[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: cannehal »

No niestety, ale tym razem nie dałem rady zapakować. Wygrały inne gry. Ale w poniedziałek przy okazji robienia dobrego wrażenia pewnie przyniosę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: hamanu »

Wiadomość oficjalna, ktora otrzymalem wlasnie mailem:
Sala Vendetty zarezerwowana w poniedzialki w godzinach 19.00-01.00 (klub jest czynny do 01.00, jezeli komus pasuje to moze przyjsc wczesniej). Rezerwacja jest bezpłatna, ale właściciel liczy na odpowiedni popyt na napoje z naszej strony.

W najblizszy poniedzialek stawiamy sie (licznie) o 19.00.
Strona internetowa klubu http://www.alibipoznan.pl (na tej stronie jest adres klubu i mapka jak trafić).

Mysle, ze squirrel nalezy sie z naszej strony cos wiecej niz dozywotnie prawo wyboru koloru w grach :)

Wezme Puerto dzisiaj
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: cannehal »

Co do popytu na napoje, to biorąc pod uwagę fakt, że w poniedziałki za dużo klientów puby nie mają, to każdy dochód będzie dobry. Patrząc z krótkiego doświadczenia w AP można oszacować, że przy min. 15 osobach będziemy generować jakieś 150 zł na wieczór dochodu. A nawet jak zejdzie do minimum 100 zł to chyba nie najgorzej.

Squirell: Orientujesz się ile pub może mieć utargu w taki poniedziałkowy wieczór?

Szykują się na dziś wieczór jakieś nowości?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: rokter »

A może zamiast dożywotniego prawa wyboru koloru w grach, dać Squirrel dożywotnie prawo wyboru wygrywającego?
Takie rozwiązanie zagwarantowałoby jej wikt na całe planszówkowe życie - bo przecież kto by nie postawił dziewczynie piwka i orzeszków, żeby tylko stać się szczęśliwym wybrańcem? :-)

Hej, a może zrobimy konkurs na najlepszy sposób uhonorowania naszej koleżanki? Mamy jak dotąd następujące propozycje:

- wszyscy oddajemy Squirrel prawo wyboru koloru w grach
- wszyscy oddajemy Squirrel prawo wyboru wygrywającego
- wszyscy oddajemy Squirrel połowę kasy przeznaczanej co miesiąc na planszówki (bo po co one by nam były, gdybyśmy nie mieli gdzie grać)
- wszyscy oddajemy Squirrel prawo rozstrzygania remisów
- wszyscy oddajemy Squirrel hołd
- wszyscy oddajemy się Squirrel

Dopisujcie swoje propozycje, a na koniec wszyscy oddamy Squirrel prawo wyboru rozwiązania najbardziej atrakcyjnego (z jej punktu widzenia, niestety). ;-)

p.s.

Myślę, że spore podziękowania należą się też Hamanu. Wielkie dzięki za zaangażowanie.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Squirrel »

rokter pisze: nie postawił dziewczynie piwka i orzeszków

Piwko? nie, dziekuje ; orzeszki? jak najbardziej!!!
rokter pisze: - wszyscy oddajemy się Squirrel
:shock: cooooo? a potem bede uciekac przed tymi wszystkimi Waszymi zonami/dziewczynami, Wy mi chcecie podziekowac czy sie mnie pozbyc ? :lol:
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: hamanu »

rokter pisze:
- wszyscy oddajemy Squirrel prawo wyboru koloru w grach
- wszyscy oddajemy Squirrel prawo wyboru wygrywającego
- wszyscy oddajemy Squirrel połowę kasy przeznaczanej co miesiąc na planszówki (bo po co one by nam były, gdybyśmy nie mieli gdzie grać)
- wszyscy oddajemy Squirrel prawo rozstrzygania remisów
- wszyscy oddajemy Squirrel hołd
- wszyscy oddajemy się Squirrel
Rokter, że też żona jeszcze cię nie wyprowadziła z domu

Myslalem wprawdzie o postawieniu coli, czy czegos rownie atrakcyjnego, ale skoro tak sprawa stoi to dorzuce jeszcze:
- wszyscy oddajemy Squirrel wszystkie planszowki, ktorych tytuly zaczynajace sie na Sq
- wszyscy co tydzien nosimy Squirrel na rekach (albo nogach, jak kto woli)
- wszyscy glosno (tak zeby cale miasto slyszalo) krzyczymy niech zyje Squirrel!
Squirrel pisze:
cooooo? a potem bede uciekac przed tymi wszystkimi Waszymi zonami/dziewczynami, Wy mi chcecie podziekowac czy sie mnie pozbyc
Chciałbym zauważyć, że nie powiedziała zdecydowanie nie, a wypowiedź sugeruje, że jesli ktoś nie ma żony/dziewczyny, to opcja ta zostaje otwarta :twisted:
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: maluman »

hamanu pisze:(...)Sala Vendetty zarezerwowana w poniedzialki w godzinach 19.00-01.00 (...)
W najblizszy poniedzialek stawiamy sie (licznie) o 19.00. (...)
News roku! Postaram się być i przyjechać autem pełnym adeptów.

jupi

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Pjaj »

Człowiek wraca po tygodniu zasłużonego urlopu, a tu małe trzęsienie ziemi w planszówkowym światku :) . Jak tak dalej pójdzie to tytuł prezesa trzeba będzie oddać squirrel (sorry rokter :wink: ).

Skoro wszyscy po drodze wtrącili swoje trzy grosze, to i ja coś dorzucę. Uważam, że zmiana lokum jest bardzo dobrym pomysłem z kilku powodów. W Bardzie od czasu do czasu zdarzały się problemy z miejscem, no i - nie owijając w bawełnę - miejsce to nie ma charakteru reprezentacyjnego. Akademic Pub prezentował się zdecydowanie lepiej, ale stanowił tak naprawdę wyłącznie opcję na wytrwałych - umożliwiał granie po 22. Gdyby zaczynać tam każdy wieczór, zwyczajnie nie byłoby miejsca żeby pograć pewnie i dla połowy chętnych.

Jeżeli sala w Alibi będzie większa i ładniejsza niż w Bardzie (w co nie wątpię - ze strony www nie udało mi się tego stwierdzić), to z pewnością będzie to duża zmiana na plus. Warunki finansowe również są dużo bardziej cywilizowane niż w Akademik Pubie - właściciel liczy, że coś na nas zarobi, czemu nie można odmówić słuszności, a my - zakładam - te oczekiwania spełnimy. Nie ma natomiast narzuconej jakiejś sztywnej formuły w stylu 50 zł kaucji.

Co do domów kultury natomiast uważam, że istotnie z punktu widzenia popularyzacji naszego hobby pewnie byłoby to najlepsze rozwiązanie. Umiejscowienie w domu kultury mogłoby w końcu - błędnie :wink: - sugerować, że granie w planszówki to kulturalna zabawa. O tym, że tak nie jest przekona się każdy, kto zagra z klnącym Zbyszkiem czy oszukującym rokterem :wink: Wydaje się jednak, że ograniczenie czasowe może być nie do przeskoczenia i szczerze powiedziawszy, jeżeli w domu kultury musiałoby się wszystko kończyć ok. 22 to wybieram jednak pub.

Jutro - a właściwie dzisiaj - postaram się pojawić, choć pewnie nie na 19. Dla przypomnienia mamy dzisiaj Dzień Babci, a ja mam trzy babcie w Poznaniu do odwiedzenia :)

Wobec braku naszego ukochanego prezesa (łubu dubu łubu dubu - mam nadzieję, że rokter to przeczyta po powrocie z urlopu :wink: ) postaram się uzupełnić braki planszówkowe i przyniosę zapowiadane wcześniej nowości.
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 323
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: cboot »

Poniedziałek to taki super termin dla mnie, że aż grzech nie przyjść. Przyjdę kajając się, że mnie tak długo nie było. Też wpakuję w torbę jak najwięcej gier... Może dołożę jeszcze jakieś pudła puzzli - tak dla zrobienia wrażenia objętościowego, bo pewnie szefostwo pubu i tak nie odróżni puzzli od planszówek :P :wink:
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: cannehal »

pjaj: czy mógłbyś przynieść Hannibala?

pozdr
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Pjaj »

cannehal pisze:pjaj: czy mógłbyś przynieść Hannibala?

pozdr
Hannibal raz :)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Squirrel »

Pjaj pisze: Jak tak dalej pójdzie to tytuł prezesa trzeba będzie oddać squirrel (sorry rokter :wink: ).
Bez przesady, duże podziękowania należą się także hamanu (z mojej strony wirtualne: dzięki + uśmiech + cmok w policzek :) ) a w ogóle to zobaczymy jak dziś będzie, czy wszystkim pasuje i dopiero potem możecie głosować na wynagrodzenie dla mnie :twisted:

Ja się pojawię prawdopodobnie bez krewnych i znajomych, pewnie trochę po 19. Do zobaczenia!
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: maluman »

maluman pisze:(...)Postaram się być i przyjechać autem pełnym adeptów. (...)
Trochę przesadziłem (będę ja i moja dwunastnica) :oops: , ale od następnego razu obiecali że będzie lepiej.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Longinus997 »

Też będę, może uda mi się kogoś ściągnąć.

Pjaj, Daniel prosił żebyś zabrał "Race for the Galaxy", jeśli to możliwe

Do zobaczenia! :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: hamanu »

Czy ktoś planuje być wczesniej niż o 19.00?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: cannehal »

Ja myślałem pojawić się wcześniej, jeśli będą chętni. A planujesz przyjść?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Pjaj »

Longinus997 pisze:Też będę, może uda mi się kogoś ściągnąć.

Pjaj, Daniel prosił żebyś zabrał "Race for the Galaxy", jeśli to możliwe

Do zobaczenia! :)
Race for the Galaxy zamierzałem wziąć z własnej inicjatywy :) Jestem przekonany zresztą, że Tobie też się spodoba, skoro podchodził Ci San Juan.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: cannehal »

Kurde no, tyle fajnych nowych gier się zapowiada. Coś czuję, że będę miał dzisiaj masę dylematów. ;)

Pozdr
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Pjaj »

cannehal pisze:Kurde no, tyle fajnych nowych gier się zapowiada. Coś czuję, że będę miał dzisiaj masę dylematów. ;)

Pozdr
Rozumiem w takim razie, że mam Cię nie dobijać i nie przynosić Duel in the Dark i Notre Dame? :wink:
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

smutek

Post autor: Senaszel »

Mnie dzisiaj nie bedzie co odczuwam tym dotkliwiej ze zapowiada sie tyle fajnych gierek...
Ja dylemat mialem jeden grac w gota czy starcrafta... zostalem na tym drugim ale i tak zaluje ze sie nie rozdwoje :D
Wingmakers
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: cannehal »

marek123: Wnioskuję po poście, że szczęśliwie dotarłeś do domu? W sumie bardziej po braku braku posta. :)

Notre Dame - ten tytuł nic mi nie mówi, ale wygląda na coś ciekawego i wartego uwagi.

Duel In The Dark - dla samej planszy bym w to zagrał. Ojejku...

Dobra nie ma co się użalać. Czy ktoś jeszcze oprócz mnie będzie wcześniej?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Harun »

Hej. Jak Wasze wrażenia po wczorajszym spotkaniu?
W ocenie mojej żony i mojej lokal się sprawdził bardzo dobrze. Jest przestrzeń, nikt nam nie przeszkadzał, grało się bardzo przyjemnie. Oczywiście są drobne mankamenty, np. przydałoby się mocniejsze światło, ale naprawdę nie ma co narzekać. Tak więc brawo dla wszystkich, którzy zaangażowali się w jego rezerwację. Jestem też ciekaw, jak oceniają tę inicjatywę po pierwszym spotkaniu właściciele lokalu.

Zwracam się też do wszystkich uczestników spotkań aby dopisali lub uaktualnili listę gier, które posiadają. Link do strony np. w podpisie roktera, malumana czy pjaja.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: maluman »

Zanim się rozpiszemy o wczorajszym spotkaniu, proponunuję żeby squirrel założyła nowy wątek (Spotkania planszówkowe w Alibi) wzorując się na pierwszym poście z tego wątku. Lepsze to, zamiast edytować stary wątek.

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: edrache »

mam małą chwilę, więc napisze jeszcze w tym wątku (później może być u mnie ciężko z czasem)

mapka do nowego miejsca na pierwszą stronę nowego wątku:
Planszówki w Alibi

Lokal bardzo mi się podoba. Oświetlenie słabsze niż w Bardzie, ale dużo lepsze niż w Academic'u. Bardzo żałuję, że wczoraj nie mogłem dłużej zostać ale w tym krótkim czasie poznałem jedną grę - HysteriCoach. Grę, w którą na pewno nie zagramy w Alibi (mam tylko nadzieję, że nie wyrzucą nas z pubu po tej JEDYNEJ rozgrywce). Gra jest świetna, ale jej wadą jest to, że nie ma gdzie w nią grać, żeby komuś nie przeszkadzać, niestety. Ciekawe co sobie pomyśleli klienci pubu:

- Przepraszam, co się tam dzieje?
- Kilka osób gra w gry planszowe.
- ??!!
Tu następuje wizja kilku osób, które stoją nad Chińczykiem i wrzeszczą: "Sześć, SZEŚĆ - WYRZUĆ SZÓSTKĘ!!! K...!!! ZNOWU JEDYNKA!!"

O tak, gry planszowe to bardzo relaksująca rozrywka.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

Post autor: Longinus997 »

Na początek może podziękowania dla Lothara, dzięki któremu mogliśmy tak długo bawić się bezproblemowo w Bardzie, zwłaszcza za jego poświęcenie na samym początku, kiedy musiał czasem siedzieć do 1 w nocy (albo dłużej?) w miejscu pracy.

Co do Alibi to wg. mnie pomysł był super :)

Oświetlenie OK, dużo miejsca, super lokalizacja, mało ludzi. Jedyny minus to stoły z przerwami między deskami i złotówkę droższe piwko niż w AC. Squirrel i hamanu należą się podziękowania za inicjatywę :)

Wczoraj sędziowałem w HysteriCoach, gierka zabawna, myślę, że wśród fanów piłki nożnej mogłaby zrobić furorę.
i grałem w Race for the Galaxy - pomieszanie San Juan i Puerto Rico, fajny klimat space opery z lat 60 i 70, super rysunki i dość szybka rozgrywka, pod płaszczykiem mózgożernego pasożyta (spora ilość współczynników, specjalnych umiejętności itp.) kryje się dość prosta mechanika i chyba spora losowość, jak na razie 8.5/10 Jak to powiedział Daniel, przypomina układanie sobie pasjansa, coś w tym jest.
Zablokowany