(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Z moich obliczeń wynika, że zapowiedziały się cztery osoby. Z braku lokalu zapraszam do siebie - zmieści się w sumie max 6 osób - miejsca powinno wystarczyć.
Jeżeli jesteście chętni, wyślę na pw dane kontaktowe :)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

melusina pisze:Jeżeli jesteście chętni, wyślę na pw dane kontaktowe :)
Aniu, bardzo miło z Twojej strony. Jak się zmieścimy w limicie osób to ja w to wchodzę, razem z moją alergią na koty...
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ok super, ja jestem chętny, tylko o której możemy Aniu wbijać do Ciebie, bo mogę być o 17-tej? :)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

j_g pisze:... ja w to wchodzę, razem z moją alergią na koty...
Sorry, ale kot jest w pakiecie :lol:
rman89 pisze:...o której możemy Aniu wbijać do Ciebie, bo mogę być o 17-tej? :)
Wszyscy wcześniej pisali się na 17:00, więc ta godzina pasuje jak najbardziej :)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

melusina pisze:Sorry, ale kot jest w pakiecie :lol:
Wszyscy wcześniej pisali się na 17:00, więc ta godzina pasuje jak najbardziej :)
Ok, to super to wpadnę chętnie :) Przekazałabyś namiary? ;)

Uważaj na kota, bo przy mnie to one się szybko sprzedają xD
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Ziemniaczek1
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:02

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Ziemniaczek1 »

Witaj,
spotkania oficjalne są tyko w środy, a w okresie wakacyjnym może nie być żadnych spotkań.
Trochę ludzi gra w Opolu i okolicach, ale czasu i zgrania zawsze brakuje ;)

Napisz w co grasz, w co lubisz grać - konkretne tytuły - i wtedy odezwą się odpowiednie osoby do grania.
Trochę spóźnione, ale jeśli chodzi o mnie to co do gier nie mam określonych tytułów dopiero zaczynam więc im więcej tym lepiej, a sam posiadam kilka imprezowych, np. Co zrobisz za million dolarów czy Joking Hazard dla fanów Cyanide and Happiness. Ew sabotażysta i dopiero co zakupiłem Alchemicy, ale nawet nie miałem okazji by z kimś pograć (Nie licząc partii z moim kotem ^^). Widzę, że coś się organizuje, ale jak ktoś by chciał pograć ja jestem chętny ^^
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

melusina pisze:
j_g pisze:... ja w to wchodzę, razem z moją alergią na koty...
Sorry, ale kot jest w pakiecie :lol:
rman89 pisze:...o której możemy Aniu wbijać do Ciebie, bo mogę być o 17-tej? :)
Wszyscy wcześniej pisali się na 17:00, więc ta godzina pasuje jak najbardziej :)
Chętnie się zjawimy, ale najwcześniej około 17.30.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Aniu, jest jeszcze miejsce na 1 osobę ?Czy mogę się do Was dzisiaj dołączyć ?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Niestety, limit sześciu osób wyczerpany :(
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Szkoda :( W takim razie do zobaczenia w sierpniu. Wiadomo kiedy środowe spotkania wrócą do normy? Do np. takiej Tawerny bym jeszcze dojechał ale nie w czwartki bo mam granie u siebie w Strzelcach.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Szkoda :(
To do zobaczenia następnym razem.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

słuchajcie(czytajcie)
nic straconego przecież. Na następny tydzień i niekoniecznie w środę, możemy się spotkać w jakimś lokalu w Opolu.
Można obadać Tawernę, można gdzieś indziej iść spróbować. Nawet jakaś spokojna kawiarenka czy cuś.
Nie musi być to spotkanie na 10 osób, przecież wystarczy 3-4 graczy i spokojnie można sobie pograć.

Ewentualnie dojazd gdzieś też wchodzi w grę, w sumie zmotoryzowanych nie brakuje.

Ze spotkaniami na polibudzie w okresie wakacyjnym pewnie będzie ciężko, dlatego korzystając z letniej pogody możemy robić spotkania na mieście.
W sumie zawsze tak było w tym okresie ;)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dziękuję towarzystwu za dziś. Było: Biblios x2 (gra ma sens, ale punktowanie imho bardzo zaskakujące w swej prostocie; trochę to dziwaczne), Hansa Teutonica, Empires: Age of Discovery (coś w tym jest, ale do majstersztyku trochę brakuje; fajnie było zagrać; może jeszcze kiedyś? no i ten plastik i metal - cymes).

Aniu, baaaardzo dziękujemy za gościnę.

Szkoda, że nie wszyscy chętni się załapali. Na przyszłość, fajnie by było nieco wcześniej ustalić liczbę osób i w zależności od tego zdecydować się z wyprzedzeniem na miejscówkę.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczoraj. Hansa Teutonica mnie miło zaskoczyła, bardzo przyjemne euro, chętnie zagrałbym jeszcze w przyszłości :) Co do spotkań na mieście nie mam nic przeciwko, lecz poniedziałki i czwartki mi odpadają - mam inne ważne sprawy ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:Age of Discovery
to jest bardzo dobra gra, tylko w to trzeba grać z ludźmi, którzy znają grę i już wiedzą jak się gra (podobnie jak w każde cięższe euro...). Jak grają ludzie obeznani z tematem z noobami to nie widać nic spektakularnego.
Trzeba znać grę, bo w sumie trzeba mieć plan na całą rozgrywkę od początku.

Ja wczoraj miałem przyjemność zagrać "na wyjeździe" w <tadam> Battlestar Galactica !!! :twisted:
zagraliśmy w 5 osób, epicka rozgrywka, do ostatniego skoku :mrgreen:

w sumie w pierwszej połowie gry (jak okazało się na końcu) nie było Cylonów, ale wszyscy obstawiali swoich pewniaków i oczywiście paranoja była :lol:
Było sielankowo i nawet dzwoniłem po konsultację do Zoltiego, czy gramy zgodnie z zasadami hehe
Kryzysy jak po maśle, małe straty, szybkie skoki, dobrze rzuty... zepsuta gra ;)

Po drugim rozdaniu kart lojalności miałem niewątpliwą przyjemność zostać Cylonem i został nim kolega, którego od początku obstawiałem jako Cylona - przeznaczenie hehe. Zaczęło się dziać.
Kolega po fachu ujawnił się w tzw. międzyczasie... bo wsadziliśmy go do pierdla, a ja mocno za tym obstawałem - oczywiście zrzucając podejrzenia na kolegów "czemu go bronisz Cylonie " :lol:

Musze powiedzieć, że ktoś podrzucił alkohol na BSG, no i to też pomagało cylonowi-pitonowi w grze. Kolega pilot był ze dwa razy w więzieniu i dwa razy go wyciągaliśmy. Jego alkoholowa gra i podkręcanie kolegów dawało efekty, było zabawnie ;)

Działalność dywersyjna i jawna Cylonów była nie wystarczająca... podrzutki złych kart do kryzysów niewiele dawały, a flota doleciała do Kobolu. Ludzie byli szczęśliwi ;)
Mocno pracowałem, zęby zrzucać się z kart, podejmować dziwne decyzje no i jako Admirał floty (i alkoholik Saul) ;) decydowałem dokąd latamy - ale karty wychodziły zbyt dobre dla ludzi :lol:
Szło cały czas dobrze i flota była przygotowana do ostatniego skoku! gremium zadecydowało o skoku przy pomocy FTL, oczywiście aprobata, bo gubimy populację - no i poszedł skok.
Jako Admirał-cylon jak zwykle decydowałem gdzie lecimy - oczywiście zabrakło paliwa statek padł ;) Cyloni wygrywają jeee :mrgreen:
!ALE!
dzisiaj doczytałem, że ostatni skok w grze jest bez kart :lol:
Znaczy ludzie wygrywają buuuu :evil: Czytasz to Prezydencie Bogas!?! Buuu!

twardo się nie ujawniałem, twardo kłamałem i to wszystko na nic :cry: Jeden mały akapit, a tyle zmienia ;) Jakbym to wiedział, to bym się ujawnił szybko i przed ważnymi decyzjami, coś jak Adrian przy vecie :mrgreen:

Grało się bardzo fajnie, graliśmy 3+ godziny. Dużo gadania, podpuszczania, knucia. Fantastyczna gra.
Trzeba do tego mieć ograne towarzystwo i mniej odurzone zdecydowanie ;) Bogas, mniej młodym polewaj ;)

Aż zainteresuje się dodatkami...
Dzięki chłopaki za grę!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: TuReK »

BSG! Gratulacje i wyrazy zazdrości :)

5 osób idealny skład.

Dodatki polecam dopiero wtedy jak się podstawkę mocno ogra. Są nierówne, niektóre moduły fajne a inne nie, ale postaci, nowe karty kryzysów i umiejętności zawsze mile widziane.
Z pustego i Saruman nie naleje
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Taką Pan strzeliłeś relację, że nabrałem ochoty na odświeżenie serialu ;d
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

PanOddjob pisze:Taką Pan strzeliłeś relację, że nabrałem ochoty na odświeżenie serialu ;d
De Niro, ty sobie wolne załatw kiedyś na wieczór.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Ciutek się opuściłem w czytaniu forum ale przychodzę do was z dwoma wiadomościami Mam nadzieje że to będzie dobra i zła a nie zła i zła :P

Wracam szybciej do opola, konkretnie w przyszłym tygodniu.
Zaczynam pracę więc jest mało prawdopodobne żebym wywiązywał się z tytułu klucznika
W co grałem:
Spoiler:
Ziemniaczek1
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:02

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Ziemniaczek1 »

Również dziękuje za wczorajsze granie. Mam nadzieje, że nie grało się ze mną aż tak źle. Udało mi się zagrać w Age of Discovery mi się podoba i fajnie się grało pomimo wady iż walka jakoś nie była opłacalna ^^
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

aaaa... okazuje się, że jest errata. która mówi, że wojny można rozpoczynać, gdy choć jedna ze stron ma żołnierzy. Dopiero wczoraj ją znalazłam. Coś mi mówiło, że to nie tak z tymi wojnami, ale w instrukcji było tak, jak graliśmy :twisted:
Swoją drogą, kto mi wyjaśni, jaki ma sens rozpoczynanie bitwy/wojny, gdy nie ma się żołnierzy? (taką opcję uwzględniono w erracie) ....gafik?

Pudelek chyba będzie się wściekał, jak to usłyszy, bo strasznie go ciągnęło wczoraj do walki. Zresztą Jacek też miał takie zakusy :lol:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

melusina pisze:Swoją drogą, kto mi wyjaśni, jaki ma sens rozpoczynanie bitwy/wojny, gdy nie ma się żołnierzy? (taką opcję uwzględniono w erracie) ....gafik?
Tak na szybko - obstawiam, że nie ma sensu, ale nie chcieli gmatwać instrukcji wspominając o tym szczególnym przypadku (w odróżnieniu od wojny, gdzie ta zasada też obowiązuje i ma sens), licząc na to, że gracz nie będzie głupi i nie strzeli samobója w przypadku bitwy.
melusina pisze:Zresztą Jacek też miał takie zakusy :lol:
Nie byłoby aż tak źle. Trochę krwi byśmy se upuścili, ale przynajmniej byłoby ciekawiej... (no chyba, że Marcin by zaczął rzeź, bo nie pamiętam co on tam za zdolność miał)... Nic to, następnym razem.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ok, pytanie tygodnia: jak stoimy w środę? Ja jestem jak zwykle chętny, gierki też przyniosę ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Cześć!
Wróciłem z Mazur.
Jutro obadam co i jak z salą.
Dam tu znać.
Pozdrawiam.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze:Wróciłem z Mazur.
Ach, jest i nasz długo wyczekiwany obieżyświat i dobrodziej, nasza nadzieja na dobre jutro...

Jakby coś wypaliło i byłoby wolne jedno krzesło dla zbłąkanego planszowicza to ja bym się pisał. Z drugiej strony nie ma problemu, abym, na wypadek wprowadzenia limitów, ustąpił krzesła bardziej potrzebującym - w sumie niektórzy narobili sobie dużych zaległości...

Zdrówko...
ODPOWIEDZ