(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Postaramy się być około 17.30 jak zwykle. Może wziąłbyś Piton też coś mózgożernego w rezerwę ;)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja pojawię się koło 16 16.15 i chętnie zagram w chaos

Wysłane z mojego Lenovo YT3-850L przy użyciu Tapatalka
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Hejka, ja niestety mam jeszcze kupę roboty i nie wiem czy się wyrobię przed 16. Będę się bardzo starała, żeby zdążyć na chaosa :) Dam znać koło 15.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

zabrałem jeszcze Le Havre i Trajana
Jakby się udało zagrać, powiedzmy od 16.30, w Chaos, to można jeszcze normalnie drugą grę zagrać. Jesteśmy umówieni! Sprężcie się ;)

Staszkuuuu otworzysz? najwyżej Cię telefonem namierzymy :P
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Otwieram o 16.15.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Nie pojawie sie :/

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Będę, ale nie wiem czy zdążę na 16:30. Postaram się jak najszybciej

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dziś był chaos... i osadnicy: narodziny imperium, manila i pixel tactics (pewnie Daniel wybrał takie sety, że pojedynek był totalnie epicki), zamki burgundii...

Piton, jakby co to Teby mogę ponownie pożyczyć z biblioteki (jak i zresztą cokolwiek innego, jeśli tylko ustawka będzie konkretna i chętni się znajdą zawczasu na partyjkę w określony tytuł)...

Dzięki wszystkim dziś przybyłym z najodleglejszych zakątków galaktyki...
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja się świetnie bawiłam przy chaosie. Panowie po dżentelmeńsku dali sobie złoić skórę (tą ludzką na planszy ;). Bogowie kości o dziwo mi dziś sprzyjali i parę 6 wpadło. Faktycznie bardzo podobne do Pana lodowego ogrodu, jednak bardziej losowe, co w sumie nie jest złe bo daje również nowicjuszom szansę na wygraną :) Chętnie zagram ponownie i dam Wam szansę na rewanż.
Takie popołudnie przy grach to jest dla mnie fantastyczny reset. Taki miałam ciężki tydzień, a teraz znów mogę ze świeżą głową wracać do pracy.
Wieeelkie dzięki dla całej ekipy :D
Do zobaczenia za tydzień.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczoraj, bardzo dobrze się bawiłem :D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Fajnie się grało, Chaos to naprawdę ciekawa gierka.
Zabrakło mi więcej gry nad planszą i wzajemnego napuszczania się...no trudno :P tego typu gry wymagają naprawdę innego typu graczy niż typowy eurosucharzysta* przy planszy, moim zdaniem, ;)
(*już się za takiego nie uważam)

No jak grałem 6 lat temu i wyznacznikiem zajebistości w grach była wyłącznie mechanika i matematyka - fascynacje Stefanem Feldem, te sprawy hehe - to tytuł wydawał mi się mocno średni i super losowy. Kiedyś to gry były albo euro albo do dupy ;) innych podziałów ie uznawałem.
Teraz (od kilku lat) jak w grach oprócz zajebistej mechaniki i matematyki, szukam dobrej i emocjonującej zabawy (sorry Stefan), fajnej interakcji z graczami (nie tylko w zabudowywaniu huty i kopalni), a do każdej gry podchodzę zupełnie indywidualnie, to mam zupełnie inny odbiór Chaosa.
Dla mnie podchodzi to bardziej pod imprezówkę, chociaż planowania jest tam mnóstwo. Bardzo udany mechanicznie, daje sporo do myślenia i odkrywania fajnych zagrań.Spoko tytuł, szkoda, ze u nas fanów ameri tak mało :wink:
W korzystnych okolicznościach przyrody chętnie jeszcze pogram.
j_g pisze:Piton, jakby co to Teby mogę ponownie pożyczyć z biblioteki (jak i zresztą cokolwiek innego, jeśli tylko ustawka będzie konkretna i chętni się znajdą zawczasu na partyjkę w określony tytuł)...
Jacku z propozycji pogrania w Teby, czy inne kiepskie gry jakie tam wynajdziesz, bardzo chętnie skorzystam. Klasykę trzeba znać :) Dzięki i trzymam za ...cytat.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:a do każdej gry podchodzę zupełnie indywidualnie
no i zuch... szufladkowaniu wszelkich produktów (poza sztućcami oczywiście) mówimy kategoryczne i stanowcze 'jak nie to nie...'
piton pisze: Jacku z propozycji pogrania w Teby, czy inne kiepskie gry jakie tam wynajdziesz, bardzo chętnie skorzystam.
Czekam na stosowne deklaracje... Bardziej złożone tytuły proszę typować najlepiej w piątek rano, abym zdążył sobie przyswoić celem późniejszego wytłumaczenia. A te Teby wg mojej wstępnej oceny to słabe, jałowe i cierpią na łatwość/oczywistość wyborów.

PS. Ktoś ma/grał w Exodus: Proxima Centauri, bo mnie korci zakupić (ale tylko jakby nikt nie posiadał)? Z tego co czytam cierpi na tą samą przypadłość, co Orlean - dodatek mocno polepsza i w zasadzie trzeba by mieć, a dodatek kosztuje drugie tyle co podstawka (i cena całości robi się już bardzo mało przyjemna; pomijając fakt, ze jest już niedostępny)...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Exodus: Proxima Centauri
mi się popieprzyło - Exodus z Expanse :mrgreen: Jakby ktoś miał/startował w stronę Expanse, to jestem bardzo zainteresowany.
w Exodus chętnie zagram lub stanę obok żeby mieć możliwość narzekania ;)
z rzutu okiem na obrazki/opis to przypomina coś eclipsowegoo (kosmos to chwytliwy temat w tamtych latach) z excelem w standardzie, czyli będzie pewnie bardzo pasjansowe. Do tego nie ma dobrej opinii w internetach...
Odbiór gry to zawsze kwestia gustu, ale cudów też bym się nie spodziewał. Jak nie kosztuje miliona monet to bierz, zawsze sprzedasz lub wymienisz (pomogę).
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: przypomina coś eclipsowego
Znow - z tego co czytam: Eclipse - złe, bo euro, TI - dobre, ale dłuuugie, a Exodus - takie TI light, wiec wydawałoby się w sam raz... i żaden pasjans, bo punkty zdobywa się głównie poprzez naparzanie się wzajem... no i jeszcze nieliczni rzucają drugą alternatywę dla TI, mianowicie Burning Suns... jedna zagwozdka - walka w jakimś stopniu zależy od rzutu kośćmi. No i dodatki (jeden niedostępny - a jakby był dostępny to bym pewnie wziął ten tytuł (w sumie ktoś mi zwędził na forum kilka dni temu - była podstawka i dodatek za 400 zł), drugi za chwilę wyjdzie) mocno uatrakcyjniają, ale nawet nie wiem czy ktoś w to ze mną zagrał więcej niż raz...
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Nie grałem to się wypowiem :d Kiedyś troche o exodusie czytałem i z moich ustaleń wynikało że do eclipsa nie jest szczególnie podobny. Podobno dużo mniej tam ekonomi, a głównie chodzi o walkę i politykowanie. Dodatek naprawia rzekomo zepsuty sposób poruszania stateczków i dodaje asymetryczne frakcje.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

o walkach właśnie przeczytałem opinię, że są częścią gry/mechaniki w taki sposób, ze MUSISZ to robić. Nie są dodatkiem - alternatywą - tylko robisz to niejako z automatu. Do tego jest właśnie zarzut, że są losowe i doklejone na siłę, reszta to pasjans.
Jak w grze jest taki mechanizm, z tzw. dupy, nie pasujący do reszty i doklejony żeby ludzie nie widzieli w grze pasjansa, to nie jest fajne. Ja to tylko po opiniach wywnioskowałem, nie grałem.
Na żywo (oczywiście) przekonać się najlepiej.

Eclipse jest bardzo ciekawą grą, losowość czasem irytuje, ale mi najbardziej przeszkadza podliczanie tych punktów przy końcu. Jesteś władca kosmosu, rozbudowujesz potęgę , podbijasz galaktykę... i na końcu liczysz punkty (jak w wyborach). Epicka walka na końcu o punkty za orba, czy jak to się tam nazywa, eh.

Jak z gier 4X chciałbym zagrać w Space Empires od GMT. Tam głównie chodzi o wyeliminowanie oponentów, a przy podboju kosmosu to raczej bym się tym kierował.
Gdyby tak wyglądało rządzenie galaktyką, to Imperium miało by np. 10 punktów za gwiazdę śmierci (zajebiste technologie) + 15 za podbite planety, a rebelia pół punkta za marną flotę i 1 punkt za Hoth, bo zimno. Na punkty wygrywa ciemna strona jeee
PanOddjob pisze: -cośtam-
nie przychodzący na spotkania głosu nie mają. Prace zmień!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:nie przychodzący na spotkania głosu nie mają.
czekaj, kurcze, jak przez mgłę, ale coś mi świta... był taki ktoś (jak śpiewała idolka mojej mamy)... chyba nawet fajnie się z nim grało, ale jakoś potem zupełnie się odciął od znajomych znad planszy... tak... pamiętam do dziś, bo niesmak pozostaje...
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

j_g pisze:czekaj, kurcze, jak przez mgłę, ale coś mi świta... był taki ktoś (jak śpiewała idolka mojej mamy)... chyba nawet fajnie się z nim grało, ale jakoś potem zupełnie się odciął od znajomych znad planszy...
Spokojnie (jak mawiał idol wszystkich nastolatków zaczynających przygodę z siłownią) I'll be back. ;d
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Czy w środę będzie spotkanie ?
Ja uwielbiam SF i na gry kosmiczne zawsze się pisze jakby ktoś szukał chętnego do grania :)


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Jacek, jest gdzieś spis jakie gry mają w bibliotece ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Na mbp.opole.pl katalogi -> katalog gier planszowych :D
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze:Czy w środę będzie spotkanie ?
mojej osoby, w każdym bądź razie, się nie spodziewajcie...
PanOddjob pisze:Na mbp.opole.pl katalogi -> katalog gier planszowych :D
dzięki, panie Ajlu Bibku... rozumiem, że się pojawisz, jak tylko środa będzie w poniedziałek?
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Mnie w srode nie bedzie wiec otworzyc nie bede w stanir nawet jakby byla opcja

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja w środę również się nie wybieram tym razem.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

Wczoraj tak dla powkurwiania się rozegrałem z Asią partyjkę Agricoli (tej co piton hejtuje - "wersja dla graczy" :wink: ).

Dla testu postanowiłem totalnie olać żywienie tych moich trutniów i ostro pójść w ich liczbę. Bardzo szybko postawiłem dwie izby mieszkalne i jak tylko było możliwe wrzuciłem do nich dwóch chłoporobotników. Oczywiście nie dając im nic do jedzenia :lol: . Po drugich żniwach miałem już spory stosik żebraczy (-15pz) ale od tego momentu gra zaczęła się kręcić. Asia kompletnie przespała rozbudowę i dopiero na koniec dorzuciła sobie trzeciego pachoła gdy ja już miałem ich pięciu :mrgreen: . Ostatecznie wyciągnąłem 34 punkty (bez minusa było by 49, a jakby mnie żona w ostatnim ruchu nie zablokowała na budowie i oborach to było by więcej) a Asia jedynie 23. Wniosek z tego płynie prosty, nie trzeba się spinać z tym żywieniem aż tak bardzo bo nawet bez tego można wyciągnąć jako takie punkty, natomiast na pewno trzeba się spinać z budową chaty i wstawianiem chłopstwa z czworaków bo można nieźle nadrobić zwiększoną liczbą akcji.

Pytanie do doświadczonych, w jaki sposób można używać tej karty? W dowolnym momencie dowolną ilość w dowolnej kombinacji? Czy raz na rundę jedną transakcję?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
ODPOWIEDZ