym nie odpowiedział...
tym bardziej, że ciężko powiedzieć jaki jest/będzie skład grupy, bo z założenia jest otwarta...a ... jeszcze się nie spotkaliśmy / nie widzieliśmy...
.. jeśli uda nam się spotkać, a zwłaszcza jak uda nam się spotkać kilka razy, to będzie można powiedzieć coś dokładniej....

jeżeli dobrze dedukuję, że mana789 jesteś dziewczyną, to jeśli przyjdziesz, to już na pewno nie będą sami faceci :):):)
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

i przy okazji pytanie:
kto się wybiera w najbliższą środę??
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

Ja będę w tę środę. Jaka godzina? 19? 20?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

ChlastBatem pisze:Ja będę w tę środę. Jaka godzina? 19? 20?
Trochę późno. Ja jeszcze nie wiem czy będę. A jak będę, to od razu po pracy, czyli gdzieś tak około 17:04. Najlepiej do około 22:00. Ale konkretniej to będę wiedział dopiero w środę...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

Jak zaczniemy o 19 to do 22 się wyrobimy dwa razy. Nawet i wcześniej może się skończy zabawa. Na pierwszy raz proponuję ładnie się przywitać i raz w coś zagrać :wink:
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: surmik »

W tę środę chyba nie dam rady ale następnym razem jestem bardziej niż chętny :)
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

lacki2000 pisze:
ChlastBatem pisze:Ja będę w tę środę. Jaka godzina? 19? 20?
Trochę późno. Ja jeszcze nie wiem czy będę. A jak będę, to od razu po pracy, czyli gdzieś tak około 17:04. Najlepiej do około 22:00. Ale konkretniej to będę wiedział dopiero w środę...
dla mnie 17:04 jest idealna ale na 19tą też dam radę... (BTW: Chlast :) - na 17tą nie dasz rady czy uważasz, że bez sensu tak wcześnie)
nie wiem czy z odpowiedzi mogę wnioskować, że jutro będzie nas 3ech??
jeśli tak, to lacki2000 wielka prośba, gdybyś dzisiaj dał już znać czy dasz radę być jutro - bo w zależności od tego czy zaczynamy 17ta czy 19ta to mój plan dnia będzie wyglądał zupełnie inaczej.
surmik pisze:W tę środę chyba nie dam rady ale następnym razem jestem bardziej niż chętny :)
akurat w kolejną środę na pewno nie mogę, ale zainteresowanych jest więcej niż widać to w wątku (dostałem info na PW) - więc jest szansa, że to granie stanie się cykliczne, więc liczę że wkrótce razem zagramy :)

no i najprzyjemniejszy temat :)
w co gramy jutro??
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

cezaras pisze:to lacki2000 wielka prośba, gdybyś dzisiaj dał już znać czy dasz radę być jutro - bo w zależności od tego czy zaczynamy 17ta czy 19ta to mój plan dnia będzie wyglądał zupełnie inaczej.
Postaram się dziś wszystko zaplanować ale nie chcę was zawieść, że np. powiem że nie przyjdę a przyjdę :P
A czy Cyganeria wie, że taka banda planszoholików się tam pojawi i będzie coś rozstawiać na stołach?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

lacki2000 pisze:
cezaras pisze:to lacki2000 wielka prośba, gdybyś dzisiaj dał już znać czy dasz radę być jutro - bo w zależności od tego czy zaczynamy 17ta czy 19ta to mój plan dnia będzie wyglądał zupełnie inaczej.
Postaram się dziś wszystko zaplanować ale nie chcę was zawieść, że np. powiem że nie przyjdę a przyjdę :P
A czy Cyganeria wie, że taka banda planszoholików się tam pojawi i będzie coś rozstawiać na stołach?
pewno nie wie :)
ale ta "banda" to 3 osoby raptem :) (przynajmniej tak to dzisiaj wygląda)
Cyganeria to świetna miejscówa lokalizacyjnie - ale nie potrafimy chyba jeszcze nic powiedzieć jak pasuje do giercowania
zakładam, że jutro sprawdzimy :)
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: kisio »

Od której zaczynacie/my? Ta 19 brzmi całkiem nieźle :)
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

19ta na pewno :)

a jeśli będą chętni na 17tą, to na pewno możemy przymierzyć tak, żeby ok. 19ej zacząć drugą grę :)
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: kisio »

Ok to będę o 19. Mam coś ze sobą zabrać?
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

Mam coś ze sobą zabrać?
wstępnie rozmawialiśmy z ClastemBatem o Nowych Pokoleniach - troszkę się obawiam tylko czy stoły w Cyganerii są przystosowane do takich obszernych gier :)
ale na pewno wezmę :)

i kombinuję co jeszcze :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

To ja jutro będę około 17:04. Ktoś jeszcze będzie o tej godzinie? Bo nie chce mi się czekać dwóch godzin :P Coś mam wziąć ze swej skromnej kolekcji?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

w takim razie też będę o 17ej
(i na wszelki wypadek wezmę coś o chodzi na dwie osoby: 7 cudów - pojedynek?? Notre Dame??)
a o 19ej liczymy na posiłki :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

cezaras pisze:(i na wszelki wypadek wezmę coś o chodzi na dwie osoby: 7 cudów - pojedynek?? Notre Dame??)
a o 19ej liczymy na posiłki :)
Spoko, nie grałem w żadną z nich więc coś tam wybierz albo weź obie :P A z posiłków może być pizza :]
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

Proponuje aby na start zagrać w coś co zajmuje mało miejsca na stole aby od razu nie rozkładać się jak u siebie... jeszcze nas wygonią :lol:

Ja postaram się wpaść też na 17:00 ale jak nie dam rady to będę o 19. Wezmę z dwie gry i pewnie coś z naszego wspólnego zbioru wybierzemy (bo każdy pewnie coś weźmie).
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

ChlastBatem pisze:Proponuje aby na start zagrać w coś co zajmuje mało miejsca na stole aby od razu nie rozkładać się jak u siebie... jeszcze nas wygonią :lol:
daleki jestem od tego, żeby wymagać od właścicieli/obsługi by nas hołubili czy samodzielnie "przejmować" lokal
ale jeśli okaże się, że gry im nie podchodzą (psują image czy atmosferkę) - do czego mają absolutne prawo - to fajne jak będziemy o tym wiedzieli od razu, żeby przed kolejnym spotkaniem popatrzeć za inną miejscówą
ChlastBatem pisze: Ja postaram się wpaść też na 17:00 ale jak nie dam rady to będę o 19. Wezmę z dwie gry i pewnie coś z naszego wspólnego zbioru wybierzemy (bo każdy pewnie coś weźmie).
mam dzisiaj ze sobą całą torbę gierek (wiem, że to bez sensu :roll: , ale tak się już przyzwyczaiłem :P )
i tak:

- Nowe pokolenia (nie grałem a bardzo chciałbym spróbować - niestety wszyscy mówią, że zajmuje mnóstwo miejsca, więc może nie być warunków)

- Kraftwagen (grałem kilka razy - bardzo dobra, średniociężka, niedoceniana gra Cramera, tego od Glen More czy Helvetii)

- karciany Peloponnes (nie grałem :)
zresztą w wersję pełnoprawną też nie - ale recenzje są ciekawe (Tomowi Vasselowi się nie podobało, ale z powodów, dla których uznałem, że gra jest ciekawa),
Można kupić za bezcen na Rebelu (49 PLN) - więc warto spróbować.
No i -last but not least - zajmuje bardzo mało miejsca

- Notre Dame - bo świetnie chodzi na 2 i 3 osoby

oraz fillerki (karciane, więc też nie potrzebują wiele miejsca - a zawsze się sprawdzają):
- High Society
- For Sale
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: kisio »

Czytać instrukcję do Kraftwagen czy Nowych pokoleń? Może i dam radę obie.
Pan_Kracy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:57

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: Pan_Kracy »

Nie jestem pewien ile posiedzę, ale też zamierzam zjawić się o 17
ODPOWIEDZ