(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

kaszkiet pisze:Zadałem jednemu z moderatorów pytanie o możliwość utworzenia dla nas podforum.
Nie wiadomo czy to się uda, ale nie otrzymałem jednoznacznego "nie" :)
Super! :-)
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kmd2000 »

Hej, dwa szybkie pytanka:
- gracie w inne dni niż czwartki?
- przygarniacie przybłędy?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

kmd2000 pisze:Hej, dwa szybkie pytanka:
- gracie w inne dni niż czwartki?
- przygarniacie przybłędy?
Tak i tak.
Czwartki to stały termin na większe spotkanie, a w pozostałe dni, zazwyczaj w mniejszym składzie, umawiamy się na bieżąco.
Ostatnio przewijają się wtorki i jakiś dzień weekendowy, można też samemu coś zaproponować.
Zapraszamy!

Przy okazji, nie mnożąc postów, uzupełniłem dane dotyczące KS Western Legends.
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kmd2000 »

Świetnie - to ja z chęcią piszę się na średnie/ciężkie euro lub jakieś ciekawe trashe :wink:
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

a moze tomasch bys wrzucil linka na 1 stronie tego watku, zeby sie nie gubil w morzu innych postow? :) dlaczego tomasch? Bo napisal tu jako 5 w historii i najszybciej da sie jego post znalezc na 1 stronie :mrgreen:
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: azz »

Mario_Max pisze:
azz pisze:Wręcz odwrotnie. Myślę, że byłoby stosunkowo dużo chętnych, ale rozłożenie Zimnej Wojny, Rebelii i puff... Duży stół zajęty przez 4 osoby.
Mateusz, nie będziemy szaleć, raczej nie Pola Arle ;) a np Sztuka Wojny czy małe Agricola,Kawerna czy LeHavre itp
To nie są gru 2-osobowe, ale jakieś popierdółki ; )

Będzie można próbować w nie grać tu.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

Tytuły gier 2os jakie się przewijały to póki co faktycznie jakieś brzdące, bez ryzyka, że jeden stół przejmą dwa duety. Ewentualnie na jeden czwartek miesiąca można się wynieść do Bisona czy gdziekolwiek, gdzie mają większe stoły :roll:

Co do formy grania dwuosobowego, nie miałem wrażenia, że ma to być jeden czwartek na wyłączność, tylko opcja "dla chcących" - a pozostali siadają sobie do gier jak co tydzień. Osobna sprawa, że na dowolną grę można się umówić na dowolne spotkanie, jeśli ktoś chce mieć to sformalizowane "jednym czwartkiem miesiąca" to mi to ryba.
W każdym razie najłatwiej popyt na dwuosobówki i drugą kwestię zmierzy się prostą ankietą.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: roadrunner »

ENDryu pisze:a moze tomasch bys wrzucil linka na 1 stronie tego watku, zeby sie nie gubil w morzu innych postow? :) dlaczego tomasch? Bo napisal tu jako 5 w historii i najszybciej da sie jego post znalezc na 1 stronie :mrgreen:
Kłopot z odkopaniem linki - powinno szybko wyskoczyć z podpowiedzi po wpisaniu liter "do"/"doc" w adres.
Badyl pisze:W sumie mi się to przyda tylko i wyłącznie do zaspokojenia swojej ciekawość, ile razy dana gra była odpalana w ciągu roku i kto ile razy w nią grał.
+1
Klos pisze:Nawet jesli bedzie z niego korzystac 5 osob a reszta uzna ze nie potrzebuje - i tak uwazam go za swietna rzecz.
Takie podejście lubię.

Skoro kwestia na co komu statsy :D wygląda na ostatecznie zamkniętą, można coś więcej pouzupełniać.

@Wstawki Pawła:
Uważam, że tak wygląda znacznie lepiej. Podobnie mógłby wyglądać docelowo cały layout pliku. Na ten moment sugeruję przepisać zawartość początkowych zakładek "Kickstarter" i "Handel", i na stałe zastąpić je pawłowymi. Zostawiam do omówienia.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Bartek O
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:23

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Bartek O »

Ankieta do gier dwuosobowych to niezły pomysł[emoji4]

Dwuosobowki mają tą przewagę ze łatwo się umówić na konkretna grę i godzinę, dwie osoby się umawiają i grają[emoji4] RR ma rację, Bizon ma do tego lepsze stoły. Można zrobić tak, że kto na Rebelie, Zimną albo Summ Wars to do Bizona, a reszta normalnie w Vyceska i wszyscy będą zadowoleni[emoji4]

Z drugiej strony skoro są chętni na grę dwuosobową to nie ma co czekać na oficjalny termin tylko trzeba się umawiać we dwóch i grać[emoji16]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Del
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 14:05 przez PytonZCatanu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Drek pisze:Nawiązując do poprzednich pomysłów racjonalizatorskich z cyklu Vyceska Team - Dokąd zmierzasz, chciałbym zaproponować żeby jeden dzień w miesiącu był dniem gier 2-osobowych. Sam chętnie bym zagrał w Zimną Wojnę, czy A Few Acres of Snow........
Kaszkiet, jak pamiętam, chciał nas nauczyć grać w Summoners Wars.
Co Wy na to?
A może jakiś element rywalizacji i jakiś kameralny turniej, w ramach naszej grupy, w tytuł który wspólnie ustalimy.....może właśnie rzeczony Summoners Wars.....?
roadrunner pisze:Co do formy grania dwuosobowego, nie miałem wrażeniaże ma to być jeden czwartek na wyłączność, tylko opcja "dla chcących" - a pozostali siadają sobie do gier jak co tydzień. Osobna sprawa, że na dowolną grę można się umówić na dowolne spotkanie, jeśli ktoś chce mieć to sformalizowane "jednym czwartkiem miesiąca" to mi to ryba.
Bartek O pisze:Z drugiej strony skoro są chętni na grę dwuosobową to nie ma co czekać na oficjalny termin tylko trzeba się umawiać we dwóch i grać[emoji16]
Chętnie. Tylko pójdź za mnie do pracy, załatw obowiązki w domu, napraw to i tamto, załatw to i tamto....

Powtarzalne Czwartki są fajne, bo pozwalają nawet zabieganym osobom wykroić trochę czasu. A tak z idei zaproponowanej przez Dreka zostaje tylko "jak chceta to się umówta, najlepiej nie w czwartek i najlepiej nie w Vycesce"... :?
Bartek O
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:23

[Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Bartek O »

PytonZCatanu pisze:
Drek pisze:Nawiązując do poprzednich pomysłów racjonalizatorskich z cyklu Vyceska Team - Dokąd zmierzasz, chciałbym zaproponować żeby jeden dzień w miesiącu był dniem gier 2-osobowych. Sam chętnie bym zagrał w Zimną Wojnę, czy A Few Acres of Snow........
Kaszkiet, jak pamiętam, chciał nas nauczyć grać w Summoners Wars.
Co Wy na to?
A może jakiś element rywalizacji i jakiś kameralny turniej, w ramach naszej grupy, w tytuł który wspólnie ustalimy.....może właśnie rzeczony Summoners Wars.....?
roadrunner pisze:Co do formy grania dwuosobowego, nie miałem wrażeniaże ma to być jeden czwartek na wyłączność, tylko opcja "dla chcących" - a pozostali siadają sobie do gier jak co tydzień. Osobna sprawa, że na dowolną grę można się umówić na dowolne spotkanie, jeśli ktoś chce mieć to sformalizowane "jednym czwartkiem miesiąca" to mi to ryba.
Bartek O pisze:Z drugiej strony skoro są chętni na grę dwuosobową to nie ma co czekać na oficjalny termin tylko trzeba się umawiać we dwóch i grać[emoji16]
Chętnie. Tylko pójdź za mnie do pracy, załatw obowiązki w domu, napraw to i tamto, załatw to i tamto....

Czwartki są fajne, bo pozwalają nawet zabieganym osobom wykroić trochę czasu. A tak z idei zaproponowanej przez Dreka zostaje tylko "jak chceta to się umówta, najlepiej nie w czwartek i najlepiej nie w Vycesce"... :?
Ale po co się od razy denerwować i licytować kto ma jak mało czasu[emoji4] Wątpliwości co do Vyceski nie wyszły od Karola ani ode mnie. Jeżeli będzie zainteresowanie to będziemy działali w czwartki. Na razie rozmawiamy o pomyśle [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dyziak
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:18

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Dyziak »

Vyceska, czwartek - 15.02.2018
[jest rezerwacja]

1. Tomasch 18.00 - Wezmę Gildie Londynu, Rising Sun, Wiertła Skały Srały
2. Pyton, 18.00 - Chętny na: Rising Sun [!!!] Rialto [!!] Alien Artifacts [!]. Wezmę w rezerwie K2 i Imperial2030 [jeśli nie wypali RS]. Cyklady+dodatki 22.02.2018?
3. white_babirusa 18:00 - wezmę Calimala, Studium w Sz., chętnie Wiertła
4. Bartek O. 18.00 - jeśli jest Rising Sun to się zapisuje w ciemno
5. Klos 18.00 - Rising Sun
6. Roadrunner 18:00 - Rising Sun, Studium w Szmaragdzie
7. Tarkwiniusz 20-20.30 - wezmę alien artifacts, Najeźdźcy z północy. Chętnie zagram w studium w szmaragdzie.
8. Drek 18:30 - Studium w Szmaragdzie KONIECZNIE!!!!!
9. Mario 18.00-Najeźdźcy z północy,Rialto,Wiertła. Pytonie może Imperial ?
10. kaszkiet 20:00 - wezmę Agricola, Broom Service, Tikal, Mexica, Priests of Ra (mój najnowszy Knizia). Zagram też w inne rzeczy, choć może nie w Wiertła i K2.
11. Badyl 18:00 - Rising Sun - jak da radę. Chętnie Wiertła, Wezmę Cyklady z dodatkami / Scythe (się zastanowie) Keypera, Wiek Pary...
12. Dyziak 18:00 - chętnie Rising Sun (tak wiem, że raczej niemożliwe) , Scythe, Wiek Pary, Studium w Szmaragdzie, Rialto, może wezmę coś mniejszego na filler.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Mam już odpowiedź w kwestii podforum i pewna opcja istnieje.
Przegadamy wieczorem, bo pewnie by wyszło trochę pisania.
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: jedrek »

Vyceska, czwartek - 15.02.2018
[jest rezerwacja]

1. Tomasch 18.00 - Wezmę Gildie Londynu, Rising Sun, Wiertła Skały Srały
2. Pyton, 18.00 - Chętny na: Rising Sun [!!!] Rialto [!!] Alien Artifacts [!]. Wezmę w rezerwie K2 i Imperial2030 [jeśli nie wypali RS]. Cyklady+dodatki 22.02.2018?
3. white_babirusa 18:00 - wezmę Calimala, Studium w Sz., chętnie Wiertła
4. Bartek O. 18.00 - jeśli jest Rising Sun to się zapisuje w ciemno
5. Klos 18.00 - Rising Sun
6. Roadrunner 18:00 - Rising Sun, Studium w Szmaragdzie
7. Tarkwiniusz 20-20.30 - wezmę alien artifacts, Najeźdźcy z północy. Chętnie zagram w studium w szmaragdzie.
8. Drek 18:30 - Studium w Szmaragdzie KONIECZNIE!!!!!
9. Mario 18.00-Najeźdźcy z północy,Rialto,Wiertła. Pytonie może Imperial ?
10. kaszkiet 20:00 - wezmę Agricola, Broom Service, Tikal, Mexica, Priests of Ra (mój najnowszy Knizia). Zagram też w inne rzeczy, choć może nie w Wiertła i K2.
11. Badyl 18:00 - Rising Sun - jak da radę. Chętnie Wiertła, Wezmę Cyklady z dodatkami / Scythe (się zastanowie) Keypera, Wiek Pary...
12. Dyziak 18:00 - chętnie Rising Sun (tak wiem, że raczej niemożliwe) , Scythe, Wiek Pary, Studium w Szmaragdzie, Rialto, może wezmę coś mniejszego na filler.
13. Jędrek 18:00 - Wiertła, Calimala, Najeźdźcy
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

No to wczorajsza lista sie zakonczyla :D

Wiec pytanie mam, czy ktos gra dzisiaj lub jutro?
Bartek O
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:23

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Bartek O »

Klos pisze:No to wczorajsza lista sie zakonczyla :D

Wiec pytanie mam, czy ktos gra dzisiaj lub jutro?
Wlanie o tym przed sekundę rozmawiałem z Pawłem[emoji4]

Także dwie osoby na sobotę[emoji4] (Paweł i Ja)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Granie sobota od 15 oporowo! Kto się pisze?
Vyceska? - jeżeli tak to przyda się rezerwacja. Jak nie to może Bison Pub?

1. pawelacb 15:00 - Mogę zabrać coś z Project Gaja, Viticulture z dodatkiem, The Gallerist, Terra Mystica, Lords Of Xidit. Bardzo chętnie zagram w jakieś euro, lub kilka, lub cokolwiek fajnego. Priorytet: Rasing Sun.
Bartek O
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:23

[Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Bartek O »

pawelacb pisze:Granie sobota od 15 oporowo! Kto się pisze?
Vyceska? - jeżeli tak to przyda się rezerwacja. Jak nie to może Bison Pub?

1. pawelacb 15:00 - Mogę zabrać coś z Project Gaja, Viticulture z dodatkiem, The Gallerist, Terra Mystica, Lords Of Xidit. Bardzo chętnie zagram w jakieś euro, lub kilka, lub cokolwiek fajnego. Priorytet: Rasing Sun.
2. U mnie też opór i też Rising Sun to też priorytet bo wczoraj się nie udało[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

o proszę, chyba już wiem co potencjalnie będę robił w sobotę jak inne plany nie wypalą :mrgreen:

Przy okazji: za tydzień jest nocne grani w Vycesce: https://www.facebook.com/events/602491410088602/
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Tarkwiniusz »

Ja bym też cosik zagrał dzis/jutro. Może się tym razem uda. Dziś od 20? Jutro od 13? Coś z tego. Oczywiście jeszcze z żoną musiałbym to przegadać.

Co do 2osobowek to może "noc planszówek w Vyczesce" to dobry termin?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

pawelacb pisze:Granie sobota od 15 oporowo! Kto się pisze?
Vyceska? - jeżeli tak to przyda się rezerwacja. Jak nie to może Bison Pub?

1. pawelacb 15:00 - Mogę zabrać coś z Project Gaja, Viticulture z dodatkiem, The Gallerist, Terra Mystica, Lords Of Xidit. Bardzo chętnie zagram w jakieś euro, lub kilka, lub cokolwiek fajnego. Priorytet: Rasing Sun.
2. Mario and son 15.00- duża szansa ,że będę.


Tomasz szacun za przytachanie wczoraj Rising Sun , było zacnie :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

1: dno, Monopoly i kółko i krzyżyk
2-3: zła gra, nigdy więcej
4-5: kiepska gra, ale nie żałuje ze zagrałem
6-7: dobra gra, zagram rewanż
8-9: świetna gra, mogę grać kilka razy pod rząd
10: ideał.



Rising Sun - 8.0/10.0

Krótko, bo nie mam czasu dziś. Kto nie zagrał, niech żałuję, wcale nie było ciężko, gra poszła płynnie.

Wydanie bardzo ładne, gra dobra, ale na razie bez efektu wow. Warto jednak zagrać ponownie, bo dopiero lizneliśmy możliwości. Po kilku grach wydanie przestanie robić już takie wrażenie, mechanika będzie lepiej opanowana, więc wtedy okaże się, czy ocena wzrośnie do 8.5 czy spadnie do 7.5. Fajny element to zakładanie sojuszu i próba współpracy w parach 2x2 w danej rundzie (jak w brydżu) .

Gra składa się z Blood Rage 50%, Gra o tron 10%, Szogun 10%, Wypasione wydanie 30%

Ps. Ale różowi wojownicy ninja...? ;-)
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

PytonZCatanu pisze:Rising Sun - 8.0/10.0

Gra składa się z Blood Rage 50%, Gra o tron 10%, Szogun 10%, Wypasione wydanie 30%
A w ilu procentach BR sklada się z wypasionego wydania, i jak to rzutuje na powyższe;)?


Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Dyziak
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:18

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Dyziak »

Jakby co dziś mi się zwolnił wieczór i gdyby ktoś chciał do mnie wbić na planszówkę na 20.10 to zapraszam, piszcie na prv to przekażę adres. A jeśli chodzi o jutro to dopiero jutro z rana będę wiedział czy dam radę, ale też bym polował na zagranie w Rising Sun.
ODPOWIEDZ