(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

DarkBogas pisze:
piton pisze:
DarkBogas pisze:Ale Koniec końców i tak się liczy PZty (no chyba że wcześniej wszystkich zniszczysz :P ).
Ja też się zgłaszam jak coś.
taaa pezety... to chyba w Otmęcie se liczycie, kozaki z polibudy grają na całkowitą destrukcję :twisted:
Już tak nie cfaniakuj :P zagrasz raz może dwa i sprzedaż :P (ja wtedy odkupię :D ). To nie Twój świat, nie oszukuj się :D
Jak obiecują "niewiadomoco" a gram znowu w kolejne euro, w którym są kostki i jakieś losowe cele czy inne badziewie (znaczy wtedy jest hybryda), a na końcu się liczy pezety... to faktycznie nie moja bajka ;) (takie CoC ostatnio)
Jeśli solą gry jest negatywna interakcja - można wytłuc przeciwników, robić sojusze i trzeba pograć nad stołem to się piszę ;) to moja bajka 8)
nie cwaniacz tam, bo nie dam Ci zagrać :P
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

No i ma być podobno polska edycja. W taką to i ja się zgłaszam jak za rok będzie [WHITE SMILING FACE]

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Będę na Politechnice
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzisiejsze spotkania sponsorowała Ania, naprawdę wielkie dzięki!
na stole Gentes (nowość absolutna) i ta gra co ma śliwkę i liczbę pi ;) a przy stole Ania, Ewa i ja. (nawiedził nas Jarek, ale bez zapowiedzi, to go pogoniliśmy... )
Skromna obsada kadrowa, ale za to cisza, spokój i świetne rozgrywki. Wielkie dzięki za grę.

jutro coś skrobnę o grach, bo teraz znowu mi głowa pęka (pewnie z grania) :|
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Dzisiejsze spotkania sponsorowała Ania, naprawdę wielkie dzięki!
Zgłaszam kandydaturę koleżanki Ani do loży szczególnie zasłużonych dla planszowego opola. Przemawia też za tym wysoka kultura osobista kandydatki (nie przeklina) i moralne hamulce przed wciskaniem taniej fasoli niezorientowanym. Kto jest przeciw? Nie widzę. Przegłosowane.
piton pisze:nawiedził nas Jarek, ale bez zapowiedzi, to go pogoniliśmy...
Smutny był? A tak apelujemy, żeby się umawiać... jak fasolą o ścianę.

Napiszcie kapkę o tej nowości więc, bo pewne sprawy sprawiły, że nie mogłem dotrzeć, a ciekawym.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

OMG ja dalej nie mogę wyjść z szoku.

Piton 3 lata wstecz: "Przestań robić klimat, to jest euro!"
Piton obecnie: "Jeśli solą gry jest negatywna interakcja - można wytłuc przeciwników, robić sojusze i trzeba pograć nad stołem to się piszę ;) to moja bajka 8) "

Odkąd się plastykowa ekipa rozjechała z opo piton stał się głównym nosicielem zarazy klimatu, imprint się udał :lol:

a TI4 kusi coraz bardziej, ale ta kasa... :cry:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

RasTafari pisze:OMG ja dalej nie mogę wyjść z szoku.

Piton 3 lata wstecz: "Przestań robić klimat, to jest euro!"
Piton obecnie: "Jeśli solą gry jest negatywna interakcja - można wytłuc przeciwników, robić sojusze i trzeba pograć nad stołem to się piszę ;) to moja bajka 8) "

Odkąd się plastykowa ekipa rozjechała z opo piton stał się głównym nosicielem zarazy klimatu, imprint się udał :lol:

a TI4 kusi coraz bardziej, ale ta kasa... :cry:
TI4 na Planszostrefie wychodzi po 472pln - jak w pudle jest full rzeczy i do tego kompilacja dodatków, no i nie jest to kolejny KS z nietestowaną mechaniką - ale ma zajebiste figsy' - tylko sprawdzony towar. Moim zdaniem się pyli.
żeby nie było, dla mnie ceny powyżej 250+ są wielce przegięte.
Zobaczę co Galakta napisze o terminie i cenie i wtedy będę sprzedawał butelki ;)

Sam zostałem na placu boju to muszę być człowiekiem orkiestrą :D

A w Euro nie(na)widzę klimatu nadal ;) do euro pasuje brak atmosfery (tlenu) do życia, a gdzie tam masz klimat ;) Tam liczy się zagotowany mózg.
zawsze na pierwszym miejscu wybieram gry z negatywną interakcją. Dlatego Area/territory control to moja ulubiona mechanika od zawsze.
Jak wyście mi pokazywali na początku kariery chodzenie po lochach i wspólne tłuczenie potworów albo jakieś manszyn of madness gdzie zwierzu jest szarmanckim miszczem gry... Ba! sam sobie zepsułem obraz, bo pierwszą nowoczesną grę, którą sam kupiłem, to był Horror w Aaaa...dalej mi się śni po nocach, horror i prawdziwe złooo :lol:

ale jak chodzisz po planszy i mordujesz współgraczy, pływasz statkiem i zatapiasz Bogusza, czy latasz statkiem kosmicznym i nie jesteś Cylonem (jasne), no to panie! Gram :mrgreen:

Kiedyś zabijałem wampiry tylko osikowym kołkiem, teraz zabijam osikowym kołkiem z plastikową rączką :mrgreen:
I tak dalej jestem eurodziewczynką i tak zostanie, nie czarujmy się :wink: tylko ja gram w te gry dla starszych doświadczonych kobiet, a nie dla małych dziewczynek :lol:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Piton, to może następnym razem przytaszczę Antike. Masz statki i wojaków, jest teritory control i można podbijać współgraczom miasta. Zero kostek, a akcje na rondlu. :)

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: TuReK »

Politycznie poprawne określenie na Pitona to bi-curious :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Piton, to może następnym razem przytaszczę Antike. Masz statki i wojaków, jest teritory control i można podbijać współgraczom miasta. Zero kostek, a akcje na rondlu. :)
spoko, możemy kiedyś zagrać.
Ja mam Imperiala. Wg mnie o wiele lepszy (i trudniejszy) niż Antike. Ale rondel jest ten sam ;)
TuReK pisze:Politycznie poprawne określenie na Pitona to bi-curious :mrgreen:
eee tam, to stadium już dawno za mną. Eksplorowałem te rejony z kolegami (Zwierzem...) już kilka lat temu, teraz to jakby przyjemne się stało :lol:
Teraz takie czasy nastały, że jak chcę pograć w ciężkie euro to w domu muszę zostać :lol: strach wyjść normalnie, bo na polibudzie piton plastikiem albo fasolą poczęstuje :mrgreen:

Teraz na polibudzie sucharzystów jest najwięcej, fanów czystego AT obecnie zero, tych bi-graczy kilku by się znalazło ;)
Brakuje ekipy z Łącznika, więc nie marudzić tylko przychodzić na granie dziady borowe!
Jak będzie TI4 to i RasTa raz na miesiąc podjedzie :D
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Ja sie nie zapowiadalem bo moja szansa na przybycie wynosila ok 20% a w tym szansa ze zagram wynosila 70%. Bardziej przyjechalem pod katem rezonansu moich mozliwosci godzinowych w kwestii otwierania sal na wrzesien. Wstepnie moge powiedziec ze do 17:30 powinienem byc z kluczem.

A teraz jesli chodzi o granie. Co by mi amutno za tydzien nie bylo to wstepnie przybede w nastepna srode. ( postaram sie potwerdzic. A zagram we wszystko co mi zaprezentowac zechcecie ( tyle gadania ze nie ma juz z kim grac w te te i te gry. Bardzo chetnie je poznam jesli ktos chce mi je przedstawic :) ) do przyszlego:3
W co grałem:
Spoiler:
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: swiety_1984 »

Piton, Bogas - jak ktoregos pieknego wieczoronocu bedziecie potrzebowali miec sprane dupska w cos cywilizacjopodobnego to ja zawsze chetnie jak czas dopomoze. Ba, Mare Nostrum tez jak zawsze chetnie rozloze, ale tutaj lepiej od 4 wzwyz ;-)

Wiec tym bardziej kiedys chetnie na TI4 sie pisze :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

swiety_1984 pisze:Piton, Bogas - jak ktoregos pieknego wieczoronocu bedziecie potrzebowali miec sprane dupska w cos cywilizacjopodobnego to ja zawsze chetnie jak czas dopomoze. Ba, Mare Nostrum tez jak zawsze chetnie rozloze, ale tutaj lepiej od 4 wzwyz ;-)

Wiec tym bardziej kiedys chetnie na TI4 sie pisze :D
Pamiętam o Tobie. Tylko ostatnio graliśmy aż raz, w środę kiedyś (w coś konfliktowego). W weekendy zawsze "coś, nawet na chacie sobie nie pogrywam :P
Jak się ładna pogoda skończy, to będziemy działać :)
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

hej,

W środę jest teraz spotkanie? Bo wreszcie mogę być! :)
Przyniosę The God Father (będę mieć pożyczone).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Scarlet pisze: Przyniosę The God Father (będę mieć pożyczone).
szewc bez butów chodzi :lol:
chyba znowu przyjdzie mój kolega z pracy (z żoną?) to rezerwuje dodatkowe miejsca przy pożyczonej grze ;)
Sam przyniosę gry o podobnym poziomie trudności.

najważniejsze - spotkanie raczej jest, Staszek deklarował otwarcie gralni (ale poczekajmy na jego wpis).
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja będę, spragniony gierek :D Co prawda nowych setów Dominiona jeszcze nie mam i trochę na nie poczekam, lecz biedy nie ma :)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

hell low,

moje szanse dotarcia jutro oceniam na średnio niskie. dam znać (tutaj albo sms), jak będę wiedział na pewno...

zdrówko.
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Wracamy do grania w MBP?

Termin wolny i zaproponowany przez bibliotekę 16.09 - mam wolną tę sobotę a wy? :)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

co do biblioteki w ww. terminie (ale w sumie to i w każdym innym wrześniowym) to przepraszam, ale 50/50, że mnie wtedy nie będzie na miejscu...
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Pojawię się jutro i w sobotę również będę miała czas na bibliotekę. Dzięki Scarlet :)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

no i już wiem - dziś mnie nie będzie i tydzień w środku września też mnie nie ma (więc biblioteka w ww. terminie też mi nie pasuje)..

eh, kiedy ja to nadrobię...

tymczasem życzę miłej negatywnej interakcji i pamietajcie dziś: niewyschnięty beton jest cięższy, szybciej idzie na dno...
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

No niestety 16tego prawie na pewno będę na drugim krańcu Polski więc odpadnę.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Scarlet pisze:Wracamy do grania w MBP?

Termin wolny i zaproponowany przez bibliotekę 16.09 - mam wolną tę sobotę a wy? :)
ja jestem za reaktywowaniem biblioteki na sezon jesienno-zimowy, zresztą zawsze jestem za robieniem grania dla ludzi ;)
oby tylko więcej osób chciało pomagać tym razem i przez cały sezon.

co do tego wrześniowego terminu, to akurat 2-3 tydzień września mamy urlop :P ALE powinniśmy wrócić już do Opola wtedy, tylko też tego nie zagwarantuję :P

pogadamy na spotkaniu i podejmiemy ważkie planszowe decyzje, dozo!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Cześć wszystkim :)

Wprawdzie wróciliśmy już z urlopu ale dziś nas nie będzie (tak nam się poukładało), może uda się już dojechać za tydzień, jeśli będzie granie :)

Co do biblioteki, to na dzień dzisiejszy mam wolne 16.09, więc się wstępnie piszę :)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę dzisiaj tradycyjne koło 17. We wrześniu myślę, że będę mogła przyjść w sobotę - pogadamy popołudniu. Do zobaczenia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
ODPOWIEDZ