(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Jeszcze raz podziękowania dla Ciebie Piton za zapoznanie z kolejnym tytułem.
Wendake całkiem sympatyczna, ale niestety o zwycięstwie zadecydowała wyłącznie losowość. Gdyby nie ten kafelek, którym mnie na koniec uraczyłeś, i który dał mi 7 pkt na handlu (i wyrównał punktację na bębenkach) byłabym ostatnia!!
W Sztuce wojny Jacek okazał się dużo lepszym strategiem i wodzem niż ja ;(
Rozgromił moje armie i zepchnął do jednej prowincji.
Cieszę się, że Pokolenia przypadły do gustu. Będę nosić. Chciałabym zagrać z dodatkiem, bo nie miałam jeszcze okazji.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: swiety_1984 »

Czlowiek nie przychodzi to nie dosc z PLO to jeszcze w WP Konfrontacja graja... co dalej - Gears of War? [emoji14]

Kurde musze w koncu znalezc czas :-D
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

piton pisze:... Stojący wąż i wąchacz bobra, robiły dobrą robotę :mrgreen: ...
Sądząc po piskach i wrzaskach Arlety było... Niechudo... :!:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jacek, chciałeś Exodus cośtamcośtam kupić. Internety dają promocję:
https://shop.boardanddice.com/pl/glowna ... &results=1

nie wiem czy to super cena, ale na forum informują, ze tak ;)
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Internety dają promocję:
dzięki. kupione...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:dzięki. kupione...
w ramach namacalnych dowodów wdzięczności, to oprócz przysłowiowego piwa, które sam sobie nawarzyłeś w momencie kupna, a ja je wypiję chętnie ;)
to jestem pierwszy w kolejce do zagrania :)
Pisałeś, że trzeba mieć dodatki do tego i bez dodatków jest słabiej, taa?
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

piton pisze:
j_g pisze:dzięki. kupione...
w ramach namacalnych dowodów wdzięczności, to oprócz przysłowiowego piwa, które sam sobie nawarzyłeś w momencie kupna, a ja je wypiję chętnie ;)
to jestem pierwszy w kolejce do zagrania :)
Pisałeś, że trzeba mieć dodatki do tego i bez dodatków jest słabiej, taa?
Drugi w kolejce!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

DarkBogas pisze:Drugi w kolejce!
Spokojnie, nie pchać się. Dla każdego wystarczy (o ile przyjdzie, bo cena jakaś taka podejrzana)... proszę, jak to niektórych ciągnie do XXX...
piton pisze:Pisałeś, że trzeba mieć dodatki do tego i bez dodatków jest słabiej, taa?
Taa... A co, chcesz mnie naciągnąć teraz na dodatki? I tak nie ma... W sumie GAS na zakup tego Exodusu mi w międzyczasie zupełnie przeszedł... Bez dodatków to w sumie będzie pewnie nie tylko słabiej, ale i słabo. Może być schematycznie - to tak jak w Terra Mystica wszyscy by grali jedną i tą samą rasą (pomijając fakt, że i tak ponoć podążanie drzewkiem rozwoju jest pełne oczywistych wyborów). Najwyżej sprzedam za tę samą cenę, nie powinno być z tym większych problemów.

... i tak nie wiem jak się z tymi pudłami pozbieram na mojej małej półce - Orlean ma do mnie jechać (nie pochylaj się nad toaletą za głęboko, bo nabierzesz wody) i Guildhall (tzn. Najemnicy x3) (znów te 3x?), którego tak podstępnie i szybko oddałeś w obce ręce (używki, tanio, więc nie mogłem sobie odmówić).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Z tą schematycznością- to jeśli wystapi po 5 partiach to ok, bo kiedy tyle zagrasz :) a jak jest oczywiste od początku to inna sprawa
A gildhala jak kupiłeś po niemiecku to pewnie ten mój ;)
Xidita to już pamiętam kto rezerwował pierwszy ;) tylko czasem mi lepiej to na mathandel dać niż sprzedać, tak na marginesie. Znaczy. Jakby była taka potrzeba bo gra schematyczna i powtarzalna ...
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ok, kto będzie w środę? Ja mogę być od 16tej :D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

ja, jak zwykle, między 16.30 a 17.00.

jak nowe koleżanki jeszcze potwierdzą, że będą, to mogę podskoczyć do biblioteki po Tikal, bo w domu nie mam nic większego, co by się nadawało...
Krzysiek84
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:11

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Krzysiek84 »

Hej wszystkim.
Czy widzicie szansę na zorganizowanie spotkania o późniejszej porze lub wydłużenia waszego środowego spotkania? Może chociaż raz w miesiącu? Chętnie bym do was dołączył i prawdopodobnie kilku moich znajomych również. Dla mnie idealne godziny są w przedziale 20-24. Dajcie znać co o tym sądzicie.

Pozdrowienia
Krzysiek
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: jak nowe koleżanki jeszcze potwierdzą, że będą, to mogę podskoczyć do biblioteki po Tikal, bo w domu nie mam nic większego, co by się nadawało...
Jacku,
Tikalem kogoś, kto zna NIC(?) monopol, dżungla spida, dobla czy w skrajnym przypadku karkasona zamordujesz... to abstrakcyjne suche euro, nie jest to poziom rodzinny.
Dla nowych osób potrzebne są gry z małą ilością zasad, które można zagrać po kilku (3?) minutach tłumaczenia.

Ja Wam "świeżakom" (chodzącym kilkanaście miesięcy...) tłumacze długo gry, które jestem w stanie wytłumaczyć komuś ogranemu w 5-10 minut, a Wam muszę często powtarzać zasady i nadal nie do końca kumacie, to nie przytyk tylko fakt.
Dlatego Tikal, który jest relatywnie prosty dla kogoś ogranego, nie będzie prosty, dla kogoś nie znającego zbyt wielu gier.

Jakiś ticket to rajd, splendor, paczłork, teby... lub coś w tym ciężarze. tłumaczenia 3 minuty, zabawy 30 minut, będzie git na początek.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Krzysiek84 pisze:Hej wszystkim.
Czy widzicie szansę na zorganizowanie spotkania o późniejszej porze lub wydłużenia waszego środowego spotkania? Może chociaż raz w miesiącu? Chętnie bym do was dołączył i prawdopodobnie kilku moich znajomych również. Dla mnie idealne godziny są w przedziale 20-24. Dajcie znać co o tym sądzicie.

Pozdrowienia
Krzysiek
Witaj Krzyśku
Godzin otwarcia Politechniki Opolskiej niestety my nie ustalamy, więc od razu napiszę, że nie ma szans na zorganizowanie takiego spotkania. Musimy kończyć o 21.
Rozumiemy, że ludzie pracują i nie mogą przyjść wcześniej, ale godzin otwarcia Polibudy nie przeskoczymy.
Ewentualnie celujcie w nasze sobotnie spotkania, które raz na jakiś czas pojawią się w Bibliotece Miejskiej.

może kiedyś uda Wam się zawitać u nas, nawet po 20, to możemy na miejscu pogadać i ustalić np. jakieś miejsce do grania na mieście.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

piton pisze:Jakiś ticket to rajd, splendor, paczłork, teby... lub coś w tym ciężarze. tłumaczenia 3 minuty, zabawy 30 minut, będzie git na początek.
Ja mam coś takiego powiedziałbym prostego. Pomijając Kingdom Builder, który ja uważam generalnie za prosty w zasadach mam jeszcze "Mistrz Słowa". Prosta gierka, kostki i układanie słów z tego co wyszło na czas. Proste, nawet bardzo, a myślę że może być zabawa. Mogę jutro zabrać jakby ktoś chciał.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Najprawdopodobniej uda mi się jutro przybyć. Mogę przynieść Wsiąść do pociągu Europa, Epokę kamienia lub Kuriera pocztowego dla nowych.
Piton nie strasz nowych ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy tradycyjnie w okolicach 17:30.
Weźmiemy Zamki, Tzolkina albo Santiago - zobaczymy.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Czy ktoś się wybiera na ten konwent w Opolu 2 grudnia???
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Jaki konwent ? Możesz wrzucić jakiegoś linka ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Link nie działa :-(
"Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna
Być może użyty link wygasł lub strona jest widoczna tylko dla grupy odbiorców, do której nie należysz."

Konwent dla wtajemniczonych ;-)
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

A ten link:
http://www.kuratorium.opole.pl/konwent- ... ych-stopa/

Tamten był na FB, może dlatego wygasł.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Piton nie strasz nowych ;)
czym straszę nowych? Raczej informuję "starszych", żeby się nie wygłupiali przy przynoszeniu gier.
żarty żartami - pomijając, że my się znamy i możemy sobie na takie żarciki pozwolić. Poza tym ewentualnych 'inside jokes' ktoś z 'outside' nie bardzo zrozumie...
- ale naprawdę zrozumcie, że przekonać kogoś do planszówek wyciągając grę pokroju "Tikal" będzie ciężko.
Piszę pod kątem tego co ktoś napisał na forum i co piszą ludzie na profilu Planszowego Opola w wiadomościach (tego akurat możecie nie wiedzieć i nie widzicie) - że nie znają gier i chętnie wejdą w świat planszówek.
Zatem na start proponuje gateway'e, a nie standardowe gry z relatywnie dużą ilością zasad.
Tutaj proponuję nie żartować i pomóc w organizacji spotkania, jak pojawią się mniej doświadczeni planszówkowicze.

cezner pisze:Czy ktoś się wybiera na ten konwent w Opolu 2 grudnia???
K O N W E N T
Tradycyjne ogłoszenie na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy... co tutaj komentować
Jak chcesz tam iść, to mogę przynieść Lisboę i sobie zagramy, przynajmniej stoły duże :mrgreen:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Tiaa. Stoły duże a poza tym cisza i spokój :mrgreen:
Jeśli ktoś jeszcze by się wybierał, to pewnie bym wpadł. Bo tak samemu to nie ma sensu tam się pchać.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja jutro przybędę <edit> po 16 przed 17 </edit>, chyba, że mnie przeziębienie rozłoży :?
zabiorę lordów xidita i postaram się coś łatwiejszego/szybszego

jak coś się zmieni, poinformuję.
dozo
Ostatnio zmieniony 28 lis 2017, 22:34 przez piton, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ