(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

jestem w domu. Przemarzłem, ale jakie sukcesy! prasa, fotoreporterzy, TV ha! Celebryci, oficjele, gwiazdy, piton.
Bogracz na wodzie, kiełbasa półsurowa i resztki karkówki. No ale kawa przynajmniej dobra ;) Na koniec pokaz iluminacji i fajerwerków, także sylwestra mam za sobą w tym roku ;)
Aha pokazu rzucania jaj i wbijania wideł nie było :D

i najważniejsze te płomienne przemówienia, no i skromne wyliczanie własnych sukcesów we wszystkim, piękne! A jak niejaki wiśniak serdecznie witał i dziękował wójtowi pewnej gminy, wielkiej z nazwy, naprawdę bezcenne :D
Dzisiaj gram w domu jak odtaje :P
Do za tydzień.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:jestem w domu. Przemarzłem, ale jakie sukcesy!
Gratulacje dla głównego budowniczego. Jak się przejadę to dam znać, czy jest o co asfalt kruszyć...

U nas głównym budowniczym królestwa został Daniel... Później, już w piątkę, licytowaliśmy się w przetargach na system nawadniania (Santiago - banany zdecydowanie najtrudniejsze w utrzymaniu), potem Sabotażysta (na przyszłość nie będę się tak czajnikować... jak sabotować to z otwartą przyłbicą i z honorem) i Trucizna - statystycznie pierwsze zaszczytne miejsca dla 3 osób...

Do następnego... Miejmy nadzieję, że niektórzy dojrzeją do tego, że bigos nie może być konkurencją dla kulania kostkami.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

piton pisze:jestem w domu. Przemarzłem, ale jakie sukcesy! prasa, fotoreporterzy, TV ha! Celebryci, oficjele, gwiazdy, piton.
Bogracz na wodzie, kiełbasa półsurowa i resztki karkówki. No ale kawa przynajmniej dobra ;) Na koniec pokaz iluminacji i fajerwerków, także sylwestra mam za sobą w tym roku ;)
Aha pokazu rzucania jaj i wbijania wideł nie było :D

i najważniejsze te płomienne przemówienia, no i skromne wyliczanie własnych sukcesów we wszystkim, piękne! A jak niejaki wiśniak serdecznie witał i dziękował wójtowi pewnej gminy, wielkiej z nazwy, naprawdę bezcenne :D
Dzisiaj gram w domu jak odtaje :P
Do za tydzień.
Piton, a może wiesz kiedy tą drogę poprowadzą dalej?
Bo teraz to się kończy tak trochę w lesie, znaczy się w polu :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze: Piton, a może wiesz kiedy tą drogę poprowadzą dalej?
Bo teraz to się kończy tak trochę w lesie, znaczy się w polu :-)
Kończy się na rondzie pod elektrownią ;)
Projekt, czy bardziej koncepcja jest na to od dawna. Było to robione razem z tym odcinkiem co jest oddany, jako jedna całość. Drugi odcinek miał być robiony niedługo po tym pierwszym, żeby rozbudowaną elektrownię skomunikować. Teraz cisza.
Na to trzeba kupę kasy, która już jest rozdysponowana na inne inwestycje. Nie wiem jakie decyzje zapadną na górze w tej sprawie.
Przemówienia nie dotyczyły tego tematu ;)
j_g pisze:U nas głównym budowniczym królestwa został Daniel... Później, już w piątkę, licytowaliśmy się w przetargach na system nawadniania (Santiago - banany zdecydowanie najtrudniejsze w utrzymaniu), potem Sabotażysta (na przyszłość nie będę się tak czajnikować... jak sabotować to z otwartą przyłbicą i z honorem) i Trucizna - statystycznie pierwsze zaszczytne miejsca dla 3 osób...
Pięknie! no zazdraszczam, ale służba nie drużba ;) Obiecuję 100% poprawę we frekwencji już za tydzień.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Nie, no koncepcję znam dlatego właśnie się dopytuję. Bo w tej chwili to ta droga tak w połowie jest zrobiona. A moim zdaniem akurat bardziej uciążliwa to jest ta droga przez Dobrzeń a nie przez Czarnowąsy
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Droga ma prowadzić za/obok elektrowni i włączać się w lesie w połowie drogi Dobrzeń-Kup.
Tranzyt z Opola idzie głównie na elektrownie. Największy dym był zawsze z Czarnowąsami i to naprawdę świetna sprawa dla mieszkańców.
Obrazowo:
Czarnowąsy <-> elektrownia 17333 pojazdów na dobę (z czego ok. 1000 to tiry z naczepami)
Borki (odcinek po odbiciu na elektrownię) <-> Dobrzeń 9513 poj/dobę (2 razy mniej)
Dobrzeń <-> Pokój 5865 poj/dobę
i sukcesywnie się zmniejsza w kierunku Namysłowa jakieś 3500 do 3000. Dane z 2015, a co roku ruch jest większy.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

A widzisz, ty masz dane statystyczne a ja mówię z punktu widzenia gościa za kierownicą jadącego w kierunku Namysłowa.
Ale to ciekawe co piszesz o tej elektrowni. Budowa tak zwiększyła ruch do elektrowni, bo przed budową to ruch do elektrowni był niewielki. Myślę, że jak budowa się skończy to wróci to do normy.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

przed budową elektrowni w roku 2010 było 12tys. pojazdów, więc w ciągu 5 lat ruch się zwiększył o 5tys pojazdów.
w 2030 na tej drodze miał być ruch ponad 30tys (taka prognoza). To odcinek od byłej granicy Opola do elektrowni tylko.
Budowa zwiększyła ruch tirów nieznacznie (głównie jak lali beton pod fundamenty), naprawdę.
Wiadomo, że to sypialnie Opola stąd wielki ruch itd. ale mieszkańcom najbardziej tiry przeszkadzały, a te do elektrowni i Norgips (nie nordis...) u jeżdżą non stop. Polecam przejechać się pod norgipsa i zobaczyć jaka tam jest zawsze kolejka przy wjeździe.

żebym w pracy na forum gier o pracy pisał :lol: właśnie dotarło do mnie, że się jednak nie obijam :mrgreen:
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Piton, czy można się do Ciebie pouśmiechać, żebyś przyniósł następnym razem Wendake ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Piton, czy można się do Ciebie pouśmiechać, żebyś przyniósł następnym razem Wendake ?
nie zauważyłem emotikonek, więc nie :P

miałem w planie zagrać w Lords of Xidit i Peak Oil, nowośc z Essen (mam samoróbkę).
Indian za 2 tygodnie może, co?
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ciężko się uśmiechać, tak półgębkiem. Jakbym od Czaka kopniaka z półobrotu prosto w szczenę zarobiła.
[emoji16]
Może być i za dwa, dzięki :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

to za dwa tygodnie. Wezmę fajne gry i w sumie działają (podobno ) najlepiej na 4-5 osób dlatego chciałem rpzetestować.
Wczoraj nie wyszło, nadrobimy za tydzień.

No i zapomniałem o zębie. Autentycznie współczuje. Pomaga napchanie sobie aspiryny do zębodołu (ja tak robiłem)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Pięknie! no zazdraszczam, ale służba nie drużba ;)
no jakoś na te kubiki drewna trzeba zarobić. wybaczamy.
piton pisze:miałem w planie zagrać w Lords of Xidit
to wydawało mi się jakoś mocno fajne, jak ze dwa lata temu oglądałem rewju... tak z ciekawości - czy leżało nieograne na półce kilka lat i akurat teraz postanowiłeś przynieść, czy może nowy nabytek?
piton pisze:Pomaga napchanie sobie aspiryny do zębodołu (ja tak robiłem)
ach, człowiek - instytucja: porady i wsparcie - od skręconej nogi po wyrwany ząb...
Shantall pisze:Jakbym od Czaka kopniaka z półobrotu prosto w szczenę zarobiła.
no to nieźle. ponoć koleś nauczył prąd, jak się kopie... mamy nadzieję, że za tydzień już będzie uśmiech pełną gę... buźką, znaczy....
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:
piton pisze: Lords of Xidit
to wydawało mi się jakoś mocno fajne, jak ze dwa lata temu oglądałem rewju... tak z ciekawości - czy leżało nieograne na półce kilka lat i akurat teraz postanowiłeś przynieść, czy może nowy nabytek?
Miałem na radarze i udało się w końcu zdobyć, chyba ze dwa miesiące temu.
Wiedziałem, że się zainteresujesz ;) Dało się z wielkim trudem zauważyć, że na etapie twoich poszukiwań planszowego Graala, gry z jednoczesnym wyborem/programowaniem akcji zajmują poczesne miejsce.
Mi się te takie rozwiązania w mechanice również bardzo podobają, a do tego ta gra to pick-up and deliver - bardzo lubię. Oczywiście jak ją odrzeć z klimatu fantasy i nie będziemy werbować wojska, żeby wysłać je na rzeź potworów, tylko dostarczać coś z miejsca A do B na punkty ;)
Zagramy, ocenimy i się zastanowię nad przyszłością tegoż tytułu po zebraniu opinii ekspertów.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Dało się z wielkim trudem zauważyć, że na etapie twoich poszukiwań planszowego Graala, gry z jednoczesnym wyborem/programowaniem akcji zajmują poczesne miejsce.
takich to ze świecą szukać... nie dość, że przypadek przestudiuje i portret planszopsychologiczny nakreśli, to jeszcze fachowo chorobę nazwie... dwie sesje na Twojej kozetce i bym w końcu odnalazł planszowego siebie (nie szukałbym więcej... to mógłby być początek mojego planszowego końca).

ps. z innej beczki, za mojego młodu były takie 'środowiska' (na komputerze, znaczy, czasy dosa i cpu 386), gdzie wcześniej programowało się zachowanie, a to latających (też strzelających i trochę widzących) stateczków w graficznej przestrzeni 2d (a'la Asteroids, nie wiem czy nie nazywało się to planet wars, czy robot wars), a to jakichś robali zajmujących komórki pamięci i puszczało się to w ruch razem z obcą konkurencją i patrzyło jak to się zwalcza nawzajem. ciekawe było... planszówki tu wymiękają - pewnie przeliczenie kilku sekund takiej akcji na kompie wystarczyło by, aby taki żywy mistrz gry się zafidlił na śmierć robiąc to samo w realu, nawet w mocno zubożonej rozdzielczości trzech wymiarów (x,y,t)... choć to ciężko i głupio porównywać...
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

rozjebało mnie TO :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

RasTafari pisze:rozjebało mnie TO :lol:
Czy ten gościu nie przypomina tobie zwierzaka? Ten sam dres i ta broda, przypadek? Nie sądzę :mrgreen:
zabawne, fakt, ale w Brassa pewnie nie grał ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

U mnie się niestety trochę pozmieniało. Szanowny małż pracuje teraz na zmiany i co drugi tydzień ma zajęte popołudnia. W związku z tym ja też mogę przychodzić tylko co drugi tydzień. No i niestety to jest ten, co nie mogę.
Zatem życzę udanych rozgrywek i do zobaczenia w następnym tygodniu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:U mnie się niestety trochę pozmieniało. Szanowny małż pracuje teraz na zmiany i co drugi tydzień ma zajęte popołudnia. W związku z tym ja też mogę przychodzić tylko co drugi tydzień. No i niestety to jest ten, co nie mogę.
Zatem życzę udanych rozgrywek i do zobaczenia w następnym tygodniu.
Nic straconego, bo to będzie ten tydzień kiedy zagrasz w Indian ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Ponownie mam dyżur przy dzieciach... środy ostatnio zajmowane przez męża...
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Chmm chyba trzeba będzie zrobić spotkania środowe wraz z dziećmi. Można by u mnie. Tylko nie wiem czy 6 dzieci nie dałaby nam za bardzo w kość... :lol:
A jakby się i Piton dołączył, to byłoby 7 :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Chmm chyba trzeba będzie zrobić spotkania środowe wraz z dziećmi. Można by u mnie. Tylko nie wiem czy 6 dzieci nie dałaby nam za bardzo w kość... :lol:
A jakby się i Piton dołączył, to byłoby 7 :-)
O! fajny pomysł, naprawdę. Tylko obowiązkowa zrzuta na animatora/bejbisiter ;)
...a jakbym przyszedł z córką to byłoby 8 sztuk :mrgreen:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Twoje dziecko już policzyłem :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Twoje dziecko już policzyłem :-)
eh, a ja myślałem, że to jednak mnie ;) znaczy mam potwierdzenie, że dzieciństwo się skończyło :mrgreen:

Jutro będę po 16.
Jackuuuu będziesz wozem?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jutro powinienem być. Jakoś pewnie po 16.30... Co do auta to jeszcze nie wiem. Rozumiem, że fajniej jakbym był autem? Dam znać jak tylko się dowiem, czy nie będzie innych poruczeń dla 4 kółek na środowy wieczór.
ODPOWIEDZ