(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Moje Pola Arle są aktualnie u Pitona (chyba), więc może przynieść w jakąś środę i weźmiesz od niego.
tak cały czas trzymam (razem z tackami do Odyna), przepraszam. Wszystko mam odłożone z innymi grami do oddania i tak dlatego odłogiem leży ;)
Mogę podrzucić na polibudę w środę lub do Ciebie Cezary do pracy (na zaodrze raczej nie dojadę).

Nie wiem czy w środę będę/zostanę na graniu. Za tydzień absencja.
Postaram się być w bibliotece 16 września.

A jak będę zagrałbym w Ships (nawet mnie zaintrygowało), na 2 osoby strasznie długie i muszą być homerulsy.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja będę w środę z tym co zwykle. Ewa, przyniosłabyś może 51. Stan? Chętnie zagrałbym znowu :D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Nie ma sprawy przyniosę 51 stan i RaceFTG. A nosiłeś kiedyś takiego Big boxa. Może przyniesiesz i zagramy w niego ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Nie ma sprawy przyniosę 51 stan i RaceFTG. A nosiłeś kiedyś takiego Big boxa. Może przyniesiesz i zagramy w niego ?
Podsumowując Twoje kilka ostatnich postów, to do zagrania masz jakieś kilkanaście gier na każdym ze spotkań ;)

jak masz i znasz Przez Pustynię, to granie w Kingdom buidlera będzie krokiem wstecz - chyba, że szukasz "przyjemnej" rodzinnej gry.
podobnie z Arle i LH. Le havre oferuje zdecydowanie więcej jako gra.
Oczywiście poznać i "odhaczyć" można(trzeba?), ale co do poziomu i odczuć z gry to inaczej nie będzie.

Dobra, wracam do oglądania jak Polska męczy się z Kazachami (czy tam Gruzinami, jak zauważył Hajto...)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Shantall pisze:Nie ma sprawy przyniosę 51 stan i RaceFTG. A nosiłeś kiedyś takiego Big boxa. Może przyniesiesz i zagramy w niego ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Masz na myśli Kingdom Builder? Mogę przynieść jak chcesz :)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Drogi Panie Pitonie ;) patrząc z perspektywy gracza, który zęby zjadł na setkach gier zapewne jesteś w stanie ocenić czy gra Ci się spodoba już po wstępnym rzucie oka na instrukcję. I zapewne masz wiele racji. Jednakże z punktu widzenia początkującej planszówkowiczki, która dopiero co wsadziła głowę za kurtynę i odkryła ten świat i za którą się uważam, "poznanie" jakiejkolwiek nowej gry jest ciekawe i daje inne emocje. Jestem tak bardzo na początku tej drogi, że nawet trudno mi określić jakie gry lubię, a jakie nie, bo tak mało ich znam. Ale nawet odkrycie, że coś jest jednak dla mnie za proste jest budowaniem mojego skromnego doświadczenia. Czy to krok wstecz? Nie wiem, może to przystanek, żeby spojrzeć za siebie i stwierdzić, że biegnę za szybko i coś mnie omija, a nie powinno, bo przecież nie startuję w wyścigu. To raczej wycieczka górska, gdzie liczy się podziwianie widoków, a na szczyt można dotrzeć i łatwiejszym i trudniejszym szlakiem :)
Z tego też powodu grałabym we wszystko, a niestety czas nie jest z gumy, nad czym wielce ubolewam.
Super, że dzielisz się doświadczeniem i możesz coś doradzić i zasugerować i ciągniesz takich nowicjuszy jak ja na głęboką wodę. Postaram się sprostać wymaganiom i nie utopić :)

PS Dzięki za info w sprawie KB. Faktycznie Przez pustynię znam i bardzo lubię. Jak KB jest podobny, to chyba też powinien mi się spodobać, w przeciwieństwie do Dominiona, który jakoś nie przypadł mi do gustu. Kwestię, czy go taszczyć czy nie zostawmy na razie otwartą, bo póki co nie wiadomo kto będzie i co przyniesie.

Ewa


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dlatego napisałem, że warto (nawet trzeba) zagrać w każdą nieznaną grę - czyli jak mawiamy z Boguszem "odhaczyć" ;)
a lekko się uśmiecham, bo Twój zapał do grania zawsze obejmuje kilkanaście gier, a możemy zagrać tylko we dwie na każdym spotkaniu. Ewo zrób harmonogram i się go trzymaj :)
Poza tym umawiamy się na Brassa, a wyskakujesz z Kingdom Builderem, normalnie urażony się poczułem :lol:

Doskonale rozumiem chęć odkrycia czegoś fajnego, ja nadal tego szukam :P na początku wycieczki planszowej też grałem we wszystko i z każdym. Miałem to szczęście, że fajną ekipę z Planszowego Opola poznałem. Dozgonny szacunek.

co do 'jakiegośtam' porównania czy tam dygresji o konkretnym tytule, to przekonaj się sama - tu nie ma dwóch zdań. Napiszę zawsze w dobrej wierze swoje obserwacje, a wychodzi jak zawsze ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No ale Piton, przecież KB w żadnym wypadku nie jest podobny do "Przez Pustynię". To dwie zupełnie inne gry. Owszem, KB jest prosty ale trochu też trzeba pomyśleć od czasu do czasu. Szczególnie jak się trafią ciekawe budyneczki, wtedy naprawdę jest się nad czym zastanowić. Poza tym KB to 30 minut z tłumaczeniem zasad...
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Z tym harmonogramem to byłoby ciężko, no bo skąd ja mam wiedzieć kto co ma, kiedy przyniesie i kiedy będzie chciał zagrać.
Mówiliście ostatnio, żeby się umawiać, no to napisałam wcześniej w co ewentualnie chciałabym zagrać i starałam się być elastyczna i się dostosować, a tu bura ;(
Zatem pozostanę przy tym, że
spotkanie planszówkowe jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo na co się trafi ;)
A co do mojego zapału, to się nie martw, jak widzisz jest spory i zbyt szybko raczej się nie wypali. I też mam to szczęście, że poznałam fajną ekipę z Planszowego Opola :D

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy między 17:15-17:30.

Piton - ja mogę powtórkę - Ships - może Marcin też da się przekonać, pogadam z nim.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

No to ja już się pogubiłam, to kiedy mamy grać w tego Brassa?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja wpadnę ok 17.15, a grać mogę w cokolwiek...

Wysłane z mojego Lenovo YT3-850L przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Wygląda na to, że wpadnę jutro w okolicy 17:00.
Mogę zagrać w Ships.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę koło 17:30

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

W Brassa jak Arleta będzie, umowa ;)
ja nie wiem czy jutro zostanę na graniu, ale z pewnością podjadę i oddam wam gry (poza Asgardem :lol: )
również zagrałbym w statki. (ewentualnie wam wytłumaczę i pożyczę)

pamiętajcie, że Jarek otworzy salę w godzinach 17:15-17:30
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Tak dokladnie jak przedmowca wspomnial.


Chetnie tez jutro pogram. We wszystko co mi zaproponujecie. Ale zeby nie byc takim niezdecyfowanym to wspomne ze jakby ktos mial Stone Age albo carcasone to bym chetnie sprobowal ( wstepnie zasady znam)


Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja bym we fresco zagrał lub scythe gdybym miał wybierać

Wysłane z mojego Lenovo YT3-850L przy użyciu Tapatalka
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Mam Stone Age, Carcassone i Fresco, ale wszystkiego nie dam rady zabrać. Na pewno przyniosę 51stan MS, do zwrotu grę Pitona o kupowaniu żon za wielbłądy ;), no i jeszcze jedna się zmieści. Carcassone i Fresco mam w wersji Big Box i w zasadzie musiałabym zabrać tylko to, więc może następnym razem. Mogę zabrać Epokę Kamienia, albo np Pokolenia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Quick update:
Jutro prawdopodobnie bede zdany n komunikacje miejska ktorej laska nie zna granic i dzis pozwolila mi sie dostac na sosnowakiego-politechnike o 17:20 ( 5 min spoznienia)


To jesli chcialoby sie przyniesc, (i komus zagrac ze mna w epoke kamienia) bylbym wdzieczny :))

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Raczej będę. Na otwarcie wrót powinienem się załapać. Chętnie zagram, najkrócej pisząc, w to co jeszcze nie grałem.
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Czarek zlał nas w Shipa, mnie udało się wyprzedzić Pitona ;) Gierka nie jest zła, ale trudno wyczuć, z której strony ją ugryźć, no i w połowie było wiadomo, kto wygra... to trochę deprymujące.

W każdym razie dzięki za granie :)

Złapano Arletę morderczynię? :mrgreen:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Uprzejmie dziękuję za dzisiejszą szkołę grania. Był 51 stan, Ships.

U nas na stole:
- Epoka kamienia - dzięki Ewo za przyniesienie i wytłumaczenie tej żelaznej klasyki, która mi się o uszy obijała wielokrotnie. Nie obrałem zrównoważonego rozwoju, a poszedłem od początku w tanią wymianę, podeszły mi zaraz potem odpowiednie karty to premiujące. Drugą połowę gry głodowałem, pomimo małej populacji; wszystko ładowałem w tanie materiały, które mogłem korzystnie zamieniać i karty bonusowe; żadnych tomahawków, seksu, zwiększania uboju. Zaliczyłem kilka głupich błędów i w efekcie otarłem się o podium, czyli zaszczytne ostatnie miejsce. Gra niegłupia, można było pogłówkować. No i głupie losowe kości przestały mi sprzyjać akurat w ostatniej kolejce. Pomimo, że współgracze ładowali mi na siłę moje magazyny to nie uzbierałem jednego żarełka więcej i dostałem w plecy 10 punktów. Na 4 osoby trochę się ciągło, ale było miło,
- Tajemnica Whitehall - wiele nie mogę powiedzieć, bo nie było już za wiele czasu i Ewa do wtóru z Jarkiem postanowiła, że oszczędzi trudu Rozpruwającemu Kubie i go złapała w zasadzie na starcie. I tyle było zabawy. Kuba jeszcze musi nad sobą trochę popracować. Jakby prawdziwy Kuba tak uciekał to nie byłoby dziś żadnej tajemnicy, a tym samym kilku fajnych gier na jego temat. Chętnie bym się pisał na więcej. Arleto, ukłony i szacunek za podzielenie się tytułem.

PS. Niestety, obawiam się, że we wrześniu już się nie zobaczymy przy stole. Są małe szanse na ostatnią środę miesiąca, ale słabo to widzę. Aczkolwiek będę śledził ewentualne relacje. Wylewności życzę...
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczorajsze granie :) u mnie był 51. Stan, dzięki Ewa za przyniesienie, bardzo fajnie było znowu w niego zagrać :D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Również wielkie dzięki za mile spędzone popołudnie i wieczór :)
Cieszę się, że gry wylądowały na stolikach, a nie tylko wyszły na spacerek ;)
Wstępnie na następne spotkanie pakuję Fresco, chyba że wybierzecie coś innego. Do zobaczenia
Ewa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No to ja też dziękuję, jak już tak wszyscy dziękują :lol:
Zagraliśmy w Ships Wallace'a. Moim zdaniem jednak średnia gra mu wyszła. Wallace chyba się skończył. Ale może jeszcze nie, może coś jeszcze pokaże ciekawego.
Problem w tej grze to chyba jednak to, że przez całą grę właściwie robimy to samo. Tyle tylko, że pod koniec gry za to co robimy dostajemy więcej punktów. A cały sekret w grze tkwi chyba w tym, aby nie marnować akcji na jakieś niepotrzebne duperele.
ODPOWIEDZ