(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Daniel_FCB
Posty: 29
Rejestracja: 25 sty 2014, 17:21

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Daniel_FCB »

Vyceska, piatek, 20 pazdziernika
1. Klos 18.00 - Nexus Ops, Warband Against The Darkness, Spheres of Influence, Bootleggers, Shogun - dajcie znac co mam wziasc
2. Marcel 20:00 - wezmę Grę o tron z dodatkami, Lords of Waterdeep z dodatkiem, Race for the galaxy i Quarriors (poza tym chętny na Szoguna i Eldritch Horror)
3. azz 20.00 - wezmę coś z pary cięższego euro - Trickerion i/lub Dominant Species. Ciągnie mnie w kierunku jednego ciężkiego euro + jednej przygodówki (EH, Marta Zima)
4. Tomasch 20.00 - najchętniej Dominant i EH, wezmę jakieś maleństwa półgodzinne
5. Badyl 20:00 - chętny na Trickerion (azz bierz ;) ) + jedna przygodówka - Martwa Zima / EH + na początek Kraken chce Scythe rozłożyć. Jak nie będzie to kolidować z Trickerion, to siadam ;)
6. Dyziak 20.00 - wezmę Patchistory i GWT z dużych, z krótszych może Roll for the galaxy i Osadnicy narodziny Imperium. Z chęcią poza nimi: Lewis & Clark, Orlean, Zamki Burgundii (czy ktoś ma?), Martwa Zima, Dominant Species
7. Wstępnie jestem 18:40, nic nie mam. Chętnie w ciężkie euro. mogę spróbować Dominant Species bo podobno świetne. Chętnie zagram w Shoguna.
8. kaszkiet 20:00 - wezmę Agricola, Automania, Suburbia, Kosmiczne Spotkania, Broom Service i coś mniejszego. Usiadłbym do: Trickerion, Scythe, Dominant Species, GWT.
9. Daniel FCB 20:00 - nic nie biprę, chętny na GoT albo jakieś euro ;)
*
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet
*
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co"
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Dyziak pisze: 5. Badyl 20:00 - chętny na Trickerion (azz bierz ;) ) + jedna przygodówka - Martwa Zima / EH + na początek Kraken chce Scythe rozłożyć. Jak nie będzie to kolidować z Trickerion, to siadam ;)
6. Dyziak 20.00 - wezmę Patchistory i GWT z dużych, z krótszych może Roll for the galaxy i Osadnicy narodziny Imperium. Z chęcią poza nimi: Lewis & Clark, Orlean, Zamki Burgundii (czy ktoś ma?), Martwa Zima, Dominant Species
2:1 dla DS i 3:1 na EH ;)
Dyziak- znajdzie się wszystko, tylko ten piątek robi się krótki;)


Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Badyl pisze: Każdy wczoraj miał szansę na wygraną i to właśnie lubię w tej grze, bo nie można być pewnym zwycięstwa. Może ono Ci zostać wyrwane w ostatnim ruchu w grze.
To prawda, trudno mi sobie wyobrazić taką katastrofę, po której gracz nie miałby nawet cienia nadziei na końcowy sukces/
Badyl pisze:No i wczorajsza bitwa 8x8.. uważam, że była jednym z głównych punktów w grze, które przyczyniły się do zwycięstwa Pytona :)
Oczywiście, że tak, po to "hodowałem orki w Isengardzie" przez pierwszą 1/3 gry ;)

Dodam od siebie, że byłem pewien, że wjadę na pewniaka [sygnałem do ataku dla mnie był wymarsz części twoich wojsk na północ - Tytana i żołnierza, oraz pojawienie się Hadesa], a nie przewidziałem tego ile jeszcze jednostek możesz dokupić [szczególnie ten potwór o sile 2x]. Stąd jak przykoksowałeś obrońców, to miałem niewyraźną minę... Azziusz wie, że nie lubię atakować, kiedy nie jestem pewien wyniku :D , a tam po prostu zdecydowały kości. Choć właśnie Hades zachęcał mnie do ataku pomimo braku pewności - ja traciłem nieumarłych, ty regularne jednostki. W razie porażki wycofanie się do mojej "twierdzy" i atak na pozostałości w kolejnych rundach ;)

Myślalem też o wyprawie na północ statkami, ale kraken azziusza rozwiał moje wątpliwości ;)
Badyl pisze:Za ok miesiąc rozkładamy znowu, koniecznie z Tytanami !
I Hadesem ;) Podoba mi się ten Bóg - urozmaica rozgrywkę, zachęca do podejmowania rozstrzygających ataków w odpowiednim momencie.
Mario_Max pisze: - The Godfather - 8.5/10
- Imhotep - 8/10

Chętnie kiedyś się dosiądę do którejś z nich ;)
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Vyceska, piatek, 20 pazdziernika
1. Klos 20.00 - Bootleggers
2. Marcel 20:00 - wezmę Grę o tron z dodatkami, Lords of Waterdeep z dodatkiem, Race for the galaxy i Quarriors (poza tym chętny na Szoguna i Eldritch Horror)
3. azz 20.00 - wezmę coś z pary cięższego euro - Trickerion i/lub Dominant Species. Ciągnie mnie w kierunku jednego ciężkiego euro + jednej przygodówki (EH, Marta Zima)
4. Tomasch 20.00 - najchętniej Dominant i EH, wezmę jakieś maleństwa półgodzinne
5. Badyl 20:00 - chętny na Trickerion (azz bierz ;) ) + jedna przygodówka - Martwa Zima / EH + na początek Kraken chce Scythe rozłożyć. Jak nie będzie to kolidować z Trickerion, to siadam ;)
6. Dyziak 20.00 - wezmę Patchistory i GWT z dużych, z krótszych może Roll for the galaxy i Osadnicy narodziny Imperium. Z chęcią poza nimi: Lewis & Clark, Orlean, Zamki Burgundii (czy ktoś ma?), Martwa Zima, Dominant Species
7. Wstępnie jestem 18:40, nic nie mam. Chętnie w ciężkie euro. mogę spróbować Dominant Species bo podobno świetne. Chętnie zagram w Shoguna.
8. kaszkiet 20:00 - wezmę Agricola, Automania, Suburbia, Kosmiczne Spotkania, Broom Service i coś mniejszego. Usiadłbym do: Trickerion, Scythe, Dominant Species, GWT.
9. Daniel FCB 20:00 - nic nie biprę, chętny na GoT albo jakieś euro ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Wygląda na to, że powoli mogę potwierdzać dziś.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za granie wczoraj!
Dłuższe opisy/relacje może później uda mi się sklecić.
Bootleggers mi nie podeszli zupełnie i gra ma dla mnie dużo wad.
Na czele jest jej straszliwa długość.
Natomiast niechcący zorientowałem się, że jest jedna zasada, która długość gry nieco skraca (choć nie tak jak bym sobie życzył).
Z komentarza na BGG:
In the first game we played I missed the rule that says the game ends in the round when one player has more than $100k
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Starszy wyszedł, młodszy zasnął, mam chwilę :)

Krótkie wrażenia z gier czwartkowych i piątkowych.

Via Nebula - przyjemnie się grało. Szybkie. sprawne pick up and deliver, gdzie próbujemy skorzystać na tym co zrobią przeciwnicy i nie dać im za wiele korzyści swoimi akcjami. Zabrakło mi jednak jakiejś iskry. Po zbudowaniu budynku wykonuje się zapisaną na nim akcję - problem w tym, że te akcje są mało ciekawe. Nie można za bardzo zrobić jakiegoś kombosa, czy nagle odwrócić sytuacji na planszy. Raczej to takie małe bonusiki.
Dla mnie ta gra to dobra baza na jakiś mocno urozmaicający dodatek, który mógłby wprowadzić dużo nowych ciekawszych budynków (bo i szybko się zaczęły powtarzać) i np. jakieś specjalne zdolności dla graczy.
Sam nie będę jej proponować, ale jak ktoś będzie miał ochotę zagram bez problemu, bo to krótka piłka, a w dodatku bardzo ładnie wyglądająca - 6/10

Imhotep - grałem w to drugi raz i utwierdziłem się w opinii, że to dobry filler, czy gra na ostatnie 20-30 minut wieczoru. Decyzje są dość proste, ale nieoczywiste, bo cały czas próbujemy przechytrzyć się nawzajem. To jest dość mała gra z przerośniętym pudełkiem, które może wywołać inne oczekiwania wobec gry niż on je zapewni. Warto dać jej szansę - 7/10

Great Western Trail - tutaj też grałem drugi raz i podobało mi się bardziej niż za pierwszym. Jak na swoją średnio-ciężką wagę tury mogą iść bardzo sprawnie. Sporo mechanizmów, niektóre nieco wydumane, choć nie tak bardzo jak się to wydaje przy pierwszej rozgrywce. Dużo dróg do zwycięstwa i każdy może sobie obrać wręcz swój własny styl gry. Interakcji jest mało i zazwyczaj wolę żeby było jej więcej, ale od czasu do czasu lubię zagrać w tego rodzaju eurasa i GWT jest bardzo dobrym wyborem w tej kategorii - wzrost z 7 do 8/10

No i Bootleggers - nie powiem, wymęczyłem się. Jak dla mnie ta gra trwa nie dwa, a trzy razy za długo. Gdyby była na 45 minut do godziny, to bym się fajnie bawił. Ale przez ten długaśny czas z grubsza robimy w kółko to samo, a końca za bardzo nie widać.
Nie podobało mi się kilka rzeczy:
- karty akcji do wyboru - w drugiej połowie gry za dużo było tam takich, które były totalnie bezużyteczne (jak dobieranie nowych ludków z pudełka) - zdarzało się, że 3 z 5 do wyboru były zupełnie nieinteresujące. W przeciwieństwie do Kosmicznych Spotkań na ręku masz 1-2 karty i nie masz zbyt szerokiego pola manewru co by tu z nimi zrobić. A nowe dochodzą ślamazarnie wolno.
W takim El Grande, który korzysta z podobnego mechanizmu (zagrana inicjatywa decyduje o kolejności wyboru kart akcji) z prawie każdą kartą można zrobić coś ciekawego. Ktoś coś podbierze, wybieramy inną i też możemy nieźle namieszać. Tutaj czasem też tak jest, ale najczęściej nie.
- losowość - zazwyczaj mi nie przeszkadza. Ale tutaj jak nic się nie wyprodukuje, nic z tym nie zrobisz. Jak nie będzie popytu w barze, so którego przyjechałeś, nic z tym nie zrobisz. Wspomniane wcześniej karty - zostaną 3 ochłapy, nic z tym nie zrobisz. I w każdej z tych sytuacji stoisz w miejscu podczas gdy inni odjeżdżają. Brakuje mi tu jakiejś możliwości zarządzania tą losowością.
- negocjacje - tutaj to może mniejszy problem z grą, a większy ze mną, ale nie podobały mi się one ze względu na to, że były raczej zastraszaniem niż negocjacjami (jest to zgodne z tematem gry, nie zaprzeczam). Ciekawsze i bardziej angażujące jest dla mnie, gdy kilku graczy uczestniczących w negocjacjach może na nich zyskać, a nie tylko jeden.
- brakowało mi tu też jakiejś spektakularności, możliwości nagłego odkucia się, jakichś zaskakujących rozstrzygnięć i zwrotów akcji.
Moim zdaniem ta gra już się nieco zestarzała i przydałoby się jej jakieś odświeżenie z nowymi zasadami. Obecnie zdecydowanie mi nie leży - 3/10
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Dla mnie Bootleggers zrobił nieco gorsze wrażenie, niż za pierwszym razem (w przeciwieństwie do Kosmicznych Spotkań, które ciągle podobają mi się tak samo), ale to wciąż zabawa na 8.0/10.

Część zarzutów kaszkieta rozumiem, ale wydaje mi się, że łatwo je wyeliminować:

-zapomniana zasada, że gramy do 100 $ (dynamiczna gra, chętniej używamy karty, krócej gramy)
-rezygnacja lub modyfikacja zasady policjanta, inaczej może wykluczyć gracza z gry
-dodatek, który jak czytałem na BBG , wprowadza nowe karty, z których wszystkie są kartami zwiększającymi interakcje między graczami.

I wtedy robi się przyjemna przygodówka / gangsterka :-)
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: mement0 »

Hej a jak to było z wczorajszym eventem z tego co się zorientowałem było to tylko okazjonalne granie w dużej sali- czy są to imprezy cykliczne tylko ze zarazem co jakiś czas w innej knajpce ? Macie jakieś info na ten temat :)) a drugie pytanie jak oceniacie grę Scythe jakie wrażenia po graniu :)?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Są to imprezy cykliczne z tego co wiem.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz pewnie tutaj - https://www.facebook.com/events/529590820719800

A co do Scythe to chyba nikt "od nas" wczoraj z Tobą nie grał, niemniej ci co grali wcześniej w większości mają wrażenia pozytywne lub nawet lepsze :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Cluedo Harry Potter

Mam 2 chrzesnice w wieku 11 i 12 lat. Grają w tę prostsze planszówki, znają smallWorld I Colt Express. I uwielbiają Harrego Pottera. Czy to dobry pomysł na prezent? Cała rodzina z chęcią zagra?

Nie znam serii cluedo, nie wiem czy to fajne jest...
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

Bootleggers do 100k faktycznie poprawiłby odczucia tej gry i zmienił strategie grania. Mogę jeszcze raz siąść i zagrać z prawidłowymi zasadami :)
Daniel_FCB
Posty: 29
Rejestracja: 25 sty 2014, 17:21

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Daniel_FCB »

GWT mi mocno podeszło, mimo tego, że przegrałem z kretesem. Jeszcze tego samego dnia poszło zamówienie :p
Jest mnogość mechanik (deck building!), intuicyjne piktogramy, nie uświadczyłem downtime'ów (chyba, że sam je generowałem? :P ), kilka dróg do zwycięstwa. Jedyna wada? Wydaje mi się, że karty celów są za słabą ścieżką zwycięstwa.
Dzięki za grę ;)
*
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet
*
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co"
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

Bo karty celów nie są głównym źródłem punktów w tej grze ;)
white_babirusa
Posty: 132
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:43

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: white_babirusa »

Czy ktoś jest chętny na jutro od 20:00?
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

white_babirusa pisze:Czy ktoś jest chętny na jutro od 20:00?
Prawdopodobnie dam radę
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Istnieje skonczone prawdopodobienstwo mojej obecnosci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
white_babirusa
Posty: 132
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:43

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: white_babirusa »

No to super, mamy na razie trzy osoby. Może ktoś jeszcze dołączy.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Ja bym mógł wstępnie o ile zaczniemy wcześniej (18:45 - 19:00) Będę po pracy i nie opłaca mi się czekać 90 min na granie. Jak nie dacie rady wcześniej to rozumiem i odpadam niestety.

PS: Nie mam żadnej gry ze sobą, chętnie zagram w dobre euro jedno lub najchętniej dwa.
white_babirusa
Posty: 132
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:43

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: white_babirusa »

Ja nie mogę wcześniej niż o 20
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: pawelacb »

Ok, a ktoś ma ochotę na granie od 18:40. Czekając na white_babirusa można w coś zagrać. Proszę o info.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Czy w ten czwartek spróbujemy Grę o Tron z dod. Taniec ze Smokami?

@ Marcel?
@ Dyziak, Tarkwiniusz, Drek, Nezerathian, Klos, Badyl?
@ Ktoś inny?

Potrzeba 6 osób [o ile Marcel będzie, bo to w jego posiadaniu ;) ]. Wiem, że azz, kaszkiet i Tomash jadą na Essen i ich ni ma.
Warunek: grana podstawka lub chociaż przejrzenie instrukcji przed rozgrywką ;)
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

PytonZCatanu pisze:Czy w ten czwartek spróbujemy Grę o Tron z dod. Taniec ze Smokami?

@ Marcel?
@ Dyziak, Tarkwiniusz, Drek, Nezerathian, Klos, Badyl?
@ Ktoś inny?

Potrzeba 6 osób [o ile Marcel będzie, bo to w jego posiadaniu ;) ]. Wiem, że azz, kaszkiet i Tomash jadą na Essen i ich ni ma.
Warunek: grana podstawka lub chociaż przejrzenie instrukcji przed rozgrywką ;)
Jestem w czwartek i chętnie zagram, jeśli nie uzbieramy 6, to zawsze jest opcja we 4. W każdym razie chętnie odkurzę GOT'a :D
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Tarkwiniusz »

@ Pyton
na mnie nie ma co liczyć narazie, zarówno jeśli chodzi o GoT jak i umawia ie się na konkretne tytuly.
Jak się ogarnę z mieszkaniem to wtedy wrócę do normalności mam nadzieję.
@dzisiaj grajacy
Ja dziś na pewno nie mogę. Narazie odpadam z dodatkowego grania.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Ja dzisiaj wcześniej niż 20 też odpadam. Mogę być na 20, na jedną grę.
ODPOWIEDZ