(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Swiezutka, jeszcze kurierem pachnie.... no dobra, nie az tak, ale fajnaaaaa jest :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Klos pisze:Swiezutka, jeszcze kurierem pachnie.... no dobra, nie az tak, ale fajnaaaaa jest :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tam raczej nie wącham kurierów;).
BTW, jako że prawdopodobnie na 18 będzie 5 osób pytanie czy godfather na tyle pójdzie, czy wszyscy chcą w to grać, i jak żyć. Wezmę coś na 5 osób na wszelki wypadek.

Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

tomasch pisze: BTW, jako że prawdopodobnie na 18 będzie 5 osób pytanie czy godfather na tyle pójdzie, czy wszyscy chcą w to grać, i jak żyć. Wezmę coś na 5 osób na wszelki wypadek.
GodFather chodzi na 5 osób, według mnie dobrze chodzi, choć trzeba przyznać, że jest wtedy nieco mniej przewidywalna.
Od 20:00 odłączę się z Marcelem i akurat będziecie mogli w coś na 4 osoby :)
[ale weź coś na 5 os. na wszelki wypadek]
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

I tak zrodził mi się pomysł by wziąć jeszcze raz Endeavora- grał tylko Drek z tego towarzystwa, a wg relacji świadków na 4-5 osób chodzi dużo lepiej niż na 3. Do tego WSM (chyba niepotrzebnie ją wypakowywuje;)) azul i wiśnia

Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Ja jestem, stoły są, jeżyk jest.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Tomek, idziesz? Jesteśmy wszyscy
Daniel_FCB
Posty: 29
Rejestracja: 25 sty 2014, 17:21

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Daniel_FCB »

Tyle fajnych gier, szkoda, że nie będzie mnie dzisiaj. Deklaruję swą obecność na za tydzień ;)
*
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet
*
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co"
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

Już idę :)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Obie wczorajsze gry mają tendencję do bycia 9/10, ale tymczasem….

GodFather – [co najmniej!] 8,5/10,0
Porządna gra. Fajne jest to, że z jednej strony planujemy jakiś logiczny ciąg naszych akcji, ale z drugiej [w przeciwieństwie do suchych euroasów] bardzo ważna jest interakcja między graczami [jeśli zbyt wcześnie wpadniesz na listę „on chyba wygrywa” reszta graczy Cię pogrzebie].

Wciąż jednak nie mogę rozgryźć do końca, jaka jest najlepsza taktyka? Czy warto było walczyć o przewagi? Czy iść w zlecenia? Czy mix? Czy kasa? Wydaje mi się, że BARDZO dużo zależy od…rozstawienia początkowego, czyli jakie mamy zlecenia i kafelki biznesów na planszy w I rundzie. Na moim przykładzie: miałem 2 karty dające dodatkowe żetony kontroli + to były zielone zlecenia + akcja specjalna zebrania 5$ za każdy kontrolowany teren. Taktyka była oczywista, dała mi w sumie aż 25 bonusowych punktów [10 kontrola, 5 zlecenia, 10 akcja]. Bez tych punktów byłbym chyba w okolicy 4 miejsca. Ale przy innym układzie zleceń/kafelków inne strategie miałyby większy sens, nawet odpuszczając walkę o kontrolę nad terytorium. Wniosek: duża regrywalność przy minimalnej ilość zmiennych.

Star Wars Rebelia – [co najmniej!] 8,5*/10,0
Dawno, dawno temu w odległej dzielnicy Warszawy...
Mistrz Jedi Marcel Ben Kenobi rozpoczął walkę z mrocznym imperium. Rebelia jednak przeżyła trudne chwile. Pochwycenie, a potem przejście na ciemną stronę mocy księżniczki Lei było dla nich prawdziwym ciosem. Gdyby nie misje sabotażowe Hana Solo i Chewbacci, sytuacja byłaby krytyczna. W kolejnej kolejce Kashyyk, planeta Wookich, musiałaby stawić czoło przerażającej potędze Gwiazdy Śmierci. Czy Darth Pyton zdecyduje się na eksterminację? Czy Chewbacca i Han Solo uratują ojczyznę włochatego rebelianta? Niestety, tego dowiemy się dopiero w kolejnym epizodzie ponieważ Kantyna Mos Eisley na planecie Vyceska została zamknięta…
Pamiętaj Mistrzu Marcelu: Darth Pyton always shoots first!


Jest klimat, mechanika ma sens, aczkolwiek jest skomplikowana i musieliśmy sięgać wielokrotnie ["bardzo, bardzo wielokrotnie" ;) ] po instrukcję. Wydanie przepiękne. Figurki! Moc jest silna w tej grze! To jest jej siła: gra jest strategiczna, ale jednocześnie fabularna. "Strategiczny ameritrash"? ;)

*Wrażenia po rozegraniu ok 25% partii :)

@Marcel – trzeba rozstrzygnąć, co z kartami taktyki po walce, a także nie zapominać [szczególnie grając Rebelią!], że zamiast walczyć do końca można się wycofać [jeśli ma się statki] :) Ten drugi fakt skojarzyłem dopiero po powrocie do domu.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Ktoś chętny na weekendowe granie?
Mi pasuje w sumie dowolnie sobota, łącznie z wieczorem i niedziela w ciągu dnia też.
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

PytonZCatanu pisze:
Star Wars Rebelia – [co najmniej!] 8,5*/10,0
Dawno, dawno temu w odległej dzielnicy Warszawy...
Mistrz Jedi Marcel Ben Kenobi rozpoczął walkę z mrocznym imperium. Rebelia jednak przeżyła trudne chwile. Pochwycenie, a potem przejście na ciemną stronę mocy księżniczki Lei było dla nich prawdziwym ciosem. Gdyby nie misje sabotażowe Hana Solo i Chewbacci, sytuacja byłaby krytyczna. W kolejnej kolejce Kashyyk, planeta Wookich, musiałaby stawić czoło przerażającej potędze Gwiazdy Śmierci. Czy Darth Pyton zdecyduje się na eksterminację? Czy Chewbacca i Han Solo uratują ojczyznę włochatego rebelianta? Niestety, tego dowiemy się dopiero w kolejnym epizodzie ponieważ Kantyna Mos Eisley na planecie Vyceska została zamknięta…
Pamiętaj Mistrzu Marcelu: Darth Pyton always shoots first!


Jest klimat, mechanika ma sens, aczkolwiek jest skomplikowana i musieliśmy sięgać wielokrotnie ["bardzo, bardzo wielokrotnie" ;) ] po instrukcję. Wydanie przepiękne. Figurki! Moc jest silna w tej grze! To jest jej siła: gra jest strategiczna, ale jednocześnie fabularna. "Strategiczny ameritrash"? ;)

*Wrażenia po rozegraniu ok 25% partii :)

@Marcel – trzeba rozstrzygnąć, co z kartami taktyki po walce, a także nie zapominać [szczególnie grając Rebelią!], że zamiast walczyć do końca można się wycofać [jeśli ma się statki] :) Ten drugi fakt skojarzyłem dopiero po powrocie do domu.
Piękne podsumowanie, powinieneś zostać copywriter'em ;) Nie zapomnijmy dodać, że Kantyna Mos Eisley dzieliła planetę z rebeliancką bazą ;) Ja, jak najbardziej liczę na kolejne partie i w międzyczasie postaram się ogarnąć zasady dotyczące kart taktyki.

Pzdr,
Marcel Ben Kenobi
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Badyl pisze:Ktoś chętny na weekendowe granie?
Mi pasuje w sumie dowolnie sobota, łącznie z wieczorem i niedziela w ciągu dnia też.
Ja bym mogl dzisiaj wieczorem tak na 80%.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szadoł »

Badyl pisze:Ktoś chętny na weekendowe granie?
Mi pasuje w sumie dowolnie sobota, łącznie z wieczorem i niedziela w ciągu dnia też.
Ja też, najchętniej jakieś euro.
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 236
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: MarekB »

Szukam chętnych na dzisiaj ok. 17 na Lorenzo z dodatkiem. Może by Vyceska, mogą być inne miejsca w pobliżu metra.
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Ktoś chętny na jutro na granie ?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Ja dziś odpadam. A kto zabukuje nam Vyceskę na czwartek? ;)
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Vyceska zabookowana.
16.11.2017 godz. 18.00

1. Tomasch 18.00 - chętnie w to co przyniesie azz;). Ja wezmę jakieś dopełniacze.

Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 415
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 76 times
Been thanked: 471 times
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: crazygandalf »

Hej. Jest szansa na dołączenie w najbliższy czwartek? Będę akurat w Warszawie. Ok. 18 kończę szkolenie i koło 19.00 mógłbym się w Vycesce pojawić. W razie co mogę coś zabrać w miarę lekkiego (w sensie kilogramów :D) z Koszalina. W razie co lista gier, tylko musiałbym do jutra wiedzieć co spakować.
https://boardgamegeek.com/collection/us ... =boardgame
Co od gier to preferuję klimaty euro, ale staram się grać we wszystko.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Vyceska zabookowana by Tomash
16.11.2017 godz. 18.00

1. Tomasch 18.00 - chętnie w to co przyniesie azz;). Ja wezmę jakieś dopełniacze.
2. Pyton, 18.00 - Zamki Burgundii? Kosmiczne Spotkania? Marcel, przerwa ze Star Wars? Doprecyzuje konkretnie później ;-)
crazygandalf pisze:Hej. Jest szansa na dołączenie w najbliższy czwartek? Będę akurat w Warszawie. Ok. 18 kończę szkolenie i koło 19.00 mógłbym się w Vycesce pojawić. W razie co mogę coś zabrać w miarę lekkiego (w sensie kilogramów :D) z Koszalina. W razie co lista gier, tylko musiałbym do jutra wiedzieć co spakować.
https://boardgamegeek.com/collection/us ... =boardgame
Co od gier to preferuję klimaty euro, ale staram się grać we wszystko.
Masz taki fajny nick, że możesz wpadać bez problemu ;-)

Pamiętaj, gramy od 18 i jeśli przyjdziesz ok 19 musisz się liczyć, że będzie trzeba poczekać chwilę na II turę (zwykle od ok 20, ale trudno powiedzieć, zależy od gier).
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 415
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 76 times
Been thanked: 471 times
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: crazygandalf »

Dzięki za info. Będę starał się być jak najszybciej, ale trochę to niezależne ode mnie.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

Vyceska zabookowana by Tomash
16.11.2017 godz. 18.00

1. Tomasch 18.00 - chętnie w to co przyniesie azz;). Ja wezmę jakieś dopełniacze.
2. Pyton, 18.00 - Zamki Burgundii? Kosmiczne Spotkania? Marcel, przerwa ze Star Wars? Doprecyzuje konkretnie później ;-)
3. Mario 18.00- Patchistory, Noria, Szogun
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Vyceska zabookowana by Tomash
16.11.2017 godz. 18.00

1. Tomasch 18.00 - chętnie w to co przyniesie azz;). Ja wezmę jakieś dopełniacze.
2. Pyton, 18.00 - Chętnie Szogun i Patchhistory. Może Zamki Burgundii? Marcel, przerwa ze Star Wars?
3. Mario 18.00- Patchistory, Noria, Szogun
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

Jakby ktoś był zainteresowany, to jest kolejna noc planszówek w Vyceska 24.11: https://www.facebook.com/events/375965472825007/
Dyziak
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:18

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Dyziak »

Vyceska zabookowana by Tomash
16.11.2017 godz. 18.00

1. Tomasch 18.00 - chętnie w to co przyniesie azz;). Ja wezmę jakieś dopełniacze.
2. Pyton, 18.00 - Chętnie Szogun i Patchhistory. Może Zamki Burgundii? Marcel, przerwa ze Star Wars?
3. Mario 18.00- Patchistory, Noria, Szogun
4. Dyziak 18.00 - Biorę Patchistory i coś małego, jak nie wypalą to z chęcią Zamki Burgundii.
ENDryu pisze:Jakby ktoś był zainteresowany, to jest kolejna noc planszówek w Vyceska 24.11: https://www.facebook.com/events/375965472825007/
Dzięki za cynk!
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

Vyceska zabookowana by Tomash
16.11.2017 godz. 18.00

1. Tomasch 18.00 - chętnie w to co przyniesie azz;). Ja wezmę jakieś dopełniacze.
2. Pyton, 18.00 - Chętnie Szogun i Patchhistory. Może Zamki Burgundii? Marcel, przerwa ze Star Wars?
3. Mario 18.00- Patchistory, Noria, Szogun
4. Dyziak 18.00 - Biorę Patchistory i coś małego, jak nie wypalą to z chęcią Zamki Burgundii.
5. Marcel 18.00 lub 20.00 - chętny na Szoguna, bo jeszcze nie grałem, a jak przyjdę na 20.00 to chętny na cokolwiek, co będzie dostępne albo Star Wars Rebelia - może tym razem nam szybciej pójdzie ;)
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
ODPOWIEDZ