(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

No tak, a tu tylko piwo :D
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

piton pisze:Przyjdę po 16.
Aniu czy jutrzejsza partyjka w Burgle Bross aktualna? :)
Aktualna, choć nie liczyłabym na mistrzowski poziom gry :lol: - do zaliczenia przez ciekawskich.
Powinnam być koło 16.00.
W Heaven&Ale chętnie zagram
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

pewnie bede
jesli nie to klucz na portierni
haslo PLANSZÓWKI
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja się pojawię chwilę po 16

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja również będę :)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Ja się pojawię z nienacka i liczę, że ktoś mnie przygarnie:P
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Śmigiel pisze:Ja się pojawię z nienacka i liczę, że ktoś mnie przygarnie:P
o ile ktoś Cię jeszcze rozpozna :P
Krzysiek84
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:11

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Krzysiek84 »

Hej,
przyjdę po 17 z siostrzeńcem.
Powiedzcie mi jak znajdę pomieszczenie gdzie gracie?
To jest w łączniku Polibudy na Mikołajczyka?
Wezmę ze sobą Captain Sonar jakby ktoś był chętny na walkę łodzią podwodną w czasie rzeczywistym.
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

W budynku Wydziału Mechanicznego - Opole, ul. Mikołajczyka 5, sala E-208(drugie piętro). na prawo po wejściu wejściem głównym budynku, później na góre 2 pięterka i zawijasz się w kierunku na lewo o 180 stopni wokół schodów.

Za pomocą tych wskazówek powinieneś trafić

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Krzysiek84 pisze:Wezmę ze sobą Captain Sonar
Niesamowity zbieg oka liczności - wczoraj wieczorem odkryłem ten tytuł w necie i już nawet kombinowałem czy da się to jakoś ściągnąć. Bodajże widziałem, że z Czech się da pocztą sprowadzić i jakimś Palem trzeba zapłacić. Ostatecznie GAS mi nieco przeszedł - gdzie tu tyle osób zapalonych zebrać...

W ogóle ostatnio doszedłem do wniosku, że lipa - za dużo gier w obiegu - nie mogę się wytresować w coś fajnego na tyle zaawansowanie, aby sprawiało mi to przyjemność. Kiedyś była jedna talia kart i grało się stale w porywach w 3 gry i można było w miarę na poziomie grać, a teraz to ledwie poznawać nadążam... Za komuny było (a bardziej nie było) po 1 rodzaju wszystkiego i nie było dylematów przy półkach z towarem (w całym Auchanie tylko ocet???).

PS. Aha, jakby co to mam Orlean, Libertalię i Najemników...
Krzysiek84
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:11

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Krzysiek84 »

Dzięki za wskazówki i do zobaczenia
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dzięki za wczoraj. Szczodrzy właściciele sypnęli nowym. Trochę czegoś bardziej zgranego też było.

Burgle Bros - miałem okazję się przyglądać, jak mi.in. nasi dwaj Chaos Bros sobie radzą. Ania miała przyjemność tłumaczyć i liderować tej jakże karnej i zgranej ekipie. Obcykać grę i wtedy można w płynnie sunąć na dach. No, ale to trzeba zasady najpierw wysłuchać, a to już ciężko... Oczywiście emerytowany, powolny pan z gwaranta przechadzając się w losowych kierunkach, dłubiąc w nosie i trzymając na rękach zaspaną ciułałę zakończył przedwcześnie męki gangu zwiędniętej paprotki wspomaganego przez gang świeżaka z Tajlandii...

This war of mine - dzięki Damianie za przytarganie tego ciężaru, dzięki Krzyśku za przedstawienie gierki i prowadzenie za rękę. Mogę to z grubsza porównać do Robinsona, ciut do Martwej zimy. Choć to wyższy poziom Robinsona, bo wszystkiego jest więcej i do tego książeczka z paragrafami/skryptami podkręcająca nieco fabułę. Na początek średnio mi się spodobało, zresztą podobnie jak Zima i Robinson.

Ponzi Scheme - dobre. Gra, którą chciałbym trochę bardziej wymasterować. Za szybko zagrałem za wysoko. Później tylko liczyłem na łaskawość odkupujących akcje, a sam nic nie przejmowałem. Podejrzewam, że da się nad tym z powodzeniem zapanować i jakoś stabilniej i dłużej przeć do przodu.

Jeszcze niektórzy Gejszowali, Orleanowali (naprawdę dobrze, że w czwórkę), Najemnikowali (naprawdę źle, że w czwórkę, ale cóż, taki tajming), Heaven&Piwko (i ten tytuł być może pozostanie w rodzinie - ewentualne dzięki, Aniu).

Kapitan Sonar się nie przydarzył - tu wszyscy musieliby się zsynchronizować z końcami swoich partii, a o to zawsze ciężko. Dzięki Krzyśku za wizytę i zapraszamy częściej.

Pozdrawiam wczorajszych nieobecnych.

Do pogrania.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3407
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Burgle Bros jest śmieszne. Pomijam niedopowiedzenia w zasadach, bo nawet nie chcieliśmy zbytnio ich znać ;) Taki lekki rodzinny co-op. Mógłby ktoś to autentycznie wydać po polsku, ludzie by mieli radochę (trochę tekstu na kartach jest).
Nie głupie, ale też szału nie robi. Część ruchów/decyzji oczywista. Staraliśmy się robić klimat, ale trzeba było go robić więcej ;) Mi przeszkadzało wolne granie, jak na włam i szybką akcję to graliśmy trochę wolno. Nie lubię gier w czasie rzeczywistym, ale tutaj przydałoby się dołożyć klepsydrę albo jakiś timer z czasem na ruch. Ufff dobrze, że Ewa z nami nie grała :lol:
W zgranym i wkręconym w zabawę towarzystwie to będzie imprezowy hit.

Heaven&Ale - sprytnie pomyślane, dopiero po kilku grach złapałem jak w to skutecznie grać. Dobra mechanika. Im więcej w to gram, tym częściej staram się robić większe przeskoki, wtedy element wyścigu i podbierania kafli jest super. Ogromny plus: to gra trwa 15 minut na gracza. Na dwie osoby w godzinkę można zrobić dwie partie.
Wielki minus: tytuł jest zbyt taktyczny jak dla mnie, ja jednak wolę szersze pole do planowania. Tu można zaplanować, ale nam buchną kafle i to mnie wkurza ;) Ania chciała, to pewnie "piwko" zostanie w rodzinie ;)

Ponzi S. - dla mnie to ekonomiczne party game. Wyczekiwanie na bankructwo rywali jest przezabawne. Dogadywanie, namawianie do bankructwa, jechanie na krzywdzie kolegów i odkupywanie akcji za bezcen - wywołuje masę śmiechu :mrgreen:
Nie wiem czy da się to (grę) zmasterować, bo karty "przekrętów" wychodzą losowo, nie wiadomo kiedy będzie krach i zegar przesunie się o dwa pola. Największą niewiadomą są ludzie i ich poczynania w fazie handlu. To wywraca wszystko do góry nogami. Jacek chce masterować a 4 kolejki nie handlował :lol:
Da się na pewno lepiej dobierać karty i starać się ich nie kumulować kilka kolejek - to na bank, teraz tak grałem - to jest do policzenia.
Ale to, że po 5-6 kolejkach nagle nam się karty kumulują w absurdalne odsetki to mechanika gry. Poza tym każdy zbiera te zwykłe karty, to potem w puli zostają same czerwone. Do tego ilość posiadanych akcji (udziałów) nakazuje nam brać te karty z wysokimi odsetkami - 3 rząd na rynku. Gdyby nie to, to gra by trwała i trwała. Mechanika sprytna, gra generuje sporo emocji i jeszcze więcej śmiechu. Mi się podoba jako ekonomiczny party-game, nie jako mózgożer ;)
Największy plus - Jackowi (coś w końcu!) się spodobało, nawet minimalne oznaki radości były i chyba kącik ust drgnął w górę :D

Dzięki za granie. Dozo przy planszy.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Burgle spoko, ale trzeba w to szybciej grać. Napier...ać na dach! Trzeba się rozdzielić i węszyć, a my wszyscy trzymaliśmy sie za rączki i jeden gość obmacywał ściany... :P
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Heaven&Ale - [...]Na dwie osoby w godzinkę można zrobić dwie partie.
A fajnie to się skaluje (tzn. w dół, np. właśnie do 2)?
piton pisze:Nie wiem czy da się to (grę) zmasterować, bo karty "przekrętów" wychodzą losowo, nie wiadomo kiedy będzie krach i zegar przesunie się o dwa pola.
Nie miałem na myśli rozpykania na aż tak szczegółowe czynniki. Bez tej losowości byłoby nudniej.
piton pisze:Jacek chce masterować a 4 kolejki nie handlował :lol:
Wszystkie pośrednie bazy prowadzące do tego celu też oczywiście wypadałoby zaliczyć. Trochę za późno do mnie dotarło, że to co wezmę zostanie ze mną do szczęśliwego końca... Niektóre gry, imho, mogą mocno zyskiwać, gdy się je przerobi wielokrotnie - dajmy na to np. wp: konfrontacja, fasolki, sponsio, obecność, a niektóre wprost przeciwnie, stają się nudne, schematyczne i przewidywalne (nie raz takie przykłady podawałeś).
piton pisze:Największy plus - Jackowi (coś w końcu!) się spodobało, nawet minimalne oznaki radości były i chyba kącik ust drgnął w górę :D
No weź. To pewnie tylko jakieś początki parkinsona, nic więcej... Cóż, mam to nieszczęście bycia wybrednym (coś mi mówi jednak, że nie ja jeden). Prawdziwe przekleństwo, być ciągle rozczarowywanym. Jest ciężko.
gafik pisze:Trzeba się rozdzielić i węszyć, a my wszyscy trzymaliśmy sie za rączki i jeden gość obmacywał ściany... :P
Myślę, że robiliście co w Waszej mocy. Rozproszenie jakieś tam było. Strażnik (i kafle) rozstawiał Was po kątach i miotał po paprotkach... A że alarm za alarmem, kłoda za kłodą? Pewnie tak to jest zaprojektowane... Nie doceniliście przeciwnika. Być może to trudniejsze do przejścia niż This War of Mine?
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

no śmielej, śmielej, najmilsi...

ja jutro powinienem być... 16.30-17.00.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3407
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jeśli jutro wszystko pójdzie zgodnie z planem, pojawię się po 16:30. Wraz ze mną Ania z Anachrony ;) Mamy w planie zagrać w tego molocha.
Zabiorę bankowo Heaven &Ale i TtR dla dziewczyn - oddam.
A co dla chłopaków ? Może dodatek do Magii i Miecza "sekretne obrzędy w Wodzisławskic-H lasac-H" :mrgreen: (promo postacie nazi-gnom siła 1 inteligencja -1)
jakieś życzenia (dla wodza), to dawajcie śmiało ;)

Do jutra!
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:jakieś życzenia (dla wodza), to dawajcie śmiało ;)
cóż, ciężko coś życzyć, jeśli nie wiadomo kto i czy będzie... kolejny mały apel o ogarnięcie się.

do jutra się z kimś...
Krzysiek84
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:11

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Krzysiek84 »

Dwóch około 17
Teresa
Posty: 380
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy ok 17:30 :)
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

PS. Mam Libertalię. Jak będzie Daniel to może przytarga mojego Orleana i Najemników... tak gwoli informacji...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3407
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

nie było życzeń, to mam: Heaven&ale, tiket tu rajd, miasto szpiegów, sushi i truciznę.
Chciałem zagrać w Ancachrony (max 4 osoby) i o to prosiłem Anię.
Najwyżej podzielimy się na dwie ekipy.
Grypa grasuje i frekwencja słaba...

Stanisławie-kluczniku będziesz?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Klucznik otworzy. Ale zaliczenia studentek go wykończyły... ;)
Gdyby nie dał rady to klucz na portierni (hasło PLANSZÓWKI).
Gdyby dał radę to Anachrony chętnie.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Tak będę z Orleanem, Najemnikami i wezmę jeszcze Królestwo, skoro nie za bardzo jest komu Dominować :P
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja będę ok. godz 16 jak co tydzień dziś powinienem mieć stworze

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ