(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

jutro bede otworze

ale uwaga moge sie spoznic bo wizyta w nfz mnie czeka

omowmy sie na 16.30
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Pewnie będziemy w tradycyjnej godzinie w okolicach 17.30. Uprasza się o poczekanie z czymś ciekawym ;)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę między 16:30 a 17

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Krzysiek84
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:11

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Krzysiek84 »

piton pisze:
Krzysiek84 pisze:Hej wszystkim.
Czy widzicie szansę na zorganizowanie spotkania o późniejszej porze lub wydłużenia waszego środowego spotkania? Może chociaż raz w miesiącu? Chętnie bym do was dołączył i prawdopodobnie kilku moich znajomych również. Dla mnie idealne godziny są w przedziale 20-24. Dajcie znać co o tym sądzicie.

Pozdrowienia
Krzysiek
Witaj Krzyśku
Godzin otwarcia Politechniki Opolskiej niestety my nie ustalamy, więc od razu napiszę, że nie ma szans na zorganizowanie takiego spotkania. Musimy kończyć o 21.
Rozumiemy, że ludzie pracują i nie mogą przyjść wcześniej, ale godzin otwarcia Polibudy nie przeskoczymy.
Ewentualnie celujcie w nasze sobotnie spotkania, które raz na jakiś czas pojawią się w Bibliotece Miejskiej.

może kiedyś uda Wam się zawitać u nas, nawet po 20, to możemy na miejscu pogadać i ustalić np. jakieś miejsce do grania na mieście.
Ok. PO nie przeskoczysz. Postaram się kiedyś wpaść w rozsądnych godzinach. Pozdrowienia!

Wysłane z mojego Lenovo A3500-F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ponawiam pytanie, czy ktoś zjawi się na tym jutrzejszym konwencie planszówkowym.
Ja bym tam wpadł, nie na cały dzień ale tak po obiedzie od np 14 - 18.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze:Ponawiam pytanie, czy ktoś zjawi się na tym jutrzejszym konwencie planszówkowym.
Mnie nie będzie. Mi nie pasuje.

PS. Dzięki za środę. Piaski pustyni (dzięki Ewo za nauczenie, sprytny tytuł; ja bym powiększył 5x planszę, dodał 5 graczy więcej, jakieś karty paktów, sojuszy i byłoby epicko - Knizia jak zwykle skromnie poszedł), Burgundowe Zamki (dzięki Teresko za pomoc na starcie) i Kingdom Builder (pewnie nie doczekam dnia, w którym choćby zbliżę się na torze punktacji do Daniela). Towarzystwo ze stolika obok uczyło się Ksidita (obgadywać się nie uczyli, bo już umieli - do teraz mnie uszy szczypią (albo to zima idzie)). Potem udowadniali sobie, że pan tu nie stał, albo że tych klientów nie obsługujemy, już nie pamiętam...

Miłego łikendu...
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Nikt nie idzie na konwent?!?!?!? :shock:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze:Nikt nie idzie na konwent?!?!?!? :shock:
Może zakręć do Ani... Ona może nie czytać forum, a może się wybiera... Oczywiście tylko strzelam, widząc na fotach, że rok temu była Ania, Kasia, Damian, Zgnity...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Nikt nie idzie na konwent?!?!?!? :shock:
za jakąś godzinę przedyskutujemy to na żywo ;)
jakby ludzie wiedzieli wcześniej iż dwa dni przed, byłoby pewnie łatwiej się dostosować do terminu
- a mówiliśmy przecież "koledze-organizatorowi" rok temu, żeby wcześniej dał znać..
Dwa, to fajne gry tam będą jak przyniesiemy ;)reszta to zasoby z biblioteki.
Jedyny plus to względny spokój i duże stoły :)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja nie będę bo mam jutro umówiony termin u dentysty :(

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Byliśmy z Czarkiem na "konwencie". Nawet było ze 30 osób. Dość spora biblioteka gier. Był Mikołaj, nawet dał prezenciki dla naszych dzieciaków.
Graliśmy - Cezary wybrał, na niego! - w Scythe z gimbazą, która okazała się studentami ;) i jeszcze ze złą zasadą ruchu kilka kolejek :P
nie znajduję słów* na opisanie emocji i frajdy jakie ta gra oferuje :lol:

*(cenzuralnych)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:PS. Dzięki za środę. (...) Towarzystwo ze stolika obok uczyło się Ksidita (obgadywać się nie uczyli, bo już umieli - do teraz mnie uszy szczypią (albo to zima idzie))....

Z ręką na sercu powiadam i piszę, że granie z Jackiem w Ksidita dodaje tej grze bardzo dużo. Jak z Tobą gralismy bawiłem się wybornie, nikt Tobie do pięt nie dorasta wielki programatorze ;)

to ja jeszcze publicystykę skoro nikt się nie kwapi ;) z ostatnich poznanych gier:
Clans of Claedonia - niejako hit z kickstartera, taka ekonomia na silniku Terra Mystica. Tak z instrukcji to wydaje się mocno prosta gra - nawet o tym Czarkowi mówiłem. W sumie budujemy na planszy swoje budynki/stawiamy pracowników - to nam daje surowce lub kasę, dzięki którym realizujemy kontrakty (czyli główne źródło pezetów). Na papierze wygląda bardzo prosto, w praktyce jest nieco trudniejszą grą ekonomiczno-optymalizacyjną. Gra się dobrze, daje satysfakcję, ale prochu ta gra nie wymyśla.
Nie wiem na ile jej starczy potencjału, bo mimo losowego setupu, losowych kontraktów itd. będziemy co grę powtarzać pewien schemat. No pogramy, zobaczymy. Jak ktoś chce odkupić, czekam na PW :mrgreen:

Lisboa - to już wielki kaliber i waga ciężka. Gabaryty i ciężar pudła nie kłamią ;) W skrócie klimatycznie lub mniej klimatycznie odbudowujemy Lizbonę po serii klęsk żywiołowych. Gra ma wysoki (bardzo?) próg wejścia. Jest mocno nieintuicyjna z początku. Mechanicznie jest prosta jednak sporo akcji jest zależnych od innych akcji i detali, ze naprawdę jest to wyzwanie z początku.Sporo czerpie z Galernika i Kanbana. Kanban był dla mnie prostszy do wytłumaczenia i grania, a Gallerist pod tym względem jest łatwiejszy do przyswojenia i daje nam obraz koncepcji na grę od samego początku (tworzymy-sprzedajemy dzieła sztuki).
W Lizbonie jest ciężko na wejściu, co w moich oczach jest bardzo fajne. Jest wiele zależności pomiędzy akcjami, sporo kombinowania i odkrywania gry - czyli przeciwnie do kalnów z Kalednoii ;)
O tej grze wiele nie napiszę, bo trzeba w nią zagrać kilka dobrych razy. Oferuje miejsce na ciekawe zagrania to na pewno. Bardzo mózgożerna i ciężka pozycja. Lacerda mimo wszystko słabizny nie robi. Nie wiem jak to ustawić w rankingu jego gier, ale warto zagrać i trzeba zagrać ze 2 gry żeby móc swobodnie grać. Potem można zacząć wysnuwać wnioski. Ludzie jęczący na tę grę u nas na forum chyba zbyt mało grali i mam wrażenie, że gra mogła ich przerosnąć na starcie i po odbiciu się po ludzku jęczą.
Tyle z nowości.

Aaaaa na "Konwencie" dwóch studentów od "sajta" zaprosiłem do nas na spotkanie (oczywiście, kaperowałem kogo się da...) i wiadomość roku <werble>
Lubią Dominiona i inne konfrontacyjne karcianki w stylu pixeli itp. :D Danielu załatwiłem Tobie kolegów do grania, nie bedziemy musieli patrzeć na Twoją smutną twarz bo na Dominiona krzywo patrzymy... a nas sucharzystów wybawiłem od konieczności grania w Dominiona :mrgreen:
Ultra Combo jak u Felda :lol:

Pozdrooo ludziska i do środy!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Miałem być, ale nie byłem... :P
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

piton pisze:Aaaaa na "Konwencie" dwóch studentów od "sajta" zaprosiłem do nas na spotkanie (oczywiście, kaperowałem kogo się da...) i wiadomość roku <werble>
Lubią Dominiona i inne konfrontacyjne karcianki w stylu pixeli itp. :D Danielu załatwiłem Tobie kolegów do grania, nie bedziemy musieli patrzeć na Twoją smutną twarz bo na Dominiona krzywo patrzymy... a nas sucharzystów wybawiłem od konieczności grania w Dominiona :mrgreen:
Ultra Combo jak u Felda :lol:

Pozdrooo ludziska i do środy!
Chwała Tobie Mistrzu Pitonie za te wiadomości, fajnie by było zagrać z kimś w Dominiona :D tylko muszę część koszulek powymieniać, bo się rzucają w oczy :P To kto przychodzi w środę? Mam nadzieję, że to będę ja :P
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Cezary, szykuje się kolejna perełka od naszego ulubionego autora ;)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=53253
Strażnicy Xobos - brzmi jak murowany hit :mrgreen:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Pewnie będę. Jak zwykle, 1630-1700. Wezmę Orlean (trzeba 4 graczy). Najemników nie wiem czy wezmę, bo Orlean okazał się ciężką grą, a ja bez auta i nawet już bez rowerka... chlip...
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

piton pisze:Cezary, szykuje się kolejna perełka od naszego ulubionego autora ;)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=53253
Strażnicy Xobos - brzmi jak murowany hit :mrgreen:
Tak, ciekawe kiedy będzie na wspieraczce :-)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

j_g pisze:Pewnie będę. Jak zwykle, 1630-1700. Wezmę Orlean (trzeba 4 graczy). Najemników nie wiem czy wezmę, bo Orlean okazał się ciężką grą, a ja bez auta i nawet już bez rowerka... chlip...
Jacku, czynisz mi zaszczyt zabierając tą grę, niech Twoje wysiłki w tachaniu jej zastaną Ci wynagrodzone!:D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

rman89 pisze:Jacku, czynisz mi zaszczyt zabierając tą grę,
Ale Orlean czy Guildhall (Najemnicy)? Jeśli wyrazisz (albo ktokolwiek inny) chęć na partyjkę Guildhall to nie ma problemu, oczywiście wezmę, z szaloną radością...
rman89 pisze:niech Twoje wysiłki w tachaniu jej zastaną Ci wynagrodzone!:D
no właśnie. niech, niech. może ktoś łaskawie da mi w końcu w coś wygrać, hę...
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Z mojej strony możesz wziąć obie, chętnie zagram :D Ja wezmę tym razem Dominiona jakby co ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My standardowo dojedziemy do 17:30. Chętni na prawie wszystko (poza Dominionem) :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Nie wiem czy dam rade przybyć. Dam znać dopiero jutro, a jeśli przybędę to raczej w okolicy 17.30-18.00
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę tak jak zwykle 16:30-17. Coś wezmę

Piton, czy mógłbyś przynieść Pulsar ?
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Nie będzie mnie dzisiaj. Jeśli coś się nagle zmieni zadzwonię albo zasesesesemesuje
Pulsara pożyczyłem i tak
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Zostawię klucz na portierni. Na hasło "Planszówki" portier powinien wydać kluczyk. Kto pierwszy ten pobiera klucz.
Ja będę ale mogę się spóźnić. Będziemy w kontakcie tel.
ODPOWIEDZ