(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Ile mamy kopii Pacific Victory?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Muad pisze:Ile mamy kopii Pacific Victory?
Ja wiem o jednym egzemplarzu MIIWŚ. Krolm nie posiada.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Ja we wtorek pewnie bede szukal trzeciego do T&T, zeby nowego kolege wprowadzic, wiec Pawel jak chcesz zagrac, to smialo sie ustawiaj z Mackiem. Ale za dwa tyg rezerwuje miejsce przy PV dla siebie! ;)
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Nie ma mnie w najbliższy wtorek :/ dopiero 13.02 będę
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

A'propos liczby kopii, to Pacific Victory ma tę zaletę, że można ją normalnie kupić (np. Fort Gier).

Jeśli chodzi o T&T, to równie chętnie się przyłączę (jako Kapitaliści albo Oś), w końcu byliśmy tak ustawieni na poprzedni wtorek.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Tak widziałem. 255 zł, niby gra dobra i warta, ale za tą cenę jest za mało w tym pudełku. Gra nie jest też najnowsza (2000r ?). Także niech tam leży :P Ja mam Next War:India-Pakistan do ogrania jak trzeba.

Ostatnio przeglądałem jedynie War of The Ring. Jest jeszcze druga edycja dostępna na AM76 za 299 zł. Masa figurek i podobno dobry gameplay. Tyle, że te figurki trzeba pomalować bo inaczej to przeszkadza w rozgrywce, a jest ich 205 xD Może jednak nie.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Mam wojnę o pierścień. Kiedyś możemy pograć.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Kolejna gra dopisana do listy :) Masz jakąś opinię o tej grze? Wiem, że jest ogromna i rozgrywka też może trochę potrwać. Btw. malowałeś figurki? xD
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Nieee, nie maluję. Nie moje klimaty. Podział na czerwone i niebieskie jest bardzo przejrzysty i użyteczny.

Pisałem o WoP recenzję do Świata Gier Planszowych nawet, więc zdecydowanie opinię mam :) Wspaniałą gra. Świetnie oddaje epickość trylogii. Tyle, że sporo miejsca zajmuje no i trzeba liczyć 3-6 godzin, więc grałem ostatnio kilka lat temu. Mam też dodatek Panowie Śródzemia, który zwiększa paletę otwarć.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Odi pisze:(...)
Pisałem o WoP recenzję do Świata Gier Planszowych nawet, więc zdecydowanie opinię mam :) Wspaniałą gra. Świetnie oddaje epickość trylogii. Tyle, że sporo miejsca zajmuje no i trzeba liczyć 3-6 godzin, więc grałem ostatnio kilka lat temu. Mam też dodatek Panowie Śródzemia, który zwiększa paletę otwarć.
A ja spędziłem wiele czasu w podstawówce grając z kolegami w nasz słowiański WoP:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Aczkolwiek zrobiliśmy z tego zupełnie inną grę w stylu komputerowych Warlords (teraz to się nazywa 4X?). Każdy z 4 graczy miał prowincję startową, każda prowincja na mapie miała produkcję wojska co turę (wyliczaną z ilości twierdz i miast), i zaczynaliśmy ekspansję i potem huzia każdy z każdym. Dawało to więcej radości niż oryginalne przepisy :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

A może odpalimy kiedyś matkę (dla nas, Polaków) gier hex nad counter:
Spoiler:
Większość z nas zaczynała grać w gry na początku lat 90tych, ale 2 młodszych Kolegów, którzy jej raczej nie znają, to się w ekipie znajdzie:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Markus »

Jan_1980 pisze:A może odpalimy kiedyś matkę (dla nas, Polaków) gier hex nad counter:
Spoiler:
Większość z nas zaczynała grać w gry na początku lat 90tych, ale 2 młodszych Kolegów, którzy jej raczej nie znają, to się w ekipie znajdzie:)

Na 90% mam swoją kopię tej gry. Echh. Nostalgia....

Właściwie to byłby ciekawy eksperyment zagrać po latach w tych Bogów Vikingów albo w Labirynt śmierci.
Ciekawe jakbyśmy teraz postrzegali mechanikę Gwiezdnego Kupca
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

2 lata temu grałem w Bogów Wikingów (mam własny egzemplarz). I co? Prosty fillerekm, można rozegrać chyba w 20 minut. Dla zabawy mogę raz przynieść na nasze spotkania.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Markus »

Jan_1980 pisze:2 lata temu grałem w Bogów Wikingów (mam własny egzemplarz). I co? Prosty fillerekm, można rozegrać chyba w 20 minut. Dla zabawy mogę raz przynieść na nasze spotkania.
Niszczysz moje wspomnienia
Bogowie Wikingów to była POWAŻNA gra :-)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Markus pisze:Ciekawe jakbyśmy teraz postrzegali mechanikę Gwiezdnego Kupca
Ależ się robi retro :) Mam własny egzemplarz GK. Była to dla mnie kultowa gra, mimo że więcej czasu spędziłem przy wymyślaniu nowych modeli statków kosmicznych (i nowych modułów do nich), niż na samym graniu. Dopiero kilka lat temu się dowiedziałem że to była piracka kopia gry Star Trader jak chyba wszystko co wyszło ze stajni Wydawnictwa Encore.
Super byłoby kiedyś (na emeryturze?) w to sobie zagrać w 4 osoby. Tylko żeby się nie okazało że czas kultowej gry pryśnie :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

W GK to ja bym zagrał, bo mam swój egzemplarz ale nigdy nie grałem bo była za trudna:)
No niestety Markus, tak czasem bywa. Ale co by nie mówić BW nauczył nas wielu podstawowych mechanizmów hex and counters:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Janek, Markus I Highlander rozmawiają a tym jak grali w gry na początku lat 90
(zdjęcie baj Highlander):
Spoiler:
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: lacki2000 »

GK ktoś reaktywował w wersji online - zagrałem testowo w ramach nostalgii, ale trochę się to ciągnęło w trybie turowym kilkumiesięcznym...
Mnie w ten wtorek nie będzie, a dokładniej będę w trasie.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Potwierdzam jutro T&T z nowym kolegą.

Ktoś jeszcze będzie, oprócz Maćka?
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Wpadł jeszcze Markus, ale tylko kibicować i pić herbatę :)

Zagraliśmy w T&T (Odi = Oś, nowy kolega = Sowieci, ja = Alianci). Gra miała nietypowy przebieg (a jakże), w ogólności wojna na zachodzie wybuchła już wiosną 1936 roku, i tak jak w 1914 przerodziła się wojnę okopową, i ostatecznie zakończyła się w 1940 praktycznie zniszczeniem III Rzeszy przez połączone (?) siły Sowietów i Aliantów w Berlinie. Francuzi wytrwali! Jednocześnie z Berlinem Alianci zaatakowali Rzym, który jednak wybronił się nie dając w 1940 roku automatycznego zwycięstwa. Dalej nie graliśmy. Co by się działo później? 1941 skupiłby się pewnie na niszczeniu niedobitków Osi (bez Berlina, i widoków na jego odbicie, produkcja Osi = 0). Trudno powiedzieć, kto by z pozostałej dwójki okazał się silniejszy. Sowieci mieli mnóstwo zasobów i populacji, gorzej z rozwojem przemysłu (koszt wciąż 7, vs koszt 4 aliantów).

Z konkretnych "smaczków" zapamiętałem:
- atak wiosną 1936 na Paryż z kartą "ruch 4 jednostek" jest jednak zbyt ryzykowny, biorąc pod uwagę że one mają tylko 2 CV każda, wiosna zwykle służyła aby podbić Low Countries, tutaj Odi już je szczęśliwie skontrolował politycznie i się skusił na uderzenie na Paryż.
- zdecydowanie bezpieczniej jest wypowiedzieć wojnę rywalowi latem, z kartą 9-10 ruchu, to pozwala optymalnie wykorzystać efekt zaskoczenia (first strike) w kilku miejscach: zadać taki cios w Paryż żeby nie miał szansy się podnieść nawet przy "bad rolls", ale jednocześnie zaatakować również na wodzie albo puścić ubooty na blokadę.
- wciąż preferuję piechotę G3 nad panzery G2, jest mniej wrażliwa na "bad rolls strategy" - Odi coś o tym wie ;)
- otwarcie Osią "+/- 5 polityki + 6 stepów" jeśli chce się iść na wojnę już w 1936 uważam za ryzykowne, jeśli idzie się szybki nokaut to lepiej kupować co roku 11 stepów wojska, ono szybko topnieje. Odi sensownie nie poszedł w przemysł bo oczywiście nie ma co inwestować kart jeśli się planuje grać 3 lata max (kupujesz 3 karty technologii dla 3 punktów produkcji w 3 lata - bez sensu).
- w walkach często używałem manewrów flankujących aby odcinać Niemców od zaopatrzenia - mimo że miałem bardzo skromne siły lądowe dawało to efekty.
- Niemcy nie praktykowali zostawiania oddziałów osłonowych (1 CV - czegokolwiek), co spowodowało walec parowy Sowietów do Berlina a także dawało możliwość flankowania Francuzom (ale to tylko dlatego że przetrwali w Paryżu)
- muszę znów siąść do przepisów z liniami supply i sprawdzić jak to wygląda dla jednostek - były wątpliwości.
- sprawdziła się moja taktyka Aliantami aby trzymać na ręku karty USA, i użyć ich masowo w jednej turze gdy przeciwnicy akurat mają mało kart politycznych aby uniknąć przepychanek. USA w początkowych latach i tak nic nie dają (nawet jak jest wojna z Osią).

Wciąż pozostają nieprzetestowane moje dwa kolejne tajne pomysły na "nowe otwarcia" III Rzeszą - Odi poszedł inną drogą :)

Kusi mnie bardzo aby zrobić mod'a do T&T który wprowadzi zasady ruchu i zmiany do walki a'la Pacific Victory.

Dziękuję za wspólną rozgrywkę!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Nawet mi się nie chce pisać o tej rozgrywce, bo to chyba była moja najsłabsza dyspozycja od kilku miesięcy.
Grałem po prostu beznadziejnie

Opiszę kilka rzeczy z mojej perspektywy, to może zaoszczędzę błędów innym:
- podstawowa zasada dla gracza T&T: nie siadaj do gry Niemcami bez dokładnego przemyślenia kupowanych oddziałów i zrębów planu na otwarcie rozgrywki. Ja plan jakiś miałem (tradycyjna dla mnie ofensywa dyplomatyczna, o czym później), ale zakupu startowych jednostek dokonywałem intuicyjnie, przez co w trakcie rozgrywki okazało się, że w pierwszym roku Berlina musiały bronic dwa bloczki... okrętów podwodnych. Tandem czołg-samolot dobry jest na ofensywę na wschodzie, a nie na rzeźnię na froncie zachodnim. Co jak co, ale grę Niemcami naprawdę trzeba wcześniej przemyśleć i opracować sobie warianty na początek.

- atak na zachód kartą spring B4 w 1936, to działanie co najmniej nierozsądne. Mało jednostek w first strike'u, atak jedynkami lub dwójkami - całość bardzo zależna od rzutów (których faktycznie nie miałem dobrych), niewykorzystana początkowa przewaga przemysłowa nad Aliantami.

- pchanie się na siłę w jednym kierunku. T&T to gra, w której swoje działania trzeba dostosowywać do sytuacji na planszy. Po pierwszym, nieudanym ataku i uniknięciu kompromitacji (załogi u-bootów obroniły Berlin, bo Maciek nie wstawił żadnej jednostki lądowej do desantu), trzeba było grzecznie się wycofać, odbudować siły i spróbować inaczej/gdzie indziej. A ja raz za razem pchałem się na Francję wszystkim co miałem do dyspozycji, wierny zasadzie koncentracji wysiłku. No i się nie przepchałem.

Co do otwarcia: w dalszym ciągu jestem zwolennikiem otwarcia dyplomatycznego, które - choć losowe -może dać Niemcom nowe, ciekawe możliwości geopolityczne.Wiadomo, że każdorazowo celem takiego działania jest skontrolowanie Polski i/lub Hiszpanii, ale Low Countries i Austria, to też była dobra opcja, zachęcająca do wyprzedzającego ataku. Otwarcie dyplomatyczne wydaje się być także jedną z dwóch dobrych opcji do działań na ewentualnych wschodzie. Ja je w każdym razie lubię - czyni grę bardziej różnorodną.

Pałam żądzą rewanżu. Niemcami.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Odi pisze:(...)
Co do otwarcia: w dalszym ciągu jestem zwolennikiem otwarcia dyplomatycznego, które - choć losowe -może dać Niemcom nowe, ciekawe możliwości geopolityczne.Wiadomo, że każdorazowo celem takiego działania jest skontrolowanie Polski i/lub Hiszpanii, ale Low Countries i Austria, to też była dobra opcja, zachęcająca do wyprzedzającego ataku. Otwarcie dyplomatyczne wydaje się być także jedną z dwóch dobrych opcji do działań na ewentualnych wschodzie. Ja je w każdym razie lubię - czyni grę bardziej różnorodną.(...)
Otwarcie dyplomatyczne jest jedną z możliwości, ja bym wtedy rozważał mix 6 polityki + 5 technologii, zamiast 5 stepów wojska. To spowoduje, że w razie sukcesu dyplomatycznego możesz natychmiast od kolejnego roku wykorzystać pozyskaną ludność do produkcji. Przemysł daje Ci średnio 2,4 fabryk na kartę, 5 kart bezpiecznie gwarantuje że zrobisz +2 poziomu produkcji w 1936.

Jest też ciekawe otwarcie na 11 technologii. Próbujesz spasować coś ciekawego od razu, a niedopasowane idą na budowę fabryk (niekoniecznie od razu w 1936, nadwyżkę zawsze zużyjesz później). To co spasujesz ustawia twoją długofalową strategię militarną (np. panzery, piechota, albo bombardowanie strategiczne). Wydaje się to w każdym razie lepszym pomysłem od brania w otwarciu 11 kart politycznych. Bo ewentualnych (w sumie pewnych) sukcesów politycznych nie przekujesz na produkcję. A przy długiej grze dodatkowe +2 produkcji od 1936 to przecież bonus +20 na zakupy do 1945.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

A ja tak czekam i czekam. Nic nie piszą, nie wiem, nie grali czy coś się stało? A tu taki myk :)

Odi co z Churchillem?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Odi pisze:(...)
- pchanie się na siłę w jednym kierunku. T&T to gra, w której swoje działania trzeba dostosowywać do sytuacji na planszy. Po pierwszym, nieudanym ataku i uniknięciu kompromitacji (załogi u-bootów obroniły Berlin, bo Maciek nie wstawił żadnej jednostki lądowej do desantu), trzeba było grzecznie się wycofać, odbudować siły i spróbować inaczej/gdzie indziej. A ja raz za razem pchałem się na Francję wszystkim co miałem do dyspozycji, wierny zasadzie koncentracji wysiłku. No i się nie przepchałem.
(...)
Sprostowanie: rajd i niedoszły desant (z emocji zapomniałem położyć bloczek) był w Kilonii. Atak na Berlin był dużo później.
Z kolei francuska piechota Zouaves zajęła z takim impetem Nadrenię, że doszła do Monachium. Prawie wyszło coś w stylu "Drzwi obrotowych" Schlieffena, ale zdecydowanie nie tak, jak planował :)

EDIT: Gra wygenerowała jeszcze jedną nietypową sytuację: Polska pozostała cały czas neutralna (i bardzo długo również Węgry) mimo że cała pozostała Europa stała w ogniu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

A ja tak czekam i czekam. Nic nie piszą, nie wiem, nie grali czy coś się stało?
No ja nie byłem zainteresowany ujawnianiem kompromitujących mnie treści :P

Churchill cały czas w orbicie zainteresowań, ale skoro kolega zaczął od T&T, to ja bym pociągnął na razie ten temat. Churchill jest jednak wyraźnie trudniejszy (mniej intuicyjny).
ODPOWIEDZ