(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Poniedziałek i piątek, 17:30
Klub "Strych", ul. Masarska
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
jurek_ogorek
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2019, 16:41

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: jurek_ogorek »

FortArt pisze: 07 paź 2019, 17:47 Poniedziałek i piątek, 17:30
Klub "Strych", ul. Masarska
Ogólnie planszówki czy to dotyczy tylko karcianek?
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Heh, stary niezawodny "Strych".. Moze trzeba wpasc zobaczyc co tam na starych smieciach slychac.. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Goldberg »

Za moich czasów aktywności na strychu (jakieś 10 lat temu przestałem tam regularnie przychodzić) to było wszystko. RPG, figurki, planszowki... Byle byś miał stół wolny :)
Btw "szefowa" nadal ta sama? (żaba?)
Wspaniała babka!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Wlasnie nie wiem, mam podobny okres "niebytnosci". Ale miejscowka i atmosfera zawsze byla super :mrgreen:
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

jurek_ogorek pisze: 07 paź 2019, 18:12
FortArt pisze: 07 paź 2019, 17:47 Poniedziałek i piątek, 17:30
Klub "Strych", ul. Masarska
Ogólnie planszówki czy to dotyczy tylko karcianek?
To są aktualne terminy planszówkowe. Nie wiem czy i kiedy są karcianki.

Szefowa bez zmian.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
ogi
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2012, 09:36
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: ogi »

Więcej informacji o Strychu http://krakowskieforum.pl/klub-strych/
Awatar użytkownika
jurek_ogorek
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2019, 16:41

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: jurek_ogorek »

Dzięki za informację, na pewno odwiedzę.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Goldberg »

Ktoś w coś w hexie na tygodniu? Najchętniej jakiś duży ameritrasch (nie wiem co oni mają w wypożyczalni ale mają sporo) :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Goldberg »

Nikt, nic? :(
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: SmallFighter »

Będę w sobotę w Krakowie. Można się gdzieś przyłączyć, dołączyć? Jest jakieś spotkanie planszówkowe, które przygarnie młodą panią, która jest towarzyska i lubi grać w euro, ale też imprezówki? Żadnej gry się nie boi :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Goldberg »

Zawsze mozemy sie ustawic w Hexie , moze ktos sie jeszcze znajdzie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Vlad305
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2019, 20:50

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Vlad305 »

Witajcie... szukam osób, którzy posiadają Posiadłość Szaleństwa 2 ed. i mają wolne miejsce przy stole tak aby w nią zagrać ;-)
Pozdrawiam
Vlado / Kraków
Copart
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2020, 06:13

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Copart »

Jestem absolutnym nowicjuszem w temacie karcianek. Kupiłem dwa zestawy startowe Staw Wars Przeznaczenie i chciałem pograć z młodym, ale zasady są dla mnie trochę skomplikowane. Może jest tutaj ktoś. kto spotka się z nami w jakiejś knajpie i w zamian za piwko (niejedno :D ) wytłumaczy podstawy gry, doradzi jak zbierać i układać kolekcję itp.
Najchętniej okolice Nowej Huty, ale inne lokacje w królewskim grodzie również wchodzą w rachubę.
niobar
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:34

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: niobar »

Czy jak ktos przyjdzie do Strych-u sam to sie wbije na jakas planszowke czy raczej male widoki ?
Awatar użytkownika
RobertO13
Posty: 120
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:46

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: RobertO13 »

niobar pisze: 21 sty 2020, 13:21 Czy jak ktos przyjdzie do Strych-u sam to sie wbije na jakas planszowke czy raczej male widoki ?
Hej
Na Strychu zwykle nie ma z tym problemu, ale wszystko znajdziesz tutaj:
https://www.facebook.com/groups/1185619468202574/

Tam też się zapisujemy na konkretne terminy - Zapraszamy
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

niobar pisze: 21 sty 2020, 13:21 Czy jak ktos przyjdzie do Strych-u sam to sie wbije na jakas planszowke czy raczej male widoki ?
Na Strychu nikt nigdy nie zostaje sam.

Masz pewność, że zagrasz jeśli przyjdziesz o odpowiedniej porze tj koło 17:30.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Hardkor »

Możliwe, że będę szukał DO 3 osób na piątek na planszówki. Niestety okaze sie dopiero jutro (bo jedna grupka znajomych nie jest pewna czy da rade). Plan jest zagrać w LoH na 6 osób (moge tłumaczyć, ale od razu mowie, ze wleca dodatki, wiec bedzie wysoki prog wejscia na poczatek). Jak sie nie uzbiera trzech to w takim wypadku z checia znajde jedna dobra duszyczke ktora umie grac w Brass Birmingham i nauczyla by nas tez grac (jest nas 3, wiec by ta osoba byla jako 4). Jak ktos chetny to niech daje znac. Opcje do grania to Pod PIjanym Elfem/ inne bar (Hex ma full oblozenie) w przypadku LoH, w inne gre (mam mala kolekcje wiec jest wybor) u mnie koło Parku Wodnego (Serenada). Oczywiscie ktos moze tez przyniesc cos swojego, rownie dobrze moge z kolegami gdzies pojechac (ale nie daleko od Krk). Dajcie znac jak cos w odp :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Gedono »

Hej!
W temacie planszówek siedzę od niedawna ale jestem już na takim etapie, że w coś dobrego zagrałbym właściwie codziennie..
Stąd zapytam..czy jest ktoś z Krk kto jest w podobnej sytuacji, tzn. brakuje mu znajomych do bardziej regularnego grania (powiedzmy 2 -3 razy w tygodniu) lub ma miejsce w małej ekipie i mógłby przyjąć:)
W większość gier jeszcze nie grałem ale jestem otwarty zarówno na te prostsze tytuły (7 cś, terraformacja Marsa, Na Skrzydłach, Star Realms itd.) i te nieco trudniejsze (np Scythe, Mage Knight, Tzolkin) - z zastrzeżeniem, że żadna gra mi nie straszna i w inne też chętnie się wdrożę;)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: addekk »

Szukamy kogoś chętnego do wspólnego grania.
Grupa 3 osób które grywają bardzo regularnie plus kilka innych z doskoku. Nie musi mieć żadnych gier.
Warunki jakie musi spełniać to podobny zakres wieku powiedzmy 18-30 lat
No u miał czas po godz 17-18 w tygodniu.
Można się kiedyś umówić w hexie czy innym lokalu planszowkowym. Ewentualnie mamy też dobra miejscówkę do grania. Lubimy grać w
Nemesis, brzdęk w kosmosie, świat dysku,bloodrage.
Nieogranych mamy kilka gier chaos, lords of hellas, shogun, root.
Swoją drogą do obeznanych jak wygląda miejscówka o nazwie strych ?
To coś w rodzaju domu kultury?
Czy trzeba rezerwować stolik czy dla każdego znajdzie się miejsce ?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 472
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 382 times
Been thanked: 330 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: cactusse »

addekk pisze: 19 lip 2020, 18:58Swoją drogą do obeznanych jak wygląda miejscówka o nazwie strych ?
To coś w rodzaju domu kultury?
Czy trzeba rezerwować stolik czy dla każdego znajdzie się miejsce ?
Nie wiem czy Strych w tej chwili funkcjonuje ze względu na koronawirusa, aczkolwiek słyszałem pogłoski, że miał się otworzyć.

W wersji pre-covidowej, wyglądało to tak :
- Coś w rodzaju domu kultury, dla planszówkowców dostępne w poniedziałki i piątki, od 17 do 21 .
- Jedna duża sala na piętrze, około 10-15 stolików dostępnych.
- Wstęp za symboliczną opłatą 3 złotych, zbierane gdzieś w połowie zabawy.
- Na miejscu można dostać herbatę (jest czajnik i kubki), a za uśmiech pewnie wycyganić kawę.
- Korzystasz wedle uznania i dostępności, żadna rezerwacja nie jest wymagana (chyba raz tylko zdarzył się brak miejsca podczas turnieju gier bitewnych, ale znalazła się dodatkowa przestrzeń w pomieszczeniu obok).
- Przedział wiekowy uczestników tak 20-40 (zamykałem stawkę i się tego nie wstydzę ;-) ).
- Planszówki raczej przynosi się własne.
- Generalnie miejsce przyjemne, spokojne, otwarte na nowe osoby, czasem trochę głośne, niebezpieczne tylko w czasie szczęśliwie rzadkich partii "Pingo Pingo" (sztafeta wokół stolików potrafi być brutalna ;-) )
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: adrturz »

Cześć,

w najbliższy weekend w Hex startujemy (PHALANX) z kolejną odsłoną naszej trasy, podczas której prezentujemy nowości i zbliżające się premiery.

Podczas wydarzenia będzie można zagrać w Tortuga 2199, Viticulture: Toskania, Europe Divided, Tapestry, Nanty Narking, Domination czy Brass B ;) A do zobaczenia będą także Sukcesorzy.

Na stronie wydarzenia wystartowały też zapisy na poszczególne terminy i tytuły: www.facebook.com/events/725652424944568

Gdyby ktoś miał ochotę i chęć, serdecznie zapraszam! :D
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 113
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: sinbad78 »

Szukam kogoś z Prokocimia Nowego - najlepiej z "bazą" do grania - mam na myśli pomieszczenie / miejsce / salę, cokolwiek. Lub kogoś kto pomoże znaleźć takie miejsce w dzisiejszych czasach Covid.
Do weekendowego grania.
Kolekcja z BBG niżej
https://tinyurl.com/sinbad78
Ostatnio zmieniony 02 paź 2020, 22:35 przez sinbad78, łącznie zmieniany 2 razy.
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: Gedono »

Hej,

Chętnie zagram, moje mieszkanie niewielkie ale do 4 osób można grać. Widzę że część gier z twojej listy pokrywa sie z moją, wprawdzie preferuje ameri ale do dobrego euro też usiądę.

Jeśli jestes zainteresowany to pisz na priv.

PS. Nie wiem czy masz ekipę czy piszesz tylko w swoim imieniu...zreszta niezależnie od tego, jeśli ktos jeszcze jest z okolic to można stworzyć mała grupę na bardziej regularne granie więc piszcie tu lub na priv.
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 113
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: (Kraków) Spotkania planszówkowe

Post autor: sinbad78 »

Gedono pisze: 11 wrz 2020, 23:48 Hej,
Chętnie zagram, moje mieszkanie niewielkie ale do 4 osób można grać. Widzę że część gier z twojej listy pokrywa sie z moją, wprawdzie preferuje ameri ale do dobrego euro też usiądę.
Jeśli jestes zainteresowany to pisz na priv.
PS. Nie wiem czy masz ekipę czy piszesz tylko w swoim imieniu...zreszta niezależnie od tego, jeśli ktos jeszcze jest z okolic to można stworzyć mała grupę na bardziej regularne granie więc piszcie tu lub na priv.
Przesłałem PM z adresem mail - nie wiem czy doszedł :)
Piszę w swoim imieniu. Co do doboru gier - im głębsza tym lepiej.
ODPOWIEDZ