(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
trzewik

(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Sekcja gier planszowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, przy ulicy Barlickiego 3 serdecznie zaprasza wszystkich fanów gier planszowych z Gliwic i okolicy.

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 17:45 do 20:45
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2009, 13:46 przez trzewik, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Czyli rozumiem, ze nie mozna sobie juz przyjechac raz na dwa miesiace i spotkac sie z Wami przy grach? A te 50,- to na miesiac/kwartal/rok?

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Post autor: jax »

kto bedzie prowadzil zajecia dla wszystkich 3 grup?
trzewik

Post autor: trzewik »

Nie ma przeszkód, by raz na pół roku wpaść gościnnie.
Zajęcia prowadzę ja. A to ma jakies znaczenie? :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Post autor: jax »

trzewik pisze:Zajęcia prowadzę ja. A to ma jakies znaczenie? :)
Pytam z ciekawosci, bo byc moze w W-wie staniemy niedlugo przed dylematem jak obslugiwac naplywajaca na spotkania mloda krew (jesli bedzie jakies poklosie dni otwartych w domach kultury).
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

trzewik pisze:Zajęcia prowadzę ja. A to ma jakies znaczenie? :)
Tak mnie zastanawia czy imć Trzewik ma jakieś uprawnienia pedagogiczne? Jeśli nie to możnaby donieść komu trzeba :P
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
trzewik

Post autor: trzewik »

Melduję, że wykształcenie mam mało spektakularne, ale akurat przydatne w tej robocie, bo w rubryce zawód w moim życiorysie widnieje "nauczyciel języka angielskiego" :)

Pierwsze spotkanie w MDK przy ulicy Barlickiego zakończone! I powiem wam w sekrecie, że choć z początku zapowiadało się na klapę, okazało się DLA MNIE bombowe.

A było to tak.

Siedziałem w pustej sali MDK od godziny 14tej czekając na ewentualne dusze, które zechcą się zapisać do naszej sekcji (zjawiły się dwie), minęła jedna godzina, minęła druga, z nudów i pudów ogarnął mnie marazm i depresja. W końcu do pustej sali wszedł Kornik. Zamieniliśmy kilka słów, ale generalnie marazm wciąż gościł w moim sercu, sala nadal była pustą smutną salą. Potem dotarł Mirek, potem zagraliśmy w Lift Off, ale wciaż jakoś tak było... bez klimatu. Dotarły Dziubdziuby, dotarł Michał, Marek... niby w coś graliśmy...

I w pewnym momencie pojawiła się pani z sekcji chóru i poprosiła nas o możliwość awaryjnej zamiany sal, bo w sali, w której ona jest pianina nie ma, a w naszej sali i owszem, pianino jest.

Pogłębiło to mój marazm i depresję. Nie dość, że siedzieliśmy w paskudnej sali zupełnie bez klimatu i atmosfery, to jeszcze nas z niej wyganiali.

Przenieśliśmy się do innej sali, zarazem witając Multideja, Borsa, Jolę, Olę... i nagle, ni stąd ni zowąd, gdy zamknęły się za nami drzwi w nowej sali... coś zaiskrzyło. Nie wiem co. Nie wiem jak. Nagle poczułem super atmosferę. Nagle okazało się, że jest nas tu 11 ludzi, kumpli, znajomych, przyjaciół, nagle się okazało, że jesteśmy sobie wszyscy razem w jednej sali, że możemy się śmiać na głos, wygłupiać, grać w gry, być na ludzie, nie obawiać się o spojrzenia ludzi z boku, nie martwić się niczym, że jesteśmy wreszcie "na swoim", że dorobiliśmy się własnego przyczułka, własnej przystani w Gliwicach, miejsca, które jest naszym własnym planszowym domkiem. I choć ten domek to ledwo jedna sala. Jest to jednak nasz wspólny domek.

Zagraliśmy w Wilkołaki (francuska wersja Mafii) i było super, potem jeszcze Verflixxt, PitchCar, Lift Off, Mykerinos...

Było świetnie, wróciłem do domu nabity pozytywną energią i już nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia, nie mogę doczekać, aż utworzymy sobie regał z grami, aż powiesimy na ścianach plakaty z gier, aż brzydkie ławy zakryjemy obrusami lub pomalujemy lub cokolwiek...

I choć brzmi to obrzydliwie patetycznie, melduje, że w Gliwiach planszówkowcy mają swój totalnie własny, ciasny kąt. I jestem z tego powodu strasznie szczęśliwy.

P.S. Ogłoszenie parafialne - składka 50 złotych jest w skali roku, czyli 5 zeta miesięcznie. Okazało się, że niektórzy myśleli, że to kwota miesięczna i byli przerażeni. Bez paniki. 50 zeta na rok.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

trzewik pisze: P.S. Ogłoszenie parafialne - składka 50 złotych jest w skali roku, czyli 5 zeta miesięcznie.
No mnie by wychodzilo troche inaczej, ale moze w Gliwicach rok ma 10 miesiecy? ;-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
trzewik

Post autor: trzewik »

W wakacje MDK jest nieczynny :twisted:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

trzewik pisze:W wakacje MDK jest nieczynny :twisted:
Bo w wakacje mlodziez kultury nie potrzebuje... A to Polska wlasnie :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

trzewik pisze:W wakacje MDK jest nieczynny :twisted:
Ale bezsens.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
trzewik

Post autor: trzewik »

Dzieki za ciepłe słowa :twisted:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Relacja Ignacego przypomina mi trochę relację melee z niedzielnej imprezy w OKO. To znaczy: nikt nowy nie przyszedł, ale świetnie sie grało we własnym gronie. Ale w pierwszym poście jest informacja o tym, że zajęcia growe będą się odbywały o różnych porach dla różnych grup wiekowych. Z tego mozna by wnioskować, że ktoś się jednak zapisał. Więc jak to w końcu jest?
trzewik

Post autor: trzewik »

By odkryć prawdę, trzeba sie wykazać przebiegłością. :twisted:
Otóż w poniedziałek, pierwszego dnia zapisów w istocie przyszły 2 nowe osoby, wcześniej nam nie znane, zwerbowane już dzięki akcji MDK, z tym że zapisały się i poszły załatwiać dalej swoje sprawy - nie grały z nami, bo grać będą dopiero od najbliższego poniedziałku. W ten poniedziałek tylko sie zapisały i tyle. :)

Dziś rozwiesiłem plakaty informujące o nowym kole MDK w kilkunastu szkołach w Gliwicach, zobaczymy jakie będą efekty wśród dzieciaków.
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Post autor: GOOR »

Szczerze mówiąc jestem zdziwiony - zamiast gratulacji za incjatywę i wykazanie się chęcią by coś z naszym światkiem graczy zrobić piszecie jakieś dziwne posty, pytania i komentarze... Nawet jeśli część z nich była pisana żartem to ogólny wydźwięk nie jest zbyt przyjemny.

Trzewik nie przejmuj się - w poniedziałek było świetnie a następne poniedziałki będą tylko lepsze!

Tak trzymać!

P.S. A my wszyscy pamiętajmy, iż zorganizowanie naszego miejsca do grania zbiegło się z organizacją kolejnej edycji Pionka więc Ignac miał mnóstwo roboty... Proszę o słowa otuchy.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Na razie gratulacji za inicjatywe nie ma, dopoki na spotkaniach nie pojawia sie faktycznie osoby z zewnatrz :). Poza tym Trzewik na brak pozytywnego odbioru na tym forum nie moze narzekac, wiec nie jecz.

Narzekanie, ze w wakacje MDK nie dziala nie jest narzekaniem na Trzewika tylko na MDK i w ogole system promocji kultury w PL.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
trzewik

Post autor: trzewik »

Narzekania na MDK mnie dotykają, bo ja sie bardzo identyfikuje z moim nowym pracodawcą :D

A mówiąc poważnie, na chwilę obecną mam już 4 (słownie: cztery) nowe osoby zapisane, czyli zaczyna to działać i mieć sens!
trzewik

Post autor: trzewik »

Z niejakim opóźnieniem spieszę z raportem z poniedziałkowego spotkania w MDK w Gliwicach. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:30, o tej porze rozpoczyna zajęcia tworzona dopiero sekcja dla dzieci, tak więc tłumów jeszcze nie było. Z początku zrobiłem w sali porządek po Pionku, poustawiałem gry, stoły itp., później zaś zagrałem z pierwszym z wychowanków, który się pojawił - wpierw we Władców Smoków, a później w Formułę 1 Granny.

Czas zleciał szybciutko, w MDKu pojawiły się kolejne osoby, ja wróciłem do spraw porządkowych, a reszta zaczęła grać. I tak się śmiesznie złożyło, że przy jednym stole najmłodsi nasi wychowankowie grali w WP: Konfrontację, w Zaginione Miasta, we Władców Smoków, PitchCar, starsi zaczęli grać w Notre Dame, a później w Formułę 1 i Blokusa. A ja siedziałem za biurkiem jak nauczyciel i się przyglądałem. 8)

W końcu przybył do MDK wychowanek Bors i jako że był bez pary, jako Opiekun Koła 8) postanowiłem zainteresować się jego losem i zaproponowałem partię Blokusa. Była to moja pierwsza partia Blokusa (i Borsa też), nie mniej, nie na darmo jestem Opiekunem Koła 8) . Pokazałem Borsowi jak się gra w Blokusa i go pokonałem bez litości.

I wróciłem za biurko. 8)

Później z kolei trójka wychowanków, Michał, Jola i Mirek potrzebowała czwartej osoby do Blokusa, ponownie przyszedłem im z pomocą. I jak przystało na Opiekuna Koła 8) pokazałem im gdzie raki zimują. Wygrałem.

Następnie zaproponowałem partyjkę Qubixa, cudnej gry logicznej autorstwa Folko. Też wygrałem. Oczywiście.

Jak widać, od kiedy zajmuję odpowiedzialną funkcję Opiekuna Koła Gier Planszowych w MDK 8) mój potencjał intelektualny dramatycznie się podniósł i koszę w abstrakty logiczne. Ha!

A mówiąc poważnie, było przesympatycznie, zagrano w wiele gier, z dużym naciskiem na nowości z Granny. Sala sprawdza się wyśmienicie, regały, dzięki wsparciu wydawnictwa Granna zapełniły się grami, a do koła zapisał się kolejny nowy młody człowiek. Ha!

Uwaga
Na pierwszej stronie tego wątku podałem informacje dotyczące wpłat na konto MDK.
Awatar użytkownika
multidej
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:43

Post autor: multidej »

Ha! Dzisiaj można było w pełni poczuć zalety przeprowadzki do własnego, klubowego pomieszczenia. Herbatka bez ograniczeń, decybele bez ograniczeń, muzyczka lub soundtrack pod konkretną grę - super.

Jako, że grało się bez przerwy przy dwóch, a w porywach i trzech stołach, nie jestem w stanie wymienić wszystkich gier, które miały dziś swój dzień.

Na pewno był Qubix Folka (kocham tę grę, m.in. dlatego, że często wygrywam, jak dziś :) ). Był też, dla mnie po raz pierwszy od dawna, Rheinlander (którego kocham jeszcze bardziej, z podobnych powodów ;) ). A na koniec była też NS Hex w trybie "na czerwony pierścień" oferowanym przez nową edycję. Ciekawe, ale pełnia możliwości powiększonej planszy objawi się raczej dopiero po wydaniu dodatku, gdy do gry usiądzie pięciu czy sześciu graczy.

Na innych stołach podejrzałem Zug um Zug, Formułę 1 i tajemniczą grę, którą przyniósł Marcin. Zaatakowała mnie też fala dźwięków od Squad 7.
Darken
Posty: 124
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Darken »

24 Września

Było niezłe. Duży zbiór gier, których nie znałem (brak ich recenzji na tym serwisie+dopiero zaczyna się wgryzać w zagraniczne recki).

Sala niezbyt przytulna, ale najważniejsze że jest dużo miejsca, dużo stolików i dużo krzeseł. I najważniejsze, że jest tam tyle osób, że zawsze możliwość zagrania w grę która nam pasuje.

Mili ludzie, ciepłe przyjęcie (chociaż tortu nie było). Trzewik od razu wstał i wytłumaczył mi podstawowe sprawy.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Tajemnicza gra, którą przyniosłem to Australia.
Obiecałem Mirkowi, że za tydzień znowu sie pojawi.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dziubdziuby
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2007, 15:27
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Dziubdziuby »

jak dla nas zmiana miejsca ma swoje plusy i minusy, ale taka instytucjonalizacja:) sprzyja rozwojowi i fajnie było widzieć w poprzedni poniedziałek narybek pod opieką papy Trzewika :)
szafa z grami też zaczyna robić wrażenie
nam się udało zagrać w Ticket to ride, a nawet wygrać (oczywiście nie obojgu, tylko mi - dziubdziubowi żeńskiemu), potem w Australię (tu również zajęłam miejsce brzegowe, ale nie z tej strony co trzeba niestety), a na koniec w Formułę 1 (nie przegrałam całkiem tylko dzięki brawurze dziubdziuba męskiego, który wypadł z toru nie mając opon na zapas:)
fajnie było jak zawsze, a do nowego miejsca powoli przyzwyczailiśmy się już, z resztą jak dla mnie ważniejsze jest towarzystwo nie miejsce, no i gry oczywiście :)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Czy ktos wybiera sie na dzisiejsze spotkanie, bo akurat bede w Gliwicach w okolicach godziny 18stej i moze bym wpadl ;)

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Na gliwickich spotkaniach planszówkowych nie zdarza się sytuacja, żeby nie było z kim pograć :D
Ja przyniosę dzisiaj obiecaną w zeszłym tygodniu Australię oraz Kleopatrę i stowarzyszenie architektów.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Post autor: Korzeń »

Czołem wszystkim!
Wieki całe nie mogłem ujawnić się na forum, bo nie miałem podłączonego netu w miejscu zamieszkania. Uprzedzam pytanie - nie, nie mieszkałem w jaskini. Obecnie mam wreszcie dostęp i regularnie ścieram linie papilarne na klawiszach nadrabiając zaległości.
Wszystkim zaglądającym na forum po raz pierwszy serdecznie polecam koło gier w MDK i poniedziałkowe spotkania. Dlaczego? Ze względu na ludzi. Przyznam, że zanim trafiłem na planszówkomaniaków poszukiwałem towarzystwa, z którym można pogadać o czymś poza pracą, polityką, studiami.
I znalazłem.
Wiecie co? Najlepiej rozmawia mi się przy Mall of Horror, zwłaszcza jak postacie przeciwników idą na karmę dla zombich.

Z ostatniego spotkania poniedziałkowego polecam Zaginione Miasta, grę w której zasady wtajemniczyłem Andrzeja. Na stole pojawiła się Mafia, ale nikt mi nie wierzył, że jestem uczciwym gliną i posłali mnie do piachu. Takie czasy! Na koniec z Jolą, Borsem, Avantarem i Marcinem rywalizowaliśmy w rozmnażaniu dinozaurów (nie bezpośrednio) ale i tak wszystko poszło w pierdziu, bo na końcu walnął meteoryt. No pisałem- takie czasy.
ODPOWIEDZ