(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

rman89 pisze:Będę dzielnie walczył nimi przez ten tydzień i zobaczę co będzie :mrgreen:
taa, walcz walcz... a co będzie to już Ci mówię: będzie to kolejny tytuł, w który nikt nie będzie chciał z Tobą grać, bo nie będzie miał żadnych szans na nawiązanie równorzędnej rywalizacji...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:będzie to kolejny tytuł, w który nikt nie będzie chciał z Tobą grać, bo nie będzie miał żadnych szans na nawiązanie równorzędnej rywalizacji...
taaa, już nam się nudzi ciągle wygrywanie i stąd ta niechęć do siadania do stołu :P

a inna beczka, to jakoś nie zauważyłem, żeby tytuły "szybsze" były faktycznie szybsze - taki zbiorowy przytyk :lol:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:taaa, już nam się nudzi ciągle wygrywanie i stąd ta niechęć do siadania do stołu :P

a inna beczka, to jakoś nie zauważyłem, żeby tytuły "szybsze" były faktycznie szybsze - taki zbiorowy przytyk :lol:
stosowanie odpowiedzialności zbiorowej (uważaj, bo też jesteś członkiem tego zbiorowiska... nawet, rzekłbym, wyróżniającym się) i twórcza interpretacja wypowiedzi - z takimi cennymi umiejętnościami możesz zacząć ścieżkę kariery od obsługi kancelarii w jakimś biurze poselskim, a docelowo to już tylko na wybrańca narodu...

ps. nie będę pokazywał palcem (bo nie ma takiej emotki), kto jest największym gadułą nad stołem, skutecznie zawłaszczającym jeden z najważniejszych kanałów komunikacyjnych, jakim są nieruchawe cząsteczki powietrza (tak bardzo potrzebne w graniu do sprawnej rozgrywki) i rozkojarzającym przy okazji pozostałych kluczowych graczy. Naprawdę, nie trudno się połapać, że jest w tym jakiś cel...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: ps. nie będę pokazywał palcem (bo nie ma takiej emotki), kto jest największym gadułą nad stołem, skutecznie zawłaszczającym jeden z najważniejszych kanałów komunikacyjnych, jakim są nieruchawe cząsteczki powietrza (tak bardzo potrzebne w graniu do sprawnej rozgrywki) i rozkojarzającym przy okazji pozostałych kluczowych graczy. Naprawdę, nie trudno się połapać, że jest w tym jakiś cel...
Jak gram w szachy, w projekt GIPF itd. to zazwyczaj w 2 osoby i faktycznie w ciszy... ewentualnie jakieś Brassy onlajn też po cichutku ;)

A jak się bawię grając w gry (może tylko ja się bawię?), na przykład w 6 osób, na przykład na politechnice, to jednak oczekuję komunikacji i kontaktu z żywym człowiekiem. Pośmiać się przy tym jest miło, no ale...
kłapać dziobem za 5 osób jest faktycznie ciężko, a mój cel - dobra zabawa - został niechybnie zdemaskowany :mrgreen:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

do pupili ja też siądę
nie miałem okazji i nie grałem w to jeszcze a dużo ludków poleca
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:A jak się bawię grając w gry (może tylko ja się bawię?)
A o, jak się bawimy, i bez Ciebie... nawet jeszcze przed pierwszym setupem:
Spoiler:
piton pisze:a mój cel - dobra zabawa - został niechybnie zdemaskowany :mrgreen:
no, nie było tak ciężko Cię rozszyfrować... i tak trzymaj.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Nie wiem czy czytacie rożne informacje :P ale Forum będzie przenoszone na nowy serwer. Jutro od godziny 8 będzie chwilowa przerwa i może zahaczyć o środę! Tutaj info:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 0#p1004680

Dlatego proponuje umawiać się dzisiaj ;)
Powinienem być w środę (jak tylko mnie nie zmuszą na wyjazd na szkolenie). Chciałbym zagrać w Ponzi Scheme (4-5 osób)
Jest MatHandel i nie wiem czy to wymieniać czy zostawić, będę wdzięczny za pomoc.
Buziaczki
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Hejka, ja będę około 16:30.
Mogę zagrać w to co Piton proponuje, a jakby Go jednak wywiało, to na wszelki wypadek przyniosę Pupile podziemi (do 4 osób).

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Pewnie będę. Pewnie między 16.30 a 17.00.

Ja zwykle, o ile mam sposobność to wolałbym w nowe przyciąć.

Do tego mogę wziąć Orleana lub Exodusa, na wypadek jakby mi przy stoliku z nowym nie dane było.

Ściskam wszystkich, a chorym dodatkowo życzę ozdrowienia.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Powinnam wreszcie się pojawić. Mogę zagrać w cokolwiek lub coś przynieść np. Burgle Bross.
Do zobaczenia :)
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy oboje, ale dopiero ok 17:30.
Zobaczymy co będzie się działo na miejscu, czy już wszyscy będą grac?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

melusina pisze:Powinnam wreszcie się pojawić. Mogę zagrać w cokolwiek lub coś przynieść np. Burgle Bross.
Do zobaczenia :)
Zabiorę Trajana, znaczy jak chcesz odebrać, bo ja chcę oddać ;)
Wiem, miałem podjechać, ale nie poszło... Jak możesz, proszę zabierz - bardziej pożycz - Lignum.
Na wymianę za Trajana :P

No i wiadomość roku, Asgard w końcu oddam :lol: robię porządki w pokoju z grami :mrgreen:
(i nawet jestem gotów toto wytłumaczyć i zagrać)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Zamierzam być i otworzyć o 16.15

Gdyby mnie jednak nie było to zostawię klucz na portierni, Pierwszy go odbierze na hasło Planszówki
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

melusina pisze:Powinnam wreszcie się pojawić.
Naaareeeszcie. Wiadomość dnia. Teraz jeszcze Pan Al Bibek, Pani Biznesłomen i kilka innych osób, które nagle zniknęły bez śladu (co u Was? Żyjecie?) i byłoby bardzo milutko... Doprawić trochę świeżą krwią i włala.
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

W końcu się pojawię po świątecznym obżarstwie i sylwestrowy pijaństwie (trele morele lało się strumieniami) ...

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja też będę i przywiozę coś niecoś...
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Zostawiłam za drzwiami granatowy parasol. Czy ktoś go przygarnął?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dziękuję serdecznie za dziś. Zaliczyłem Pupili podziemi (dzięki Ewo) i Odlotowy wyścig (dzięki Damianie). Frekwencja dopisała.

Pupile podziemi - ok. To z tych gier, które trochę dla mnie za szybko się kończą. Jakoś bardzo przykrótka kołderka przy tych akcjach. Część akcji przewidziana w danej turze tylko dla jednego gracza, ale może i mechanicznie wychodzi na to, że działa.

Odlotowy wyścig - zupełnie ze startowymi akcjami pana Zeppelina nie było mi po drodze. Później też jakoś nie potrafiłem silniczka zbudować. Zanim się zaopatrzyłem w jakieś sensowniejsze segmenty zeppelina to była końcówka gry. Może następnym razem, ze znajomością zasad, pójdzie mi lepiej. Sama gra - musiałbym jeszcze zagrać, ale nie wiem czy by u mnie chwyciło - analizy, przeliczanie różnych wariantów celem zakombienia - nie wiem czy to satysfakcjonujące, nie doświadczyłem, bo mój zeppelin był kameralny.

PS. Aniu, co do parasola - chyba nikt z nas na to nie wpadł. I w sumie głupio, przyznaję. Przepraszamy.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Następnym razem będę asertywny, otworzę buzię i zaproponuję towarzystwu pogranie w jakiś fillerek - nawet na 20 minut, bo oczekiwanie na kolejnych graczy (przez blisko godzinę), patrząc jak inni grają, było średnio emocjonujące. Znaczy dla mnie, bo reszta towarzystwa miała zajęcie i bawiła się raczej dobrze, grając czy przygotowując się do gry. Zwykle chcę żeby każdy się bawił i tak zazwyczaj robiłem, stąd moje mocno wygórowane oczekiwania. Obiecuję poprawę.

Jak doczekałem się przybycia współgraczy - Ania, Teresa, pudelek - to zaproponowałem Heaven&Ale na rozgrzewkę. Gra dość prosta, ale zapewnia sporą dawkę kombinowania. Nie do końca mój typ gry, bo jest to raczej taktyczny tytuł - wolę czyste strategie. Podoba mi się element wyścigu, tj. interakcja w podbieraniu kafelków i zdobywaniu beczek (punktów). Do tego wymusza bardzo umiejętne budowanie swojej planszy. Końcowe punktowanie w stylu Knizii jest fajne - sprytnie pomyślane i działa dobrze.
Nie podoba mi się mogący wystąpić paraliż decyzyjny, bo przeanalizowanie dostępnych opcji pod kątem planszy i tego co mogą zrobić współgracze - do uzyskiwanego efektu - jest czasem zbyt długie. Nie da się precyzyjnie zaplanować jak będzie wyglądała moja planszetka po X ruchach, a wizualizowanie i planowanie tego niepotrzebnie będzie zjadać czas.
Trzeba grać na beczki - bonusy na koniec gry. Ania wygrała zwijając większość beczek. Zależnie od układu na planszy, ruchów współgraczy itd. punkty ze swojej planszy można mieć lub mieć ich... mniej :P Dlatego beczki to pewniak.
Oczywiście jak każdy zapozna się z grą to będzie większa konkurencja o beczki, ale stanowią one znaczący zastrzyk punktów i są bardzo ważnym elementem gry.
Mimo wszystko po kilku grach wchodzą pewne automatyzmy, lepsze i gorsze ruchy, sposób budowania swojej planszy. Gra jest OK, ale nie wiem czy coś więcej.

Na drugą nogę Ponzi Scheme. Chciałem bardzo zagrać i chwała Wam za to, że pograliśmy :)
Wcielamy się w oszustów, którzy w stylu bamber geld oferują złote góry. Inwestujesz mało, a dostajesz dużo. Wiadomo, nierealne i o tym jest ta gra: naciągamy kolejnych ludzi, wyciągamy od nich gotówkę, którą spłacamy poprzednich wierzycieli i w tzw. międzyczasie inwestujemy w akcje firm. Tak do momentu aż zbankrutujemy - znaczy złapią nas i zamkną, bo nie będziemy wypłacalni. Życie napisało scenariusz tej gry ;) to nie była piramida finansowa, raczej trapez,bo graliśmy w czwórkę :mrgreen:
Pod przykrywką tematu robienia przekrętów i tegoż tła klimatycznego wychodzi sprytna gierka o zarządzaniu kasą i czasem. Do tego musimy inwestować w akcje firm i handlować z innymi graczami żeby te akcje (udziały) pozyskiwać. Ciekawy mechanizm "propozycji nie do odrzucenia" przy handlowaniu - albo odkupuję Twoje akcje proponując "pewną" kwotę albo Ty odkupujesz moje płac mi tę "pewną" kwotę. Dam za mało, ktoś zgranie moje zasoby, dam zbyt dużo to przepłacę i jestem szybciej bankrutem. Aha akcje-udziały dają punkty na koniec gry, im więcej mamy akcji tym lepiej. Tylko nie możemy zbankrutować ;)
Sprytna gierka, trzeba policzyć, można się pośmiać i czekać kiedy ktoś zbankrutuje. Szacowanie spotyka party game. Fajne, chętnie jeszcze pogram bardziej świadomie. Waham czy to wymieniać w MH, ale jak dostane propozycję nie do odrzucenia :mrgreen:
Grę zakończyło bankructwo Ani,a finalnie wygrałem ja, ale w punktach remisując z pudlem 16:16. Tie-breakerem było zrobienie przekrętu na większa kasę. Udało mi się ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Mnie w środę nie będzie. Miłej zabawy, pozdrawiam Ewa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Pewnie będę. Miłej zabawy, mimo to... Raczej standardowo, po 16.30, a przed 17.00.

Wkroczę z całą moją pewną pewnością siebie i zmiażdżę asertywnością.

PS. Jak ktoś chętny na Eksodusik to wpisywać się poniżej...
<Asertivny Mode On>Uwaga: Limit przy stole to 4 osoby.
<Asertivny Mode Decreasing>5 osób to już naprawdę max...
No dobra...<Astertywność near zero>Niech będzie 6 osób i gardło sobie podrzynam; ale to tylko jakby ktoś asertywny się baaardzo uparł, nie chciałoby mu się siedzieć samemu dwie godziny i na jego odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Przyjdę po 16.
Aniu czy jutrzejsza partyjka w Burgle Bross aktualna? :)
Zabiorę to samo co ostatnio - Heaven&Ale i Ponzi. Może ktoś bezie pałał żądzą rewanżu ;) poza tym mathandel za pasem więc nagrać się trzeba.
W Exsodusa bardzo chętnie, ale, asertywnie, innym razem (zasad nadal nie doczytałem i oddech MH).

Jacku, jeden jest asertywny inny koleżeński, a trzeci jest. Można tak wyliczać albo liczyć na siebie. Romantyczna wizja szklanych domów publicznych przy ul. Judyma.
Też obracam wszystko w żart, ale po prostu jest mi czasem przykro. Bezpieczniej nie pytać.
Spoiler:
buziaczki i do jutra!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy ok 17:30.
Tak jak się umawialiśmy z Anią i Pitonem ostatnio możemy zrobić powtórkę lub coś nowego, jak wolicie.
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

W ten H&A bym zrobił powtórkę, bo ostatnio okrutnie słabo mi poszło, mimo, że miałem tak ambitne plany :mrgreen:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Pudelek pisze:W ten H&A bym zrobił powtórkę, bo ostatnio okrutnie słabo mi poszło, mimo, że miałem tak ambitne plany :mrgreen:
Jakby gra była o pędzeniu bimbru, tfu... konsumpcji... to byśmy szli łeb w łeb :mrgreen:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ