(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

rman89 pisze: nie za bardzo jest komu Dominować :P
raczej panować jeśli o tę karcianą gierkę chodzi :P ... jak Dominowaliśmy w DS to głowa Cię bolała ;)
Sharky22 pisze:stworze
S T W O R Z E !!!
to dzieje się naprawdę :mrgreen:
Muszę obok tego chociaż postać, bo do zagrania pewnie kolejka się zrobi, cooo-nie ?
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

na razie chętnych do gry brak... jeszcze instrukcję muszę przyswoić

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Mnie niestety znów nie będzie :(
Samych wygranych ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Łoooo Anachrony... dawno się tak nie nagłówkowałem, srogi mózgożer. Ale na końcu był jakiś niedosyt. Sporo się robi, ale koniec mało spektakularny. Jest potencjał, ale go nie wydobyliśmy. Opinie skrajne, ja swoją ocenę zostawię pośrodku - działa, ale tego wow nie było ;)
Teraz żałuję, że jednak nie zabrałem gry od Ani, a taki miałem plan od miesiąca :P na forum pisali, ze z dodatkami/modułami to zupełnie inna gra, a sama podstawka może rozczarować.
Mózg mi wypaliło i złą decyzje podjąłem na sam koniec spotkania :lol: jak będzie okazja siądę do gry raz jeszcze i chętnie z modułami.

Dzięki Aniu za przytaszczenie i wytłumaczenie! Dzięki panowie za grę.
Towarzystwo dopisało. Niech ktoś opisze tego kapitana z sonarem :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

czuję się po tym Anachrony bardziej odmóżdżony niż po Dominancie :mrgreen:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dzięki wszystkim za dzisiejszą przyjemną rozrywkę.

Piwko - dzięki Teresko za wytłumaczenie. Tytuł w miarę przyjemny swoją wagą, nie za długi, nie przytłaczający zasadami, ani nie banalny, taki w sam raz. Poznawcza partia więc potencjał jeszcze nie odkryty. Jest co testować, fajny mechanizm z antycypowaniem (jest takie słówko), których kart nie wykorzystamy i wyprzedawaniem ich w trakcie gry. Trzeba się było sprężać z tym posuwaniem się do przodu w każdym aspekcie, bo gra krótkawa, każdy ruch ważny. Jak najbardziej powtórzyłbym.

Sonar - dzięki Krzyśku. Fajne, choć poznałem jedynie, na własne życzenie, kawałek gry polegający na słuchaniu kapitana przeciwników, nanoszeniu na folię (nałożoną na mapę) ruchu jego okrętu podwodnego i przewidywaniu jego pozycji pośród wysp, także bazując na informacji o jednej poprawnej (z dwóch podawanych) współrzędnej, jak i informacji o obecności okrętu w danym sektorze. Tutaj, niestety, jak się czegoś nie dosłyszy to robi się słabo, bo już się sprawa bardzo rozmydla i niewiele wiadomo. Zaliczyłem z 3, czy 4 takie zaskoczenia, z czego jedno bardzo duże. Nie ma dyktafonu - nie dojdziesz, czy kapitan coś pomylił, czy wina nasłuchującego, chociaż ciekawość Cię zżera co i kiedy poszło nie tak. Ciekawe, czy wyeliminowanie takich nieporozumień jakimś technicznym rozwiązaniem, np. przekazywaniem ruchu na kartce, pomogłoby czy zaszkodziłoby zabawie. Do tego dochodzą elementy innych graczy - każdy ruch powoduje jakąś awarię wyłączającą różne opcje (ruchu, ataku, systemu namierzania - do wyboru kilka rodzajów usterek), które można naprawiać na różne sposoby, różnym kosztem. No i w tym gra w węża, nie można najechać na swój ślad, wynurzenie powoduje reset śladu, ale kosztem ujawnienia dokładnej pozycji przeciwnikowi. Mi się podobało. Ciekawym opinii innych majtków i majtek... Aha, pisaki za grube (mini notatki, np. z akcji sonara i akcji drona się robią mało czytelne). No i z jedna folia więcej potrzebna, na dwa alternatywne ślady po wymknięciu się okrętu przeciwnika cichym manewrem.

Do miłego następnego.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Odkopałem się chwilowo z natłoku obowiązków, i nawet zacząłem zdrowiej chrapać znaczy spać. Tak więc dzień dobry :D
Chciałbym się pojawić w następną środę, i pograć w coś ;) No chyba że są jakieś drastyczne zmiany?
W co grałem:
Spoiler:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Alkes pisze:Odkopałem się chwilowo z natłoku obowiązków, i nawet zacząłem zdrowiej chrapać znaczy spać.
Brawo dla tego Pana... I nie zapominajmy o intensywnej siłowni.
Alkes pisze:Chciałbym się pojawić w następną środę, i pograć w coś ;)
To tak jak ja, z tym że ja mam nadzieję być już w tą środę... standardowo: 16.30-17.00. Jak nie będzie innych pomysłów to być może zdążę jutro wkroczyć do biblioteki, np. po 'Pory roku' (uważaj Daniel, Twoje komboklimaty).
Alkes pisze:No chyba że są jakieś drastyczne zmiany?
no, zmieniliśmy profil spotkań i całość czasu poświęcamy na debaty o chałupniczym pszczelarstwie... ta środa - ule plastikowe vs drewniane... i klimat... głównie klimat...
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

j_g pisze:To tak jak ja, z tym że ja mam nadzieję być już w tą środę... standardowo: 16.30-17.00. Jak nie będzie innych pomysłów to być może zdążę jutro wkroczyć do biblioteki, np. po 'Pory roku' (uważaj Daniel, Twoje komboklimaty).
O, słyszałem o tytule, chętnie bym pograł jeśli by było.

j_g pisze:no, zmieniliśmy profil spotkań i całość czasu poświęcamy na debaty o chałupniczym pszczelarstwie... ta środa - ule plastikowe vs drewniane... i klimat... głównie klimat...
Klimat? To miód na moje uszy!

Bonus, prawdopodobnie będę o 16:30, może nawet uda mnie się otworzyć te pasiekę.
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze:O No chyba że są jakieś drastyczne zmiany?
Nie gramy w Catan :mrgreen:
i przyjmujemy auta od bezdomnych.

Ja przyjdę po 16,
mam w planie zabrać jakieś ciężkie (bardzo) euro. Ale nie tak cięzkie jak Anachrony ostatnio ;) Raczej coś niegranego do tej pory - będą chętni mam nadzieję ;)
oczywiście na przystawkę coś lajtowego zabiorę, a gruby szpil po 17:30 zapewne.
DOZOo
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Tym razem nic mnie nie powstrzyma przed przybyciem. Zagram we wszystko co zaproponujecie :)
Pory roku mogę przynieść, bo mam.
Będę około 16:30.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze:Tym razem nic mnie nie powstrzyma przed przybyciem.
Zabrzmiało jak groźba... ale my się nie ulękniemy... wpadaj.
Shantall pisze:Pory roku mogę przynieść, bo mam.
To Ewo, jeśli można prosić, to zabierz te Seasonsy. Zaoszczędzi mi to latania dziś po pracy do biblioteki, a akurat nie mam za wiele czasu.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Postaramy się być punktualnie o 17:30 i jesteśmy chętni na coś ciężkiego :)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

j_g pisze:[...] (uważaj Daniel, Twoje komboklimaty)
A ja będę musiał prawdopodobnie spasować jutro :( Coś mi się przyplątało niefajnego i muszę zadbać trochę o swoje zdrowie...
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

zarobiony jeste
zostawie klucz na portierni
Carrownica
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:31
Lokalizacja: Gliwice/Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Carrownica »

Hej hej :D
Po długiej nieobecności, wpadnę i ja. Pojawię się prawdopodobnie troszkę po 17. Zagram naprawdę w cokolwiek, bo dawno w nic nie grałam :(
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Carrownica pisze:Hej hej :D
Po długiej nieobecności, wpadnę i ja. Pojawię się prawdopodobnie troszkę po 17. Zagram naprawdę w cokolwiek, bo dawno w nic nie grałam :(
:shock: środa cudów się zapowiada ;)
zapraszamy!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
RageQuit
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, 13:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RageQuit »

Jak środa cudów, to i ja się przebudzę z zimowego letargu i powinienem zajrzeć 8)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

rman89 pisze:A ja będę musiał prawdopodobnie spasować jutro :( Coś mi się przyplątało niefajnego i muszę zadbać trochę o swoje zdrowie...
Ja tu kombinuję jak Cię zadowolić, dając jednocześnie innym odsapnąć nieco od Orleana, a Ty po prostu łapiesz jakiegoś nędznego wirusa? Tego się po Tobie nie spodziewałem. Obiecaj poprawę.
gafik pisze:zostawie klucz na portierni
Oczywiście, dla niezorientowanych rannych ptaszków - klucz na hasło 'planszówki'...
RageQuit pisze:Jak środa cudów, to i ja się przebudzę z zimowego letargu i powinienem zajrzeć 8)
No proszę, proszę... Welcome back - jak to kiedyś wydobył z siebie niejaki Tomek Araja...

Zatem, wobec ostatnich wpisów, chwytliwość "Pór roku" nieco straciła na sile (choć może, Ewo, weź mimo wszystko, proszę), a dodatkowo może jednak wezmę Orlean, z braku posiadania na półce lepszych znanych mi alternatyw dla naszych jutrzejszych recydywistów.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Tereska chciała coś ciężkiego - mam chyba ze 4 kg Kawerny. Chcecie ?
Seasonsy zabiorę. Coś jeszcze przytaszczyć ? Mam miejsce w torbie na 3 gry. Le havre ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Jeszcze Dominant i Cywilizacja i będzie komplet :mrgreen:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Ewa miej miejsce na Asgard i TtR bo to oddam :P
Asgard jest wystarczająco "heavy" i w to proponuje zagrać po 17.30.

Kawerna...to Agricola dla nie umiejących grać w Agricolę ;) meee eeh
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Ewa - jeśli mogę wybierać, to wolę Le Havre od Kaverny :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Zagrajmy dzisiaj w ten Asgard... Ciężkie euro najlepiej działa na 4 osoby
dozo
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Więc najpierw Piton poczęstował Boomerangiem (Jarek się trochę wynudził, bo się czasowo zupełnie nie wstrzelił (ja miałem lepszy tajming), a zachowawcza (kiedy trzeba) Ewa pozamiatała). Potem były Orelany (Michał przekręcił licznik), Asgardy, LeHavry, Pory roku (w połowie niedokończone; dzięki Ewuś za przytarganie), Trucizny. Frekwencja uratowana przez 3 udane powroty, razem 9 niezwykle, ach, jakże wartkich umysłów. Trochę bluzgów, dowcipów, ploteczek - czysta przyjemność mentalnego obcowania z materią żywą i martwą.

Dziękuje za towarzystwo. Byle tak dalej.
ODPOWIEDZ